PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczenia kupna wielu tych samych chowańców



NieZabijajMnie
31-10-2013, 12:53
Czy nie uważacie za dziwne że można kupić sobie dowolną liczbę takich samych chowańców?

Czemu jest to dziwne zapytacie?
a) Bo nie da się ich sprzedać, bo są to przedmioty fabularne
b) Nie da się ich przywołać (kilku na raz)*

Moją propozycją jest:
Albo zostawić jako fabularne i dać możliwość kupienia tylko po 1 każdego rodzaju (oddać kasę tym co kupili więcej)
Albo przenieść teraz lub po evencie do grupy kolekcjonerskich zdatnych do sprzedania

Inaczej jest to bug mający trochę na celu wyjęcie mfów z portfela.

* wychodzi na to samo czy masz 10 czy 1

Koridor
31-10-2013, 12:55
Również podpiąłbym to pod bug. Chyba żaden z testerów nie przewidział takiej możliwości. Oczywiście trzeba będzie to poprawić i zwrócić MF. Zmienię lekko temat na bardziej precyzyjny - początkowo myślałem o kupowaniu różnych chowańców.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 13:04
Również podpiąłbym to pod bug. Chyba żaden z testerów nie przewidział takiej możliwości. Oczywiście trzeba będzie to poprawić i zwrócić MF. Zmienię lekko temat na bardziej precyzyjny - początkowo myślałem o kupowaniu różnych chowańców.

Nie ma sprawy możesz nawet przenieść do błędów ;) Lepiej by było zużyć i dopiero wtedy móc kupić o ile te 24h to prawda.

Koridor
31-10-2013, 13:17
Te 24h to jest tylko prowizoryczny czas. Tak naprawdę można używać tego itemku ciągle co chwilę, a item do przywołania znika dopiero 14.11.2013 po 23:59 - także jeśli się wtedy użyje będziemy mieć chowańca jeszcze przez następne 24h.

Prościej: ten kto kupi chowańca teraz będzie go miał do woli na okres 2 tyg. Z opisu wydawało mi się to proste. Może trzeba zmienić opis?
Przeniosłem również do błędów.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 13:19
Te 24h to jest tylko prowizoryczny czas. Tak naprawdę można używać tego itemku ciągle co chwilę, a item do przywołania znika dopiero 14.11.2013 po 23:59 - także jeśli się wtedy użyje będziemy mieć chowańca jeszcze przez następne 24h.

Prościej: ten kto kupi chowańca teraz będzie go miał do woli na okres 2 tyg. Z opisu wydawało mi się to proste. Może trzeba zmienić opis?
Przeniosłem również do błędów.


Ja mam 2 nietoperze i niezależnie czy chowam czy przywołuje pojawia mi sie komunikat : zmiana potrwa do 1.11. 12:00 czy tam jakaś inna godzina... to też można naprawić.

@up czyli krócej; 24h żyje ogólnie ale możemy ten czas wykorzystać w dowolnych ratach aż do tego 14.11... dobrze zrozumiałam( opis itemku a właściwie obserwacje własne)? Bo teraz zagmatwałeś ;)
Czy możemy go trzymać non stop do 14.11 a jak przywołamy tego 14 to pożyje już tylko 24h( twój post)? ( i tu nie wiem czy minus czas zużyty czy 24h po prostu)

PS: i tak by się przydało info "nie mogę ci sprzedać tego chowańca póki twój żyje albo każdy mag/wój może mieć tylko 1 chowańca danego rodzaju"

Tomi
31-10-2013, 21:07
jedno użycie = przez 24h mamy chowańca, przy czym liczba użyć jest dowolna. Ostatnie użycie możliwe przed końcem 14 listopada i wtedy mamy jeszcze na 24h.


Ja mam 2 nietoperze
To jednego wycofam.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 21:14
jedno użycie = przez 24h mamy chowańca, przy czym liczba użyć jest dowolna. Ostatnie użycie możliwe przed końcem 14 listopada i wtedy mamy jeszcze na 24h.


To jednego wycofam.

Resztę podwójnych też możesz cofnąć bo mnie zmyliło to Zmiana będzie trwała do 01.11.2013 20:11 jeśli by żyły 24h to po 2 by się przydały ;) jeśli żyją do 14.11 a nawet o 1 dzień dłużej to szkoda mfów.
+ wciąż uważam że by się przydała jakaś blokada na kupno hurtem kilku takich samych

Tomi
31-10-2013, 21:34
Zrobiłem stosowne korekty.
Skoro te 24h wprowadza w błąd, to jakoś inaczej trzeba opis zrobić.


+ wciąż uważam że by się przydała jakaś blokada na kupno hurtem kilku takich samych
Zgadzam się.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 21:48
Zrobiłem stosowne korekty.
Skoro te 24h wprowadza w błąd, to jakoś inaczej trzeba opis zrobić.


Zgadzam się.
Można dać jakieś teksty np "koty(czy inny kupiony przez gracza) to indywidualiści i źle się czują w stadzie dlatego możesz mieć tylko 1." Czy coś w ten deseń... by nie znikały po prostu, bo będzie zasyp pytań "czemu już nie ma już tego chowańca".

@Antek prawie( moich jeszcze nie zgłaszali) zawsze po graczu zostaje jego pupil w poprzedniej lokalizacji albo tam gdzie się wylogował nie jesteś odosobniony w tym przypadku. W sumie też można poprawić o ile się da.

Doktor Lewatywa
31-10-2013, 21:55
W ogóle to wielu graczy do mnie pisze, że mój chowaniec ich prześladuje i widzą go w różnych miejscach na wielu mapkach, nawet na tych, których nie odwiedziłem :D

Krycha
01-11-2013, 03:13
W ogóle to wielu graczy do mnie pisze, że mój chowaniec ich prześladuje i widzą go w różnych miejscach na wielu mapkach, nawet na tych, których nie odwiedziłem
To fakt. Samemu wiele razy widziałem Twojego chowańca, choc Twojej postaci na mapie dojrzec nie mogłem.