PDA

Zobacz pełną wersję : Zdolności "czasowe"



mnietuniema
12-05-2011, 11:23
Żeby nie offtopować w tym temacie:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1799-Wojownik-ile-MP&p=14359#post14359
coś tu zaproponuję.
W rozmowie nt. mp pojawiła się taka opinia, że

Ogólnie teraz wojownicy w MP dają mniej niż te 0,5 co lv, bo leczenie jest tanie (to poprzednie, które jest najbardziej efektywne), więc po co to narzekanie - gorzej nie będzie, może być lepiej.
Jest tanie na niskim lvlu, będzie jeszcze tańsze na wyższym. Podobnie będzie z innymi zdolnościami. Jeśli będą "wiecznie" dostępne. A... jeśli nie będą?

Proponowałbym, żeby co ileśtam potworków coś z nich wypadało (ale w miarę regularnie - nie tak jak pojawia się wazonik), i żeby te dropy można było wymieniać na zdolności. Nie na zwoje - bo te można sprzedać, ale na niezbywalne zdolności (same itemki też nie nadawałyby się do sprzedaży).

Ale patrzcie, teraz mamy blokade lv i każdy by sobie zdobył wszystkie możliwe zdolności.
Czy to dobry pomysł?
Bo na pvp czasami się przydaje jak zaskoczymy przeciwnika jakąś fajną, rzadką zdolnością.
Owszem, mnie na testach też irytowała sytuacja, w której wszystkie nolajfy wydropiły sobie komplet najlepszego eq. Ale tak wcale być nie musi :)
Zainspirowały mnie paski zużycia przy itemkach z plusem.
A dlaczego by tego nie wprowadzić przy zdolnościach? Mogłyby mieć ograniczenia różnego rodzaju - na ilość użyć, na przedział levelowy - np. zdolność wygasa na 25lvlu, ale można ją odzyskać, tyle że od nowa trzeba expić/apić, mogłoby być też ograniczenie czasowe - zdolność znika powiedzmy po miesiącu. Duże prawdopodobieństwo/pewność otrzymania zdolności, przy równie dużej pewności jej stracenia i braku możliwości kupienia (bezpośrednio lub składników potrzebnych do jej otrzymania/utrzymania) nawet przy dużej przerwie w upkach trzymałaby grę w ruchu. A i rotacja zdolności też by grę uczyniła ciekawszą. Zdolność odzyskiwana mogłaby być też droższa, co nawet na wysokim lvlu utrzymywałoby jej odpowiednią cenę (w mp) - co mogłoby mieć jakiś wpływ na zbalansowanie cen zdolności na różnych etapach gry.
Jest jeszcze jedna możliwość - tak jak jest kowal naprawiający zużyte "+", tak można wprowadzić zielarkę, która będzie za drobną opłatą odświeżała wiedzę nt. zdolności.

Sunflora
12-05-2011, 11:28
Jestem na nie
Jest dobrze jak jest
Powiedziałeś że zdolność by się zużywała , kto by chciał wbijać kilka k ( czasami sporo na * / ** / ** ) bez sensu
Bo potwory za mało dają AP żeby takie coś robić , jestem na nie

Snake
12-05-2011, 12:04
nie wyobrażam sobie leczenia 2 wbijać od nowa....

mnietuniema
12-05-2011, 13:09
Przypomnij sobie jak w 2 wyglądało nabijanie np. gemu szybkości pod Eliar a jak na Salamandrii ;)
Poza tym nieważne - apić od nowa czy odświeżać zdolność za złoto - grunt by się działo :)
No i ja wcale nie twierdzę, że jest to propozycja mająca ułatwić wszystkim grę...

Mita bank
12-05-2011, 16:09
Zrobić poziom zniszczenia na zdolnościach, czarach, co 20% blokowałaby się jedna *, odblokowywałoby się u kowala (można zrobić nowego NPC do tego celu, nie jest to konieczne, ale byłby pewien bajer) za sporą ilość złota :) nie ekstremalnie dużą ale i nie małą ;)
Przy zdolnościach można by było dać też obowiązkowo jakiś przedmiot (np. cukierek od telimeny, lub itemki które dodałoby się do dropu z niektórych potworów) :P
gemy też mogłyby mieć ten system, z tym że o wiele wolniej by sie zużywały ze względu na to że cały czas mamy je na sobie podczas walk, a zdolności nie zawsze używamy (np. przy walce z potworami) :)
Zależy od zdolności/czaru jak szybko by się zużywał, bardziej od tego co potrzebne jest do ulepszenia, jesli jakiś trudniej dostępny item to zdolność zużywała by się wolniej :P

The End
14-05-2011, 17:39
Jestem na nie z tego wzgledu ze zdolnosci poki co sa słabe.
Oslabienie w ten sposób zdolności to strzał w piętę.
Może w przyszłości to będzie miało sens, ale w tym i następnym upie raczej nie.