PDA

Zobacz pełną wersję : 2013 - Opinie o Halloween-owym evencie



NieZabijajMnie
31-10-2013, 08:04
Dobre:

- Fajne poty speeda ( te duże przydadzą się do expienia gdy wejdzie upek)
- Fajne chowańce ( jak dla mnie mogą sobie zostać i latać cały rok.Tylko dodać od czasu do czasu nowe)
- Fajnie że leci prezent z mini, a nie konkretny drop

Złe:

- Hodowla dyń
a) Serio? Oki lubię sobie po hodować roślinki z grze, ale to chyba nie ten typ gry i nie ten target wiekowy ( z moich obserwacji prowadzenie farmy to zabawa dla: pań koło 40 samotnych z dzieckiem albo znudzonych piszących prace magisterską[za dużo ich chyba w mfo nie ma])
b) Za szybko się psują te nasze nieszczęsne dynie
c) Co to za podkradanie? Poczułam się jak w margo ;/
d) Nawet sobie ukraść dyni nie mogę. Bo moja postać musi sobie odpocząć po ostatniej próbie... pirrat w czasie tego odpoczynku zakosił 2... ( ene oczywiście mi pobrało).

-Nowy mini
a) Przydało by się zrobić krótsze przerwy między kolejnymi pojawieniami się bossa
b) Jak już się pojawia to w 2 miejscach z małym odstępem czasowym
c) 1 na wszystkich wszyscy na 1 to banda łysego... poczułam się jak w margo gdzie stoi 10 osób do 1 potworka i czeka i im gały z niecierpliwości wyłażą i palec drga...
d) Trochę inaczej rozłożyć drop bo jest zbyt przewidywalny... + drenaż bo zawsze jest na 1 osobę

Inne:
- Trochę dziwnie mi się zachowuje chowaniec jak wejdę do jakiejś lokalizacji. Jakby ktoś go z gumki od majtek wystrzelił z 2 końca ekranu. Nie wiem czy mi się to podoba czy nie bardzo.

Doktor Lewatywa
31-10-2013, 08:22
- Fajne chowańce ( jak dla mnie mogę sobie zostać i latać cały rok.Tylko dodać od czasu do czasu nowe)

O właśnie, trzeba petycję napisać!

A co do hodowli to też wkurza, ale zawsze jakaś odmiana od gnieżdżenia się wszystkich na jednej mapce.

aich
31-10-2013, 08:28
d) Nawet sobie ukraść dyni nie mogę. Bo moja postać musi sobie odpocząć po ostatniej próbie... pirrat w czasie tego odpoczynku zakosił 2... ( ene oczywiście mi pobrało).


Najwidoczniej byłaś większym sępem niż pirrat, jeśli pielęgnujesz i sadzisz, dynie wyrywasz w 100%, a jak chcesz zrywać tylko dynie, to wychodzisz na tym słabo.

LeFil
31-10-2013, 08:58
Śmieszny błąd widać. że antkowi wyrosły skrzydła zamiast dłoni.
1153

Serduszko
31-10-2013, 09:20
Jak już dawno temu napisałem:

Ja bym dodał skilla: "Rolnictwo". Postać mogłaby się trudnić rolnictwem i nabijać levele. Na początku sadziłoby się marchewy i inne takie na jakimś nędznym poletku w okolicy Dilli, później można by nabyć jakieś lepsze pole w okolicach Eternii, a potem luksusowe czarnoziemy w pobliżu Urkaden! Ponadto powinno się móc posiadać sad z jabłoniami i wiśniami. Na wyższych levelach rolnictwa powinno się móc sadzić lepsze roślinki, jeszcze nieobecne w grze np. szparagi, które leczyły by bardzo wiele HP i były bardzo smaczne. Pomogłoby to też utworzyć inny skill: Gotowanie - możliwość tworzenia różnych dań np. jajko Garudy w koszulce z sosem holenderskim.

Wobec tego bardzo mnie cieszy, że dano możliwość uprawy dyń. Mam nadzieję, że poletka do sadzenia zostaną przez twórców gry ponownie wykorzystane w przyszłości - w końcu już się nad nimi napracowali :D Troska o "cudze" dynie to coś wspaniałego i jednoczącego społeczeństwo! Niestety tak łatwa możliwość zerwania dyni przez obcych trochę psuje zabawę i zniechęca do sadzenia. Mam chyba też trochę za wolny internet do tej zabawy, bo często zanim zauważę, że dynia zrobiła się duża, to ona już zniknęła. :confused::confused::confused:

Jeżeli chodzi o tę część z nowym mini-bossem to nie chciało mi się czekać, aż pojawi się jakiś wolny bossik. :eek:

Bieganie za Dyniogłowymi jak zwykle krejzi. W tym roku z większą liczbą energii! :cool:

NieZabijajMnie
31-10-2013, 09:56
Najwidoczniej byłaś większym sępem niż pirrat, jeśli pielęgnujesz i sadzisz, dynie wyrywasz w 100%, a jak chcesz zrywać tylko dynie, to wychodzisz na tym słabo.

Podlewanie: 15
Wyleczona zaraza: 0
Usunięte szkodniki: 0
Kopanie: 1
Pielęgnacje ogółem: 16
--------------------------------
Posadzone nasionka: 1
Zerwane dynie: 1


Prawdziwa plaga dyń niech mnie ktoś zbanuje...

Koridor
31-10-2013, 09:57
Hodowla dyń, jak i nowy mini-boss były tworzone na podstawie nowych funkcji silnika, można by nawet rzec - aby je wypróbować.
Jeśli zdadzą test to jak najbardziej do gry można wprowadzać co raz to nowe elementy i być może na stałe, tj. bossy po całej krainie dla pierwszej osoby, która je spotka (z baaardzo rozłożonym respem i w baaardzo przeróżnych lokacjach, tak aby nie było kampienia), instancje, eventy i questy globalne, grupowe, drużynowe, gildiowe.


a) Przydało by się zrobić krótsze przerwy między kolejnymi pojawieniami się bossa
Boss respi się losowo. Najmniejszy czas jest kilkukrotnie (o ile nie jeszcze więcej) mniejszy od najdłuższego możliwego. Także jakieś wahania powinny być.
Jeśli chcesz bossa dla siebie - zapraszam na Słoneczną Polanę, Upiorny Zagajnik został właśnie stworzony dla czegoś nowego w grze, zresztą po co 2 bossy? Tym bardziej jeśli każdemu miałby się respić w krótkim czasie - wyszłoby tego za dużo. Natomiast Baalrukh jest tylko jeden. :] Co najwyżej można zmniejszyć jego czas respu - wprowadzenie 2 spowodowałoby pojawienie się masy problemów.

@Up
Nie masz zakazu zrywania. :P Jednak z tego co teraz liczyłem to akurat na 1 posadzoną i zerwaną pełną dynię przypada 10 pielęgnacji, może coś w tym jest.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 10:14
@Up
Nie masz zakazu zrywania. :P Jednak z tego co teraz liczyłem to akurat na 1 posadzoną i zerwaną pełną dynię przypada 10 pielęgnacji, może coś w tym jest.

No nie mam zakazu jak chce sobie zerwać to tylko mi 5pkt za samą próbę pobiera i dyni nie daje. Mogę sobie zrywać nikt nie zakazuje... Do klopa z takim czymś szczególnie prezent niespodzianka który ma 100% drop 5 pestek... Bravo się postaraliście. Jak będę chciała farmę sobie robić jest tyle innych lepiej zrobionych pod tym względem gier. Dla mnie event nietrafiony i nie mam zamiaru brać w nim udziału. Jeśli tak ma wyglądać devos to szkoda że czekałam na upka.
W końcu MMORPG to taka farma z pietruszką którą podlewa wampir więc czego innego można się spodziewać.





Jeśli chcesz bossa dla siebie - zapraszam na Słoneczną Polanę, Upiorny Zagajnik został właśnie stworzony dla czegoś nowego w grze\
A jak ci się nie podoba to wyp... więc wyp...lam

Koridor
31-10-2013, 10:36
Ale ta plantacja to tylko część, a nie cały event. Był nowy pomysł, to czemu by go nie wypróbować i sprawdzić, wiadomo, że jak coś nowego to niektórym może się nie spodobać, natomiast nie jest to wielkości Update, że tym którym się nie spodoba w całości zadowolą się czym innym.
Jak już masz jakieś pomysły na ciekawe eventy możesz je oczywiście zgłaszać, także sama opinia tutaj jest ważna, aby twórcy wiedzieli czym się zajmować w przyszłości i mieli już świadomość, które rodzaje eventów mogą się części nie spodobać, a być może nawet dowiedzą się o takich, które będą się podobać wszystkim w 100%.

Squadron
31-10-2013, 10:40
Ten event to straszne dno, nie popisali się.

Krycha
31-10-2013, 10:44
Fajnie, jakby można było pielęgnować wszystkie, ale wyrywać tylko swoje.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 10:44
Ale ta plantacja to tylko część, a nie cały event. Był nowy pomysł, to czemu by go nie wypróbować i sprawdzić, wiadomo, że jak coś nowego to niektórym może się nie spodobać, natomiast nie jest to wielkości Update, że tym którym się nie spodoba w całości zadowolą się czym innym.
Jak już masz jakieś pomysły na ciekawe eventy możesz je oczywiście zgłaszać, także sama opinia tutaj jest ważna, aby twórcy wiedzieli czym się zajmować w przyszłości i mieli już świadomość, które rodzaje eventów mogą się części nie spodobać, a być może nawet dowiedzą się o takich, które będą się podobać wszystkim w 100%.

Pomysł bossa jest fajny, ale jak dla mnie za rzadko się respi albo po prostu jest super nowinką i dopchanie się do niego oznacza nieprzespaną nocą. Lepiej jakby był w 1-2 dniu pojawiał się co 10-15 min by gracze mogli go poznać bez zawalania nocy szczególnie że drop ma... bez komentarza. A potem ogłosić w 3-4 dniu że za dużo wam dropi dajemy go rzadziej. Teraz nasiona dyni się przydadzą graczom by się nauczyć jak je hodować potem już będzie mniejsze zapotrzebowanie.

aich
31-10-2013, 10:58
Jeśli jest drop 100% nasion to jest błąd, bo miały wypadać inne przedmioty, na testowym mi przynajmniej inne wypadały.

Z drugiej strony jeśli spojrzeć dla graczy którzy byli rok temu, dwa lata temu, jest gorzej, z Dyniogłowych wypadają tylko nasiona, dynie za hersztów, szansa na Dynie jest taka sama jak rok temu, ale mamy 2 razy więcej energii... W zasadzie po obiektywnym spojrzeniu jest gorzej niż rok temu, są co prawda dwie nowe rozrywki, ale pod względem zysków, wychodzimy słabo.

Z drugiej strony event nie ma na celu zysków wśród graczy(takich jak rok temu) tylko zyski również dla administracji. Widać, że sporej części graczy event strasznie przypadł do gustu. Forumowych maród tak naprawdę nic nie było by wstanie zadowolić, chyba że wypuszczenie całej fabuły aż do Folhord.

Koridor
31-10-2013, 11:01
Fajnie, jakby można było pielęgnować wszystkie, ale wyrywać tylko swoje.
Niezła koncepcja. Jeszcze trzeba by było wymyślić co dawałaby nam pielęgnacja dyń innych i jak zapamiętać, które były nasze. A to z kolei też zablokowałoby pracę na samej plantacji, bo wymagałoby posiadania nasion z jakichś źródeł (Słoneczna Polana, Upiorny Zagajnik).


Pomysł bossa jest fajny, ale jak dla mnie za rzadko się respi albo po prostu jest super nowinką i dopchanie się do niego oznacza nieprzespaną nocą. Lepiej jakby był w 1-2 dniu pojawiał się co 10-15 min by gracze mogli go poznać bez zawalania nocy szczególnie że drop ma... bez komentarza. A potem ogłosić w 3-4 dniu że za dużo wam dropi dajemy go rzadziej. Teraz nasiona dyni się przydadzą graczom by się nauczyć jak je hodować potem już będzie mniejsze zapotrzebowanie.
Dobrze, że piszesz o tym teraz, a nie pod koniec eventu. Na spokojnie można nawet dodać otoczkę fabularną do tego: "Zapadła Halloweenowa noc, Baalrukh czując większą ilość upiorów, ludzi z krwi i kości oraz zapach dyniowej zupy odnawia siły znacznie szybciej niż wcześniej." (albo coś w tym stylu)

Nie wiem jaki jest maksymalny czas respu, ale minimalny jeśli jest kilkuminutowy to możliwe, że obecnie wynosi nawet 3min.

@up
Myślałem, że to mają lootać dynie i pestki z dyniogłowych, a nie same pestki. :D Hehe.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 11:08
Nie wiem czy 100% panowie ale 2/2 zapytane osoby miały 5 pestek.
@up 1 juz czekał Baalrukh na nas potem kolejny był chyba za 1h czy coś koło tego potem za jakieś 30min a potem na np czekałam min 20pare min... Nie wiem jak inni... więc wydaje mi się trochę rzadko.

PS: nie stałam tam pół nocy więc nie znam danych z 1 ręki tylko z samych opowiadań + jeden na którego sobie poczekałam.

Krycha
31-10-2013, 11:11
Niezła koncepcja. Jeszcze trzeba by było wymyślić co dawałaby nam pielęgnacja dyń innych i jak zapamiętać, które były nasze. A to z kolei też zablokowałoby pracę na samej plantacji, bo wymagałoby posiadania nasion z jakichś źródeł (Słoneczna Polana, Upiorny Zagajnik).
Uprawianie dawałoby możliwość wyrywania dyń (to z tym przemęczeniem postaci) oraz nagrody u Papkina. Zaznaczenie dyń też mogłoby być proste - chociażby żółte obramowanie. Połączyłoby to Słoneczną Polanę i Dyniową Plantację - bo o chyba chodziło? Tymczasem wszyscy idą na sępy, krzycząc "moja, moja!"

Qwiker
31-10-2013, 11:12
Nocny miał 50 żetonów z paczki, a z drugiej pył iluzji

Antybristler
31-10-2013, 11:39
Tomi, dajcie ogłoszenie na FB o evencie i wyślijcie e-mail do do nieaktywnych, na pewno się to opłaci :D

Koridor
31-10-2013, 11:48
Tomi, dajcie ogłoszenie na FB o evencie i wyślijcie e-mail do do nieaktywnych, na pewno się to opłaci :D
Propsuję.

Dodatkowo przedstawiłem ważniejszy osobom (jeśli chodzi o poprawienie jakości eventu) koncepcję, aby zerwanie dyni odbywało się na zasadzie losowania, do którego mogą przystąpić wszyscy w przeciągu kilku sekund od pojawienia się największej dyni - oczywiście im więcej pielęgnujemy (czyli mamy większą szansę na zerwanie) tym będziemy w tym losowaniu mieć większą szansę na zerwanie, po danym losowaniu osoba, która zerwie traci enę (tylko ona). Gdy w ciągu 1-3s będzie tylko 1 osoba - odbywa się to po staremu.

Czitosik
31-10-2013, 12:01
Walka z tym nowym minibossem powinna wyglądać inaczej, mianowicie po zauważeniu go i kliknięciu na niego powinniśmy AUTOMATYCZNIE wchodzić do walki tak jak na igrzyskach smierci, a nie czekać na łaskę gościa, który zawoła sobie kolegów i będą wiecznie go biły te same osoby.

Koridor
31-10-2013, 12:05
Były nad tym rozmyślania i w tym przypadku zdecydowaliśmy na zablokowanie możliwości sabotażu takich walk, bo ktoś się wkurzy i postanowi, że "ta grupa" nie może go zabić. Przegrywa walkę i wtedy ktoś inny atakuje (być może znajomi sabotażysty).

Dlatego jest tak, że osoba łapiąca wybiera sobie sojuszników. Poza tym byłyby problemy przy pokonaniu, gdy złapie osoba z 50 lvl (**** poziom bossa) i dołączą do niej same 20-30 lvl.

@Dół
Nie potrzeba nawet zgranej ekipy, aby go zabić we 2. :P

Qwiker
31-10-2013, 12:06
A ja uważam, że ten boss jest trochę za słaby jak na czas czekania na niego. Dobrze zgrana ekipa to zabije go we 2.

aich
31-10-2013, 12:17
A ja uważam, że ten boss jest trochę za słaby jak na czas czekania na niego. Dobrze zgrana ekipa to zabije go we 2.

Był jeszcze słabszy niż jest, ogólnie największy fail wyszedł z plantacją, i wystarczyło na to 12h.

Pies Na Baby
31-10-2013, 12:19
Losowe respienie herszta? Na 400 eny miałem 1. Serio?
Przedobrzyliście. Połowa ludzi tutaj, ma za wolnego neta do zabawy w to.

Nikon
31-10-2013, 12:31
Propsuję.

Dodatkowo przedstawiłem ważniejszy osobom (jeśli chodzi o poprawienie jakości eventu) koncepcję, aby zerwanie dyni odbywało się na zasadzie losowania, do którego mogą przystąpić wszyscy w przeciągu kilku sekund od pojawienia się największej dyni - oczywiście im więcej pielęgnujemy (czyli mamy większą szansę na zerwanie) tym będziemy w tym losowaniu mieć większą szansę na zerwanie, po danym losowaniu osoba, która zerwie traci enę (tylko ona). Gdy w ciągu 1-3s będzie tylko 1 osoba - odbywa się to po staremu.
dodał bym możliwość że przez pierwsze 5 sekund może zebrać ją tylko osoba która zasadziła dynie

Czitosik
31-10-2013, 12:31
Były nad tym rozmyślania i w tym przypadku zdecydowaliśmy na zablokowanie możliwości sabotażu takich walk, bo ktoś się wkurzy i postanowi, że "ta grupa" nie może go zabić. Przegrywa walkę i wtedy ktoś inny atakuje (być może znajomi sabotażysty).

Dlatego jest tak, że osoba łapiąca wybiera sobie sojuszników. Poza tym byłyby problemy przy pokonaniu, gdy złapie osoba z 50 lvl (**** poziom bossa) i dołączą do niej same 20-30 lvl.

@Dół
Nie potrzeba nawet zgranej ekipy, aby go zabić we 2. :P


Takie pieprzenie. Na igrzyskach jest pełno sabotów i nikogo to nie obchodzi, tutaj napewno więcej by nie bylo, bo kazdy chcę zabić bossa, a jak będzie sabotował to i tak jego koledzy " nie zajmą" go bo KAZDY MOZE DOLACZYĆ.

Serduszko
31-10-2013, 12:31
Czy nie można by jakoś drastycznie zmniejszyć szansy na zerwanie dyni tym którzy ani nie sadzą, ani nie pielęgnują? :mad: Bo najwięcej dyń zbierają leecherzy, którzy stoją przy dyniach by je "haps" jak tylko urosną...

Koridor
31-10-2013, 12:35
Czy nie można by jakoś drastycznie zmniejszyć szansy na zerwanie dyni tym którzy ani nie sadzą, ani nie pielęgnują? :mad: Bo najwięcej dyń zbierają leecherzy, którzy stoją przy dyniach by je "haps" jak tylko urosną...
Został zastosowany system ograniczający możliwości zerwania dyni takich osób. Jednak nie pamiętam dokładnie do jakiego stopnia. Jak pielęgnujesz odpowiednio dużo, a nie masz względem tych pielęgnacji zerwanych dużej ilości dyń to powinieneś mieć 100% szansę na zerwanie. Natomiast takie "hieny" powinny mieć coś zbliżone do 5%, zależnie od nadmiaru zerwanych przez nich dyń do tego ile pielęgnowali.

Doktor Lewatywa
31-10-2013, 12:40
Został zastosowany system ograniczający możliwości zerwania dyni takich osób. Jednak nie pamiętam dokładnie do jakiego stopnia. Jak pielęgnujesz odpowiednio dużo, a nie masz względem tych pielęgnacji zerwanych dużej ilości dyń to powinieneś mieć 100% szansę na zerwanie. Natomiast takie "hieny" powinny mieć coś zbliżone do 5%, zależnie od nadmiaru zerwanych przez nich dyń do tego ile pielęgnowali.
Tylko, że zanim dojdą do tych 5% to już zdążą 50 dyń nakosić, a na ich miejsce przyjdą nowe sępy nie mające aż tak obniżonej szansy.

Koridor
31-10-2013, 12:44
50 dyń? Nie ma szans. Maks 3-5 na osobę. Nie wiem nawet czy czasem nie mniej. Jednak nawet te 5 dyń jest sporym problemem.

aich
31-10-2013, 12:53
3-5, 6-8 szansa nadal jest strasznie duża... Dopiero przy 15 jakoś spada, problem w tym, że ciężko jest mi nawet spróbować zerać dynię, wiedządz, że mam 100% na zerwanie(znam algorytm), wyszła trochę porażka... Z tym dostępem przez 3s jak pisałeś Koridor bylo by najlepiej, potem selakcja Turniejowal albo ruletkowa i jedna osoba ściaga dynię.

Doktor Lewatywa
31-10-2013, 13:02
3-5, 6-8 szansa nadal jest strasznie duża... Dopiero przy 15 jakoś spada, problem w tym, że ciężko jest mi nawet spróbować zerać dynię, wiedządz, że mam 100% na zerwanie(znam algorytm), wyszła trochę porażka... Z tym dostępem przez 3s jak pisałeś Koridor bylo by najlepiej, potem selakcja Turniejowal albo ruletkowa i jedna osoba ściaga dynię.
Dokładnie. Teraz jak tylko dynia urośnie to otacza ją banda sępów nawet nie pomogą w pielęgnacji tylko klikają dziko trzymając łopatę.

Jeahok
31-10-2013, 13:04
Również mam starego zastępczego kompa i ten event dla mnie to masakra, zerwanie dyni mimo, że cały czas trzymam enter graniczy z cudem i nie chodzi tu nawet o zerwanie, co o próbę zerwania, a gonienie dyni też strasznie powolne i nieprzyjemne, czasami mam wrażenie, że energia się szybciej odnawia niż ją tracę. Pomysł z bossem nawet fajny, ale zniechęciłem się po zestawie 5 pestek z niespodzianki, a dla samej radości bicia nie chce mi się tam polować godzinami.

Dokładnie. Teraz jak tylko dynia urośnie to otacza ją banda sępów nawet nie pomogą w pielęgnacji tylko klikają dziko trzymając łopatę.
też właśnie dziwne, żeby w ogóle pomyśleć o zbieraniu dyniek trzeba w końcowej fazie mieć łopatę, albo brak narzędzia, tak więc ten co się zajmuje pielęgnacją do samego końca ma najmniejsze szanse na zebranie jej

Serduszko
31-10-2013, 13:08
Nie podoba mi się, że sadzę sobie dynię, zużywam kilka minut i 15 punktów energii by ją pielęgnować, potem przychodzi 12 ludzi, gwałcą ją klikaniem, ja idę sobie uzupełnić środek na szkodniki, wracam, a dyni nie ma.


Przeprowadziłem eksperyment: 10 minut "gwałcenia" cudzych dyń dało mi więcej niż 1,5 godziny troskliwej pielęgnacji

Dragonrage
31-10-2013, 13:25
Ja wole bić dyniogłowych jak rok temu :D pielęgnowanie dyń za 20 żetonów mnie nie kręci po za tym i tak wszyscy zabierają każdemu dynie a na tego nowego mini bossa nie mam cierpliwości :P może jak mi się ena skończy będę latał

Nikon
31-10-2013, 13:30
50 dyń? Nie ma szans. Maks 3-5 na osobę. Nie wiem nawet czy czasem nie mniej. Jednak nawet te 5 dyń jest sporym problemem.

Dynie zasadzone: 4
Dynie zebrane: 19 (1 moja zasadzona)

Koridor
31-10-2013, 13:33
Tu nie chodzi o dynie zasadzone, a liczbę pielęgnacji.

Jak Was to pocieszy, bo ciągle już słyszę, że Baalrukh respi się godzinę, a pewnie w końcu i tak ktoś obliczyłby jego średni czas respu, który wynosi 0,5h (średnio!).

pirlo
31-10-2013, 14:06
Szkoda słów.

Qwiker
31-10-2013, 15:34
- Fajne poty speeda ( te duże przydadzą się do expienia gdy wejdzie upek)


Muszę cię zmartwić. Poty mają:

Termin ważności: 31.12.2013, 23:59

NieZabijajMnie
31-10-2013, 15:36
Muszę cię zmartwić. Poty mają:

Termin ważności: 31.12.2013, 23:59

Muszę cię zmartwić: to dalej mi zalega w plecaku ;)

https://mfo3.pl/view/i/223 data ważności jest tylko czasem sugerowanym a nie bezwzględną wartością ;p

@down nawet wczoraj sobie jakiegoś potka speeda zużyłam co niby miał być do końca czerwca;P

Qwiker
31-10-2013, 15:38
Jeżeli tak, to zwracam honor. Myślałem, że po terminie nie będzie można ich użyć

aich
31-10-2013, 16:38
Dynie zasadzone: 4
Dynie zebrane: 19 (1 moja zasadzona)

Powinno być już lepiej takie osoby jak Czarny powinny mieć znacznie ciężej. Z drugiej strony Czarny teraz aby zerwać jedną dynię potrzebuje z 5-10 prób, więc jego koszt jest totalnie nieopłacalny.

Pirrat
31-10-2013, 17:00
Powinno być już lepiej takie osoby jak Czarny powinny mieć znacznie ciężej. Z drugiej strony Czarny teraz aby zerwać jedną dynię potrzebuje z 5-10 prób, więc jego koszt jest totalnie nieopłacalny.Dziwną macie logikę - jak w normalnym świecie ktoś ma plantacje to jeszcze płaci innym za zrywanie :D.

SystemOfADown
31-10-2013, 17:00
Plantacja to totalna porażka

MasterOfPuppets
31-10-2013, 17:02
Event wspanialy ,zadzwil mnie , plantacja niesamowicie trafiona ,ale brakuje mi jednej rzeczy.
Więcej lokacji do lapania dyniogłowych i plantacji (np po 1 na kazde miasto) ,bo niestety tak mi gra tnie ,że wykonywanie eventu jest maksymalnie niewygodne.
Gdyby lokacje były do wyboru gracze naturalnie rozłożyliby się i by problem zmalał. Bo teraz wykonanie tego wszystkiego zapewne ogranicze do poznych godzin nocnych

Yogi
31-10-2013, 18:03
Event wspanialy ,zadzwil mnie , plantacja niesamowicie trafiona ,ale brakuje mi jednej rzeczy.
Więcej lokacji do lapania dyniogłowych i plantacji (np po 1 na kazde miasto) ,bo niestety tak mi gra tnie ,że wykonywanie eventu jest maksymalnie niewygodne.
Gdyby lokacje były do wyboru gracze naturalnie rozłożyliby się i by problem zmalał. Bo teraz wykonanie tego wszystkiego zapewne ogranicze do poznych godzin nocnych
zartujesz ? plantacja niesamowicie trafiona bo pelno kradziezy ?
tak tak, Polacy tacy juz sa, jak jest mozliwosc kradziezy to beda krasc, krotka droga "metody na sukces" ... no coz juz nie sadze roslinek wole sobie ... "ukrasc" ...
a ta gra tylko pokazuje, ze jestesmy najgorszymi ludzmi na tej planecie.

Squadron
31-10-2013, 18:05
tutaj nawet mi się ich kraść me chce

Nikon
31-10-2013, 18:06
Powinno być już lepiej takie osoby jak Czarny powinny mieć znacznie ciężej. Z drugiej strony Czarny teraz aby zerwać jedną dynię potrzebuje z 5-10 prób, więc jego koszt jest totalnie nieopłacalny.

Już moje szanse zmalały do zera z powodu słabego neta a dalej pomagam uprawiać dynie.

Tatsumaru
31-10-2013, 18:08
Losowe respienie herszta? Na 400 eny miałem 1. Serio?
Przedobrzyliście. Połowa ludzi tutaj, ma za wolnego neta do zabawy w to.


ja narazie 310 i 0 hersztow :D

Koridor
31-10-2013, 18:10
Przecież aich pisał 1,5h, że kradzież jest już praktycznie niemożliwa. Jeśli zerwaliśmy więcej dyń niż posadziliśmy i wykonaliśmy odpowiednio więcej pielęgnacji to nasze szanse na kolejne zerwanie drastycznie maleją.

Yogi
31-10-2013, 18:17
Przecież aich pisał 1,5h, że kradzież jest już praktycznie niemożliwa. Jeśli zerwaliśmy więcej dyń niż posadziliśmy i wykonaliśmy odpowiednio więcej pielęgnacji to nasze szanse na kolejne zerwanie drastycznie maleją.

fiku miku sol dalej.... moze maleja ale nie znaczy ze nie ukradna, od tego odechcewa sie nawet sadzic pestek...
1 dba a 5 stoi zeby ukrasc , fakt trzeba swiatu pokazywac ze Polacy to tylko kradziez i nic wiecej, bo wiekszy pozytek jest z tego.
a nie ze "ciezka praca" sie cos osiagnie.

Pewnie testowaliscie w watunkach gdzie jeden nie naleje do zupy czyli w przyjacielskich, ale zapomnieliscie o bojowych, bo sie pewnie jak zwykle zwyczajnie nie chcialo...

Koridor
31-10-2013, 18:29
Te zmiany, o których wyżej napisałem, jak i aich dużo wcześniej mają o tyle duży wpływ, że właśnie osoby "nie zasługujące" na dynię będą miały tak znikomą szanse na zerwanie, że zapewne po 3 próbach przestaną w ten sposób "czatować" - bo stracą 15 eny na nic, w dodatku ich nikła szansa doprowadzi do tego, że dużo łatwiej jest zerwać dynię - bo osoby nie pomagające na plantacji, które nie powinny móc zerwać dyni - od razu odpadają (przynajmniej wszyscy tacy łącząc swoje szanse są prawie jak osoba, ze 100% szansą (odpowiednia liczba posianych i pielęgnowanych dyń) na zerwanie i słabym netem).
Czyli sytuacja powinna się dużo poprawić.

No i niestety prawda, że testowaliśmy to w warunkach przyjacielskich.

Nikon
31-10-2013, 18:31
Szansa szansą ale gra cały czas laguje... Nie można zrobić 4 lokacji z grządkami?

NieZabijajMnie
31-10-2013, 18:43
Nie lepiej zrobić brak widoku graczy( jak w komnacie próby zręczności)... każdy ma swoją dynie nagrody za osiągnięcie jakiejś wielkości dyni skoro współpraca idzie graczom średnio bo się nie opłaca? Będzie bez podbierania bez spin i bez lagów nawet na gorszym sprzęcie?

Koridor
31-10-2013, 18:46
Ciężko będzie nadążyć z hodowlą :P Tak to zostało wstępnie zaplanowane.

NieZabijajMnie
31-10-2013, 18:48
Ciężko będzie nadążyć z hodowlą :P Tak to zostało wstępnie zaplanowane.

To zróbcie dynie która zdycha po 24h bez pielęgnacji a nie 2 min. Wtedy nawet lagi im nie będą straszne.

Dragonrage
31-10-2013, 18:49
Nie lepiej zrobić brak widoku graczy( jak w komnacie próby zręczności)... każdy ma swoją dynie nagrody za osiągnięcie jakiejś wielkości dyni skoro współpraca idzie graczom średnio bo się nie opłaca? Będzie bez podbierania bez spin i bez lagów nawet na gorszym sprzęcie?
Popieram bo pomimo zmian i tak 1 hoduje 5 się czai

Yogi
31-10-2013, 18:50
Ciężko będzie nadążyć z hodowlą :P Tak to zostało wstępnie zaplanowane.

zle bylo zaplanowane, 200 osob online a lagi jak by bylo chyba ze 3000 ...
na starym silniku tak nie rwalo , jak teraz, nawet podejsc po konewke sie nie da, nawet nie mowiac o ganianiu dynioglowych, wszystko zrobione na "odwal sie", chcieli ludzie eventu to dostali, ale nie tak to mialo wygladac,
dodatkowe pare mapek az tyle obicazaja pewnie serwer...

musaraj
31-10-2013, 18:52
Na początek drobne wtrącenie - w tego typu lokacjach fajnie wypadłyby bójki :) lepiej jak IŚ. Wielu się zgodzi.

Chciałem wcześniej pisać że ogromne lagi... Ale już się poprawiło i działa nie tak źle, akurat wtedy jak mi ban zszedł. Pewnie przypadek.

Na - dałbym tego demona (pozbierają się ekipy i nikt nie ubije :/) oraz to, na co wielu narzeka - sępów.
Oczywiste, że testy były w innych warunkach, ale trzeba było coś takiego przewidzieć (to jasne). Albo przeprowadzić otwarte testy ( akurat tu takie byłyby lepsze).


Jak teraz wypada szansa na Dynię, Herszta itd.?

Serduszko
31-10-2013, 18:52
Nie lepiej zrobić brak widoku graczy( jak w komnacie próby zręczności)... każdy ma swoją dynie nagrody za osiągnięcie jakiejś wielkości dyni skoro współpraca idzie graczom średnio bo się nie opłaca? Będzie bez podbierania bez spin i bez lagów nawet na gorszym sprzęcie?

Mnie się podoba taki pomysł, szczególnie że z dyniogłowych wypadają mi tylko pestki :x Dzisiaj sam wypielęgnowałem całą dynię od nasionka, aż do zerwania(przez kogoś innego)

Squadron
31-10-2013, 18:54
Herszt 1 na 400 dyniogłowych a z dynioków lecą pestki

Yogi
31-10-2013, 18:55
Mnie się podoba taki pomysł, szczególnie że z dyniogłowych wypadają mi tylko pestki :x Dzisiaj sam wypielęgnowałem całą dynię od nasionka, aż do zerwania(przez kogoś innego)

i z tego wyhodowania powinienes byc bardzo zadowolony w koncu udalo sie tobie wyhodowac dynie...

Carpe Diem
31-10-2013, 20:14
Event w tym roku szkoda słów , tylko pusty śmiech

Doktor Lewatywa
31-10-2013, 20:21
Oj marudy. Spójrzcie na to inaczej. W tym evencie wprowadzono sporo innowacji to, że są niedopracowania to normalna rzecz. Zluzujcie trochę, to tylko gra. Mnie też wkurza kradzież dyń, ale nie trzeba od razu hejcić wszystkiego od góry do dołu.

Pirrat
31-10-2013, 20:28
Oj marudy. Spójrzcie na to inaczej. W tym evencie wprowadzono sporo innowacji to, że są niedopracowania to normalna rzecz. Zluzujcie trochę, to tylko gra. Mnie też wkurza kradzież dyń, ale nie trzeba od razu hejcić wszystkiego od góry do dołu.Powiedział ten co spami o temacie, w którym ludzie mają się żalić, jaka to wielka niesprawiedliwość. Uprawa dyń to porażka - nie wiem jak testerzy mogli nie przewidzieć, że będzie taka walka o każdą dynie.

Doktor Lewatywa
31-10-2013, 20:33
Uprawa dyń to porażka - nie wiem jak testerzy mogli nie przewidzieć, że będzie taka walka o każdą dynie.
Wizja była taka, że na każdym polu jest coś zasiane, a gracze latają z konewkami i opryskami i jak zobaczą urośniętą dynię to ją zbierają. Jest miło i sympatycznie.
Niestety jest tak, że zasiane są 2 dynie, 3/4 ludzi je obstępuje, a reszta biedaków je pielęgnuje.

Nikon
31-10-2013, 20:42
Oprócz śmieci w grobie i darmowej dyńki za krzakiem obok potwora jest coś jeszcze?

Squadron
31-10-2013, 20:51
przez ten event grać się nie da

Iksniwals
31-10-2013, 20:58
Mi ogólnie event się podoba. Dla każdego coś miłego. Fakt lagi są przestraszne(nigdy jeszcze takich nie miałem). I jeszcze można byłoby wprowadzić jakieś ograniczenia odnośnie hodowli i demona. W kwestii pierwszej hmm zablokowanie możliwości zebrania osoba co jej nie pielęgnowały(chociaż raz trzeba podlać,opryskać + osoba która zasadziła) żeby móc w ogóle myśleć o zerwaniu jej.Wtedy ogranicz się do 6-8 osób na dynie a nie teraz przy jednej jest 15+. Tak żeby każdy mógł spróbować wszystkiego. Wyhodować i zebrać dynie,zabić demona.

Yogi
31-10-2013, 21:02
Wizja była taka, że na każdym polu jest coś zasiane, a gracze latają z konewkami i opryskami i jak zobaczą urośniętą dynię to ją zbierają. Jest miło i sympatycznie.
Niestety jest tak, że zasiane są 2 dynie, 3/4 ludzi je obstępuje, a reszta biedaków je pielęgnuje.
wizja a realnosc , to 2 rozne rzeczy.



przez ten event grać się nie da

Potwierdzam.

Bukłak
31-10-2013, 21:51
Wizja była taka, że na każdym polu jest coś zasiane, a gracze latają z konewkami i opryskami i jak zobaczą urośniętą dynię to ją zbierają. Jest miło i sympatycznie.
Niestety jest tak, że zasiane są 2 dynie, 3/4 ludzi je obstępuje, a reszta biedaków je pielęgnuje.

Witamy w internecie, na jakim świecie żyją testerzy?

A myślałem że rok temu event był kijowy.
I nie mam zamiaru hejtować, praca mi się podoba, innowacje, widać że coś z tą grą się dzieje ale wycofanie dyń z dyniogłowych to strzał w stopę - powinniście zostawić wybór graczom co wolą a tak to zmuszacie do udziału w plantacji na której kolejny strzał w stopę czyli kradzieże.
Skutek tego taki że zeszłoroczny event był po prostu lepszy, sprawiedliwszy i mniej denerwujący.

Nikon
31-10-2013, 21:55
nikt nikogo do niczego nie zmusza
oprócz lagów denerwuje mnie jedna rzecz... trzeba zdobyć 100 dyń aby dostać lampion - to nie za dużo:confused:

Czitosik
31-10-2013, 22:00
No popieram, że rok temu był lepszy, mimo że nie brałem w nim udziału. Teraz aby zdobyć lampion TRZEBA wydać kasę na mfy bo inaczej się nie da( chocią Koridor zapowiadał co innego :P) Graczowi wchodzącemu na 3 godziny dziennie do gry ciężko będzie ukraść 10 dyń/dzień, wiec musi bić dyniogłowych, więc musi tracić kasę na mfy bo rzadko sie pojawiają.

Koridor
31-10-2013, 22:05
chocią Koridor zapowiadał co innego :P
Ja ciągle pisałem o 50 dyniach. :P

Poza tym ciągle sądziłem, że dynie lootają z dyniogłowych tj. rok temu, dokładniej tego nie sprawdzając. Dopiero od graczy już po wrzuceniu eventu dowiedziałem się, że z nich lootają tylko pestki. Jednak w zamian została znacznie zwiększona szansa na herszta, bodajże 1/66, tak jak szansa na pestkę.

Czitosik
31-10-2013, 23:37
No ja na 300 ruchów miałem dwóch hersztów jak narazie :P.

SystemOfADown
31-10-2013, 23:41
8 hersztów / 400 eny pozdrawiam fanów

musaraj
31-10-2013, 23:41
Mi ostatnie 5 hersztów wpadło w przeciągu 50 eny... Chyba przyjemnie ;)

Lady Karen
01-11-2013, 00:25
ta kradzież dyn to najbardziej poroniony pomysł jaki mogliście wprowadzić. cholerne dzieciaki czają się na dynie, dbać nie ma komu, kraść każdy. genialnie wychodzi mentalność młodzieży. proponuje by zwiększyć do 10 pkt eny koszenie czyiś dyń.
aż mi ciężko nie myśleć o słowie, które zapewnia dwugodzinnego bana na tym forum.

Dragonrage
01-11-2013, 09:34
100 na pewno nie pozbieram.Pomysł z farmą nie trafiony bo nie dość że lagi to wszyscy kradną.Lepiej by było przywrócić wypadanie dyń z dyniogłowych

Nikon
01-11-2013, 14:24
Dzisiejsza sytuacja. Zasadziłem dynię. Pielęgnowałem ją (dużo było pielęgnacji). Tylko 4 razy za mnie ktoś coś zrobił. Dynie zgarnął jakiś złodziej.

Doktor Lewatywa
01-11-2013, 14:42
Nie wiem jak oni to robią, bo dynia nawet się nie powiększy do ostateczności, a od razu znika...

Coś za mało rygorystyczny ten system jest.

Koridor
01-11-2013, 14:54
Tu raczej nie chodzi o system, a właśnie o to o czym pisałem wcześniej przez pierwsze 3sek każdy powinien móc "złapać" już w pełni okazałą dynię, po czym następowałoby losowanie zależnie od szansy każdego kto podszedł do losowania dyni, po takim losowaniu osoba, która zerwała traciłaby 5 eny, jednak tutaj pozostałby problem, bo albo trzeba zrobić od razu dyskwalifikację wszystkich osób poza tymi, które wspólnie mają największą szansę z losujących (max. 100%), w przeciwnym wypadku "hieny" mogłyby ciągle próbować i nie tracić eny, aż do powiedzenia operacji. Ew. dodać koszt 2 eny dla każdego biorącego udział w losowaniu i +3 dla tego, kto zerwie.

Nikon
01-11-2013, 14:58
Tu raczej nie chodzi o system, a właśnie o to o czym pisałem wcześniej przez pierwsze 3sek każdy powinien móc "złapać" już w pełni okazałą dynię, po czym następowałoby losowanie zależnie od szansy każdego kto podszedł do losowania dyni, po takim losowaniu osoba, która zerwała traciłaby 5 eny, jednak tutaj pozostałby problem, bo albo trzeba zrobić od razu dyskwalifikację wszystkich osób poza tymi, które wspólnie mają największą szansę z losujących (max. 100%), w przeciwnym wypadku "hieny" mogłyby ciągle próbować i nie tracić eny, aż do powiedzenia operacji. Ew. dodać koszt 2 eny dla każdego biorącego udział w losowaniu i +3 dla tego, kto zerwie.
wysłałeś może PW do Tomiego w tej sprawie? bo widzę że omija ten temat

NieZabijajMnie
01-11-2013, 15:04
Tomi boi się wejść ;) Najlepiej by było wyjąć co najważniejsze i wysłać w PW by go nie stresować w święta :D I tak nie będzie miał zdrowia przeczytać tych 6 stron.
Ogólnie jest problem z tymi dyniami... jak już 1 trochę urośnie to 10 osób stoi nad nią z palcem na enterze, a reszta dyń sobie gnije...
Na przyszłość chyba musicie zrobić 1 gracz 1 dynia, bo współpraca poza minibossami nam nie wychodzi.

Koridor
01-11-2013, 15:10
O innych koncepcjach zrywania informowałem już w specjalnym dziale, na razie czekam.

Krycha
01-11-2013, 15:16
Trochę to nieprzygotowane - nie rozumiem jak mogliście tego nie przewidzieć. Zrywanie powinno być uzależnione od zasadzeń - ale dokładniej, czyli to co sam zasadzisz, możesz zerwać, a to z kolei uzależnione byłoby od bicia dyniogłowych.

W dodatku te lagi, które występują tylko na tamtej mapie - tragedia.

O plusach rozpisze sie na koniec upa, bo moze cos mi sie jeszcze spodoba, zeby nie bylo, ze tylko hejtuję.

aich
01-11-2013, 15:20
Nie będzie nic poprawiane, po prostu z początku algorytm był mniej rygosystyczny, i są takie osoby które zaerwały kilka dyń, a nie zasaiały nasion. Teraz tych nasion brakuje, fajnie by było jak by Jacek/Tomi zasiał ze 100 nasionek, sytuacja mogła by się poprawić. Do tego dochodzi, sytuacja, że niektóre dynie się marnują, bo wszyscy chcą tylko zrywać.

Czarny nie wiem po co podbiłeś temat, jak dobrze wiesz, nie liczy się ile wykonasz podlewać/itp. na dynie tylko ile masz wykonanych globalnie, tylko nawet jak będziesz miał tysiące, to nie będziesz miał 100% na zerwanie dyni, bo liczą sie jeszcze inne spółczynniki.

Tomi nie przegląda tego tematu, bo jest tu za dużo nieuzasadnionego hejtu i płaczu, na który szkoda mu poprostu czasu. W sprawie pielęgnacji stram się załatwić większe nagrody, aby może jeszcze bardziej zachęcić osoby do pielęgnowania, a nie tylko zrywania.

@EDIT


Trochę to nieprzygotowane - nie rozumiem jak mogliście tego nie przewidzieć. Zrywanie powinno być uzależnione od zasadzeń - ale dokładniej, czyli to co sam zasadzisz, możesz zerwać, a to z kolei uzależnione byłoby od bicia dyniogłowych.

Ten event jest skoncentrowany na zmiennych globalnych, dlatego inne koncepcje były odrzucane, mogło by to działać trochę lepiej, ale niektóre sytuacje nie były przemyślane, najważniejsze że nie ma większych błędów.

Koridor
01-11-2013, 16:26
Niektórzy już zauważyli w grze, informacja dla reszty:
Dzięki Waszym opiniom wprowadzone zostały niewielkie zmiany zgodnie z Waszymi komentarzami - Dyniogłowi maja niewielką szansę na wyrzucenie dyni, jak również został dodany bonus za pielęgnację w postaci niewielkiej "niespodzianki" z szansą na otrzymanie podczas pielęgnacji.

Squadron
01-11-2013, 16:34
Niektórzy już zauważyli w grze, informacja dla reszty:
Dzięki Waszym opiniom wprowadzone zostały niewielkie zmiany zgodnie z Waszymi komentarzami - Dyniogłowi maja niewielką szansę na wyrzucenie dyni, jak również został dodany bonus za pielęgnację w postaci niewielkiej "niespodzianki" z szansą na otrzymanie podczas pielęgnacji.
to strasznie fajnie

Nawalaczka Anime
01-11-2013, 18:12
Proponowałabym, aby wprowadzić ranking pielęgnacji, a w nim nagrody co może by troche zachęciło graczy do pomaganiu w uprawie dyń,a nie tylko w ich zrywaniu.

Nikon
01-11-2013, 19:03
Powiększył bym drop z hersztów bo się nie opłaca pomagać innym.

aich
01-11-2013, 19:22
Proponowałabym, aby wprowadzić ranking pielęgnacji, a w nim nagrody co może by troche zachęciło graczy do pomaganiu w uprawie dyń,a nie tylko w ich zrywaniu.

Aby zrywać, trzeba pielęgnować, i zostały już zwiększone nagrody.

Miks Odno3 nie jest wystarczająco wartościowy? Wq mnie jest lepiej niż rok temu.

deserek
01-11-2013, 21:11
Z tym ogródkiem jest źle. Moim zdaniem najlepiej byłoby zrobić tak, aby można było pielęgnować cudze dynie (czyli móc dostawać nagrody u tego profesóra) ale wyrywać dynie tylko te, które zasadzimy. W przeciwnych wypadkach jakie szanse mają osoby z wolniejszym połączeniem, gdy ci z szybszym zdobywają nawet po 40 dyń dziennie (bo spotkałem takiego sępa)?

Bukłak
01-11-2013, 23:12
Jaka jest szansa % na dynię lub pestkę z dyniogłowego?
Bo mi na 279 sztuk wypadły 2 pestki i okrągłe 0 dyń.

Yogi
01-11-2013, 23:14
Jaka jest szansa % na dynię lub pestkę z dyniogłowego?
Bo mi na 279 sztuk wypadły 2 pestki i okrągłe 0 dyń.

dynie tylko z herszta wylatuja a nie z dynioglowych.

Czitosik
01-11-2013, 23:16
Zmiany wprowadzono i z dynioglowych tez wypadają, ale bardzo rzadko.

Tatsumaru
02-11-2013, 00:05
Z tym ogródkiem jest źle. Moim zdaniem najlepiej byłoby zrobić tak, aby można było pielęgnować cudze dynie (czyli móc dostawać nagrody u tego profesóra) ale wyrywać dynie tylko te, które zasadzimy. W przeciwnych wypadkach jakie szanse mają osoby z wolniejszym połączeniem, gdy ci z szybszym zdobywają nawet po 40 dyń dziennie (bo spotkałem takiego sępa)?

oo to ma sens :) Props

NieZabijajMnie
02-11-2013, 00:23
Z dyniogłowych też wypadają zmienili to niedawno, a właściwie przywrócili jeśli dobrze licze szanse ok 1-2%. Chyba ok 1,5- 2% na pestkę 1% na dynie. Ale pewna nie jestem. Tak z obserwacji własnych wyliczam.

Czitosik
02-11-2013, 00:40
A jaka jest ta niespodzianka podczas pielęgnacji? Otrzymał ktoś?

Bukłak
02-11-2013, 01:32
dynie tylko z herszta wylatuja a nie z dynioglowych.

Przejrzyj temat.


Z dyniogłowych też wypadają zmienili to niedawno, a właściwie przywrócili jeśli dobrze licze szanse ok 1-2%. Chyba ok 1,5- 2% na pestkę 1% na dynie. Ale pewna nie jestem. Tak z obserwacji własnych wyliczam.

Z moich doświadczeń wynika:
Dynia wypadła z 230 dyniogłowego czyli szansa poniżej 0,5%.
Pestki wypadły 2 Czyli szansa poniżej 1%.
Oba wyliczenia tylko raportów po zmianach.
Dlatego też pytam o wersję oficjalną bo własne obserwacje to bardzo losowa rzecz.

Tomi
02-11-2013, 12:52
Nie będę podawał gotowych danych, ale dziennie można średnio wydropić 9 dyń i 6 pestek.

MasterOfPuppets
02-11-2013, 13:07
1/50 herszt i pestka
1/100 dynia z dynioglowego ?

Squadron
02-11-2013, 13:13
Nie czuje tego klimatu co był rok albo 2 lata temu.

Atronis
02-11-2013, 13:33
To jak teraz wygląda z wyrywaniem tych dyń? Zależy to od ilości zasadzonych pestek czy ilosci pielęgnacji?

Czitosik
02-11-2013, 14:02
Zależy od szczęscia. Ja dwie pestki sam wypielęgnowałem od poczatku do końca i nie wyrwałem - zabrąło 5 energii i ktoś ukradł :p

Tomi
02-11-2013, 14:07
To jak teraz wygląda z wyrywaniem tych dyń? Zależy to od ilości zasadzonych pestek czy ilosci pielęgnacji?
Od początku było zależne i od tego i od tego, ale w pierwszych kilkunastu godzinach nie było dodatkowej "kary" za brak pestek.

Jeśli sadzisz tyle co zrywasz i pielęgnujesz średnio tyle co zrywasz (pielęgnacje przypadające średnio na dynie od zera do wyrośnięcia) to masz 100% szansę na wyrwanie.

Jeśli tylko sadzisz pestki, a nic nie pielęgnujesz (liczysz na innych) to masz jakieś 50%
Jeśli nic nie robisz i nic nie sadzisz to masz 0%
Nawet jeśli dużo pielęgnujesz, ale nic nie sadzisz to po 5 zerwanych masz już blisko 0%
Nawet jeśli dużo pielęgnujesz, ale zrywasz 2x więcej niż sadzisz to masz ~65%
Nawet jeśli dużo pielęgnujesz, ale zrywasz 5x więcej niż sadzisz to masz ~20%

Dla plantacji jeszcze dzisiaj będzie jedna zmiana - po urośnięciu przez kilka sekund nie będzie można zrywać (aby wszyscy zdążyli zobaczyć dużą dynię).


1/50 herszt i pestka
1/100 dynia z dynioglowego ?
Wtedy by było 8 dyń + 8 pestek + 4 dynie

SystemOfADown
02-11-2013, 14:24
Dla plantacji jeszcze dzisiaj będzie jedna zmiana - po urośnięciu przez kilka sekund nie będzie można zrywać (aby wszyscy zdążyli zobaczyć dużą dynię).


Wtedy będzie jeszcze gorzej niż jest teraz, bo ok. 30 osób będzie próbowało wyrwać wyrośniętą dynię.

NieZabijajMnie
02-11-2013, 14:28
Szansa na drop
1/66 na herszta i pestkę, 1/133 na dynię

Info od boga* ;)

* tak mi kazał napisać ;_;

@up soad i tak 30 sępów stoi. Jak wejdzie dodatkowo to losowanie gdzie brany jest pod uwagę procent szans wg wyliczeń admina, to może się poprawi.

Czitosik
02-11-2013, 14:29
Będzie lepiej niż teraz bo przynajmniej KAŻDY BĘDZIE MIAŁ SZANSĘ, a według tego co napisał Tomi - szanse te są różne w zależności od tego kto co robi. No nareszcie prawidłowe zmiany. Brawo Tomi.

Tomi
02-11-2013, 14:34
Tu chodzi też o to żeby nie trzeba było "sępić" już w przedostatnim stadium (gdzie jeszcze potrzebna jest pielęgnacja).
A tak to dopiero widząc dużą dynię możemy przerwać pracę i poświęcić chwile na "dobijanie się do zerwania".


BTW. dynie "single player" były brane pod uwagę, ale MFO na co dzień jest już i tak bardzo single, że tu chcieliśmy zrobić coś innego. Pół-single (sadzisz=zrywasz) też rozważaliśmy. Że będą sępy mieliśmy świadomość (po to był robiony algorytm wyrywania) chociaż gracze trochę przerośli nasze oczekiwania w tym względzie.

Czitosik
02-11-2013, 14:35
Tu chodzi też o to żeby nie trzeba było "sępić" już w przedostatnim stadium (gdzie jeszcze potrzebna jest pielęgnacja).
A tak to dopiero widząc dużą dynię możemy przerwać pracę i poświęcić chwile na "dobijanie się do zerwania".



Dokładnie tak.. Jak ktoś widział ze już ma przedostatnie stadium to przeważnie nikt nie chciał odchodzić od niej żeby wypielęgnować bo mógł stracić szansę na wyrwanie. Dobre zmiany.

MasterOfPuppets
02-11-2013, 15:12
Wtedy by było 8 dyń + 8 pestek + 4 dynie

Jednak myślałem ,że nie zakladamy calego dnia przechodzonego na dyniogłowych ,ale odkladajac 100eny na pielęgnacje by też osiągnąć po 10dniach wynik 1000

Serduszko
02-11-2013, 15:15
Ja mam taką małą prośbopropozycję :D Czy nie można by napełniać konewki/opryskiwacza bez konieczności wybierania TAK, gdy doszliśmy do fontanny/beczki?

Tomi
02-11-2013, 15:27
Jednak myślałem ,że nie zakladamy calego dnia przechodzonego na dyniogłowych ,ale odkladajac 100eny na pielęgnacje by też osiągnąć po 10dniach wynik 1000

Jak odłożysz 100 eny to zostaje 4,5+4,5+2,25 co da średnio 11,25 dyń dziennie (łącznie z tymi z plantacji) x 10 dni eventu, a właściwie nawet 11+ dni.



Ja mam taką małą prośbopropozycję https://forum.mfo3.pl/images/smilies/biggrin.png Czy nie można by napełniać konewki/opryskiwacza bez konieczności wybierania TAK, gdy doszliśmy do fontanny/beczki?
OK

Nikon
02-11-2013, 17:11
Posadzone nasionka: 6
Zerwane dynie: 19
Dynie z dyniogłowych i herszta: 81
Pestki z dyniogłowych: 49 (43 niezasadzone!!)
Stracona ena na dyniogłowych: około 3050 (część zabita przed zmianą dropu!!)

Aby zdobyć tyle eny potrzeba około: 7,6 dni
Według mnie wszystko jest dobrze wyliczone - energii spokojnie wystarczy na event.

Koridor
02-11-2013, 17:20
Jeszcze przed dodaniem dyni z dyniogłowych po kilku obliczeniach ciągle wychodziło mi, że bez większych problemów da się zdobyć 100 dyń tracąc 3300 eny na dyniogłowych (50 dyń) i resztę (1100) na plantacji (w końcu mielibyśmy ok. 50 pestek). Wyszłoby nie dość, że 100 dyń to jeszcze 1000 pielęgnacji - oczywiście pozostawał problem ze zrywaniem dyń. Choć teraz po tych zmianach (dodanie dyń do dyniogłowych) można duużo wcześniej uzyskać wymaganą liczbę dyń/pielęgnacji.

Tomi
02-11-2013, 17:29
W porównaniu do tamtego roku, gdzie było prawie na styk, to w tym roku jest łatwo.

Korzyści dodatkowe:
-2xwiększa liczba wymian dyń na eq
-brak straty 50% podstawowego dropu za dyniogłowych (przed zmianą z energią pojedyncze potwory = strata)
-dodatkowe korzyści za pielęgnacje niejako "przy okazji" zdobywania dyni
-ew. szansa na drop z baalrukh'a

Jak tak czytam te opinie to lepiej było zaoszczędzić prawie miesiąc prac i wrzucić to samo co zwykle.

Squadron
02-11-2013, 17:47
tylko że drop eq na 50 lv wcale mnie tak nie jara

NieZabijajMnie
02-11-2013, 17:53
Jak tak czytam te opinie to lepiej było zaoszczędzić prawie miesiąc prac i wrzucić to samo co zwykle.


Tomi nie załamuj się tylko z dyniami jest duży problem. Wiesz już że gracze nie potrafią współpracować( jak można ukraść to po co pracować)... wiesz że robienie bossa globalnego nie jest strata czasu i jak się doszlifuje będzie dobrze i gracze go polubią. Chowańce przypadły do gustu.. mapka Zagajnika jest ładnie dopracowana. Warto coś robić! Przynajmniej masz obraz sytuacji co rozwijać, a co sobie odpuścić. Lepiej by to wyszło na evencie, a nie w upku. Większość pomysłów jest na +, a tutejsi niezastąpieni gracze na swój własny niepowtarzalny ( mam nadzieje) sposób pokazali ci co poprawić.

Bukłak
02-11-2013, 20:02
Jak tak czytam te opinie to lepiej było zaoszczędzić prawie miesiąc prac i wrzucić to samo co zwykle.

Jeśli przyśpieszyłoby by to update o miesiąc to dokładnie tak, trzeba było wrzucić to samo co zwykle.
I bez fochów proszę, ludzie nie mają pretensji że pomysł zły tylko wykonanie niedokładne, naprawdę nie doceniliście chciwości graczy więc nie dziw się narzekaniom tych uczciwych.
Ogólnie mówiąc nie sądzę by był ktokolwiek kto nie chciałby w grze bossów globalnych i upraw w poprawionej wersji.

Lady Karen
02-11-2013, 20:54
BOSY GLOBALNE?! oczywiście, to najlepsze co wprowadzili. trochę trudniejsze powinny być, skoro mają taką przerażającą nazwę (tj żeby nie dało się we 2 bić)
bardzo dobry patent, ale hodowla dyń.. mfo lubię ze względu na to, że mogę wejść o dowolnej porze i zrobić co chcę - nikt mi nie podkrada mini, grzybów, potworków. system który panuje na plantacji sprzyja oszustwom. prawdopodobieństwo na zerwanie 50% dla kradziejów jest o 50% za duże. poza tym osoby z wolniejszym łączem nie mają tam szans cokolwiek zrobić w dzień. a zarywanie nocy by wydać pierdyliard energii tylko po to żeby ktoś zgarnął Twoją robotę jest złe.
wystarczyłoby ograniczenie, że nie możesz zerwać więcej niż posadziłeś lub nie możesz zerwać dyni której ani razu nie pielęgnowałeś.
Nie wiem czy nie zauważyliście, ale skoro zrobiliście dynie niehandlowe to dlaczego pozwalacie na przerzuty pestek? mam 5 postaci - 5 darmowych ziarenek które posadzę i przeloguje sie na postać gdzie mam wykonanych milion pielęgnacji, poczekam aż ktoś je podogląda i będę zacierać ręce na szpadlu. bez sensu troszkę. To zachęca również do tworzenia multikont, bo jak nie ma lagów to ten 6 czy 7 lvl żeby wyjść z dilli można zrobić w 10 min i obsadzić wesoło grządki darmowymi dyniami:)
naprawdę tyle sprawiedliwych możliwości macie jak te wyżej co opisałam czy np. wchodzenie 4 na plantację - zapisywanie jak na arenie, zrobienie pokoi, gdzie ludzie wyrażają chęć współpracy..
co do samej uprawy: za dużo energii zżera, za dużo zachodu z lataniem wte i wewte.
ps. czy na święta będziemy mogli pobawić się w drwali?:D ścinanie choinek etc:D marzę by dostać dyplom drwala!

kolejną sprawą jest lagowanie.. nie dałoby rady zrobić niewidocznych graczy na słonecznej polanie (widok innych tylko w momencie wejścia na podest i trzeba byłoby zablokować schodzenie hersztowi;D) czat aktywny jak na IŚ.

Tomi Ty sie nie przejmuj tak, bo 2 z 3 rzeczy wam wyszły.
no dobra, chowańce są do dopracowania bo się gubią przy przechodzeniu przez zwykłe mapy, szczególnie na miksie speeda:D wczoraj miałam też tak z kotem, że szłam szybko przez mapy od kobry na ogra i w mglistej dolinie mój kot przyszedł od drugiej strony niż weszłam, w sumie słodko ze pupil wylatuje na przywitanie, ale chyba nie powinno tak być:D

Czitosik
02-11-2013, 21:02
W porównaniu do tamtego roku, gdzie było prawie na styk, to w tym roku jest łatwo.

Korzyści dodatkowe:
-2xwiększa liczba wymian dyń na eq
-brak straty 50% podstawowego dropu za dyniogłowych (przed zmianą z energią pojedyncze potwory = strata)
-dodatkowe korzyści za pielęgnacje niejako "przy okazji" zdobywania dyni
-ew. szansa na drop z baalrukh'a

Jak tak czytam te opinie to lepiej było zaoszczędzić prawie miesiąc prac i wrzucić to samo co zwykle.


Początkowy event wymagał zmian, które na szczęście zostały wprowadzone. Teraz każdy ma szansę na lampion.

NieZabijajMnie
02-11-2013, 21:15
chowańce są do dopracowania bo się gubią przy przechodzeniu przez zwykłe mapy, szczególnie na miksie speeda:D wczoraj miałam też tak z kotem, że szłam szybko przez mapy od kobry na ogra i w mglistej dolinie mój kot przyszedł od drugiej strony niż weszłam, w sumie słodko ze pupil wylatuje na przywitanie, ale chyba nie powinno tak być:D

Mi gacek prawie zęby wybija jak gdzieś wchodzę szczególnie jak przejdę na inna kartę podczas zmiany lokalizacji ;) Żaba mnie rozbawiła... w swojej zwichrowanej psychice wpadłam na pomysł użycia chowańca żaby i pyłku żaby... jak użyłam pyłek żaba znikła o.O ( f5 pomogło), a bez f5 zaszczycała mnie obecnością w co 2 lokalizacji wybijając zęby. Ale to są drobnostki z którymi da się żyć ;p
Nowego bossa chyba trzeba dać trochę częściej ( 15 min średnia) bo mało kto z nim powalczy. Mnie jeszcze ktoś znajomy przygarnie do walki ale co ma powiedzieć 30lev bez znajomości? + utrudnić go lekko by ludzie zamiast 2 brali 3 osoby.

PS; i poprawić błąd z szukaniem ścieżki. Pojawia się on gdy "Baa coś tam" zasłoni drogę do osoby która stoi pod nim. Błąd dotyczy chyba tylko lewego górnego rogu.

Doktor Lewatywa
02-11-2013, 21:18
Podobają mi się zadania globalne, ale powinny być tak dobrane, żeby nie dało się kraść i oszukiwać :D

Po zmianach z dyniami podobają mi się płacze złodziejaszków, którzy płaczą, że im energię zabrało, a dyni nie dostali :D

SystemOfADown
02-11-2013, 21:22
Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość pielęgnowania oraz zrywania dyń w grupie.
Przykład :
Tworzymy grupę 4 osobową, jedna osoba sadzi dynię, po czym we czterech ją pielęgnują. Dynię może zerwać jedna z czterech osób w grupie.
Nikt spoza grupy nie może owej dyni:
-Widzieć
-Słyszeć
-Pielęgnować
-Zrywać

Ja bym to tak widział, najlepiej zrobić z tym cokolwiek jak najszybciej, bo w dalszym ciągu plantacja to fail

OmiteczqWoj
02-11-2013, 21:33
Jedno jest pewne - nie da się tego tak zrobić, żeby każdemu pasowało.

Po wykorzystaniu pomysłu Sołada zbuntują się forev.. gracze, których znajomi rzadko się pojawiają w grze
Po wykorzystaniu pomysłu ze zrywaniem tylko takiej ilości dyń, którą sami zasadziliśmy, zbuntują się sępy
Po zrobieniu czegokolwiek odezwie się ktoś komu to akurat nie będzie pasowało.

Mi np. pasowało to, co było pierwotnie - masowe spamowanie na dynie. Lagi niemiłosierne, ale każdy miał równe szanse na zgarnięcie dyni. Teraz jest to coś w stylu:
"Kto ma najszybsze połączenie w mieście?
-Sydney ty! Sydney ty!"

SystemOfADown
02-11-2013, 21:36
No to ci, którzy nie mają znajomych w internecie będą sadzić bez grupy i każdy będzie widział, słyszał, pielęgnował i zrywał jego dynie.
Proste jak guma w slipach

SirMichael
03-11-2013, 10:26
A ja gram od 3 dni, za dużego pojęcia o grze nie posiadam, w dobrym momencie grać zacząłem, bo event. Bije dyniogłowych, wbijam expa, dyń nie sadze bo na 6 posianych nie zerwałem żadnej. Gram wojownikiem. Posiada ktoś jakiś poradnik której broni używać? Śmigam teraz w rękawicach.

musaraj
03-11-2013, 10:54
A ja gram od 3 dni, za dużego pojęcia o grze nie posiadam, w dobrym momencie grać zacząłem, bo event. Bije dyniogłowych, wbijam expa, dyń nie sadze bo na 6 posianych nie zerwałem żadnej. Gram wojownikiem. Posiada ktoś jakiś poradnik której broni używać? Śmigam teraz w rękawicach.

Włócznia Ofensywy lub Toporek Życia lub Włócznia Gothar - to chyba najlepsze itemy (na ręce) do expienia na słabszych potworkach.

Press
03-11-2013, 11:08
Dla plantacji jeszcze dzisiaj będzie jedna zmiana - po urośnięciu przez kilka sekund nie będzie można zrywać (aby wszyscy zdążyli zobaczyć dużą dynię).

Miało być wczoraj a jeszcze dzisiaj tego nie ma. Kiedy można spodziewać się tej zmiany??

aich
03-11-2013, 11:18
Miało być wczoraj a jeszcze dzisiaj tego nie ma. Kiedy można spodziewać się tej zmiany??

Dzisiaj, jak wszystko będzie przetestowane.

Yogi
03-11-2013, 17:31
W porównaniu do tamtego roku, gdzie było prawie na styk, to w tym roku jest łatwo.

Korzyści dodatkowe:
-2xwiększa liczba wymian dyń na eq
-brak straty 50% podstawowego dropu za dyniogłowych (przed zmianą z energią pojedyncze potwory = strata)
-dodatkowe korzyści za pielęgnacje niejako "przy okazji" zdobywania dyni
-ew. szansa na drop z baalrukh'a

Jak tak czytam te opinie to lepiej było zaoszczędzić prawie miesiąc prac i wrzucić to samo co zwykle.

Miesiac czasu , dodatkowe 3 mapki + mini boss, w grze ktroej sie nie da grac przez event ?
trza bylo od razu to samo wrzucic "co zwykle".

MiTrAnDiR
03-11-2013, 17:33
Będę walił głową w enter xD

OmiteczqWoj
03-11-2013, 18:17
Miesiac czasu , dodatkowe 3 mapki + mini boss, w grze ktroej sie nie da grac przez event ?
trza bylo od razu to samo wrzucic "co zwykle".

To, że wrzucili to teraz pozwoli im zobaczyć jak to działa (nowy silnik) i w przyszłości pozwoli grze się rozwijać

SystemOfADown
03-11-2013, 18:35
To, że wrzucili to teraz pozwoli im zobaczyć jak to działa (nowy silnik) i w przyszłości pozwoli grze się rozwijać

Posłużę się cytatem: "Z gówna nawet artysta rzeźby nie ulepi"
_
Plantacja jest fajna tylko po drugiej w nocy.

Lady Karen
03-11-2013, 18:47
Posłużę się cytatem: "Z gówna nawet artysta rzeźby nie ulepi"
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/27/Piero_Manzoni_Artist%27s_shit.jpg/220px-Piero_Manzoni_Artist%27s_shit.jpg
https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3wno_artysty
kułamczuch.

Już przestańcie płakać:) dzieki bogom że ta plantacja jest chwilowo, mam nadzieję. że w przyszłości nie powtórzą tak kiepskiego pomysłu. (lub uwzglęnią propozycje tych grup 4 osobowych o których pisało już paru poprzedników...)

Squadron
03-11-2013, 18:52
gówno da się wyszlifować i wypolerować, widziałem w pogromcach mitów

OmiteczqWoj
03-11-2013, 18:55
gówno da się wyszlifować i wypolerować, widziałem w pogromcach mitów

Ale to dalej nie rzeżba

Squadron
03-11-2013, 18:57
można wlać do foremki i przeczekać aż wyschnie w odpowiednich warunkach

MiTrAnDiR
03-11-2013, 19:58
Mam pytanie co do wprowadzonych zmian z plantacją a mianowicie jeżeli ktoś wcześniej zerwał dużo dyń a mało sadził to będzie miał po zmianach mniejsze szanse na zerwanie?

Bukłak
03-11-2013, 23:24
No i teraz to ma sens.
Przed zmianami:
Podlewanie: 114
Wyleczona zaraza: 253
Usunięte szkodniki: 148
Kopanie: 5
Pielęgnacje ogółem: 520
--------------------------------
Posadzone nasionka: 4
Zerwane dynie: 4
--------------------------------
Po 5 minutach na plantacji po zmianach:
--------------------------------
Posadzone nasionka: 6
Zerwane dynie: 10
--------------------------------

Tomi
03-11-2013, 23:36
Mam pytanie co do wprowadzonych zmian z plantacją a mianowicie jeżeli ktoś wcześniej zerwał dużo dyń a mało sadził to będzie miał po zmianach mniejsze szanse na zerwanie?

W wersji pierwotnej też taka osoba miała mniejsze szanse
31.10 po południu dodano nowy algorytm, który te szanse zmniejszał bardziej.
Dzisiaj w tej kwestii nic się nie zmieniło, zmienił się jedynie sposób wyrywania, obsługi narzędzi itp.

Liczą i zawsze liczyły się wszystkie zasiania/zerwania/pielęgnacje od początku eventu.

Nikon
04-11-2013, 02:45
mega lag przy 12 graczach online o około 2:20 i 2 dyńki zgniły
mfo3 pracuje pewnie na serwerach na których mfo1 było

TeraMisiu
04-11-2013, 03:15
Moim zdaniem, to raczej nie ma związku z eventem.

Expiłem na Nawiedzonym Cmentarzysku - i potwierdzam: lag był. Przez kilka minut nie dało się grać.
Ale i tak, mimo późnej pory i około 10-15 graczy online, gra w okolicach 02:00 - 03:00 chodziła strasznie topornie.




Wydaje mi się, że właśnie wtedy zostały, między innymi, przeliczone średnie ceny na targu.
Chyba inne były około 02:00, a inne około 03:00 - zanim pojawiło się 502 Bad Gateway (jakiś czas po trzeciej).


W nocy robione są backupy i pracują skrypty konserwujące bazę danych więc serwer jest mocno zajęty.



Zawsze myślałem, że te przeliczenia są robione w czasie, kiedy nie można się logować - i tak by było lepiej, a wydaje się, że jest inaczej.
Była już propozycja, aby dodać krótką informację "Trwa przerwa techniczna od ... do ..." - najlepiej w czasie próby zalogowania.

Jeahok
04-11-2013, 06:45
ja ciagle mam bad gateway

musaraj
05-11-2013, 17:35
vPodlewanie: 288
Wyleczona zaraza: 95
Usunięte szkodniki: 84
Kopanie: 7
Pielęgnacje ogółem: 474
--------------------------------
Posadzone nasionka: 18
Zerwane dynie: 21
---------------------------

Czym zawiniłem, że nie mogłem wyrwać?

Nikon
05-11-2013, 17:50
Czym zawiniłem, że nie mogłem wyrwać?
1) troszkę więcej zerwałeś niż posadziłeś
2) nie wiem ile pielęgnacji jest na jedno posadzenie ale masz ich średnią ilość
3) miałeś pecha

Lady Karen
05-11-2013, 18:08
ogółem mi pierwszy raz zzarło enę przy 2 więcej zerwanych niż posadzonych z 600+ pielęgnacji. tak powinno być?

aich
06-11-2013, 14:09
ogółem mi pierwszy raz zzarło enę przy 2 więcej zerwanych niż posadzonych z 600+ pielęgnacji. tak powinno być?

Tak powinno być

MasterOfPuppets
06-11-2013, 20:48
Po raz setny zacząłem gonić postać w przebraniu dynioglowego. ;x

Lady Karen
06-11-2013, 21:23
Po raz setny zacząłem gonić postać w przebraniu dynioglowego. ;x
te moderatory to trolle;D

Doktor Lewatywa
06-11-2013, 22:58
Po raz setny zacząłem gonić postać w przebraniu dynioglowego. ;x
Ciesz się, że nie ma chowańców dyniogłowych, bo byłyby bez ikonki i jeszcze bardziej by nabierały :D