PDA

Zobacz pełną wersję : Elementy "zręcznościowe"



Tomi
22-02-2011, 01:23
Jak Wam poszło omijanie skałek i piorunów?
Za trudne, za łatwe i czy w ogóle tego typu dodatki powinny być?

ADIHC1
22-02-2011, 01:44
Parę razy przechodziłem obok spadających kamieni i nie było z tym większych problemów. Zresztą, zdaje się, że spadające kamienie nie zabijają ani nawet nie zabierają HP (szkoda, bo spodziewałem się tego), przez co można biec przed siebie i liczyć na szczęście. Ogólnie uważam, że jest to ciekawe urozmaicenie ;)

Selfien-W1
22-02-2011, 01:45
Dobry dodatek, trzeba mieć refleks do takich rzeczy, lecz wydaje mi się, że takie elementy powinny być trochę łatwiejsze, ponieważ niektórzy łatwo wpadają w złość jeśli mają niefart i tracą przyjemność grania.

Ashiro
22-02-2011, 12:25
Kamienie są w porządku, ale z piorunami miałem największe problemy. Moim zdaniem jest za mało czasu na przebiegnięcie, gdy ich nie ma.

Mapiątko
22-02-2011, 12:35
Przy lagach jest to praktycznie niewykonalne.

Tomi
22-02-2011, 12:42
Kamienie są w porządku, ale z piorunami miałem największe problemy. Moim zdaniem jest za mało czasu na przebiegnięcie, gdy ich nie ma.

No faktycznie ciężko wziąć je na jeden rzut - one bardziej były pomyślane jako "wpasowanie się w rytm" a więc głównie na klawiaturowe podchodzenie po jednym-dwa kroczki. Trzeba będzie nieco zmniejszyć im tempo.

VaanDee
22-02-2011, 17:29
Pytanie takie mam, czemu efekt po "trafieniu" głazem nie jest identyczny
jak w przypadku pioruna?

Pioruny nie są, aż tak trudne by mieć z nimi większy problem.
Ale, skoro większość uważa że jest trudno to nie będę forsował
swojego zdania o pozostawieniu aktualnego tempa.

Sam pomysł jest świetny ...

minek
22-02-2011, 20:12
Ja widzę jeden minus. Zmusza to praktycznie do gry na klawiaturze. Za pomocą myszki jest jeszcze trudniej- przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

Zręcznościówki dodałbym do Questów pobocznych ze względu na niektórych, że tak to nazwę "warunki techniczne" .

ADIHC1
22-02-2011, 20:20
A mi wręcz przeciwnie - znacznie lepiej przechodzi się te etapy sterując myszką.

Choć trzeba przyznać, że przejście przez serię trzech piorunów wymaga pewnej wprawy (no chyba, że ich szybkość została już zmniejszona - nie wiem, nie sprawdzałem). Miasto jest dość blisko, więc śmierć zbytnio nie denerwuje.

W każdym razie wciąż uważam, że jest to ciekawe urozmaicenie. Choć może lepiej byłoby gdyby tego typu elementy nie pojawiały się w misjach głównego wątku fabularnego.

VaanDee
23-02-2011, 00:21
Ta wersja MFO jest często porównywalna do Margo, osobiście nie grałem w ten produkt,
pozostaje lojalny względem mojej fantazji :P. Uważam że im więcej jest takich dodatków
tym lepiej, MF zyskuje wprowadzając nowe, oryginalne* rozwiązania ...

*oryginalne, być może w innych grać jest coś podobnego, nie wiem, nie gram.

Mnie się pomysł podoba i uważam że powinno być jak najwięcej takich
zręcznościowych udoskonaleń.
Niestety przy lagach, jak również w momentach dziwnego zachowania
postaci, poruszanie się jest bardzo utrudnione / irytujące.
W przypadku piorunów można sobie jeszcze poradzić, ale przy
głazach to ciężko ...

mchmrz-W2
23-02-2011, 04:06
sadze ze piorunki jak na te czesc gry to troche za trudne mam zdolnosci manualen ale te pioruny moglu by ciut wolniej trzaskac mialem juz dosyc chyba z 50x probowalem ale udalo sie .. ciut za trudne

Casey
23-02-2011, 07:18
mchmrz, na którym poziomie próbowałeś?.

Obecnie mam 10 lv. Może sprawdze czy to faktycznie takie "trudne"
szybkość internetu mam przeciętnego gracza.

Tomi
23-02-2011, 11:24
dzisiaj te piorunki trochę ograniczę...

mtnm
23-02-2011, 11:39
No faktycznie ciężko wziąć je na jeden rzut - one bardziej były pomyślane jako "wpasowanie się w rytm" a więc głównie na klawiaturowe podchodzenie po jednym-dwa kroczki. Trzeba będzie nieco zmniejszyć im tempo.
U mnie próby skorzystania z klawiatury zawsze kończyły się przystopowaniem postaci na pierwszym czy drugim polu (czyli natychmiastowym "auć"). Przeszedłem przez błyskawice kilka razy, ale zawsze wg zasady "zamykam oczy i klikam myszką gdzieś daleko" ;)

Ale pomysł sam w sobie jest bardzo ok!

ADIHC1
23-02-2011, 18:32
Doszedł ktoś do skrzynki w prawej górnej części Równicy Błyskawic? Nie mogę "wyczuć" odwrotnej kolejności tych piorunów :p

ByQ-W1
23-02-2011, 18:48
Doszedłem , jest tam chyba zwój.

Mapiątko
23-02-2011, 18:55
Ja doszedłem za 3-4 razem. Jakiś zwój jest. Lepiej powiedz jak dostać się do tej na wysepce, teoretycznie niedostępnej.

Selfien-W1
23-02-2011, 18:57
tak, jest tam burza błyskawic.

ADIHC1
23-02-2011, 19:16
Ja doszedłem za 3-4 razem. Jakiś zwój jest. Lepiej powiedz jak dostać się do tej na wysepce, teoretycznie niedostępnej.
Dobre pytanie. Czy to komuś się udało? :p

Selfien-W1
23-02-2011, 19:20
oczywiście, że tak, wystarczy wejść po kładce na wyższy poziom, i za drzewem jest trampolina (taka jak w dili). Wchodzimy na nią, i już jesteśmy na wysepce

ADIHC1
23-02-2011, 19:24
To widzę, że Tomi ładnie wykorzystuje możliwości "wielowarstwowości" mapy (chowanie przedmiotów za przeszkodami) - podoba mi się to ;)

benerit-W2
24-02-2011, 09:59
Pytanie, na czym oparty jest silnik częstotliwości tych piorunów (inaczej pytając czy wydajność komputera lub przeglądarki ma znaczenie)? U mnie każdy uderza co około 0,5-1s, dając trzy pioruny w rzędzie to jest koszmar. Ani razu nie udało mi się dojść dalej niż jeden piorun (głównie ze względu na lag pomiędzy kliknięciem a ruchem postaci). Kamienie spadają wolniej, ale i też z nimi był problem.

Elementy zręcznościowe są fajne, ale nie w tej postaci.

Tomi
24-02-2011, 13:01
Pytanie, na czym oparty jest silnik częstotliwości tych piorunów (inaczej pytając czy wydajność komputera lub przeglądarki ma znaczenie)? U mnie każdy uderza co około 0,5-1s, dając trzy pioruny w rzędzie to jest koszmar. Ani razu nie udało mi się dojść dalej niż jeden piorun (głównie ze względu na lag pomiędzy kliknięciem a ruchem postaci). Kamienie spadają wolniej, ale i też z nimi był problem.

Elementy zręcznościowe są fajne, ale nie w tej postaci.
szybki komputer nie powoduje szybszego pojawiania się błyskawic, za to bardzo słaby może je animować trochę wolniej i powodować pewne przycięcia.
Ja w tej chwili (po obniżeniu częstotliwości) przechodzę je za każdym razem bezbłędnie, ale robię to klawiaturą (czekając tylko na odpowiedni moment) i nie zawsze na jeden ciąg - czasem przystaję na ułamek sekundy po pierwszym, czekając na wypalenie drugiego itp.
Może najlepszym wyjściem była by opcja EASY załączająca się po kilku nieudanym próbach.

Mapiątko
24-02-2011, 13:11
Może dać np. 10 prób i jak ktoś to przekroczy, to zniknie skrzynka jakaś, a błyskawice zostaną znacznie ułatwione. Oczywiście musi być to gdzieś napisane (np. tablica przy wejściu).

Tomi
25-02-2011, 01:03
Obniżyłem tym razem znacznie szybkość piorunów. Powinny być łatwe. Mi na 4 ślepe próby myszką 3 się powiodły.

ADIHC1
25-02-2011, 01:31
Elementy zręcznościowe są bardzo fajne i powinny być nawet pewnym wyzwaniem, ale nie w misjach głównej linii fabularnej - zablokowanie się na dłużej i niemoc w kontynuowaniu gry jest pewnie frustrująca.

Tomi
25-02-2011, 01:35
jakby ktoś jeszcze miał duże problemy to proszę pisać.

Jaskier
08-05-2011, 16:18
Przepraszam, ze odswiezam, ale chyba sie zestarzalem na zabawe z omijaniem piorunow... Tomi, nie daloby rady, zeby podobnie jak ze skalkami, postac wracala do poczatku mapy, a nie do domu? (i bez tracenia hp/mp-ewentualnie czesciowo)

BeLiaR
08-05-2011, 17:18
Wg mnei takie urozmaicenie jest bardzo dobrym pomysłem ;d. A co do piorunów to mam taktykę ( a raczej miałem bo już tam nie chadzam
;d ) Czekam aż w tym samym momencie( no może trochę być odstępu czasowego ;d ) uderzą 2 ostatnie pioruny wtedy szybko lecę zanim nie wybuchnie 1 i jestem u celu ;d )

musaraj
08-05-2011, 18:41
postac wracala do poczatku mapy, a nie do domu? (i bez tracenia hp/mp-ewentualnie czesciowo)
Postać wraca do miasta, nie do domu (Bogu dzięki).W dodatku pioruny nie tak trudno przejść.Czekasz aż wszystkie 3 walną, przechodzisz na to narożne pole, następnie czekasz na następną serię i myszxką idziesz do groty.nie ma problemów.
Co do Kamieni, sprawa jest zdecydowanie zbyt prosta. 5 punktów bezpieczeństwa na niewielkiej pzrzestrzeni - kamienie przechpdzi się przyjemnie.

Bicek
09-05-2011, 11:22
Piorun cie trafi tracisz HP przenosi cię do miasta a nie do domu

Zamykam Pioruny są bardzo łatwe do przejścia .