PDA

Zobacz pełną wersję : Przemodelowanie statusów w walce.



Ash
07-05-2011, 17:20
Propozycja moja polega na uszeregowaniu statusów szeregowo. Zdarza się np. w walce z kobrą mając swoją kolejkę nie zauważamy statusu pomylenia u sojusznika, bo ma nałożonych na siebie nawet 5 statusów i zamiast go obudzić traci on kolejkę.
Przydałoby się to też w walkach PvP gdyż wtedy ma się czysty wgląd na statusy przeciwnika i szybki dostęp do sprawdzenia ile jeszcze tur ten status będzie miał.
Na pewno usprawniłoby to walke.
https://images37.fotosik.pl/804/2e00fab6380f1f2f.png
Nie myślałem ile tych pół mogłoby być, ale chyba 4 starczą, w razie czego najbliższy obok paska hp mógłby się zmieniać na dalsze. Ewentualnie też można by było paski HP i MP zmniejszyć.

eRay
07-05-2011, 17:23
Dobry pomysł - popieram, tylko jedna rzecz, jeżeli już na 30 levelu jest możliwość posiadania tak wielu statusów, to jak sobie wyobrażasz np. na 50lv ? Nawet takie zciśnianie nie wiele da.
To jest bardziej wina własnie ilości dostępnych statusów (jest ich stanowczo za dużo) ale pomysł bardzo dobry.

Ash
07-05-2011, 17:35
Hmm albo po prostu połączyć szeregowo pola ze zmiennością :>
Ja bym jeszcze wywalił wskaźnik poziomu gracza, bo jest nie potrzebny i skrócił paski HP i MP. Wtedy na pewno na 6-7 pól miejsca, by się znalazło.

Sunflora
07-05-2011, 17:35
Jestem na nie
Gdy będziemy mieć 6 + statusów co to będzie ? wielki syf i bałagan za przeproszeniem
Jest dobrze jak jest animacja jest i jest ok

GreenDays
07-05-2011, 17:51
niech będzie np te 4 animacje w szeregu i jak ich bedzie wiecej to wtedy niech sie zmieniają

Qwiker
07-05-2011, 17:58
Ale jak dostane teraz w walce np. 7 statusów to co? Mam 20sek na ruch i muszę czekać aż wszystkie statusy przelecą, żeby nie być zaskoczonym.

Ash
07-05-2011, 18:01
Gdy będziemy mieć 6 + statusów co to będzie ? wielki syf i bałagan za przeproszeniem

Syf? Właśnie teraz jest bałagan, bo nie wiadomo co kto jaki status ma a sekundy lecą i nie ma się czasu na przemyślenie ruchu.

benerit
07-05-2011, 18:05
ikonki mogą się zmieniać jak teraz, ważne aby po najechaniu na pole statusu rozwijała się lista z informacją o WSZYSTKICH, a nie tylko tym, którego ikonkę widać.
Rozbiłbym też te ikony na dwa osobne pola: statusy pozytywne i negatywne.

GreenDays
07-05-2011, 18:08
wystarczyła by nawet literka


P-pozytywne i N-negatywne

Tomi
07-05-2011, 18:18
przy maksymalnej dopuszczalnej ilości znaków nicka zmieszczą się 2 rzędy - jeden mógłby być na pozytywne, a drugi na negatywne.
Lv gracza był specjalnie dodawany na prośbę graczy.
Jeśli chodzi ogólnie o statusy to może w ogóle o nich nie informować (tzn tylko w logach walki w momencie nałożenia) i będzie przejrzyście ;]

Ash
07-05-2011, 18:24
Taki podział na pozytywne i negatywne statusy chyba będzie najlepszym wyjściem i usprawni to walkę.

Antybristler
07-05-2011, 18:34
Po za tym statusy pozytywny mogłyby być ukrywane, jak ktoś je sobie nada to o tym pamięta.
Zresztą mam całkiem inną koncepcję co do reorganizacji okna walki. Jak już przygotuję wszystko to zapodam.

Shinra
07-05-2011, 18:49
Co do ukrywania pozytywnych się nie zgodzę np. walczysz z trudnym bossem 1vs1 wrzuciłeś osłonkę jesteś pewien że cie nie zabije mija ileś tam tur patrzysz i myślisz że wytrzymasz kolejny atak, a tu ba! hit i padasz bo zapomniałeś że osłonka minęła. Co do tematu to nie wyrażę swojego zdania bo do końca w praktyce nie wiem jak to się sprawi ale pomysł dobry bo czas podczas walk jest cenny a trzeba dokładnie wypatrzeć jakie statusy mamy a jakie nie.

MaX Zino
07-05-2011, 19:17
można by jeszcze przewijać statusy kliknięciem myszki na dany obrazek :D

Niech również przewijają się automatycznie, ale żeby kliknięciem myszki też można było je zmienić :)

minek
07-05-2011, 20:03
To może pomysł z HoM&M 3
Po najechaniu na gracza wyświetlane są o nim informacje (w tym wypadku statusy, liczbę HP itd)

Troy Lee
07-05-2011, 20:40
Negatywne i Pozytywne najlepszy pomysł ~!

musaraj
07-05-2011, 20:43
I zmniejszyć nieco pole przeciwnika.Jak widać na skrinei, pole przeciwnika ma za dużo wolnego.

eRay
07-05-2011, 21:27
Negatywne i Pozytywne najlepszy pomysł ~!

Dokładnie, tylko że w takim wypadku nie wiem gdzie miałby być status FURIA dawany przez Gryfa, jedni będą go uważać za negatywny, a na przykład ja za w 100% pozytywny (trzeba by było dać jeszcze neutralne lub w obydwu niech by się wyświetlał)
Furia jest korzystna dla woja, a niekorzystna dla maga. Daje dla zapoznania walkę z gryfem jak ona działa:

Furie złapała moja postać pod koniec walki: https://mfo3.pl/game/report.php?bid=4465266&vpid=2140&vtid=0

ADIHC1
23-06-2011, 01:24
Pozwolę sobie odświeżyć, bo obecnie można oczopląsu dostać. Naprawdę często zdarza się, że podczas walki czterech graczy ma po 4-5 statusów - wszystko się kręci, mruga. Wyłapanie tego, kto ma jaki status i czy wymagana jest interwencja, potrafi naprawdę "zmęczyć".

Proponowane w temacie rozwiązania:


niech będzie np te 4 animacje w szeregu i jak ich bedzie wiecej to wtedy niech sie zmieniają


ikonki mogą się zmieniać jak teraz, ważne aby po najechaniu na pole statusu rozwijała się lista z informacją o WSZYSTKICH, a nie tylko tym, którego ikonkę widać.


To może pomysł z HoM&M 3
Po najechaniu na gracza wyświetlane są o nim informacje (w tym wypadku statusy, liczbę HP itd)

Przydałoby się któreś z nich zrealizować.

Tomi
23-06-2011, 02:18
niech będzie np te 4 animacje w szeregu i jak ich bedzie wiecej to wtedy niech sie zmieniają
nie bardzo jest miejsce na to - jeszcze w sprzymierzeńcach te 2 rzędy by się zmieściły, ale w przeciwnikach nie da rady - a jeszcze HP chcą gracze dołożyć zawsze widoczne, bo się myszką nie chce sprawdzać - po części racja, że jest to mało wygodne.


ikonki mogą się zmieniać jak teraz, ważne aby po najechaniu na pole statusu rozwijała się lista z informacją o WSZYSTKICH, a nie tylko tym, którego ikonkę widać.
Pewnie by się dało - ba nawet mogła by być na widoku tylko jedna uniwersalna ikonka z liczbą statusów - a po najechaniu myszką pojawiała by się w "chmurce" lista.... tylko ja tu widzę ostatnio tendencję odwrotną - aby wszystko było zawsze widoczne, bez potrzeby sprawdzania myszką - j/w.


To może pomysł z HoM&M 3
Po najechaniu na gracza wyświetlane są o nim informacje (w tym wypadku statusy, liczbę HP itd)
Można i tak, ale j/w


Coś trzeba by zrobić, ale którą drogą iść to ja nie mam pojęcia - upychać informacje, czy poukrywać oraz które ;]

ADIHC1
23-06-2011, 02:54
Osobiście podoba mi się pomysł benerita (drugi z cytowanych). Jednak obecnie po najechaniu kursorem na status pojawia się informacja dot. pozostałego czasu trwania statusu. Także byłby problem z tym, gdzie z kolei tą informację upchnąć (cyfry w samej ikonie statusu?).

W sumie na samej mapie jest całkiem sporo wolnego miejsca. Ciekawe jakby to wyglądało, gdyby ikony statusów były za postaciami...

Jacek
23-06-2011, 16:42
Pomysł z wyświetlaniem wszystkich informacji po najechaniu myszką jest dość łatwy do zrobienia, więc może go dodam po prostu.

Jaskier
23-06-2011, 17:39
Ten pomysl Benerita jest najlepsze. A w nawiasie dac liczbe tur pozostalych i finito.

Medavoj
24-06-2011, 00:04
A może 2 rubryki (pozytyw negatyw) i strzałeczki obok znaczka? Tak aby można po kliknięciu na strzałeczkę przewijać statusy?

Albo po kliknięciu na literę rozwijała by nam się lista?

Patryk Szczęście
24-06-2011, 09:52
Ogólnie - ten pomysł jest dobry, ale niektórzy chcą animacje, więc w Konfiguracji walki można to zmienić.