PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbudowa karty "Osiągnięcia"



Ekonomista
09-04-2013, 19:21
Witam, chciałbym zaprezentować swoją koncepcję karty osiągnięcia w profilu gracza.
https://img197.imageshack.us/img197/2885/18221395.jpg
Dotychczasowa karta osiągnięć jest zbyt chaotyczna, pokazuje osiągnięcia zgodnie z czasem ich zdobycia marnując cały jej możliwy potencjał. Moją propozycją byłoby rozdzielenie tej karty na różne podgrupy.
Propozycje:
- Najnowsze - pełniłaby rolę dzisiejszej karty osiągnięć, pokazywałaby ostatnio zdobyte osiągnięcia


- Potwory zwykłe
https://imageshack.us/scaled/landing/145/86633765.jpg
Pokazywałaby listę napotkanych potworów oraz jakie osiągnięcie zostało uzyskane związane z nimi.
Brązowy puchar/medal - oznaczałby zdobycie osiągnięcia - "zwycięzca potwora X"
Srebrny - oznaczałby zdobycie osiągnięcia - "pogromca potwora X"
Złoty - puchar odpowiedzialny za range pożeracza
Oczywiście żeby to miało ręce i nogi to najeżdżenie myszką na dany puchar spowoduje pojawienie się informacji za co jest dany puchar (np. najeżdżasz na srebrny puchar przy króliku i wyskakuje informacja "pogromca potwora królik")

- Potwory unikatowe
https://imageshack.us/scaled/landing/826/35571427.jpg
Może nazwa tej karty jest mało trafna, jednak nie chciałem nad tym główkować z racji że chodzi mi głównie o samą koncepcję.
Znajdowałyby się tutaj osiągnięcia związane z mini bossami, unikatowymi potworami oraz bossami.
W przypadku mini bossów tak samo jak w potworach zwykłych - brąz zwycięzca mini bossa, srebro pogromca, złoto pożeracz
Co do unikatów to ciężko mi stwierdzić czy rozsądne byłoby odznaczać złotem osobę która zabiła 1000 magicznych dzbanów.
Za bossa proponowałbym aby wynagrodzeniem był tylko złoty puchar, ewentualnie braz za rapsa i serafina z racji wystepowania rapsa#2 za który mogłoby być srebro. Na zdjęciu widoczny jest boss Herszt oraz Herszt i banici, nie jest to błąd, lecz celowy zabieg o którym wspomnę niżej.

- Questy
Lista wykonanych questów, forma taka sama jak w przypadku zdobywania osiągnięć w kolejności ich zdobycia, bądż też jak w dzienniku.

- Inne
Inne osiągnięcia, takie jak Sprytny przewodnik, Szybki bill, osiągi związane z pvp (początkujący wojownik itd.)

- Rankingowe
https://imageshack.us/scaled/landing/829/33905174.jpg
Zauważyłem, że w dzisiejszej karcie osiągnięć medale robią niezły bajzel. Gracze zaangażowani w zdobywaniu medali związanych z PvP mają kompletny chaos; praktycznie całe strony zaspamowane tym samym osiągnieciem spowodowane tym, że dany medal został zdobyty innego dnia. Może prościej byłoby zrobić listę uzyskanych osiągnięć związanych z medalami rankingowymi i po prostu obok zrobić licznik ile razy dany medal został uzyskany?


Wracając do sprawy herszta; proponowałbym aby wszystkie karty poza "najnowszą" oraz "rankingowe" były listą osiągnięć związanych z całym profilem, a nie postacią. Dlaczego? Nie można na jednej postaci uzyskać jednocześnie dwóch osiągnięć związanych z przeprowadzaniem Bomb'a bądź jednocześnie pokonać bossa "Herszt" i "Herszt, Banita, Banita". Raz nieuzyskana ranga przy próbach Zielonego Smoka (np. szybki bill czy super inteligent) nie jest możliwa do osiągnięcia przez daną postać po raz drugi, co stawia graczy nie wykorzystujących gotowych map z forum w gorszej pozycji. Promowałoby to też granie wieloma postaciami na 1 koncie, a nie tworząc multi-konta. Sprawę można rozwiązać może po prostu, gdy najedzie się myszą na dany puchar to ujawnia się lista postaci z danego konta, które uzyskały osiągnięcie. Wracając jeszcze do herszta to myślałem żeby sam herszt był za srebro a z banitami za złoto, jednak nie chcemy chyba lepiej nagradzać tych graczy, którzy napyskowali hersztom i mieli trudniejszą walkę? ; )

Something
09-04-2013, 19:38
Na tak, ogólnie jest bajzel to by pomogło wszystkim graczom ;]

SystemOfADown
09-04-2013, 19:41
Nie czytałem, ale wiem o co chodzi.
Bardzo dobra rzecz, można do osiągnięć razem z tą zmianą ( o ile zostanie kiedyś zrealizowana) obrony medalu/miejsca na wyzwaniu.
Zakładka "Wyzwania", czy coś takiego.
Bardzo dobra propozycja, propsuję.

Ekonomista
09-04-2013, 19:46
Wkradł się mały błąd w ostatnim zdjęciu, dwa razy skopiowałem identyczne osiągnięcie, ale raczej każdy się domyśli ocb.

Salina
09-04-2013, 20:17
podoba mi się ten pomysł ;D

Pix
09-04-2013, 20:18
Zdecydowanie na tak.

skarlet
09-04-2013, 20:33
na tak

Koridor
09-04-2013, 20:35
Przebudowa osiągnięć jest już w planach.

Veldar Bank
09-04-2013, 20:49
podoba mi sie ten pomysl jak najbardziej za

Ekonomista
09-04-2013, 20:54
Ok to świetnie, liczę więc że także mój pomysł na formę "osiągnięć" będzie wzięty pod uwagę.

Poojka
09-04-2013, 20:55
O czymś podobnym dzisiaj nawet myślałam, jak zajrzałam do Osiągnięć i zobaczyłam ten bałagan.
Zdecydowanie na tak!

abiT
09-04-2013, 21:41
Do czegoś podobnego się dziś onanizowałem, jak zajrzałęm do osiągnięć i zobaczyłem ten bałagan. Zdecydowanie na tak !

Seitas
10-04-2013, 17:06
Na tak :)

Doktor Lewatywa
10-04-2013, 17:07
Podoba mi się.

Pies Na Baby
10-04-2013, 18:01
Na tak.

Tomi
12-04-2013, 17:58
Od dawna jest na TODO, ale pochwała dla autora za szczegółowe rozpisanie.
Częściowo łączy się to z pokedex'em, tzn. bestiariuszem ;)

Doktor Lewatywa
13-06-2014, 18:59
Moim zdaniem jak już wejdzie ta lepsza prezentacja osiągnięć to nie powinny istnieć takie osiągnięcia, na które można stracić szanse typu szybki bill, zręczny adept. Albo powinna istnieć możliwość powtórzenia zręcznościówek itp, żeby móc zaliczyć osiągnięcie :)

Do tego dochodzą osiągnięcia z pokonania grup potworów, których już nie ma w grze, albo różnych błędowych (mam 3x osiągnięcie zwycięsca błotnistej czaszki
1. Dawno temu za pokonanie jednej czaszki.
2. Weszła zmiana, że od pokonania 10 potworów zalicza się osiągnięcie, a ja miałem mniej niż 10 czaszek i znów je nabiłem.
3. Najnowsza zmiana, że potwory unikatowe znów są liczone od 1 :)

Więc z osiągnięć potworowych powinny zostać tylko opcje zwycięzca/pogromca/pożeracz dla samych pojedynczych potworków, bez grup.