PDA

Zobacz pełną wersję : Szczęście nic nie daje..



Tajwanski Przemytnik
15-05-2011, 00:03
Witam , założyłem ten temat , bo irytuję mnie jedna rzecz , a mianowicie szczęście. Tak z ciekawości wziąłem pojedynek o nic z kumplem , który ma 80 szczęścia , a ja aktualnie mam 151. W czasie pojedynku 2x uderzyłem go z ciosem krytycznym i ani razu nie chybił.. Myślałem , że na tym lvl'u taka przewaga coś mi pomoże , a okazała się nic nie warta. Dawałem w szczęście zamiast w szybkość ze względu na to , że w mfo v2 przynajmniej przy nawet małej przewadze krytyki sadziłem co chwile .. A teraz nawet cios krytyczny to rzadkość , a już nie mówię o unikach lub celności , bo to jest porażka. Gracze , którzy mają szczęścia 2x mniej ode mnie , częściej biją z krytyków w bossy niż ja , tylko dlaczego tak jest? A przy przewadze 71 szybkości na tym lvl'u , miałbym combo dosłownie co 2 tury.. Szczęście powinno działać jak szybkośc (zamiast combo-krytyk)... Bo jak na razie zepsułem sobie statystyki i pewnie olejecie , to co napisałem , bo tak najłatwiej. :p

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=5223843&vpid=9593&vtid=0
Ekwipunek miałem na tym pojedynku na 20-23 level. :)



Rozkojarzyłem się i przez przypadek zamiast w zakładce "błędy" napisałem w "propozycje".
Jak można to przenieście ten temat , z góry dzięki . :)

Tomi
15-05-2011, 00:07
Wszelkie tego typu dyskusje zaczynamy od podania kilku raportów potwierdzających nasze wnioski. Bez tego ani rusz.

Ptah
15-05-2011, 10:10
Że sie wtrace, czy nie mozna przez admina stworzyc dwoch wojow takich samych jednemu dac 2 razy wiecej speeda drugiemu szczescia zrobic min 10 autowalk i zobaczyc jak sie to ma? Bo wg mnie tez tu sa jedne staty lepsze a drugie gorsze co ma sie nijak do balansu

Goddess Of War
15-05-2011, 10:16
jakby w v2 był idealny balans pomijając to szczęście w v3 odpowiada za więcej czynników więc nie może być aż tak mocno efektywne jak w v2 ; )

Nyhariel
15-05-2011, 11:46
moim zdaniem obecnie szczescie dobrze dziala, nic nie trzeba zmieniac :)

Tomi
15-05-2011, 15:09
Że sie wtrace, czy nie mozna przez admina stworzyc dwoch wojow takich samych jednemu dac 2 razy wiecej speeda drugiemu szczescia zrobic min 10 autowalk i zobaczyc jak sie to ma? Bo wg mnie tez tu sa jedne staty lepsze a drugie gorsze co ma sie nijak do balansu
Można, ale to nie ja coś chcę udowodnić.


https://mfo3.pl/game/report.php?bid=5223843&vpid=9593&vtid=0
Jeśli chodzi o ten raport - miałeś 25% krytyków, przeciwnik nie trafił 25% ciosów. Mało? Nie wydaje mi się, zważywszy na fakt, że całkowite szczęście wynosiło u Ciebie faktycznie 151, ale u przeciwnika 106 a nie 80 jak podałeś.
Poza tym, żeby zrobić jakiekolwiek porównanie potrzebnych jest więcej raportów - min. 3 z różnymi wartościami.

Areen
15-05-2011, 15:46
Też zaczynam odnosić takie wrażenie. Odkąd dałem mniej w szczęście nie zauważyłem zmian jakbym zaczął więcej chybiać czy zadawać mniej krytyków. Szczególnie myli mnie statystyka celność, gdyż wyrażona jest w procentach. Skoro zawsze mam 100% to na co mi rzeczywiście szczęście?

Crawler
15-05-2011, 19:50
Również odniosłem wrażenie że szczęście nie spełnia swojej roli w walkach PvP, inaczej jest jednak w walce z bossami - tutaj danie kilku punktów mniej w lucka dużo mnie kosztowało. Być może się mylę, mam bana i dawno nie grałem, H@H@.

Tomi
15-05-2011, 20:17
Też zaczynam odnosić takie wrażenie. Odkąd dałem mniej w szczęście nie zauważyłem zmian jakbym zaczął więcej chybiać czy zadawać mniej krytyków. Szczególnie myli mnie statystyka celność, gdyż wyrażona jest w procentach. Skoro zawsze mam 100% to na co mi rzeczywiście szczęście?


Również odniosłem wrażenie że szczęście nie spełnia swojej roli w walkach PvP, inaczej jest jednak w walce z bossami - tutaj danie kilku punktów mniej w lucka dużo mnie kosztowało.

Niestety, ciężko dyskutować z wrażeniami ;]

Co do innych kwestii:
100% celności oznacza, że zawsze trafisz, o ile przeciwnik ma 0% uników, no i <= szczęścia od ciebie
Szczęście działa tak samo w bossach, jak i w PvP.

benerit
15-05-2011, 20:51
Do wszystkich marudzących o szczęściu: zapoznajcie się najpierw z mechaniką szczęścia i jego wpływem na celność. Bo nawet 50% przewaga w szczęściu może nie być wystarczająca jak przeciwnik ma gemy celności czy broń z bonusem celność. Po prostu będzie w Was trafiał bo ma dużo powyżej 100% celności i niweluje to bonus ze szczęścia jaki wy otrzymujecie. Z drugiej strony jest odwrotnie - jeśli ma większe szczęście wspomaga to jego uniki i potęguje ten bonus.
Podobnie z czarami statusowymi.
Z mfv2 przyzwyczailiście się do krytyków za przewagę w szczęściu. Tutaj ma ono dużo większe zastosowanie i może przez to wydaje się wam, że jego wpływ na krytyki jest mniejszy.
Aby w pełni wykorzystać potencjał szczęścia należy przemyśleć EQ, z niektórym szczęście będzie praktycznie bezużyteczne, z innym doskonale będzie współgrać.

The End
16-05-2011, 01:23
Mam pytanie... Zakładając, że mam np 115% celnosci, przeciwnik 10% unikow, ale ma maksymalny bonus do unikow ze szczęściu to jak będzie sie prezentowalo prawdopodobienstwo chybienia? Chodzi tu o regule, że mamy ponad 100% cela, ale maksymalny ujemny bonus ze szczęscia.

benerit
16-05-2011, 10:36
Nie ma coś takiego jak maksymalny bonus do uników ze szczęscia...
Bonus ze szczęścia to proporcja twego i przeciwnika (identycznie jak z obroną i atakiem). Ten bonus to mnożnik twojej celności. Więc jak ktoś ma celność 90%, przeciwnik uniki 15% a ty masz 1/4 szczęścia więcej, to:
90-15% = 75%
75% * 1,25 = 93,75% szansy na trafienie. (oczywiście wpływ szczęścia jest lekko mniejszy przez spłaszczenie)

Do tego można doliczać sobie zdolności:
- dodające uniki, celność, czy zwiększające szczęście. Każda działa na swój sposób i w zależności od parametrów i eq różnie będzie się sprawować.

The End
16-05-2011, 12:23
Daleś podstawowy przykład... Tak naprawdę tej szansy na trafienie będzie mniej... OK 85% na moje oko. Duże znaczenie ma właśnie spłaszczenie. Ciekawi mnie jego siła. Z tego co napisałeś wynikałoby, że 102% celności * 0,3284 (przeciwnik ma kolosalna przewagę w szczęściu - 42 vs 137) da tylko 33,5 % celności.
Faktycznie (oczywiscie wchodzi w to czynnik losowy) dało celność na poziomie 44,5%.
Bardzo interesuje mnie jak funkcjonuje to spłaszczenie zarówno w samym stosunku szczęścia jak i (jesli takowe również zachodzi) w celności ponad 100%...
Czy de facto istnieje pewien dodatkowy bonus z celności załóżmy na poziomie 110-115 czy tylko tyle ile wynika ze wzoru...?
To co napisałeś Benerit jest prawdą, ale mi chodzi o konkretne przypadki gdy uniki wynoszą 0 % ( brak gemów, butów bądź wyrównanie uników poprzez + celność z dodatku). Jak spłaszczenie ma się wtedy do rzeczy? Nie mamy wtedy na czym mnożyć bonifikatora ze szczęścia. Czy istnieje jakieś minimum? Jak to wygląda w praktyce? Bo na pewno to nie jest 75%(100* 0,75- przyjęty stosunek szczęścia)...

benerit
16-05-2011, 16:14
Podałem przykład pierwszy z brzegu. Spłaszczenie to zupełnie inna kwestia. Admin wzoru nie podał, ale moim zdaniem jest to bardzo prosta modyfikacja licznika i mianownika powiekszonego o stałą:
( szczęście + stała ) / (szczęście przeciwnika + stała).
Jestem w stanie policzyć dokładnie wielkość tej stałej ale potrzebowałbym dawkę statystyczną celności z kilku walk kiedy znamy parametry postaci (najlepiej aby postacie walczyły po kilka razy w celu redukcji błędu statystycznego)
Jestem przekonany, że spłaszenie dotyczy tylko wzoru na proporcje parametrów i na pewno nie dotyczy celności i uników (ale bonusu ze szczęścia dotyczy).

Tomi
16-05-2011, 16:24
Podałem przykład pierwszy z brzegu. Spłaszczenie to zupełnie inna kwestia. Admin wzoru nie podał, ale moim zdaniem jest to bardzo prosta modyfikacja licznika i mianownika powiekszonego o stałą:
( szczęście + stała ) / (szczęście przeciwnika + stała).
Jestem w stanie policzyć dokładnie wielkość tej stałej ale potrzebowałbym dawkę statystyczną celności z kilku walk kiedy znamy parametry postaci (najlepiej aby postacie walczyły po kilka razy w celu redukcji błędu statystycznego)
Jestem przekonany, że spłaszenie dotyczy tylko wzoru na proporcje parametrów i na pewno nie dotyczy celności i uników (ale bonusu ze szczęścia dotyczy).

To jest proste jak budowa cepa - bazowe 10 pkt, które mamy na 1 lv to tak naprawdę 50pkt - dotyczy 6 statystyk, które rozdajemy (bez HP i MP)

benerit
16-05-2011, 21:47
Czyli stała ze wzoru = 40 :) super... mam już wszystko...

Tajwanski Przemytnik
17-05-2011, 19:13
"Aby w pełni wykorzystać potencjał szczęścia należy przemyśleć EQ, z niektórym szczęście będzie praktycznie bezużyteczne, z innym doskonale będzie współgrać."

Benerit , to możesz mi powiedzieć jaki ekwipunek muszę założyć , żeby niby te krytyki wchodziły :)?
Chyba wszystkiego próbowałem i coraz częściej mam wrażenie , że te całe krytyki , to po prostu losowo wchodzą i praktycznie nie zależy , to od szczęścia.
Możesz mi wytłumaczyć czemu mój "kolega" jak z nim walczyłem (aktualnie miał jakieś 60 szczęścia , a ja miałem 153) i on 3x walnął na mnie krytyka , a ja tylko raz ? Dodam , że miał o wiele słabsze eq ode mnie i nie miał żadnych bonusów (celność,uniki i gemów szczęście plus ). Dlatego to jest bez sens.. I odpowiedz mi na 2 pytania : Czemu wój musi być słabszy od maga? I czemu wój nie może mieć większej częstotliwości na zadanie ciosu krytycznego , jak i tak mag zawsze trafia ?
Magowie mają odmienne zdanie , ale gdyby zagrali wojem , to by mieli takie same zdanie . :) Bo w szczęście sobie mogę ładować do woli i co najlepsze te 100 szczęścia w bazowych nie zrobi różnicy jakby się miało 30.. A podobno "wój ma szczęście , a mag szybkość( i odrazu nie chybia ;p)" To czemu szybkość zawsze się sprawdza + mag nie chybia , a w szczęście sobie możesz ładować co level i nic ci to nie da ? I żeby nikt nie gadał , że się czepiam szybkości , ale to przesada , że mag nie chybia , a krytyk u woja , to jak święto narodowe..

Tomi
17-05-2011, 19:22
Możesz mi wytłumaczyć czemu mój "kolega" jak z nim walczyłem (aktualnie miał jakieś 60 szczęścia , a ja miałem 153) i on 3x walnął na mnie krytyka , a ja tylko raz ?
Mijasz się z prawdą, że tak delikatnie powiem ;)
Skoro nie dajesz raportu (ten który dałeś w żadnym stopniu nie pokrywa się z tym co tu piszesz), to chyba nie ma sensu dalej ciągnąć tematu.

Tajwanski Przemytnik
22-05-2011, 01:50
Dokładnie , nie ma sensu. W końcu wy wiecie lepiej co będzie lepsze , dodam że nigdy się nie mylicie :D Więc raczej nie mam nic do gadania , bo i tak nic nie wskóram ;d Tak upartych i działających mi na nerwy ludzi nigdy nie spotkałem , a wszystko robicie , żeby mag był najlepszy :D Boję się co to będzie jak będą nowe zdolności dla maga i np. lód 3,ogień 3 itd. :D A znając życie wój nadal *** będzie miał :D Elo i zamknijcie temat , bo nie mam ochoty pisać ciągle tego samego. :P "Mów do słupa ,a słup dupa" tyle wam powiem :)

The End
22-05-2011, 23:31
Na testach sa już zdolności ofensywne dla woja i są mocne. Mag póki co nie dostał żadnych nowych zdolności.
Inna sprawa, że mag ma odbicie a woj to ze skóry musi wyjsc by ominąć tą zdolność. Nie poradzi się na to nic ( choć ma być drobna zmiana, że odbicia nie mozna uzyć pod rząd 2 razy), więc trzeba czekać na zdolności dla woja.

Chaos
22-05-2011, 23:43
@up
Nie martw się, po upku każda zdolność od 30lv będzie miała max 1*, czyli 1 użycie.
Więc odbicie nie będzie już miało takiej mocy.