PDA

Zobacz pełną wersję : Więcej broni dla maga



BeLiaR
08-05-2011, 15:50
chciałbym aby wprowadzono dodatkowo 3 rodzaje broni dla maga, ponieważ wój ma większe pole manewru jeśli chodzi o dobór broni, a to właśnie ta cecha różni mfo2 od mfo3. Tylko dlaczego mag ma jeden rodzaj ?? Wój szybciej dropnie jakąś broń unikatową na max lvl, aniżeli mag. Można by wprowadzić Laski , Totemy, Kostury. Napiszcie tutaj czy się z tym zgadzacie, a jeśli nie to dlaczego oraz chce żebyście wy podali jakieś rodzaje broni, które można by kiedyś dodać.

Troy Lee
08-05-2011, 15:53
Woj ma 5 rodzajów broni a Mag ma 5 zaklęć w obu przypadkach są tylko 4 gdzie można zdobyć atrybuty . To prawda że woj ma lepiej jeśli chodzi o dropa , acz kolwiek nie widzę powodów dla których trzeba by było zwiększyć różnorodność broni , natomiast mogą być różne unikatowe różdzki na ten sam lvl .

BeLiaR
08-05-2011, 16:51
Po twoim poście zmieniam zdanie ;p Lepiej by było ( tak jak ty piszesz) różne bronie na ten sam lvl

Qwiker
08-05-2011, 16:56
pamiętajmy o tym że mag może używać 5 rodzajów ataku (wiatr,ziemia,ogień,lód, pocisk mag) a woj tylko 1 (aktualna założona broń)

Goddess Of War
08-05-2011, 16:59
pamiętajmy jednak że ogień lód wiatr ziemia pocisk nie dają takich bonusów co bronie woja ; )

BeLiaR
08-05-2011, 17:06
Najlepszym wprowadzeniem było by wprowadzenie kilku nowych różdżek w tym unikat na 30 lvl. Mógłby lecieć z kobry ( jakiś boss odnawialny ażeby każdy miał szanse dropa nawet 30 lvl'e ) Skrzydlata różdżka dmg podobne do gryfiej tylko by miała inną zdolnośc bo gryfia ma aż 2, np Auto status przyspieszenie na 5 tur

mklem
08-05-2011, 17:23
pamiętajmy o tym że mag może używać 5 rodzajów ataku (wiatr,ziemia,ogień,lód, pocisk mag) a woj tylko 1 (aktualna założona broń)

To nic nie wnosi do tematu równie dobrze mogę powiedzieć ze mag ma tylko 1 ogólnie atak magiczny


Jedyna różnica to że atak maga (wiatr ,lód ,ogień ,ziemia ) nie jest uzależniony od używanej broni.

A jako uzależnienie maga traktuj gemy i wystakowane w nich atrybuty a nie broń która się posługuje.
Więc tak patrząc i woj i mag zazwyczaj wystakują po 2 atrybuty dla swojej profesji.

Teraz tylko jeśli wojownik postanowi zmienić używana broń to zmieni całą broń oraz zdolność która ona daje....(dopasuje swój buidl do...czyli może zoptymalizować postać)

A mag nie ma takiej możliwości ponieważ różdżka dla maga jest tylko 1.


Więc jak najbardziej Popieram Tą inicjatywę w całości

Sterz
08-05-2011, 17:34
+1 więcej różdżek dla maga się przyda.

benerit
08-05-2011, 17:47
Pomińmy atrybuty broni i czarów. Wojownik ma broń typu damage zależny od celności i szybkości (im więcej jednego tym mniej drugiego), dodatkowo jako piąte są rękawice bez atrybutu. Dopiero potem dochodzi różnorodność bonusów jakie mamy w unikatach.
Niech różdżki maga też dostaną lekkie zróżnicowanie (może nie na 5 typów, ale chociaż 2 lub 3). Naturalnym wydaje się aby to bonus do many był zależny od czegoś innego (np atak magiczny)
Zróbmy np takie typy różdżek:
- różdżka - klasyczny bonus do many i atak (czyli to co mamy teraz)
- laska - bonus do many zmniejszony atak zwiększony
- kostur - bonus do many zwiększony, atak zwiększony kosztem zmniejszonej szybkości
czy cokolwiek innego. Różnorodność nie musi być duża (10-20%) ale to chociaż by dało namiastkę wyboru, bo aktualnie wyboru nie ma... Szukasz unikatu lub najwyżej dostępnej różdżki.

Tomi
08-05-2011, 17:49
Różdżki nie dają pola do popisu w sferze ofensywnej - mogą dawać jakiś autostatus, mieć nieco inaczej ustawione bonusy: mniej MP, więcej ataku, ew. ciut lucka zamiast powyższych czy jakiś atrybut/obrona przed statusem. Szału nie będzie. W sferze ofensywnej bardziej sprawdzą się tu zdolności oparte o atak magiczny i np. ten jeden slot więcej w unikatowych różdżkach w porównaniu do broni dla woja, bo oni niejako jedną zdolność mają tam "wbudowaną" - to tak na przyszłość.

A na teraz: jeśli wymyślicie jakąś różdżkę, to mogę jedną dorzucić. Tylko bez szaleństwa.



Zróbmy np takie typy różdżek:
- różdżka - klasyczny bonus do many i atak (czyli to co mamy teraz)
- laska - bonus do many zmniejszony atak zwiększony
- kostur - bonus do many zwiększony, atak zwiększony kosztem zmniejszonej szybkości
@Coś w tym stylu miałem już wprowadzić w tym upku, ale jakoś mi to wypadło z głowy. Myślałem też nad wpleceniem do tego wszystkiego odrobiny statystyki szczęście.
Nadrobię w kolejnym.

minek
08-05-2011, 18:02
Różdżka atrybutów
4 sloty
po 25% każdego z atrybutu- ziemia wiatr lód ogień
Obrażenia 135
Atak mag.55
MP 25

lub

Różdżka Skrzata:
4 sloty
osłona mag + osłona przez 2 tury
Obrażenia 115
Atak mag.45
MP 55

Chaos
08-05-2011, 18:02
Może jakaś różdżka dające status szybkość na 10 tur?
Lub status regeneracja i mogła by lecieć z ogra :P

Qwiker
08-05-2011, 19:04
Status szybkość (+50% większa szybkość) to trochę przesada, nie uważasz?

benerit
08-05-2011, 20:22
Do wyboru na lv 30 (i wcale nie wypasione):
Różdżka elementalisty
Atak mag 55, Obrażenia fizyczne: 110, mana 50
+5% do każdego atrybutu czaru

Różdżka Oczyszczenia
Atak mag 55, Obrażenia fizyczne: 110, mana 45
15% na ściągnięcie negatywnego statusu podczas kolejki

Różdżka Napełnienia
Atak mag 50, Obrażenia fizyczne: 105, mana 60
Mikstury many i życia są 10% skuteczniejsze

(obrażenie lekko zmniejszone)

MasterOfPuppets
08-05-2011, 21:09
Różdżka z monolitu (z ogra by wypadala)
auto-efekt - gdy nasza postać otrzyma cios przewyższający poziom jej życia na naszą postać zostaje nadany status skamienienie do końca tury przeciwnika.
Działa raz na walke ew. z odstępem conajmniej 50tur

dmg/mana podobne jak w gryfiej

Love
08-05-2011, 21:21
benerit moze do tego spisu co tam podales (laska, rozdzka, kostur) dodac totem?
- totem - mniej (badź w ogóle nic) many, mocny atak, szybkość

MaX Zino
08-05-2011, 21:28
Skrzydlata różdżka
lvl 30
obrażenia 120
atak mag. 55
MP 45
szybkość +5
podczas ataku magicznego może nałożyć status pomylenie :)

Gansey
08-05-2011, 21:31
benerit moze do tego spisu co tam podales (laska, rozdzka, kostur) dodac totem?
- totem - mniej (badź w ogóle nic) many, mocny atak, szybkość

Jest już taki przedmiot.

Co do tematu to mogłaby się przydać jakaś różdżka z dużą ilością many, co mogłoby się przydać z wyrównaniem jej w przypadku wojów i magów.

musaraj
08-05-2011, 21:32
podczas ataku magicznego może nałożyć status pomylenie :)

bez jaj!To byłby koniec.Pomylenie zdejmuje się atakiem fizycznym, a skoro mag wali z magii...To byłby koniec.Nie może nakładać pomylenia.

@topic moim zdaniem 2-3 różdzki i starczy.Totemów lepiej nie dodawac, gdyż Totem juz jest w grze.Laska i Kostur to niegłupi pomysł, lecz wyobrażam sobie ile by tego było w sklepie.

Antybristler
08-05-2011, 21:34
Obecnie ilość różdżek (ogólnie broni) dla maga jest żenująca. Same trudno dostępne unikaty, wypadające z bossów rzadziej niż 6 w totku. Nie mam nic przeciwko aby były one - ale dla graczy mniej bogatszych (czyt. biednych) powinny być ogólnie dostępne o średnich statystykach, lecz lepszych od poprzednich. Dostępność np. w sklepie (np. możliwość wykupienia tylko 10 sztuk dziennie, pojawiające się o losowych godzinach) czy z jakiś questów mniej wymagających. Więcej EQ spowoduje większy ruch na targu, obieg złota itp., a nie kupować EQ na 8-10 Lv jak to obecnie. Każda różdżka powinna mieć oprócz "zwykłych" typowych statów, jakiś bonus, np. bronie dla wojów często mają auto-status - dla maga chyba zwiększenie szczęścia/uników na ~5 tur to dobre wyjście.

MasterOfPuppets
08-05-2011, 21:37
Z różdżkamii dla maga jest o tyle nie fajnie,że ich nie ma wogóle.
Nawet tych słabszych podwójnej ,albo nawet spiczastej trudno się doszukać.

Coni
08-05-2011, 21:42
Nom mało jest broni dla maga na 30. Mag, który będzie miał gryfią różdżkę (jak kiedyś taka wydropi) będzie miał olbrzymią przewagę w walce z innym magiem ;)

musaraj
08-05-2011, 21:48
Można zwiększyć częstotliwość dropienia.I zrobić dwa unikaty.To mogłoby załatwić sprawę.

Goddess Of War
08-05-2011, 23:24
no to padła pierwsza gryfia można bić rank :D

mklem
09-05-2011, 10:24
no to padła pierwsza gryfia można bić rank :D


Kto jest tym szczęśliwcem :P ?

The End
09-05-2011, 11:08
Popieram inicjatywę. Sądze, że 2 różdżki byłoby idealnie. Magowie mają faktycznie olbrzymi problem z dostepnością broni. Proponuje by ta nowa różdżka(laska) była łatwiej dostępna niż gryfia. Ciekawym pomysłem byłoby również jak to napisał benerit stworzyc ją wg innego schematu. To znaczy albo więcej mp i ataku magicznego kossztem szybkości, albo (co wg mnie jest lepsze) więcej mp i bonus do hp kosztem ataku mag. W końcu mag się robi defensywną profesją, zatem można iść dalej w tym kierunku.

Love
09-05-2011, 21:12
jest totem? moglby ktos podac jego statystyki?

ja proponuje rozdzke z ogra zrobic ;) pod prostą nazwą ogrza różdżka, ktora miala by 6 slotow obrazenia 100, atak mag 50, mp 40 i np +10% atry ziemi

Sterz
09-05-2011, 21:14
Love Totem to dodatek na 10lv a nie różdżka (chyba, że jest taka różdżka o której nie wiem).

Love
09-05-2011, 21:26
=o nie wiedzialem, myslalem, ze to cos w rodzaju rozdzki ;) no nic ... ale nowe rozdzki by sie przydaly ... albo np zwiekszyc spiczastej rozdzce slota o jeden przynajmniek ... i mnie to dziwi, czemu bronie dla woja maja tyle samo co bronie dla maga?

musaraj
09-05-2011, 21:44
btw. kostur równiez już jest, to broń na maga na 5lv... dodać kolejne 3-4 różdżki dla maga >20lv i bedzie git ;)

Tomi
10-05-2011, 02:19
nazwa to jest akurat najmniej ważna w tym wszystkim ;)

Love
10-05-2011, 17:14
taka rozdzka, ktora dawala by atrybuty do wszystkich zywiolow by byla dobra ;) no i powinny one miec wiecej slotow niz bronie dla woja ... bo to mag ;) ja przynajmniej jak szukam nowej rozdzki to patrze przede wszystkim na ilosc slootow potem czy daja jakies atrybuty i na koniec jakie MP ... a jak widze, ze daje jakies statusy to sie ciesze :)

Troy Lee
10-05-2011, 17:30
Śmiercionośna Różdżka
Atak 110
Atak Mag 62
MP 50
(musi być lepsza od jastrzębiej)
Nadaje status "zombie" ma na to 15% szans

Sądzę że mniej więcej tak to powinno wyglądać

Love
11-05-2011, 18:14
są juz planowane nowe bronie dla maga? bo to juz przesada, ze jastrzebia (wcale nie najlepsza rozdzka) jest na aukcji za 220k ... i cena ciagle rosnie, a najlepsze bronie dla woja (czyli banicki miecz, skrzydlata wlocznia) mozna kupic po 70k =\ nawet nie wyobrazam sobie jaka musi byc cena za gryfia rozdzke

Chaos
11-05-2011, 18:24
@up
Gryfiej jeszcze nikt nie ma.
Jak ktoś wydropi i będzie chciał sprzedać, to zapewne 500k to minimum.
Bo już tyle dni po upku, a gryfiej nie widać.
Może jest takiś błąd w dropie gryfa, i w ogóle gryfia nie wypada?
Bo okrągłe topory już 3x widziałem na targu.
Więc coś jest chyba nie tak.

Coni
11-05-2011, 19:25
Gryfiej jeszcze nikt nie ma.

Ma już 1 osoba od 2-3 dni.


Może jest takiś błąd w dropie gryfa, i w ogóle gryfia nie wypada?
Bo okrągłe topory już 3x widziałem na targu.
Więc coś jest chyba nie tak.
Co do dropów to dziwna sprawa. Admin pisał, że właśnie z tego bossa jest większa szansa na loota (bo trzeba ubić 100lwów). A jak na razie ubiłem około 20-30 gryfów i jedynie padł jeden okrągły topór (ogólnie, a nie że mi) - trochę mało w porównaniu np. do ogra, gdzie na taką samą ilość z 5 itemów wydropiło.

BeLiaR
11-05-2011, 20:34
Kolcza różdżka ( to powinna być zbroja bardziej no ale może być różdżka

Obrażenia 115
Atak magiczny 55
MP 46
Gdy przeciwnik atakuje fizycznie, ( trochę nastawienie anty wojowe ;d ) otrzymuje obrażenia w wysokości 5% max hp ( jego hp ;d )

Ciekawy byłby wtedy pojedynek Gryfia VS Kolcza ;d

The End
12-05-2011, 01:05
I jest różdżka jak ta lala i to nawet z nazwy. Na 30 lvl, leci z Łowcy dusz. To teraz poproszę ją wprowadzić a dla woja krytyczny cios. Dziękuje dobranoc. 99,99% graczy jest zadowolonych (oprócz Goda).

Goddess Of War
12-05-2011, 01:10
I jest różdżka jak ta lala i to nawet z nazwy. Na 30 lvl, leci z Łowcy dusz. To teraz poproszę ją wprowadzić a dla woja krytyczny cios. Dziękuje dobranoc. 99,99% graczy jest zadowolonych (oprócz Goda).

tej różdżki jeszcze nie ma ; ) i bez tych osobistych podjazdów proszę ;)

Chaos
12-05-2011, 01:38
Jaka różdżka z łowcy?
Wtf?
Przecież nie było żadnego newsa z aktualizacją.
Więc skąd macie takie info?
Trochę głupio że jest to boss nie odnawialny,
a ponad połowa graczy już go zabiła.

Love
12-05-2011, 18:43
hmm moze mi sie uda ja zdobyc :) bo jeszcze nie rozwalilem lowcy dusz

BeLiaR
12-05-2011, 21:26
Skąd niby wiesz Just Fod o jakiejś new różdżce??

Amidamaru
13-05-2011, 16:52
Ja bym proponował taką opcje by zróżnicować bronie dla maga tak jak stało się to z broniami dla wojownika
Np. podzielić broń na różdżki i laski. Różdżki były by tak jak teraz a laki miałyby więcej ataku i MP ale w zamian za szybkość lub uniki

The End
14-05-2011, 11:52
Hahahah. Czytajcie ze zrozumieniem :D

To teraz poproszę ją wprowadzić a dla woja krytyczny cios.
Jasno piszę, że jeszcze jej nie ma. Po prostu jest to idealna różdżka na 30 lvl, która póki co nie zostanie wprowadzona (częstotliwość gryfiej zwiększona do 1,3).
Potem jednak się pojawi się w poprawce z krytycznym ciosem.