PDA

Zobacz pełną wersję : Wykaz kar shoutboxa



Coni
22-04-2013, 21:29
Proponuję zrobić jakiś wykaz kar (jakiś regulamin) na shoutboxie tak jak ma to miejsce na forum głównym.
Wiadomo, że oczywiście mniej więcej, bo trzeba ręcznie odkneblować, no chyba że jest jakaś opcja na nałożenie knebla czasowego.

Ustrzegło by to przed (plusy):
-Absurdalnymi karami (oczywiście zależy, z której strony patrzyć)
-Zakładaniem tematów typu: "za co ban, na jak długo etc", a co za tym idzie marnowaniem czasu na odpowiedzi i bawienie się w zamykanie tematów
-Trollowaniem zbanowanych, którzy jeśliby wiedzieli kiedy im knebel zejdzie starali by się zachowywać w porządku, gdzie jako bez tej informacji człowiek może się naprawdę sfrustrować (wydaję mi się to o wiele lepszą opcją dla graczy, a szczególnie dla moderatorów, bo niestety ale to dopiero gracze z "wiecznym kneblem" mogą dać popalić - niestety nerwy mogą puścić)
-Ogólnym zamętem na forum
-Traktowaniem wszystkich graczy tak samo (jak to ma ostatnio miejsce), ponieważ gracze byliby karani zgodnie z wykazem, czyli za wtóre wykroczenia coraz dłuższe kary

Minusy (szczerze mówiąc nie mogę się dopatrzyć, ale mimo wszystko spróbuję je znaleźć z pozycji administracji):
-Troll/ukarany musi zrozumieć swoje zachowanie i wykazać chęć poprawy, więc kara powinna być odpowiednio długa by to zobaczyć, a nie żeby tylko miał odczekać karę i nadal robić to samo (choć wg mnie odpowiednie odczekanie, w dodatku gdyby było coraz dłuższe jest jednak nauczką)
-Trolle będą regularnie trollować wiedząc co ich czeka (nawet jeśli, to szczerze mówiąc, ja osobiście nie widzę problemu w odbanowaniu trolla, a potem w nałożeniu mu 2x dłuższej kary, a z czasem gdy będą już naprawdę długie to myślę, że przestanie go to 'bawić')
-Moderatorzy będą mieć mniej swobody w nakładaniu kar, gdyż będą musieli stosować się do regulaminu/wykazu (w sumie sam wykaz kar chyba byłby lepszy, moderatorowie nadal banowali by wedle własnego uznania tylko kary dostosowali by odpowiednio długo do wykazu)

Wiem, że moja osoba na tym forum jest różnie postrzegana, ale temat jest jak najbardziej poważny i nie jest wcale trollingiem, ale propozycją o lepsze życie na forum, zarówno dla graczy, jak i moderatorów.

JEŻELI ZAMIERZASZ TROLLOWAĆ W TYM TEMACIE LUB NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO NAPISANIA TO PROSZĘ ODPUŚĆ SOBIE TEN TEMAT.
Prosiłbym graczy o KULTURALNĄ, UARGUMENTOWANĄ DYSKUSJĘ.
Prosiłbym również moderatorów o ich opinię i co o oni sami o tym uważają oraz o nie zamykanie tematu.
Jestem ciekaw co sądzą o tym gracze, jak i zarówno osoby z góry.

Noriko
22-04-2013, 21:32
Była już kiedyś taka propozcja, niestety (lub stety) to nie przeszło.

@edit.
Znalazłam

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?16286-Stworzenie-og%C3%B3lnodost%C4%99pnego-regulaminu-sb&highlight=Shoutbox

Coni
22-04-2013, 21:35
Chodzi o wykaz kar czyli o wymierzanie długości kar zgodnie z nim, a nie o regulamin czyli o to jak moderatorzy mieliby postępować.

El Fortuno
22-04-2013, 21:35
Oczywiście pomysł godny uwagi, przypominam sobie, że kiedyś ktoś wyszedł z podobnym pomysłem, ale chyba wtedy poszło to w zapomnienie. Widzimy teraz jaka panuję sytuacja, tworzą się tylko nie potrzebne spięcia.

musaraj
22-04-2013, 21:51
Przydałby się.

Oczywiście post-modernizm zmierza do skrócenia i kompresji. Stąd za każde przewinienie ta sama kara - bez limitu.

A z SB trzeba coś zrobić.

RoLL
22-04-2013, 21:54
A z SB trzeba coś zrobić.

To było głupie stwierdzenie, bo znając Adiego zaraz napisze, że - Owszem trzeba, np wyłączyć...

Ja tam jestem neutralny co do pomysłu. Ale pewnie jakbym dostał knebla za jakieś głupoty, który trwał by xxxxx dni, to pewnie szybko zmieniłbym zdanie :D

Krycha
22-04-2013, 23:26
Przecież zaraz bedzie post Adiego, ze jestes fuj i tylko mu roboty dodajecie, bo was trolli to powinno sie zamykac w gettach. A VD jest taki kochany.

I nic sie nie zmieni. Zawsze bedzie argument przeciw. Zawsze. Szkoda.

Oczywiscie jestem za, bo wam wspolczuje, chcoiaz sam nie uzywam shoutbouxa tak bardzo mocno.

NieZabijajMnie
22-04-2013, 23:39
Oczywiście pomysł godny uwagi, przypominam sobie, że kiedyś ktoś wyszedł z podobnym pomysłem, ale chyba wtedy poszło to w zapomnienie. Widzimy teraz jaka panuję sytuacja, tworzą się tylko nie potrzebne spięcia.


Nie poszło w zapomnienie pozwole sobie zacytować główny powód dla którego regulaminu nie ma i nie będzie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?16286-Stworzenie-og%C3%B3lnodost%C4%99pnego-regulaminu-sb&p=114998#post114998

Coni
22-04-2013, 23:45
Po raz enty powtarzam, głownie chodzi o:

o wykaz kar czyli o wymierzanie długości kar zgodnie z nim, a nie o regulamin czyli o to jak moderatorzy mieliby postępować.

NieZabijajMnie
22-04-2013, 23:52
stworzenie regulaminu sb w którym DOKŁADNIE będzie określone za co i na ile dostaje się knebla


Taki cytat z tematu mojego...

ADIHC1
23-04-2013, 01:19
Ja mam proste rozwiązanie. Proponuję zacząć stosować ogólny regulamin forum również w przypadku SB.

Coni
23-04-2013, 12:52
Skoro regulamin przewiduje to:

System Kar

Spam
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Off-topic
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Wulgarne zachowanie
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Obrażanie Użytkowników
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Prowokowanie konfliktów
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Inne naruszenie Regulaminu
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Multikonto
ban 30 dni na konto główne, konta dodatkowe permanentny ban
to czemu by nie ;>

El Fortuno
23-04-2013, 13:39
Spam
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Off-topic
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej

Jak można zweryfikować te podpunkty na SB?

Noriko
23-04-2013, 13:57
Spam
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej
Off-topic
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej

Jak można zweryfikować te podpunkty na SB?

Spam można. Ale Off-topic raczej sie nie da ;p

Coni
23-04-2013, 16:11
Spam to powtarzanie cały czas tej samej wiadomości przez dłuższy czas.
No, off topica raczej nie ma, bo sb to miejsce do luźnych rozmów na wszelakie tematy.
Tak czy siak, wykaz kar dobrze sprawuje się na całym forum to i na shoutboxie też tak powinno być.

ADIHC1
24-04-2013, 00:39
Ekhm. Pisząc to miałem na myśli oczywiście to, że za przewinienia na SB nakładane byłby normalne bany ;)

Tego typu stopniowanie kar w przypadku knebli jest problematyczne. Bany można sprawdzić w profilu użytkownika przed nałożeniem kolejnego. W przypadku knebli nie ma takiej możliwość. Co prawda większość knebli notujemy sobie w zbiorczym temacie, jednak jego przeglądanie w poszukiwaniu kneblowanych użytkowników jest po prostu niewygodne.

W tej chwili uważam, że największym problemem nie jest długość knebli (bo na to w ten czy inny sposób dany użytkownik sobie zapracował), co po prostu fakt, że moderatorzy czasami zapominają o anulowaniu normalnych knebli (co tworzy podłoże pod teorie spiskowe ;)), a odcięty od SB użytkownik nie wie do którego moderatora zgłosić się w tej sprawie. Przez myśl przeszło mi upublicznienie tematu, w którym notujemy kneble, ale problemem są ograniczenia techniczne - temat musiałby być zamknięty, jednak zwykli moderatorzy nie mogą pisać w zamkniętych tematach poza swoim działem.

Także nie zanosi się na zmiany.

Krycha
24-04-2013, 01:26
W tej chwili uważam, że największym problemem nie jest długość knebli (bo na to w ten czy inny sposób dany użytkownik sobie zapracował), co po prostu fakt, że moderatorzy czasami zapominają o anulowaniu normalnych knebli (co tworzy podłoże pod teorie spiskowe ;))
Niech każdy mod i pseudomod notuje sobie sam kogo ukarał i zdejmuje knebla po skończeniu czasu. Najlepiej dać, zostawić i tyle. A taki VD jeszcze nie ma czelności się do tego przyznać, że zapomniał, tylko chowa się za argumentami typu "trolle nie mają praw", "masz knebla na wieczność". Trochę niefajnie. Dajesz knebla? Pamiętaj, żeby go ściągnąć. Dobrze, że bany mijają same, bo też byłyby poślizgi trwające kilka tygodni.

Zresztą, z tego co mi wiadomo Adi, to Ty odpowiadasz za swoją świtę moderatorów i pseudomoderatorów, więc powinieneś w imieniu zazielenionych odkneblowywać, jeżeli oni o tym zapominają. Może gdy będzie na Tobie ciążyć naprawianie ich błędów, to zmobilizuje ich to do pilnowania swoich obowiązków, bo odkneblowywanie jest jednym z nich. Zresztą, nas nie powinno obchodzić czy zapominacie, czy nie - macie obowiązek ściągacz po odpowiedniej ilości czasu kneble.

Komedia władzy trwa w najlepsze. To jest nie do pomyślenia, by na liczącym się forum moderatorzy robili takie gafy. A VD pokazał już wiele razy, że ma userów gdzieś, nie potrafi się przyznać do błędu i przeprasza tylko, gdy mu każesz. Sad but true. Mam nadzieję, że nie dostanę bana.

Pozdrawiam,
śmiejący się z zielonych,
zwykły user.

ADIHC1
24-04-2013, 01:44
Niech każdy mod i pseudomod notuje sobie sam kogo ukarał i zdejmuje knebla po skończeniu czasu.
Notują. Mimo to zapominają. Tak to już jest z ludźmi - są niedoskonali.

Niestety, tylko wersja premium SB (płatna) pozwala określić czas trwania knebla podczas jego nakładania.


Zresztą, z tego co mi wiadomo Adi, to Ty odpowiadasz za swoją świtę moderatorów i pseudomoderatorów, więc powinieneś w imieniu zazielenionych odkneblowywać, jeżeli oni o tym zapominają.
To ja mam pamięć absolutną? ;)

Ja tak samo zapominam o swoich kneblach, jak i pozostali moderatorzy.

Niestety, czasami musicie się po prostu przypomnieć. Najlepiej mi na PW, zamiast prowokować burdy na forum.

Krycha
24-04-2013, 01:53
Notują. Mimo to zapominają. Tak to już jest z ludźmi - są niedoskonali.
Wydaje mi się, że jakby zapomnieli raz czy dwa, to się by nic nie stało, ale ile można? W miesiącu mod zakłada pewnie max 5 knebli (a pewnie i mniej niektórzy), a i tak zapominają, więc dla mnie to nie jest usprawiedliwienie.

To ja mam pamięć absolutną? ;)
Ty po prostu jesteś za nich odpowiedzialny.

Podtrzymuje to, co napisałem wyżej. Nas nie powinno obchodzić, czy potrzebujecie zażywać lecytynę. Nie pamiętasz o kneblu, to odpuść sobie jego dawanie. Równie dobrze można powiedzieć, że to modzi prowokują burdy zapominając o kneblach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Coni
24-04-2013, 07:53
Co prawda większość knebli notujemy sobie w zbiorczym temacie, jednak jego przeglądanie w poszukiwaniu kneblowanych użytkowników jest po prostu niewygodne.
Co w tym niewygodnego?
Zwykła szukajka ctrl + f i widać wszystkie informacje o kneblach danego gracza - 10 sekund roboty.
Oczywiście proponowałbym formę typu:


Nick

Spam

Wulgarne zachowanie

Obrażanie użytkowników

Prowokowanie konflifktów

Inne naruszenie Regulaminu



Gracz 1

1

2

0

0

1



Gracz 2

0

2

1

2

0



Gracz 3

0

3

2

1

2



Gracz 4

2

0

0

0

0



I wtedy od razu widać, który gracz za co i ile razy miał knebla, po czym wymierzany byłby kolejny z odpowiednią długością.


Notują. Mimo to zapominają.
To jak się im przypomina to wypadałoby, żeby zdjęli.
Aktualnie zamiast tego to przedłużają knebla za "poganianie", a o kneblu oczywiście nie zapomnieli, lecz ten po prostu miał być "dłuższy".
Co z tego, że nawet jakbyś upomniał się po pół roku to nadal byłaby ta sama gadka.


Pisząc to miałem na myśli oczywiście to, że za przewinienia na SB nakładane byłby normalne bany ;)
Zamiast knebli na shoutboxie?
Też nie takie głupie. Wolę mieć bana na forum i wiedzieć kiedy mi zejdzie niż mieć knebel na shoutboxa na czas "nieokreślony".

aich
24-04-2013, 12:23
Nie wiem ile trwają te wasze kneble, ale niektórzy z modów mogą zastosować się do zasady "co masz zrobić jutro zrób dziś", problem w części mógł by mieć mniejsze znaczenia, bo wystarczy raz na dwa dni sprawdzać zablokowanych, a nikt nie zostanie poszkodowany, niektórzy dostaną mały bonus :)

Problem jest w tym, że modzi pewnie banują z doskoku, moderuje raz na tydzień, później po tygodniu kolejny raz i nie ma ciągłości. Jeżeli by kneblował codziennie, to codziennie by też zdejmował, problem leży w małej liczbie użytkowników sb przez co jest on moderowany z doskoku i stąd takie "problemy"

Twoja tabelka Coni by cię pogrążyła bo nie ma jakiejś normalnej systematyzacji na tym forum, tym bardziej, że konto gry jest z nim bezpośrednio powiązane.
Wykroczenia za kneble powinny się kasować przykładowo po pół roku i iśc w zapomnienie, a nie kumulować coraz bardziej olbrzymie liczby dni bana.

Coni
24-04-2013, 12:31
Twoja tabelka Coni by cię pogrążyła
Miałem tylko raz (a może dwa?) knebla, za to na kilka miesięcy, więc nie sądzę.


Problem jest w tym, że modzi pewnie banują z doskoku, moderuje raz na tydzień, później po tygodniu kolejny raz i nie ma ciągłości.
Nawet jeśli, to tak jak pisałem.
Nie upomnisz się o knebla = nie zdejmą Ci go.
Upomnisz się o niego = za "narzucanie się" zostanie on dodatkowo przedłużony, a jeszcze może na haczysz się o bana na całe forum.


Wykroczenia za kneble powinny się kasować przykładowo po pół roku i iśc w zapomnienie, a nie kumulować coraz bardziej olbrzymie liczby dni bana.
Trzeba by stworzyć jakieś ostrzeżenia, które by się kasowały z upływem czasu, a to jest zapewne więcej roboty niż stworzenie prostej tabelki.
No chyba, że jest już taka opcja w vBulletinie, ale zapewne nie. W dodatku chęci ADIHC1 stoją pod dużym znakiem zapytania ;)

Krycha
24-04-2013, 13:02
Problem jest w tym, że modzi pewnie banują z doskoku, moderuje raz na tydzień, później po tygodniu kolejny raz i nie ma ciągłości. Jeżeli by kneblował codziennie, to codziennie by też zdejmował, problem leży w małej liczbie użytkowników sb przez co jest on moderowany z doskoku i stąd takie "problemy"
Nie ma ludzi niezastąpionych. Myślę, że jak im się nie chce albo nie mają czasu to znajdą się inni, którzy będą wypełniać ich obowiązki rzetelnie.

SystemOfADown
24-04-2013, 14:45
Odkąd nie ma Michula, co chwilę są jakieś problemy wokół SB.
Adi, przypnij go kłódką do fotela i niech siedzi przy shoutboxie 24/7.
Wszyscy będą hepi.

@E:Btw. Adi, czemu archiwum jest wyłączone dla randomów?
@E2: Pamiętacie, jak kiedyś Michul pobanował w uj ludzi? Wtedy to był ewenement, teraz to jest na porządku dziennym.

Qwiker
24-04-2013, 15:05
VD to CHYBAteż człowiek. A chyba każdemu człowiekowi, który posmakuje władzy coś strzela w bani. Czemu nie pójdziecie na kompromis? Zabrać mu moda na 2tyg/miesiąc. Potem oddać, zobaczymy czy się uspokoi.

Krycha
24-04-2013, 15:14
VD to CHYBAteż człowiek. A chyba każdemu człowiekowi, który posmakuje władzy coś strzela w bani. Czemu nie pójdziecie na kompromis? Zabrać mu moda na 2tyg/miesiąc. Potem oddać, zobaczymy czy się uspokoi.
Nie przejdzie, bo Adi "woli aktywnych modów blablalbla". A taki VD zastąpiony byłby lepiej przez jakieś 80% tego forum - wystarczyłoby nie szaleć. Ale on ma przeszłość, kiedy jeszcze był ogarnięty, choć nie odnajduje sie w realiach tego forum. Nic nie się zmieni, dopóki Adi nie będzie myślał na bieżąco, a nie żył przeszłością.

ADIHC1
24-04-2013, 18:06
Wydaje mi się, że jakby zapomnieli raz czy dwa, to się by nic nie stało, ale ile można? W miesiącu mod zakłada pewnie max 5 knebli (a pewnie i mniej niektórzy), a i tak zapominają, więc dla mnie to nie jest usprawiedliwienie.
Histeryzujesz. O ilu kneblach zapomnieli moderatorzy? Ostatnio o dwóch (Andrevv, Rosalyn). Squadron (na życzenie), Coni (konflikt z moderatorem), Desdemona (na życzenie), NC (konflikt z moderatorem) mają/mieli tak długie kneble z innego powodu.


Ty po prostu jesteś za nich odpowiedzialny.
Niestety nie daje mi to pamięci absolutnej.


Podtrzymuje to, co napisałem wyżej. Nas nie powinno obchodzić, czy potrzebujecie zażywać lecytynę. Nie pamiętasz o kneblu, to odpuść sobie jego dawanie. Równie dobrze można powiedzieć, że to modzi prowokują burdy zapominając o kneblach. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dałem Tobie proste rozwiązanie: PW do mnie. Na siłę szukasz problemu tam, gdzie go nie ma.


Co w tym niewygodnego?
Zwykła szukajka ctrl + f i widać wszystkie informacje o kneblach danego gracza - 10 sekund roboty.
Oczywiście proponowałbym formę typu:

I wtedy od razu widać, który gracz za co i ile razy miał knebla, po czym wymierzany byłby kolejny z odpowiednią długością.
Tak to nie wygląda. Moderatorzy w kolejnych postach po prostu piszą komu i na jak długo dają kneble. Często w treści postu nie ma nicku użytkownika, jedynie screen z SB. Kto miałby prowadzić takie podsumowanie w tabeli? Ja? Wszystko to dla użytkowników sprawiających problemy? Ehe ;)

Jeśli rozwiązanie nie będzie proste/przystępne, to nic się nie zmieni.

Tak na marginesie, z VaanDee jest problem taki trochę jak z Mapym - komunikacja. Czemu jego depozyt został przyjęty tak, a nie inaczej i czemu nazwano go złodziejem? Przecież nie dlatego, że sam pomysł był zły (większość graczy nie ma z kim przerzucać złota), ani dlatego, że kogoś okradł - wszystko przez sposób, w jaki się wypowiada i jak reaguje na krytykę. Podobnie jest z VaanDee - to wszystko nie eskalowałoby tak bardzo, gdyby inaczej konstruował swoje wypowiedzi, bo w tej chwili większość z nich działa na użytkowników jak płachta na byka.

Krycha
24-04-2013, 18:29
Histeryzujesz. O ilu kneblach zapomnieli moderatorzy? Ostatnio o dwóch (Andrevv, Rosalyn). Squadron (na życzenie), Coni (konflikt z moderatorem), Desdemona (na życzenie), NC (konflikt z moderatorem) mają/mieli tak długie kneble z innego powodu.
A ile jest ogólnei nałożonych? Dwa razy tyle?

Niestety nie daje mi to pamięci absolutnej.
Niestety.

Dałem Tobie proste rozwiązanie: PW do mnie. Na siłę szukasz problemu tam, gdzie go nie ma.
Ostatnio nie potrafiłeś rozwiązać mojego problemu z VD, broniąc go za wszelką cenę, więc podziękuję, spasuję, bo nie czuję pomocy z Twojej strony. Wybacz.

Tak to nie wygląda. Moderatorzy w kolejnych postach po prostu piszą komu i na jak długo dają kneble. Często w treści postu nie ma nicku użytkownika, jedynie screen z SB. Kto miałby prowadzić takie podsumowanie w tabeli? Ja? Wszystko to dla użytkowników sprawiających problemy? Ehe ;)
Problem napisać nick gracza? Robicie sztuczne problemy.

ADIHC1
24-04-2013, 19:01
A ile jest ogólnei nałożonych? Dwa razy tyle?
[Dzisiaj 18:55] [PW do ADIHC1] ADIHC1 : Squadron, skarlet, Desdemona, SystemOfADown, Kostian


Ostatnio nie potrafiłeś rozwiązać mojego problemu z VD, broniąc go za wszelką cenę, więc podziękuję, spasuję, bo nie czuję pomocy z Twojej strony. Wybacz.
Co nie znaczy, że nie warto próbować. To na pewno skuteczniejsze rozwiązanie, niż atak bezpośrednio na forum i narażanie się na kolejne bany.

Wspominałem już, że brakuje wam instynktu samozachowawczego?


Problem napisać nick gracza? Robicie sztuczne problemy.
Napisać - nie. Szukać potem - tak ;)

To jednak bez znaczenia, bo stopniowania knebli nie będzie. W ogóle dziwię się, że chcecie stopniowania w przypadku, kiedy obecnie większość knebli jest parodniowa - przecież to zmiana na waszą niekorzyść. To, że kary byłyby stopniowane, wcale nie rozwiązałoby problemu z pamiętaniem o ich anulowaniu. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie.

Krycha
24-04-2013, 19:56
Jeżeli już będzie napisany, to można to zrobić szukajką ctrl + f, wg Ciebie wcześniej się nie dało, bo były to screeny, więc teraz by się dało.


To jednak bez znaczenia, bo stopniowania knebli nie będzie. W ogóle dziwię się, że chcecie stopniowania w przypadku, kiedy obecnie większość knebli jest parodniowa - przecież to zmiana na waszą niekorzyść. To, że kary byłyby stopniowane, wcale nie rozwiązałoby problemu z pamiętaniem o ich anulowaniu. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie.
IMO lepszy knebel wg wykazu kar, niż knebel bez konkretnego okresu czasowego, bo w wielu przypadkach z parodniowego robi się kilkutygodniowy.

BTW: Nie myśl Adi, że tylko neguje i narzekam. Doceniam Twoją pracę, nawet mogę powiedzieć, że Cię lubię, tylko niektóre rzeczy mi nie pasują, czego ukrywać nie zamierzam.

Coni
24-04-2013, 19:57
Jeśli rozwiązanie nie będzie proste/przystępne, to nic się nie zmieni.
A co jest trudnego w tym co napisałem?
No, najdłuższą czynnością będzie tylko stworzenie schematu tabelki i zapisanie tam pierwszych zbanowanych użytkowników, potem tylko w temacie moderatorzy, którzy banują dopisują np.:
"Gracz X spam knebel na y dni (w zależności które przewinienie)", no i ten kto założył temat (ewentualnie SM informując o tym wcześniej w poście) dodaje zbanowanemu graczu pod rubryką "Spam" +1, jeżeli jest pierwszy raz zbanowany to tworzy po prostu 1 wiersz więcej dla tego gracza. W obu przypadkach robota na 30 sekund.


Napisać - nie. Szukać potem - tak ;)
I tu, i tu nie ma nic trudnego ani czasochłonnego.

ADIHC1
25-04-2013, 00:28
Nadal nie rozumiem co ma wykaz kar do sklerozy moderatorów?

Coni
25-04-2013, 12:28
Bo owa 'skleroza' to nie skleroza, lecz specjalne utrudnianie aby się dowartościować i "pobawić" kosztem użytkownika.
Będzie wykaz kar, będzie określona długość knebla to po przypomnieniu moderatorowi o zdjęciu, ten wtedy będzie musiał postąpić zgodnie z regulaminem/wykazem kar i go zdejmie.

Obecnie kneble są dawane na czas nieokreślony co prowadzi do manipulacji ze strony moderatora, a dopominanie się o swoje wygląda mniej więcej tak:

Nie upomnisz się o knebla = nie zdejmą Ci go.
Upomnisz się o niego = za "narzucanie się" zostanie on dodatkowo przedłużony, a jeszcze może na haczysz się o bana na całe forum.


gdybyś siedział cicho to już po 2 tygodniach knebel byłby zdjęty bo taki miałem zamiar,
potem termin ustaliłem na miesiąc, a teraz uważam, że nie powinienem się śpieszyć.
Nie byłoby oczywiście problemu gdyby te terminy - 2 tygodnie, miesiąc itd były mi wcześniej zdane, choć i tak przypuszczam, że zostały wyssane z palca typu:
przypomniałem po x dniach o kneblu, to termin był wtedy na x + kilka dni, ale że się upomniałem to przedłużamy o kolejną niewiadomą.

Było, minęło, nie miałem zamiaru do tego wracać, no ale niestety musiałem wyjaśnić szanownemu administratorowi ADIHC1 w czym problem.
Myślę, że wykaz kar ustrzegłby nas przed takimi sytuacjami.

ADIHC1
25-04-2013, 18:44
Daj mi jeden dobry powód, czemu miałbym dołożyć sobie (prowadzenie logów knebli) lub wszystkim moderatorom (wyszukiwanie i liczenie knebli) kolejne obowiązki tylko dlatego, że specyficzna grupa użytkowników ma tendencję do sprawiania problemów?

Naprawdę uważasz, że dla Ciebie, Squadrona, Desdemony czy NC wprowadzę tę zmianę? Zmianę, przypomnę, niekorzystną dla większości użytkowników, bo oznaczającą dłuższe kneble ;)

Coni
25-04-2013, 19:08
Daj mi jeden dobry powód, czemu miałbym dołożyć sobie (prowadzenie logów knebli) lub wszystkim moderatorom (wyszukiwanie i liczenie knebli) kolejne obowiązki tylko dlatego, że specyficzna grupa użytkowników ma tendencję do sprawiania problemów?
Lepiej tracić czas co chwilę na wałkowanie tego samego tematu?
Poza tym ile to jest obowiązków i pracy? Jak często dajecie znów te kneble?
To chyba nie jest problem poświęcić raz na kilka dni minuty na napisanie postu, oraz minuty na zaktualizowanie go w tabelce.


Naprawdę uważasz, że dla Ciebie, Squadrona, Desdemony czy NC wprowadzę tę zmianę?
Co jak co, ale 4 graczy to spora część z udzielających się na shoutboxie.
W dodatku 16 graczy jest na TAK i zauważ, że to głównie oni udzielają się na shoutboxie.
Poza tym nie wprowadzasz zmiany dla tych graczy, a dla wszystkich.

A co do powodu to myślę, że wystarczający jest taki, że każdy gracz będzie traktowany równo.
Owszem powiesz teraz: "ale nie mam zamiaru trolla a zwykłego traktować tak samo" i owszem nie będziesz.
Bo troll za każdym razem będzie miał coraz dłuższe bany, gdzie zwykły gracz jak dostanie tam swojego 1 knebla będzie miał krótką karę.
Sprawiedliwy system, w którym każdy pracuje "na swoje".


Zmianę, przypomnę, niekorzystną dla większości użytkowników, bo oznaczającą dłuższe kneble ;)
Skoro stopniowanie 3/7/30 dni jest zbyt ostre, można je nieco złagodzić np. 1/3/7/14/30 dni ;)

W dodatku jak mówiłem:
Nie byłoby w ogóle sprawy gdyby moderatorzy, którzy nakładają knebla dawali o nim jakiekolwek informacje.

El Fortuno
25-04-2013, 19:23
1/3/7/14/30 dni ;)



To jest dobre rozwiązanie.

ADIHC1
25-04-2013, 19:52
Lepiej tracić czas co chwilę na wałkowanie tego samego tematu?
Poza tym ile to jest obowiązków i pracy? Jak często dajecie znów te kneble?
To chyba nie jest problem poświęcić raz na kilka dni minuty na napisanie postu, oraz minuty na zaktualizowanie go w tabelce.
Traktuję to jak inwestycję. Raz to wyjaśnię i wyczerpię temat, potem mogę do tych wyjaśnień odsyłać. Z kolei już zawsze musiałbym prowadzić logi knebli czy szukać i liczyć kneble.


W dodatku 16 graczy jest na TAK i zauważ, że to głównie oni udzielają się na shoutboxie.
To tylko pokazuje, czemu mam rację mówiąc, że demokracja ssie. 16 osób, których problem nie dotyczy, zagłosowało, że chce dłuższych knebli również dla siebie. Pozostawię to bez komentarza.


Skoro stopniowanie 3/7/30 dni jest zbyt ostre, można je nieco złagodzić np. 1/3/7/14/30 dni ;)
Ta łagodniejsza wersja dla większości i tak jest surowsza od obecnej ;)


Nie byłoby w ogóle sprawy gdyby moderatorzy, którzy nakładają knebla dawali o nim jakiekolwek informacje.
Nie byłoby w ogóle sprawy, gdyby użytkownicy nie obrażali moderatorów, nie udawali, że wcale nie chcą mieć dostępu do SB czy nie prowokowali swoich knebli.

skarlet
25-04-2013, 19:59
Skoro stopniowanie 3/7/30 dni jest zbyt ostre, można je nieco złagodzić np. 1/3/7/14/30 dni ;)
Ta łagodniejsza wersja dla większości i tak jest surowsza od obecnej ;)
to dlaczego ja mam bana na 7 dni za 2 przewinienie a nie na 3 ? :D

Coni
25-04-2013, 20:07
Ruda, odwracasz kota ogonem ;>

NieZabijajMnie
25-04-2013, 20:22
To tylko pokazuje, czemu mam rację mówiąc, że demokracja ssie. 16 osób, których problem nie dotyczy, zagłosowało, że chce dłuższych knebli również dla siebie. Pozostawię to bez komentarza.

W dodatku 16 graczy jest na TAK i zauważ, że to głównie oni udzielają się na shoutboxie.



Głosowałam zanim to weszło ;) ale jak ktoś nie łapie knebli to może być.
Szczególnie ta wersja 1/3... i reset jesli ktoś wytrzyma wiecej jak pół roku między kneblami.
Za dopominanie się na forum w tematach przeskok o kolejny stopień... Chyba że osoba udowodni że napisała pw do moda/sm/admina, który nałożył knebel ( w przypadku sklerozy*), na ktory nie było odpowiedzi dłużej niż 24h przy krótkich kneblach/przy długich kneblach ( tydz lub więcej) 48h.
Jeśli dany mod jest nieobecny lub olał pw ściągnąć knebla może dowolny mod/sm/admin w przypadku upływu terminu.
Sporne kwestie wyjaśniane na pw do kneblującego lub wyjątkowo admina po wyczerpaniu argumentów.
Wciąż uważam że nie głupim pomysłem byłoby gdyby osoba kneblująca pokusiła się o pw do gracza którego knebluje z informacją o długości kary.
W przypadkach wyjątkowego chamstwa można dać mocniejszy knebel o góra 2-3 stopnie. Lub jeśli przewinienie jest niewielkie np podwójne napisanie tego samego po sobie, ominiecie kary lub kara minimalna.

*Minął termin

PS wartości mogą być troszke inne ;)

ADIHC1
26-04-2013, 00:32
to dlaczego ja mam bana na 7 dni za 2 przewinienie a nie na 3 ?
Chciałaś knebel, teraz narzekasz. Kobietom nie da się dogodzić ;)


Głosowałam zanim to weszło ale jak ktoś nie łapie knebli to może być.
Szczególnie ta wersja 1/3... i reset jesli ktoś wytrzyma wiecej jak pół roku między kneblami.
Za dopominanie się na forum w tematach przeskok o kolejny stopień... Chyba że osoba udowodni że napisała pw do moda/sm/admina, który nałożył knebel ( w przypadku sklerozy*), na ktory nie było odpowiedzi dłużej niż 24h przy krótkich kneblach/przy długich kneblach ( tydz lub więcej) 48h.
Jeśli dany mod jest nieobecny lub olał pw ściągnąć knebla może dowolny mod/sm/admin w przypadku upływu terminu.
Sporne kwestie wyjaśniane na pw do kneblującego lub wyjątkowo admina po wyczerpaniu argumentów.
(...)
W przypadkach wyjątkowego chamstwa można dać mocniejszy knebel o góra 2-3 stopnie. Lub jeśli przewinienie jest niewielkie np podwójne napisanie tego samego po sobie, ominiecie kary lub kara minimalna.
Ale to wszystko skomplikowane ;)


Wciąż uważam że nie głupim pomysłem byłoby gdyby osoba kneblująca pokusiła się o pw do gracza którego knebluje z informacją o długości kary.
No i to jest jakieś rozwiązanie. Zobaczymy co na to zieloni ;)

Proste rzeczy są dobre bo są proste. Widelec jest lepszy od pałeczek, jednodniowe kneble są lepsze od stopniowania knebli. A jak już nie chcesz mieć SB czy obrazisz moderatorowi matkę, to nie zawracaj nikomu głowy swoim kneblem.

skarlet
26-04-2013, 14:57
to dlaczego ja mam bana na 7 dni za 2 przewinienie a nie na 3 ?
Chciałaś knebel, teraz narzekasz. Kobietom nie da się dogodzić ;)
ty 7 ja 3 czyli powinnien byćna 5 dni :D
a 5 dni to wystarczająca kara za 1 słowo.

Coni
26-04-2013, 18:25
No i to jest jakieś rozwiązanie. Zobaczymy co na to zieloni ;)
Zobaczymy co na to adihc1

Coni
28-04-2013, 15:11
I jak? Będzie coś robione w tej sprawie czy jednak nie?
Albo chociaż czy w ogóle rozmawiałeś z moderatorami o tej sprawie?

ADIHC1
28-04-2013, 17:59
Entuzjazmu nie ma ;)

Za wcześnie na ostateczną decyzję.

TOMEK KŁAMIE GRACZY
28-04-2013, 21:39
Jak mam sprawdzić do kiedy mam knebla bo bym sobie potrolowal kogos ?

ADIHC1
29-04-2013, 00:45
Coś czuję, że obok Squadrona, będziesz drugą osobą, która prawdopodobnie już nigdy nie zobaczy SB ;)

Coni
30-04-2013, 16:08
Czemu Squadron już nigdy nie zobaczy SB? Sporo odczekał już chyba, myślę, że wycierpiał już aż za nadto ;)

Btw, i co z propozycją?

ADIHC1
30-04-2013, 18:09
Też tak uważałem, kiedy anulowałem mu poprzedni (wieczny ;)) knebel. Jak widać myliłem się, skoro jeszcze tego samego dnia zapracował sobie na kolejny knebel.

Co do propozycji. Nie zanosi się na zmiany. Po prostu zgłaszajcie się do mnie w sprawie knebli, a najlepiej nie dawajcie powodów do kneblowania ;)

Kostian
30-04-2013, 18:43
Po prostu zgłaszajcie się do mnie w sprawie knebli
Zgłaszam się.

ADIHC1
01-05-2013, 00:45
To będzie działać na dwa sposoby:
- w przypadku standardowego knebla - po prostu go anuluję
- kiedy jednak moderator zaznaczy, że knebel ma być niestandardowej długości, wtedy będę odsyłał użytkownika po wyjaśnienia bezpośrednio do właściwego moderatora

Poza tym, jak już wspomniałem (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?19645-Wykaz-kar-shoutboxa&p=138997#post138997):


A jak już nie chcesz mieć SB czy obrazisz moderatorowi matkę, to nie zawracaj nikomu głowy swoim kneblem.

Andres
01-05-2013, 08:04
Czy powstaną kiedyś narzędzia żeby kneble ściągały się automatycznie ?

Kampaj
01-05-2013, 08:47
Ta funkcja z tego co wiem jest płatna, wiec predzej sb zniknie ;)

Coni
02-05-2013, 16:49
A jak już nie chcesz mieć SB czy obrazisz moderatorowi matkę, to nie zawracaj nikomu głowy swoim kneblem.
Moderator to też użytkownik, stosujmy się więc do regulaminu.
Chyba, że obraza moderatora jest gorsza niż obraza innego użytkownika? Myślałem, że co do tej kwestii to wszyscy są równi ;)

Obrażanie Użytkowników
pierwsze przewinienie ban na 3 dni, drugie 7 dni, trzecie 30 dni, każde kolejne dwukrotnie dłużej



- w przypadku standardowego knebla - po prostu go anuluję
- kiedy jednak moderator zaznaczy, że knebel ma być niestandardowej długości, wtedy będę odsyłał użytkownika po wyjaśnienia bezpośrednio do właściwego moderatora
Kiedy knebel jest standardowy, a kiedy nie, na podstawie jakich kryteriów jest to wybierane?
Znów od widzimisię moderatorów?

ADIHC1
02-05-2013, 18:31
Moderator to też użytkownik, stosujmy się więc do regulaminu.
Chyba, że obraza moderatora jest gorsza niż obraza innego użytkownika? Myślałem, że co do tej kwestii to wszyscy są równi ;)
Bo (technicznie) może. Ja więcej nie będę robił za mediatora w takich przypadkach. Sami ściągacie na siebie problemy, sami sobie z nimi radźcie.


Kiedy knebel jest standardowy, a kiedy nie, na podstawie jakich kryteriów jest to wybierane?
Ostatnio zaproponowałem trzy rodzaje knebla:
- standardowy (anulowany "pojutrze")
- miesiąc (w przypadku, kiedy użytkownik co rusz otrzymuje kneble)
- "wieczne kneble" (z którymi nie chcę mieć nic wspólnego)

Kostian
02-05-2013, 19:58
Dobra propozycja, mój knebel nie należy do kategorii wiecznych a trwa już ponad dwa miesiące. Czekam.

Coni
02-05-2013, 20:03
To takie pytanie bym wiedział.
Zaliczam się do kategorii standardowego knebla czy tego 'lepszego' (bo knebla miałem na razie 2 razy, choć długie, ale przecież nie otrzymywałem je 'co rusz')?

Co do Squadrona:

Jak widać myliłem się, skoro jeszcze tego samego dnia zapracował sobie na kolejny knebel.
Wynika z tego, że otrzymuje 'co rusz' kneble, więc czym się wyróżnił, że zasłużył na wiecznego knebla, a nie zgodnie z tym co piszesz na miesięcznego?

Bo te wieczne to rozumiem, że właśnie w takich przypadkach:

A jak już nie chcesz mieć SB czy obrazisz moderatorowi matkę, to nie zawracaj nikomu głowy swoim kneblem.

Tifosifoto
02-05-2013, 20:06
Hajs się musi zgadzać.

Poojka
02-05-2013, 20:58
Dobra, to od dzisiaj obrażam VD na PW : )
Tzn... już to robiłam, ale od dzisiaj będę natrętna <3

ADIHC1
03-05-2013, 00:40
Zaliczam się do kategorii standardowego knebla czy tego 'lepszego' (bo knebla miałem na razie 2 razy, choć długie, ale przecież nie otrzymywałem je 'co rusz')?
Moja interpretacja "co rusz" - kilka dni od poprzedniego knebla.


Wynika z tego, że otrzymuje 'co rusz' kneble, więc czym się wyróżnił, że zasłużył na wiecznego knebla, a nie zgodnie z tym co piszesz na miesięcznego?
On najpierw dostał wieczny knebel (chciał wyłączenia SB, więc wyłączyłem ;)). Kończył mu się ban na forum, anulowałem mu knebel, po czym od razu zapracował sobie na kolejny. Ot, niepotrzebnie anulowałem.

Coni
03-05-2013, 02:05
Z tego co pamiętam to poszło o propozycję wyłączenia shoutboxa i nie chciał by jemu wyłączono, a wszystkim a to różnica ;P
Tak czy siak, nawet gdy dostał zaraz knebla po odkneblowaniu to nie była to chyba aż tak męcząca robota.
Nie rób problemu znów z jednego kliknięcia raz na miesiąc ;)


Moja interpretacja "co rusz" - kilka dni od poprzedniego knebla.
E, to się chyba nie zaliczam.
Z tego wynika nawet, że moje poprzednie kneble nie powinny być tak liczone ;)

Pożyjemy, zobaczymy, mam nadzieję, że 'zmiany' będą na lepsze, dla obu stron.

ADIHC1
03-05-2013, 18:41
Z tego co pamiętam to poszło o propozycję wyłączenia shoutboxa i nie chciał by jemu wyłączono, a wszystkim a to różnica ;P
W jednym i w drugim przypadku nie miałby SB. Także nie widzę różnicy ;)


Nie rób problemu znów z jednego kliknięcia raz na miesiąc ;)
Nie o klikanie chodzi. Chciał przytrollować, sam został strollowany. Kiedy anulowałem mu knebel, od razu dał nam do zrozumienia, że wcale mu na SB nie zależy.

Może wraz z update Nordii mu anuluję ;)


Z tego wynika nawet, że moje poprzednie kneble nie powinny być tak liczone ;)
Ile miałeś długich knebli? Ja kojarzę tylko ten jeden od VD, a ten zaliczał się do trzeciej kategorii knebli, z którymi ja nie chcę mieć nic wspólnego.

Coni
03-05-2013, 19:01
Że niby go obrażałem?

Kostian
04-05-2013, 14:31
Nadal nie mam shoutboxa.

Coni
04-05-2013, 16:49
Dobra, myślę, że w tym temacie zostało już wszystko powiedziane.
Proszę o zamknięcie.

Co do shoutboxa to tak jak ADIHC1 pisał, piszcie prosto do niego.

Squadron
05-05-2013, 14:28
ADIHC1 skontaktuj się ze mną w grze.
Zauważyłem ciekawy błąd na forum.
Jeśli chodzi o ten temat autor prosił o zamknięcie.
oraz przepraszam za spam

Może wraz z update Nordii mu anuluję ;)
Adi żartowniś, czekam.
Pozbył się dowodów potwierdzających moją niewinność i zrobił prune. gratuluję :)