PDA

Zobacz pełną wersję : kowal nie ulepsza przedmiotów



Zenobia
12-03-2013, 23:01
Już drugi raz pojawił się u mnie taki sam błąd, że przedmiot ulepszany pozostaje bez zmian, kasa za ulepszenie znika tak samo jak przepada przedmiot poswiecany. Nadmienię że nie chodzi tu o jakieś słąbe przedmioty, lecz o coś co ma trochę bona i własciwie powinno wpłynąc na zmiane statystyk. Kiedyś w ten sposób straciłam trzewiki garudy +1 z bonem 5, a dzis czerwoną szate +1 również z bonem 5. Wtedy się zgapiłam, nie zrobiłam screena i już nie mogłam wrócić do tego ekranu, dziś to uwieczniłam.

https://img18.imageshack.us/img18/6729/ulepsz.jpg

Wiec proszę o naprawienie tego błędu i zwrot kasy i straconych itemków.

SystemOfADown
12-03-2013, 23:02
To nie błąd, po prostu bonus się dodaje, ale ukryty.
Czyli mogło dojść np. 0,4pkt w obronę magiczną, 0,4 w obronę itp. itd.
A tego nie widać gołym okiem, ale tam jest.
Przy następnym ulepszaniu powinno dodać więcej punktów niż normalnie licząc na kalkulatorze.

Teoretycznie jak teraz zepsujesz, to nawet delikatne ulepszanie może ci zrobić +4 ;p

Zenobia
12-03-2013, 23:07
jak to nie jest błąd ?
Wg kalkulatorów powinno wyjść 3,46, wiec byłam w starchu czy mi na +4 nie wskoczy, a tutaj zostaje dokładnie ten sam itemek i nawet nigdzie nie wskoczyło o 1 w żadnej statystyce. Na poświecenie nie poszła goła szata tylko taka z bonem 5. Więc bez jaj proszę.

Pirrat
12-03-2013, 23:10
O ile ulepszyłaś - chodzi mi te pkt kowala 0,...?

SystemOfADown
12-03-2013, 23:11
Ok, policzmy.
Mogło dojść coś koło 0,4 ukrytego w każdą statę.
Razem wychodzi 1,6 pkt.
1,6 / 60,5 (podstawa szaty) to około 2,64%.
2,64% to około +0.53 bonusu, a ulepszyłaś o +0.49

To tak trochę na chłopski rozum.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości i można zamknąć.

Podejrzewam także, że jak ulepszysz tą szatę o chociaż +0,15 to ci wyjdzie +4 ;D

Zenobia
12-03-2013, 23:15
O ile ulepszyłaś - chodzi mi te pkt kowala 0,...?


0 żetonów bo sie bałam żeby +4 nie dostać

SystemOfADown
12-03-2013, 23:16
A następnym razem zastanów się co i od kogo kupujesz, bo Pirrat pewnie specjalnie Ci zostawił taką felerną szatę ;)
On kradnie statki i pewnie w jednym z nich była taka szata. Przeterminowana.

Nikon
12-03-2013, 23:16
Zawsze gdy podbijam itemek +2 na +3 to najpierw podbijam go do silnego +2 i wtedy bardzo często mam taka sytuacje.
Zmiana bonusu +0,49 to malutko.

Zenobia
12-03-2013, 23:17
Ok, policzmy.
Mogło dojść coś koło 0,4 ukrytego w każdą statę.
Razem wychodzi 1,6 pkt.
1,6 / 60,5 (podstawa szaty) to około 2,64%.
2,64% to około +0.53 bonusu, a ulepszyłaś o +0.49



To tak trochę na chłopski rozum.
Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości i można zamknąć.

Podejrzewam także, że jak ulepszysz tą szatę o chociaż +0,15 to ci wyjdzie +4 ;D

ale to przeciez nie była jakaś goła szata ta ulepszana tylko +2, ktora juz wczesniej była też ulepszana. Wiec nie mozna zakładac ze wszystkie staty miała 0,00 a teraz sie wszystkie ulepszyły o 0,49. To niedorzeczne.

prosze o sprawdzenie tego przypadku

SystemOfADown
12-03-2013, 23:19
ale to przeciez nie była jakaś goła szata ta ulepszana tylko +2, ktora juz wczesniej była też ulepszana. Wiec nie mozna zakładac ze wszystkie staty miała 0,00 a teraz sie wszystkie ulepszyły o 0,49. To niedorzeczne.

Z tego co pamiętam to nie była ulepszana, tylko właśnie w takiej postaci została wydropiona i własnie jest duże prawdopodobieństwo, że miała BARDZO mały ukryty bon lub go w ogóle nie miała.

Zenobia
12-03-2013, 23:20
Zawsze gdy podbijam itemek +2 na +3 to najpierw podbijam go do silnego +2 i wtedy bardzo często mam taka sytuacje.
Zmiana bonusu +0,49 to malutko.

przeciez ta ulepszana miała 9 bona, wiec mozna powiedziec że była silna +2.

I ulepszona średnią +1 (bon 5) pozostaje ta samą +2 ?

SystemOfADown
12-03-2013, 23:21
Nie użyłaś żetonów, nie użyłaś kalkulatora, niczego innego, co jest potrzebne - pyk, zostaje taka sama, jak widać.

Zenobia
12-03-2013, 23:29
Nie użyłaś żetonów, nie użyłaś kalkulatora, niczego innego, co jest potrzebne - pyk, zostaje taka sama, jak widać.

kalkulator mi 3,46 pokazywał, wiec dlatego nie były użyte żadne zetony żeby przypadkiem na +4 nie wejsć

Podejrzewam że jest bład przy wybraniu 0 zetonów.

Tamten nie zgłoszony przez mnie przypadek rownież dotyczył opcji 0 zetonów. Ulepszałam trzewiki albo chyba raczej bransolete itemem kupionym od Jana Saryusza i on mi wtedy wszystko liczył że istnieje niebezpieczenstwo że wejdzie w +4. Postanowiłam zaryzykowac i nie dośc że straciłam ponad 100k za ulepszenie to jeszcze itemek który mnie 250k kosztował. AS w rezulatcie nic nie drgneło nawet o włos.

SystemOfADown
12-03-2013, 23:32
kalkulator mi 3,46 pokazywał, wiec dlatego nie były użyte żadne zetony żeby przypadkiem na +4 nie wejsć

Podejrzewam że jest bład przy wybraniu 0 zetonów.

Tamten nie zgłoszony przez mnie przypadek rownież dotyczył opcji 0 zetonów. Ulepszałam trzewiki albo chyba raczej bransolete itemem kupionym od Jana Saryusza i on mi wtedy wszystko liczył że istnieje niebezpieczenstwo że wejdzie w +4. Postanowiłam zaryzykowac i nie dośc że straciłam ponad 100k za ulepszenie to jeszcze itemek który mnie 250k kosztował. AS w rezulatcie nic nie drgneło nawet o włos.

A później z szafy wylazło 70 krasnoludków i zaczęły walczyć ze smokami.
Czy ulepszałaś ten przedmiot, o którym wspominasz drugi raz? Jeśli tak, to o ile go podbiłaś i co z niego wyszło?
Btw. dobrych masz pomagierów, propsy.

Zenobia
12-03-2013, 23:36
A później z szafy wylazło 70 krasnoludków i zaczęły walczyć ze smokami.
Czy ulepszałaś ten przedmiot, o którym wspominasz drugi raz? Jeśli tak, to o ile go podbiłaś i co z niego wyszło?
Btw. dobrych masz pomagierów, propsy.

tak ulepszyłam go inna bransoletą z bonem 4 i dałam 10 zetonów i wyszła +3. Później połączyłam z inna +3 i wyszło +4. Wiec nic tam ukrytego na pewno nie było. I po prostu jest błąd przy wybraniu opcji 0 zetonów.

To jest ten itemek który mi zniknął bez poprawienia ulepszanego przedmiotu. https://mfo3.pl/view/ga/2691989

tak jak pisałam ma bon 5

jest jego id, mozna wiec sprawdzić co sie z nim stało w BD.


Natomiast ta bransoleta została uzyta na poprawe https://mfo3.pl/view/ga/2755488

Tak więc ulepszenie silnego +2 przedmiotem z bonem 5 i później z bonem 3 dało ledwo +3. Tu sie na pewno cos nie zgadza.

I dziś taki sam przypadek.

Pirrat
12-03-2013, 23:44
Masz pecha, wiedziałem, że z tej szaty nic ciekawego nie wyjdzie a bransoleta się przydała :)

Zenobia
13-03-2013, 00:24
Masz pecha, wiedziałem, że z tej szaty nic ciekawego nie wyjdzie a bransoleta się przydała :)

prosze o nie spamowanie, tylko o kogoś kompetentnego o wyjaśnienie problemu


a tak btw, bo to juz druga osoba porusza: nie przypominam sobie żebym robiła jakis interes z pirratem, tylko z graczem muszynianka. Ale skoro zarówno soad jak i pirrat twierdzą inaczej, czyzby więc to znaczyło że konto muszynianka jest multikontem pirrata ? ciekawe ....

Tomi
13-03-2013, 00:30
Ze względu na zaokrąglenia, ukryte i widoczne bonusy odstępstwa od prognozy mogą być naprawdę spore.

Rozbieżności powstają już na samym itemku wyjściowym (widoczny/niewidoczny bonus). Przykładowo myślicie, że macie +2.5 (bo tak wynika z widocznych stat), a tak naprawdę to jest +2.1 (bo staty są zaokrąglone w górę). Przykładowo było: 13.51, 44.51, 23.51, 0 stat realnie, a pokazuje w grze 14, 45, 24, 0 (zaokrąglenie w górę).

Podobne rozbieżności powstają na itemku, który poświęcamy.

Nawet zakładając, że ulepszamy item o dokładnie 3 punkty (item poświęcony nie ma odchyleń) to po ulepszeniu, w zależności od tego jak dopełniły się staty wyjściowe, może okazać się, że:
a) bonus +3 pkt poszedł następująco: 14.49, 45.49, 24.49, 0.06. Ulepszenie = +3 staty, ale po zaokrągleniach (tym razem w dół) widoczne ulepszenie jest zerowe: nadal 14, 45, 24, 0. Korzyść jednak będzie "do odzyskania" przy kolejnej operacji.
b) bonus +3 pkt poszedł następująco: 16.51, 44.51, 23.51, 0.98 -> wtedy uzyskamy +4 punkty widocznego bonusu: 17, 45, 24, 1

Sytuacja może być też odwrotna, a przy unikach i celności rozbieżności mogą być dużo wyższe.
Własnie dlatego nie sposób przewidzieć, o ile dokładnie widoczny bonus się zmieni, a prognoza jest niedokładna - ona bardziej dotyczy zmiany bonusu ukrytego niż widocznego w grze.

Przy okazji zmian u kowala planujemy uprościć to trochę i operacje odnosić do plusów widocznych.

DODATKOWO NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE:
obecnie przy ulepszaniu pkt bonusu nie zawsze przeliczają się 1 do 1. Im jest większa różnica pomiędzy itemkiem ulepszanym i poświęcanym, tym ten poświęcany gorzej działa. Przykładowo mamy +0 (+2 staty) i +1 (4 staty). Jeśli ulepszamy +2, to efektywność +0 nie będzie jedynie 2x niższa niż +1. (wymagania rosną w tempie geometrycznym, tzn. 3x+1 nie daje +3, potrzeba 4x+1 lub 2x+2). Niwelują to nieco żetony, bo dają stały bonus.
Tylko przy łączeniu punkty są zawsze przeliczane dokładnie 1 do 1.

Zmiany w kowalu mają między innymi wprowadzić wzór bardziej liniowy i oczywisty również do ulepszeń.

Pirrat
13-03-2013, 01:06
a tak btw, bo to juz druga osoba porusza: nie przypominam sobie żebym robiła jakis interes z pirratem, tylko z graczem muszynianka. Ale skoro zarówno soad jak i pirrat twierdzą inaczej, czyzby więc to znaczyło że konto muszynianka jest multikontem pirrata ? ciekawe ....
To, że ktoś robi z tobą interesy to nie znaczy, że dla sb, wiedząc jaką mnie uwielbiasz, tak samo jak soada, trzeba było znaleźć pośrednika.

Jan Saryusz
13-03-2013, 01:42
Soad i Tomi matematycznie, ja opisowo. Kupiłaś ode mnie bransoletę, tak. Jednak chciałaś z miejsca wrzucać 8-10 żetonów. Metoda "chybił i skręcił kostkę" tu nie działa. Wspomniana bransoleta była niezłą dwójką, jeśli nie mylę itemów i wrzucenie żetonów w takiej ilości w jakiej chciałaś to zrobić popsułoby Ci szyki, bez względu na to czy chciałaś ją nieco usprawnić czy zrobić +3. Przypadki takie jak podany zdarzają się każdemu. Jeden z matematyków objaśnił, że im więcej statystyk ma przedmiot tym trudniej przewidzieć jak bonus się rozłoży, pod tym podpisze się każdy kto chociaż raz u kowala był. Na forum wrzucony jest dość dokładny kalkulator Czarnulki w formie excela, zrób sobie kawę, zobacz co do czego a w przyszłości nie będziesz się tak wściekała na stracone przedmioty.

Zenobia
13-03-2013, 10:15
Przestań, bo bzdury piszesz że aż strach. Metoda "chybił i skręcił kostkę" tu nie działa ? A co tu działa ? Chyba rzut monetą raz się uda a innym razem nie, niezależnie od użytych itemków.
Tamten przypadek z bransoletą: to była bardzo silna +2. Ty sam używałeś kalkulatora i mi pisałeś, że użycie żetonów na pewno spowoduje jej skok na +4. Więc wahałam się czy kupić tą od Ciebie czy jakąś inną słabszą, żeby nie ryzykować. Ale w końcu postanowiłam jednak zaryzykować, więc ograniczyłam żetony. I jaki mieliśmy rezultat ? Ulepszenie itemku 2,98 innym 1,66 daje nadal itemek 2,98. To jest absurdalne. I proszę mi bzdur nie opowiadać, że te staty poszły tam gdzieś ukryte, bo ponowne ulepszenie tej samej bransolety następnym itemkiem z bonem 0,99 plus 10 żetonów daje ledwo średnie +3. A gdyby było tak jak piszecie to, że te staty nie są widoczne, to jakim cudem kolejne ulepszenie nie daje od razu +4 ?

I tutaj identyczny przypadek. A z kalkulatora to korzystam tylko że go sobie można gdzieś wsadzić, jak dowodzą moje przypadki.

To jest wyliczenie przy 0 żetonach

Lv eq 50
Typ eq Unikat
Liczba użytych żetonów 0
EQ #1 EQ #2
Widoczy bonus 14.88% 8.26%
Plus +2.98 +1.65
Użyta baza obrażeń 470
Łączenie**
Bonus po połączeniu 19.83%
Plus po połączeniu +3.97
Szansa na dodatkowy bonus z żetonów 0%
Bonus z bonusem dodatkowym* 24.83%
Plus z bonusem dodatkowym* +4.97
Ulepszanie
Zmiana bonusu* +0.48
Bonus po ulepszeniu* 17.32%
Plus po ulepszeniu* +3.46

a to w przypadku jakbym użyła 10 żetonów

Lv eq 50
Typ eq Unikat
Liczba użytych żetonów 10
EQ #1 EQ #2
Widoczy bonus 14.88% 8.26%
Plus +2.98 +1.65
Użyta baza obrażeń 470
Łączenie**
Bonus po połączeniu 19.83%
Plus po połączeniu +3.97
Szansa na dodatkowy bonus z żetonów 30%
Bonus z bonusem dodatkowym* 24.83%
Plus z bonusem dodatkowym* +4.97
Ulepszanie
Zmiana bonusu* +0.73
Bonus po ulepszeniu* 18.57%
Plus po ulepszeniu* +3.71


nawet głupi koszt się nie zgadza

Przybliżony koszt ulepszenia/łączenia 96 746 G ± 10%

a ja zapłaciłam 112 678, więc zdecydowanie przekracza to te +10%

Więc ja ze swojej strony nie widzę żadnego błędu, wszystko było policzone tak żeby nie przekroczyć +3.


Nawet zakładając, że ulepszamy item o dokładnie 3 punkty (item poświęcony nie ma odchyleń) to po ulepszeniu, w zależności od tego jak dopełniły się staty wyjściowe, może okazać się, że:
a) bonus +3 pkt poszedł następująco: 14.49, 45.49, 24.49, 0.06. Ulepszenie = +3 staty, ale po zaokrągleniach (tym razem w dół) widoczne ulepszenie jest zerowe: nadal 14, 45, 24, 0. Korzyść jednak będzie "do odzyskania" przy kolejnej operacji.

To na pewno nie jest ten przypadek. Wcześniej ulepszałam itemek (bransoleta garudy) który ma tylko 2 ruchome staty, więc skoro był już na starcie 2,98 i został dodany 1,65, to przynajmniej 1 statystyka nawet przy najbardziej niekorzystnym rozkładzie powinna się zmienić. A tymczasem nic się nie poprawiło. Poświęciłam kolejną bransoletę tym razem z bonem 0,99 i wtedy dopiero drgnęło o 2 punkciki i w statach i wskoczyło na +3. Gdyby było tak jak piszesz to kolejne ulepszenie powinno być dużo bardziej widoczne.

Lady Karen
13-03-2013, 12:01
Ceny średnie są orientacyjne, w moim przypadku, jak używałam kalkulatora również często były zaniżone. Jednak nie tak bardzo, by nie mogło się przewidzieć mniej wiecej kwoty. Nawet parę razy z dokładnością do 2-3k pokazywało.


To na pewno nie jest ten przypadek. Wcześniej ulepszałam itemek (bransoleta garudy) który ma tylko 2 ruchome staty, więc skoro był już na starcie 2,98 i został dodany 1,65, to przynajmniej 1 statystyka nawet przy najbardziej niekorzystnym rozkładzie powinna się zmienić. A tymczasem nic się nie poprawiło. Poświęciłam kolejną bransoletę tym razem z bonem 0,99 i wtedy dopiero drgnęło o 2 punkciki i w statach i wskoczyło na +3. Gdyby było tak jak piszesz to kolejne ulepszenie powinno być dużo bardziej widoczne.
a z tego co piszesz - mogłaś ulepszać jedną "słabą" (zaokrąglony bon w góre) drugą taką samą, jak pisał tomi. Byłby to pech jak 190, ale jakoś może tłumaczyłoby sytuację.

Swoją drogą, mam pytanie: czy jak łaczymy dwa przedmioty, bez użycia żetonów, to nie ma żadnej możliwości by wskoczyły dodatkowe punkty? (chodzi mi o robienie mocnych +3)
@down
dzięki za szybką odpowiedź!

Tomi
13-03-2013, 12:37
Daj linki do wszystkich tych przedmiotów oraz wypisz kolejność ulepszania (co z czym) oraz ile wrzuconych żetonów to zerknę. Niestety nie mogę teraz zobaczyć jaki itemek był wyjściowo, wiec to sprawdzenie będzie miało ograniczoną wartość.
----------------------------
Widzę, ze dawałaś juz linki do dwóch przedmiotów:
https://mfo3.pl/view/ga/2691989 miał 1.62 ukrytego bonusu
https://mfo3.pl/view/ga/2755488 miał 1.09 ukrytego bonusu

Daj też ten trzeci, który powstał oraz jego staty przed ulepszeniami jeśli pamiętasz.
----------------------------



Swoją drogą, mam pytanie: czy jak łaczymy dwa przedmioty, bez użycia żetonów, to nie ma żadnej możliwości by wskoczyły dodatkowe punkty? (chodzi mi o robienie mocnych +3)
Nic dodatkowego ponad staty maksymalne z obu itemków nie wejdzie.

Zenobia
13-03-2013, 15:04
Daj linki do wszystkich tych przedmiotów oraz wypisz kolejność ulepszania (co z czym) oraz ile wrzuconych żetonów to zerknę. Niestety nie mogę teraz zobaczyć jaki itemek był wyjściowo, wiec to sprawdzenie będzie miało ograniczoną wartość.
----------------------------
Widzę, ze dawałaś juz linki do dwóch przedmiotów:
https://mfo3.pl/view/ga/2691989 miał 1.62 ukrytego bonusu
https://mfo3.pl/view/ga/2755488 miał 1.09 ukrytego bonusu

Daj też ten trzeci, który powstał oraz jego staty przed ulepszeniami jeśli pamiętasz.
----------------------------



Nic dodatkowego ponad staty maksymalne z obu itemków nie wejdzie.

nie nie, panie admin, bo to była trochę inna kolejność

na początku do bransolety +2 szcz 80, szyb -11 czyli łączny bon 9

został dodany (poświecony) itemek kupiony od Jana Saryusza https://mfo3.pl/view/ga/2691989

niestety nie posiadam linka do tego +2. JS był tak miły, że mi to wszystko przeliczał na kalkulatorze i ja sie wahałam, bo istniało bardzo duże ryzyko, ze bransoleta wejdzie na +4. Dlatego podczas ulepszania nie dodałam żadnych zetonów, bo nawet w takim przypadku kalkulator wskazywał plus po ulepszeniu 3,46.

Po ulepszeniu pozostal ten sam itemek +2 co był, absolutnie nic sie nie zmieniło. Bransoleta +1 przepadła i kosztowało to też ponad 120k. Zszokowana nie zrobiłam screena tylko zaczełam szukac w ekwipunku i przebolałam tą stratę.

Nastepnie kupiłam jeszcze jedną bransoletę tym razem ze słabszym bonem https://mfo3.pl/view/ga/2755488
i po ulepszeniu 10 zetonami poprawiła sie chyba o 2 jakaś statystyka i bransoleta przeszla w +3. Również tego itemka juz nie mam, ponieważ został on połaczony z innym +3 dając w sumie +4.

To jest ta stara sprawa i pewnie będzie to trudno sprawdzić jak to dokładnie było

A teraz ta najnowsza z wczoraj, tutaj nie powinno byc zadnego problemu.

Szczegóły widać n azałaczonym screenie https://img18.imageshack.us/img18/6729/ulepsz.jpg


do tej szaty +2 z bonem 9 https://mfo3.pl/view/ga/2616818
poświeciłam taką +1 z bonem 5 https://mfo3.pl/view/ga/2743729

a w rezultacie dostałam identyczny itemek jak wyjściowy https://mfo3.pl/view/ga/2889996

Użytych zostało również 0 zetonów, bo wszelkie wyliczenia wykazywały, że istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo wejscia w +4, a tego chciałam uniknąć.

Ja rozumiem, ze czasami moze sie zdarzyć, ze itemek nie ulegnie polepszeniu, ale chciałam zwrócic uwagę, ze obie ulepszane rzeczy były z maksymalnym plusem 2,98, a również poświecane rzeczy do najgorszych tez nie należały. Nie byly to zadne gołe itemki tylko takie które maja wyraźnie widoczny bonus i to dość spory.

Więc prosze o sprawdzenie mego przypadku, bo w tak niekorzystny rozkład wszystkich czynników, to ja po prostu nie wierzę. musi gdzieś byc jakis bład, albo te 0 zetonów, albo moze któraś statystyka jest taka sama, albo oba czynniki i nie następuje zadne ulepszenie.

Nikon
13-03-2013, 16:08
I tutaj identyczny przypadek. A z kalkulatora to korzystam tylko że go sobie można gdzieś wsadzić, jak dowodzą moje przypadki.

Mi tam zawsze dobrze wychodzi. Kalkulator wylicza z tego samego wzoru zmianę bonusu co serwer gry.



nawet głupi koszt się nie zgadza

Koszt się cały czas zmienia. Kalkulator ma mniej więcej pokazywać. Współczynnik dawno nie był aktualizowany. Zresztą aż taka duża różnica nie wyszła.

Tomi
13-03-2013, 16:55
Przed:
MAGDEF:0.02
LCK:2.83
SPD:0.01
DEF:0.03


Po:
MAGDEF:0.13
LCK:3.12
SPD:0.09
DEF:0.03


Plus ukryty zwiększył się o 0.11+0.29+0.08 = 0.48, a więc błędu nie ma - jest niefart.

Nikon
13-03-2013, 17:02
Przed:

Plus ukryty zwiększył się o 0.11+0.29+0.08 = 0.48, a więc błędu nie ma - jest niefart.

mógłbyś jeszcze to zobaczyć?

pas ulepszany:
https://mfo3.pl/game/view.php?t=ga&id=2730419

zmiana bonusu +1,2

pas po ulepszeniu:
https://mfo3.pl/game/view.php?t=ga&id=2733539

doszło: +1.56
minimalna zmiana bonusu aby tak się stało: +1.18 czyli tylko +0,02 mniej od zmiany bonusu

Tomi
13-03-2013, 17:05
mógłbyś jeszcze to zobaczyć?
Nie ma już pierwszego przedmiotu w grze.

Rykus
13-03-2013, 22:21
Czy bonus za zetony zawsze wynosi 5% czy moze tez wynosic np 0 czyli czy zetony zawsze cos daja (niekoniecznie my to widzimy-statystyki ukryte) ?

Tomi
13-03-2013, 22:30
Czy bonus za zetony zawsze wynosi 5% czy moze tez wynosic np 0 czyli czy zetony zawsze cos daja (niekoniecznie my to widzimy-statystyki ukryte) ?
Przy łączeniu? Za każdy żeton masz 3% szans na pojawienie się dodatkowego bonusu, a gdy się pojawi to wynosi 5% (jeden plus), oczywiście mogą być odchylenia, bo 5% dotyczy bonusu ukrytego.

Rykus
14-03-2013, 00:48
ok dzieki za te informacje

aich
24-09-2013, 18:23
podbijam, potrafi mi ktoś wytłumaczyć gdzie jest prawie jedno punktowy bonus w moim pasku?

https://img19.imageshack.us/img19/5010/s4g3.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/19/s4g3.jpg/)

musaraj
24-09-2013, 18:58
(476.5 + 0.99)*0,05 , 40.50 + 0.99
Razem bonusu przybyło 1,0395 (albo nie ogarniam kowala) -> około 1,8%

Nie mam pomysłu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że pasek ma jeszcze jakieś w ogóle niewidoczne statystyki i do nich doszedł bonus... Dziwna hipoteza.

Nikon
24-09-2013, 19:05
bon to 92 hp i 0 lock
minimum jakie masz to 91,5 hp i 0 lock
maksimum jakie może być to 92,49 hp i 0,49 lock
różnica to 0,99 hp i 0,99 lock a to +0,38

W pasach rybaka jest jakiś błąd. Kiedyś napisałem PW do Tomiego ale niestety nie odpowiedział. Potem niestety linki wygasły.


Nie mam pomysłu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że pasek ma jeszcze jakieś w ogóle niewidoczne statystyki i do nich doszedł bonus... Dziwna hipoteza.
niewidoczne mają tylko niektóre bronie i buty

pewnie jest błąd we wzorze na dodawanie bonu do itemka

Tomi
24-09-2013, 21:20
Stare przedmioty jeszcze nie wygasły, także miałem szansę sprawdzić. Nowy przedmiot nie ulepszył się nawet o ułamek pkt ukrytego (jest dokładną kopią itemka ulepszanego), także faktycznie coś jest nie tak. Będziemy to sprawdzać.

Tomi
25-09-2013, 19:50
Ok, mamy prawdopodobną przyczynę. Raz na jakieś kilkaset ulepszeń mogło się tak zdarzyć z powodu niewielkiego przeoczenia w skrypcie. Zużyte itemki zwracam do właściciela.

Antybristler
25-09-2013, 21:02
A jakie to przeoczenie ?

Phonetyk
25-09-2013, 21:41
A co z tym? : https://oi44.tinypic.com/2qs0474.jpg

musaraj
25-09-2013, 22:47
A co z tym? : https://oi44.tinypic.com/2qs0474.jpg

Nic z tym. Przy unikach i celności rozbieżności są spore. Tu pewnie cały bonus wszedł w te 2 (lub się podzielił bardziej).

SystemOfADown
25-09-2013, 22:50
Lub również był to błąd. Warto sprawdzić, prawda?

Nikon
25-09-2013, 22:57
A co z tym? : https://oi44.tinypic.com/2qs0474.jpg

2x0,99pkt + 2x0,99% = +1,84
u ciebie jest +0,73
teoretycznie może być to błąd ale raczej obstawiał bym, że po prostu miałeś pecha

Tomi
26-09-2013, 00:41
A co z tym? : https://oi44.tinypic.com/2qs0474.jpg
Nie ma już tych itemków.

A poza tym:

Nic z tym. Przy unikach i celności rozbieżności są spore. Tu pewnie cały bonus wszedł w te 2 (lub się podzielił bardziej).

W każdym razie poprawka jest już na serwerze.