PDA

Zobacz pełną wersję : Karty kolekcjonerskie REFRESH



Coni
06-03-2013, 17:33
Odświeżam dawną propozycję https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2552-Cos-dla-kolekcjoner%C3%B3w-%29
Wiem, że jest już w zaakceptowanych ale minęło ponad 1,5 roku od tego czasu.
Jestem ciekaw kiedy to wejdzie.
Wydaję mi się, że to nie jest problem stworzyć kilka nowych (choćby na start) itemków (nawet już typ kolekcjonerski jest) i ustawić im strasznie rzadki loot z potworków/bossów/minibossów.
Jeżeli jest problem z grafiką/opisem to myślę, że na pewno znajdzie się kilku chętnych graczy do pomocy, co zapewne znacznie by ułatwiło robotę pozostawiając tylko administracje (tak jak pisałem) wgranie/stworzenie nowych itemków i ustawienie im % lootu, nie żebym był specem ale nie powinno zająć to długo, a za to ile może dać graczom motywacji do spalania (setek, tysięcy itd :P) energii.

Liczę na przychylność administracji co do tej propozycji, myślę, że zapewni to sporo rozrywki (dobre zajęcie) dla graczy (szczególnie Ci z 50lvl co czekają na upa). Mowa oczywiście tylko o samych przedmiotach - nic nie robiących (można by sprzedawać/wymieniać/zamieniać), a w przyszłości można by jeszcze coś z tego wykombinować.

Kostian
06-03-2013, 17:37
To jest bardzo dobry pomysł.
KOLEKCJONOWAŁBYM!
Sam już teraz kolekcjonuję różne eventowe przedmioty, takie karty cieszyłyby się niemałą popularnością i zapewniłyby rozrywkę w oczekiwaniu na update.
Gotta collect'em all!

Coni
06-03-2013, 17:50
Przykładowe dropy:
Z potworka zwykłego 1/3000
Unikalny potworek 1/50
Miniboss 1/100
Bossy - nie dawałbym tutaj kart gdyż można ubić tylko raz.

Można by też zrobić (jakby kart już było dużo i nie byłoby problemem) jakieś ulepszanie kart.
Np. 10x tych samych tworzy 1 lepszą (tych lepszych już by się nie dało ulepszyć - bez przesady).
Ale na razie chodzi mi tylko o same wprowadzenie by było co robić oczekując upka.

Czekam/y więc na opinię administracji, bo w sumie coś co wydaje się łatwe do wprowadzenia nie zawsze musi takie być, jednakże jestem pozytywnie nastawiony ;)

Kostian
06-03-2013, 18:59
Można by zrobić również karty eventowe, np. "Uczestnik Eventu Halloween".
Albo dostawać karty za osiągnięcia w grze, "Mistrzowski pogromca potwora: Królik", bo póki co te osiągnięcia są dość niemrawe, takie karty mogłyby je rozwinąć.
Możliwości są naprawdę duże w porównaniu do nakładu pracy.

Pirrat
06-03-2013, 19:11
Pomysł z kartami, jako nagroda za ubicie określonej ilości potworków jest spoko, wreszcie można by było wiedzieć co się ubiło :)

Coni
09-03-2013, 15:35
Jestem ciekawy co na to administrator ma do powiedzenia.

Tomi
09-03-2013, 17:39
W wersji "na szybko" czyli itemki kolekckjonerskie o nazwie Karta "Żaba" itp. mogę dodać przed upkiem. Tylko od razu uprzedzam, aby nie męczyć o nowe opcje dotyczące kart w najbliższym czasie.

Ja to jednak widzę jako prawdopodobieństwo wylootania 1/x niż gwarancja, że za x liczbę ubitych na pewno dostanę.

...a za jakiś (dłuższy) czas można pomyśleć o statach, czy nawet grze karcianej;]

Coni
09-03-2013, 17:55
W wersji "na szybko" czyli itemki kolekckjonerskie o nazwie Karta "Żaba" itp. mogę dodać przed upkiem.
O tym mówię, o takich zwykłych kartach - no jeszcze opis karty można by jakiś zrobić ;)
Szansą 1/x (dla mnie też wydaję się to lepsze) - bez żadnych (na razie) dodatkowych funkcji jak na razie.
No chyba, że nie byłoby kłopotliwe. to np:

Np. 10x tych samych tworzy 1 lepszą (tych lepszych już by się nie dało ulepszyć - bez przesady).

10x "Żaba" -> "Unikalna Żaba".

Coni
11-03-2013, 14:46
I jak?

Tomi
11-03-2013, 15:31
Zaakceptowane w podstawowym zakresie, ale na opisy poza automatycznymi na razie się nie piszę (brak czasu i weny) oraz bez stat czy łączenia. Po prostu itemki kolekcjonerskie dla kazdego potwora i minibossa. Jeśli chodzi o bossy to mogły by to być karty do wygrania od NPC (jak również karty wybranych NPC), ale to nie na teraz.

El Fortuno
11-03-2013, 15:51
Karty miały tworzyć historię Arkadii, opisywać bossy, lokację, miasta i postacie w dość ciekawy sposób.
Co każdy up wychodziło by kilkanaście kart związanych z ta kontynuacją gry.
Dajmy na to że karty z żółwiem nie znajdziemy w początkowych lokacjach a karty z wywerną nie znajdziemy nigdzie indziej niż w okolicach eterni. Opisy tych kart miały wnosić coś ciekawego do gry i tworzyć ciekawą historię tej krainy Ale dość spójną i wiele aspektów miało się łączyć z sobą.
Istniały by karty fabularne i karty legend. Karty legend byłyby bardzo trudne do zdobycia.
Wypadało by stworzyć zakładkę w której była by księga na ów karty.

Coni
11-03-2013, 15:59
@UP
Jak Tomi pisał - jak na razie w podstawowym zakresie.


Zaakceptowane w podstawowym zakresie
To kiedy można oczekiwać wprowadzenia ?;>

El Fortuno
11-03-2013, 16:12
Przecież nie wprowadzimy np:
Karty Żaba
Opis: se skacze po łące.

Moim zdaniem to ma być coś ciekawego. Postaram się przygotować kilka opisów które wyśle do Tomiego.

Tomi
11-03-2013, 16:43
Przecież nie wprowadzimy np:
Karty Żaba
Opis: se skacze po łące.

Moim zdaniem to ma być coś ciekawego. Postaram się przygotować kilka opisów które wyśle do Tomiego.
Nie ma przeszkód, aby umieścić "barwne" opisy. Na to jednak trzeba czasu i również odpowiednich umiejętności/predyspozycji. Jeśli ktoś zrobi gotowce to oczywiście chętnie je umieszczę.

Coni
11-03-2013, 16:50
To jeszcze pytanie.
Zamierzasz każdemu potworkowi/minibossowi/bossowi dodać dropiącą kartę czy tylko niektórym?
To jeśli możesz to wyślij takową listę, z których będzie dropić - łatwiej będzie wszystko skompletować ;)

aich
11-03-2013, 17:04
Przecież to ma być wyzwanie, a chcesz Coni gotowca. Najlepiej nie karty dropią tylko z niektórych potworów, a prawdopodobieństwo trafienia będzie rządu 0,1%

Tomi
11-03-2013, 17:21
Logiczne jest, że każdy potwór zwykły/miniboss/uni potwór dropi swoją kartę, ale baaardzo rzadko. Tak jak pisałem, potem można rozwinąć pomysł o karty miast, bossów fabularnych czy NPC i one by na nieco innych zasadach mogły funkcjonować - nagroda za jakieś zadanie, wygrana od NPC w ewentualnej mini grze karcianej itp.

El Fortuno
11-03-2013, 17:35
Kart potworów zwykłych można sobie darować. Karty mini bossów, mogą dropić w ich lokacjach.
Trzeba nad tym dobrze pomyśleć bo te karty napewno będzie zbierała większość.

Kostian
11-03-2013, 17:36
Trzeba nad tym dobrze pomyśleć bo te karty napewno będzie zbierała większość.
W takim razie pomyśl nad tym dobrze.

Tomi
12-03-2013, 22:06
Podstawowe karty prawie gotowe.
Oprócz widoczności w plecaku, będzie też u każdego w profilu zakładka z listą wszystkich kart w grze, z wyróżnionymi tymi, które się posiada.
Prawdopodobieństwa ustawiłem na 1/5000 zwykłych oraz 1/200 mini-bossów/unikatowych. Wyszło 56 kart.

Doktor Lewatywa
12-03-2013, 22:29
A ta gra karciana jak będzie wyglądała? Jak nie ma jeszcze koncepcji to zapodam pomysł własny.
Powiedzmy, że do rozgrywki będzie potrzeba minimum 10 kart, bo tyle będzie rund. Każda karta posiadałaby w ramce jakiś kolor (niebieski, zielony, czerwony, żółty) i liczbę punktów powiedzmy od 1 do 4, które można by było jakoś nabić łącząc karty czy coś w tym stylu, albo karty odgórnie posiadałyby jakąś ustaloną liczbę punktów. Mogłyby występować też karty jakieś specjalne (czarne, białe) o ciekawych właściwościach.
W każdej turze każdy wykładałby po jednej karcie (raz ja, raz przeciwnik) i o wyniku tury decydowałoby kto wyłoży mocniejszą kartę.
Najpierw zależałoby od koloru np: niebieski wygrywa czerwonym, i zielonym, a przegrywa z żółtym itp. A jeśli kolory by się zgadzały to brane będą pod uwagę punkty z karty. Kto wygra więcej tur ten wygrywa partię :) Prosta i wciągająca gierka by z tego była.
Można by było rozgrywać potyczki o ustaloną kwotę/itemek (no i taka możliwość powinna być też w pvp!)

SystemOfADown
12-03-2013, 22:38
A ta gra karciana jak będzie wyglądała? Jak nie ma jeszcze koncepcji to zapodam pomysł własny.
Powiedzmy, że do rozgrywki będzie potrzeba minimum 10 kart, bo tyle będzie rund. Każda karta posiadałaby w ramce jakiś kolor (niebieski, zielony, czerwony, żółty) i liczbę punktów powiedzmy od 1 do 4, które można by było jakoś nabić łącząc karty czy coś w tym stylu, albo karty odgórnie posiadałyby jakąś ustaloną liczbę punktów. Mogłyby występować też karty jakieś specjalne (czarne, białe) o ciekawych właściwościach.
W każdej turze każdy wykładałby po jednej karcie (raz ja, raz przeciwnik) i o wyniku tury decydowałoby kto wyłoży mocniejszą kartę.
Najpierw zależałoby od koloru np: niebieski wygrywa czerwonym, i zielonym, a przegrywa z żółtym itp. A jeśli kolory by się zgadzały to brane będą pod uwagę punkty z karty. Kto wygra więcej tur ten wygrywa partię :) Prosta i wciągająca gierka by z tego była.
Można by było rozgrywać potyczki o ustaloną kwotę/itemek (no i taka możliwość powinna być też w pvp!)

Identyczny sposób ryzgrywki jak gra w Drakkara w "Spellforce".
Świetna gra strategiczna, polecam.

Doktor Lewatywa
12-03-2013, 22:41
Identyczny sposób ryzgrywki jak gra w Drakkara w "Spellforce".
Świetna gra strategiczna, polecam.

Kurczę, wiedziałem, że się czymś inspiruje. Sorry za plagiat i też polecam Spellforce :D

El Fortuno
12-03-2013, 22:43
Gra karciana z final fantasy 8, nie było lepszej.
Karty zostawcie tylko do kolekcjonowania.
A najlepsza mini grą będzie, gra z kościami tak jak w wiedzminie, kościany poker. Bardzo fajna gra, dość prosta. Można by było wprowadzić pojedynki na ta gre o złoto między graczami.

Doktor Lewatywa
12-03-2013, 22:47
Jak już jesteśmy przy grach karcianych z gier to przypomniało mi się, że jeszcze Pazaak ze star wars był dobry.

Nikon
12-03-2013, 22:58
jak chcecie wprowadzać gry to dajcie ruletkę + obstawianie meczy
ruletka jest super ;)
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?10237-Jaskinia-hazardu

Tomi
13-03-2013, 00:29
Karcianka jeśli miała by być to proponuję na podstawie tej z FF8 (triple triad). Wciągająca, a przy włączonych wszystkich dodatkowych zasadach trzeba się naprawdę nieźle nakombinować i nawet słabymi kartami da się wygrać. Ale to naprawdę jest kwestia odległa w czasie.

Coni
13-03-2013, 14:53
Podstawowe karty prawie gotowe.
Oprócz widoczności w plecaku, będzie też u każdego w profilu zakładka z listą wszystkich kart w grze, z wyróżnionymi tymi, które się posiada.
Prawdopodobieństwa ustawiłem na 1/5000 zwykłych oraz 1/200 mini-bossów/unikatowych. Wyszło 56 kart.
No nareszcie!
A jeżeli się zdobędzie kartę i odsprzeda to czy nadal będzie wyróżniona na liście czy już nie (czy działa to na zasadzie achievement)?
A i jeszcze, czy na liście widać skąd poszczególne karty dropią (domyślam się, że po nazwach kart ma być to wiadome, ale być może będą jakieś 'ciekawsze' karty)?

Tomi
13-03-2013, 14:56
No nareszcie!
A jeżeli się zdobędzie kartę i odsprzeda to czy nadal będzie wyróżniona na liście czy już nie (czy działa to na zasadzie achievement)?
Sprzedasz, a więc nie masz - wypada z listy. Inaczej jedną kartą można by uzupełnić listę wszystkim graczom po kolei.

Coni
13-03-2013, 15:09
Inaczej jedną kartą można by uzupełnić listę wszystkim graczom po kolei.
Chodziło mi o zdobycie (wydropienie) - jako osiągnięcia dla poszczególnych kart, ale tak też jest OK.
Swoją drogą można by stworzyć jakieś OGÓLNE osiągnięcia - dosłownie kilka (jak na razie) ;)

Na przykład za zdobycie (jw.):
1 karta kolekcjonerska - Początkujący kolekcjoner
10 kart kolekcjonerskich - Zaawansowany kolekcjoner
100 kart kolekcjonerskich - Perfekcyjny kolekcjoner
500 kart kolekcjonerskich - Mistrzowski kolekcjoner
Zebranie wszystkich dostępnych (aktualnie 56) kart w grze (po 1 szt przynajmniej) - Wszechstronny kolekcjoner

Tomi
13-03-2013, 16:45
Chodziło mi o zdobycie (wydropienie) - jako osiągnięcia dla poszczególnych kart, ale tak też jest OK.
Ale wtedy z kolei wszystkie karty musiał byś wydropić samodzielnie, aby uzupełnić listę. Handel traci sens.
Nie ma co kombinować, zresztą na tą chwile już nic nowego do kart nie będzie robione. Lista jest i tak ekstra dodatkiem.

aich
13-03-2013, 16:51
Kilka dni i będzie nowy temat w propozycjach :D "Ranking zbieraczy kart". Swoją drogą można będzie to usystematyzować i dodać ciekawe opcje, ale jak Tomi wspomniał - na później.

NieZabijajMnie
13-03-2013, 20:55
Można by dodać tam jakieś ciekawostki z przeszłości potworów ew histori powstawania

El Fortuno
13-03-2013, 21:04
Czyli jak Mówiłem opisy kart, które tworzą ciekawą historię. Mam parę opisów, dziś powinny trafić do Tomiego.

SystemOfADown
14-03-2013, 22:19
A mam takie pytanie.
Czy karty kolekcjonerskie wypadają w takim samym systemie, jak się trafia unikatowy potwór?
W sensie:
1 potwór - x% szansy
2 potwory - 2x% szansy
3 potwory - 3x% szansy?
(Chodzi o bicie potworów w grupie)

Coni
14-03-2013, 22:25
Zapewne tak jak obecnie jest (z expem/gold/ap - loot).
80% - 100% - 120% x od każdego stworka.

Nocny Lowca
14-03-2013, 22:29
Lili juz ma karte jako 1 :D

Nikon
14-03-2013, 22:35
można by dodać na targu możliwość wyboru typu karta

SystemOfADown
14-03-2013, 22:36
Zapewne tak jak obecnie jest (z expem/gold/ap - loot).
80% - 100% - 120% x od każdego stworka.

To by było bez sensu.

Coni
14-03-2013, 22:39
Hoho, już weszło.
Naprawdę nie spodziewałem się tak szybkiego działania administracji, jestem pełen podziwu.
Temat można zamknąć lub też zostawić otwarty by przedyskutować przyszłe pomysły, niech administracja/moderator zadecyduję ;)

Dziękuje jeszcze raz.

SystemOfADown
14-03-2013, 22:42
A mam takie pytanie.
Czy karty kolekcjonerskie wypadają w takim samym systemie, jak się trafia unikatowy potwór?
W sensie:
1 potwór - x% szansy
2 potwory - 2x% szansy
3 potwory - 3x% szansy?
(Chodzi o bicie potworów w grupie)

Ponawiam pytanie, Tomi jak zajrzysz to odpowiedz, dzięki.

Koridor
14-03-2013, 22:48
Na razie temat zostawię, potem się zamknie i przeniesie.
Soad, jeśli karta dropi jako przedmiot typu Inny to zapewne masz taką samą szansę z każdego potworka x3, na pewno nie ma 120% lootu za 3 i mniej za 1. Jest tak jak przy bossach grupowych typu duchy, masz odnowienie 100% szans z każdego z nich, tutaj masz x% szans z każdego z nich.

Tomi
14-03-2013, 22:51
Każdy potwór ma indywidualne prawdopodobieństwo na drop, a więc nie ma znaczenia jak bijemy. 1 potwór = 1x szansa na drop, 3 potwory = 3x szansa na drop.


można by dodać na targu możliwość wyboru typu karta
Jacek zakładał się ze mną, że to będzie pierwsza propozycja odnośnie kart:)

SystemOfADown
14-03-2013, 22:51
Soad, jeśli karta dropi jako przedmiot typu Inny to zapewne masz taką samą szansę z każdego potworka x3, na pewno nie ma 120% lootu za 3 i mniej za 1. Jest tak jak przy bossach grupowych typu duchy, masz odnowienie 100% szans z każdego z nich, tutaj masz x% szans z każdego z nich.

Tak żem czuł właśnie.
Ale nie byłem pewny, w jaki sposób te karty dropią ;p
Dzięki.



Jacek zakładał się ze mną, że to będzie pierwsza propozycja odnośnie kart:)
Kto komu flachę stawia?

Via
14-03-2013, 23:28
Swietna sprawa :rolleyes: i jeszcze do tego nowa platforma do handlu. Byloby bardzo przyjemnie (i uczyniloby karty czyms bardziej wiarygodnym) gdyby kazda z nich wygladala choc troche inaczej. Rozne kolory, pikselowe wzorki - nic wielkiego. Mozna do tego zatrudnic graczy w formie jakiegos konkursu na ten przyklad.

Kto by pomyslal, ze propozycja niedotyczaca ulepszenia okladania sie piesciami i tarzania sie w blocie zostanie potraktowana tak powaznie.

Olgierd von Everec
14-03-2013, 23:56
Mam garść pytań odnośnie tematu.
1: Czy jest jakieś powiadomienie o zdobyciu danej karty (coś jak komunikat po zdobyciu skorupy żółwia, ewentualnie wiadomość systemowa)?
2: Czy w walce drużynowej szansę na zdobycie karty ma więcej, niż jeden gracz na raz (mówiąc prosto: czy podczas takiej walki może się zdarzyć, że wypadnie 2 i więcej kart)?
3: Czy można zdobyć x egzemplarzy jednej karty jedną postacią, bijąc potwory , czy też gra "rozpoznaje", iż gracz ma w ekwipunku daną kartę i blokuje dalszą możliwość jej wypadania?

El Fortuno
15-03-2013, 00:15
mam ogromną nadzieje że te karty będą bardzo ale to bardzo rzadko wypadały.

Coni
15-03-2013, 00:19
Prawdopodobieństwa ustawiłem na 1/5000 zwykłych oraz 1/200 mini-bossów/unikatowych. Wyszło 56 kart.

Btw, 50lvl wbiłem wuacha!

Nikon
15-03-2013, 08:59
Proponuję aby obrazki niektórych potworków były z profilu aby lepiej wyglądały.

Aktualny wygląd:
https://mfo3.pl/game/view.php?t=i&id=276
Moja propozycja:
https://imageshack.us/scaled/landing/341/nowyobrazmapybitowejfq.png

Jaka jest szansa wypadnięcia karty pędrak?
Jeśli taka jak dla zwykłych potworków to proponuje ja zwiększyć z uwagi na mała szanse walki z nim.

aich
15-03-2013, 11:20
Każdy potwór ma indywidualne prawdopodobieństwo na drop, a więc nie ma znaczenia jak bijemy. 1 potwór = 1x szansa na drop, 3 potwory = 3x szansa na drop.


Jacek zakładał się ze mną, że to będzie pierwsza propozycja odnośnie kart:)

Ja wcześniej wspomniałem o rankingu "zbieraczy kart" :P

Teraz statystycznie :)
Aktywni: 5 760 - liczmy 5k
5k * 400 / 5k = 400 kart dziennie, jeżeli założymy że większość aktywnych graczy wykorzystuje energię na potwory, daje to nam sporo kart, ale nie wiadomo ile aktywnych graczy wykorzystuje energię.

Patrząc na liczbę raportów przez 15 dni marca jest ich prawie 3kk(wszystkich raportów), więc na podstawie walk wychodzi, że około 40 kart dziennie będzie dropionych. Ogólnie najdroższe karty będą za potwory na niskich lvl, bo tam jest stosunkowo najmniej walk.

Doktor Lewatywa
15-03-2013, 11:35
Ogólnie najdroższe karty będą za potwory na niskich lvl, bo tam jest stosunkowo najmniej walk.
Najmniej walk, ale graczy najwięcej.

siata
15-03-2013, 12:20
a moze by tak nagroda dla tego kto pierwszy skompeltuje kolekcje? :P podniosłoby to wartosc kart ;)

Blesso
15-03-2013, 14:10
Tak, mogłoby być jak z rydzami, artefakty dla 5 pierwszych, którzy zebrali wszystkie karty. Zdecydowanie nadałoby to grze swego rodzaju rozpęd w czasie zastoju i wprowadziłoby dodatkowy element rywalizacji.

SystemOfADown
15-03-2013, 14:11
Tak, mogłoby być jak z rydzami, artefakty dla 5 pierwszych, którzy zebrali wszystkie karty zdecydowanie nadałoby rozpęd i wprowadziłoby dodatkowy element rywalizacji.

"Bo artefaktów musi być dużo w grze, jeśli jest ich mało to co to za artefakty?"

Blesso
15-03-2013, 14:15
"Bo artefaktów musi być dużo w grze, jeśli jest ich mało to co to za artefakty?"

Cóż, to była luźna propozycja. Niekoniecznie musi być to artefakt. Może być to cokolwiek, czego możliwość otrzymania nada motywację do kolekcjonowania.

Koridor
15-03-2013, 14:51
Mam garść pytań odnośnie tematu.
1: Czy jest jakieś powiadomienie o zdobyciu danej karty (coś jak komunikat po zdobyciu skorupy żółwia, ewentualnie wiadomość systemowa)? Jeśli jest to zwykły przedmiot to nie ma powiadomienia, nie dostaje się tego w formie eventu, a jako drop.

2: Czy w walce drużynowej szansę na zdobycie karty ma więcej, niż jeden gracz na raz (mówiąc prosto: czy podczas takiej walki może się zdarzyć, że wypadnie 2 i więcej kart)?
Jeśli kiedyś wypadły 2 unikaty z jakiegoś mini-bossa to tak. Czyli prawdę mówiąc nie - tylko 1 gracz.

3: Czy można zdobyć x egzemplarzy jednej karty jedną postacią, bijąc potwory , czy też gra "rozpoznaje", iż gracz ma w ekwipunku daną kartę i blokuje dalszą możliwość jej wypadania?
W profilu w kategorii karty masz taki fajny licznik posiadanych kart danego typu, czyli powinno się dać zdobyć kilka kart, tym bardziej, że będzie można teraz zarabiać na każdym potworku.

Cóż, to była luźna propozycja. Niekoniecznie musi być to artefakt. Może być to cokolwiek, czego możliwość otrzymania nada motywację do kolekcjonowania. Hehe, np. punkty MF.

musaraj
15-03-2013, 15:08
Jeśli kiedyś wypadły 2 unikaty z jakiegoś mini-bossa to tak. Czyli prawdę mówiąc nie - tylko 1 gracz.


Przecież wypada tak, np. Pancerny i Sygnet z Żółwia.
Chyba, że 2 TAKIE SAME unikaty - wtedy to juz nie ma szans ;]

Koridor
15-03-2013, 15:20
Miałem na myśli 2 takie same unikaty :P

Coni
15-03-2013, 15:31
Czy przedmiot kolekcjonerski można stracić w walce?

MasterOfPuppets
15-03-2013, 15:44
Swietna sprawa :rolleyes: i jeszcze do tego nowa platforma do handlu. Byloby bardzo przyjemnie (i uczyniloby karty czyms bardziej wiarygodnym) gdyby kazda z nich wygladala choc troche inaczej. Rozne kolory, pikselowe wzorki - nic wielkiego. Mozna do tego zatrudnic graczy w formie jakiegos konkursu na ten przyklad.

Kto by pomyslal, ze propozycja niedotyczaca ulepszenia okladania sie piesciami i tarzania sie w blocie zostanie potraktowana tak powaznie.

Nie

abiT
15-03-2013, 15:55
Proponuję dodać tło do kart (tam gdzie obrazek).

Seitas
15-03-2013, 16:16
Proponuję dodać tło do kart (tam gdzie obrazek).
Tak, a na tle niech widnieje miniaturka potwora lub coś symbolizującego go.

musaraj
15-03-2013, 16:43
Proponuję, by w profilu karty były w jednym rządku, by łatwiej było odczytywać. Sprawdzałem - jeżeli "odetniemy" kawałki występujące po zerach (jest sporo miejsca nadwyżki!) oraz trochę przed zerami (też nadwyżka!) powinny się łatwo zmieścić. Ewentualnie, można dodać suwaczek poziomy. Obecnie by zobaczyć ilość kart z unikalnych trzeba zjeżdżać w dół - niewygodne.

Nikon
15-03-2013, 16:45
https://mfo3.pl/view/i/281 mały obrazek, słabo wygląda

Może zamiast obrazków zrobić animacje takie jakie są przy wyborze outu.

sratatat
16-03-2013, 12:26
Przeczytałem cały ten temat, ale jakoś nie zauważyłem żeby ktoś zaproponował to, co mi przed chwilą przyszło do głowy.
Mianowicie można by ulepszyć te karty w ten sposób, aby karty dawały jakieś procentowe bonusy do "dropa" z potworków.
Przykład:
Karta Niebieski Ognik
Bonus(oczywiście bonus jest tylko do tego konkretnego potworka) :
+5% do otrzymywanego złota
+5% do AP
+5% do doświadczenia

Bonus mógłby być losowy. Można wprowadzić także karty bossów, na które szansa wypadnięcia była bardzo mała,
co zwiększyłoby zapał przyszłych kolekcjonerów.

Veldar Bank
16-03-2013, 12:54
pomysl dobry ava ale watpie czy to przejdzie, to by bylo zbyt piekne zeby bylo prawdziwe...

Seitas
16-03-2013, 13:37
Ten pięcioprocentowy bonus nie byłby duży a mógłby być nagrodą dla cierpliwych , którzy wydropili daną kartę :)

El Fortuno
16-03-2013, 13:44
nie róbcie z kart fabularnych syfu, ciołki.

Nikon
16-03-2013, 13:45
Przeczytałem cały ten temat, ale jakoś nie zauważyłem żeby ktoś zaproponował to, co mi przed chwilą przyszło do głowy.
Mianowicie można by ulepszyć te karty w ten sposób, aby karty dawały jakieś procentowe bonusy do "dropa" z potworków.
Przykład:
Karta Niebieski Ognik
Bonus(oczywiście bonus jest tylko do tego konkretnego potworka) :
+5% do otrzymywanego złota
+5% do AP
+5% do doświadczenia

Bonus mógłby być losowy. Można wprowadzić także karty bossów, na które szansa wypadnięcia była bardzo mała,
co zwiększyłoby zapał przyszłych kolekcjonerów.
I może frytki do tego?

TOMEK KŁAMIE GRACZY
16-03-2013, 16:54
Za często to leci bez kitu jak już na targu sprzedają, powinno lecieć raz na milion mobów jak nie rzadziej.

Coni
16-03-2013, 17:09
2x (jeszcze) rzadziej by nie zaszkodziło ;)

Tomi
16-03-2013, 18:24
2x (jeszcze) rzadziej by nie zaszkodziło ;)
Własnie patrzę, że zdecydowanie za dużo leci kart zwykłych potworów. W takim tempie za miesiąc będą tysiące.

Co do innych poruszanych spraw:
-karty funkcjonują tak jak inne przedmioty jeśli chodzi o drop, handel, stratę w walce itp.
-będzie poprawka, która powiększy te najmniejsze obrazki (wodny żółw) - obrazek będzie bez marginesów
-wyszukiwanie na targu po typie "karta" jest gotowe - czeka tylko na wysłanie (+ dorobione wyszukiwanie tylko unikatów, artefaktów, kolekcjonerskich)


Tak, a na tle niech widnieje miniaturka potwora lub coś symbolizującego go.
Nie do końca rozumiem, o które tło chodzi. Proszę o gotowy projekt graficzny:)


Proponuję, by w profilu karty były w jednym rządku, by łatwiej było odczytywać. Sprawdzałem - jeżeli "odetniemy" kawałki występujące po zerach (jest sporo miejsca nadwyżki!) oraz trochę przed zerami (też nadwyżka!) powinny się łatwo zmieścić. Ewentualnie, można dodać suwaczek poziomy. Obecnie by zobaczyć ilość kart z unikalnych trzeba zjeżdżać w dół - niewygodne.
I tak trzeba przewijać, a 3 rzędy będą zbyt ściśnięte - mało estetyczne to będzie. Kiedyś cały profil pójdzie do przeróbki to może coś się wymyśli.

Przypominam: oprócz drobnych poprawek technicznych, w tej chwili wszelkie nowe propozycje dotyczące kart są "na kiedyś".

PiTTeR PiT
16-03-2013, 18:43
Tomi, nie mów że za często lecą, bo mi na 240 pkt energi poleciało tylko ze smoka mroku ;]
W dodatku jak pomagałem koledze..

TOMEK KŁAMIE GRACZY
16-03-2013, 18:45
A powinna ci leciec 1 na miesiąc żeby to było na prawdę kolekcjonerskie.

Nocny Lowca
16-03-2013, 19:07
Tomi, nie mów że za często lecą, bo mi na 240 pkt energi poleciało tylko ze smoka mroku ;]
W dodatku jak pomagałem koledze..

nie gadaj :D mi na 2 500 eny nic :D

SystemOfADown
16-03-2013, 19:12
nie gadaj :D mi na 2 500 eny nic :D

u mnie to samo.

Nikon
16-03-2013, 20:37
-wyszukiwanie na targu po typie "karta" jest gotowe - czeka tylko na wysłanie (+ dorobione wyszukiwanie tylko unikatów, artefaktów, kolekcjonerskich)

Artefaktu nikt nie sprzeda na targu i na pewno bd masa pytań na forum, że nie wyświetlają się graczom itemki.

A co z moimi 2 propozycjami i 1 pytaniem?
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?18863-Karty-kolekcjonerskie-REFRESH&p=133211#post133211

skarlet
16-03-2013, 20:48
sznsa na karty jest o wiele za duża.
ja proponuje 1/25000-noramlmy potworek
1/500-mini boss
1/250 uni potworek
i będzie ok

Doktor Lewatywa
16-03-2013, 21:00
ja proponuje 1/25000-noramlmy potworek
No bez przesady. Karty z niskolevelowych potworów będą rzadsze niż artefakty.
W ogóle nowi gracze mają teraz za dobrze, bo w normalnym cyklu gry mają duże szanse na karty z rzadko bitych potworów...

Nikon
16-03-2013, 21:01
No bez przesady. Karty z niskolevelowych potworów będą rzadsze niż artefakty.
W ogóle nowi gracze mają teraz za dobrze, bo w normalnym cyklu gry mają duże szanse na karty z rzadko bitych potworów...

To dobrze bo szybko odrobią straty + więcej osób bd im pomagać w bossach.

skarlet
16-03-2013, 21:10
jak juz w grze jest z 8 kart ognika w 2 dni po wprowadzeniu jak by było 5x wolniej to by były tylko 2 moze 1 to by było lepiej a nie tak jak teraz :D
2 dzień kart a ja mam już 1/3 wszystkich kart prawie :D

NieZabijajMnie
16-03-2013, 21:49
jak juz w grze jest z 8 kart ognika w 2 dni po wprowadzeniu jak by było 5x wolniej to by były tylko 2 moze 1 to by było lepiej a nie tak jak teraz :D
2 dzień kart a ja mam już 1/3 wszystkich kart prawie :D

Jak sie kupuje to sie ma... tych nisko lev potworów jest duzo co do np. zielonego ognika ok 2-3k eny i nic i na 14 bombow ani poł karty;/

skarlet
16-03-2013, 21:55
co do np. zielonego ognika ok 2-3k
ja ok 2k eny i mi dropła :D a o bombie to inna bajka :D

Coni
16-03-2013, 21:58
Ja wybieram się wkrótce na króliki dropić ;>

Via
17-03-2013, 13:31
sznsa na karty jest o wiele za duża.
ja proponuje 1/25000-noramlmy potworek
1/500-mini boss
1/250 uni potworek
i będzie ok

Jak samej sie ma 20 kart to mozna rownie dobrze zaproponowac zmiane w czestotliwosci wypadania, cnie?

Bukłak
17-03-2013, 14:39
sznsa na karty jest o wiele za duża.
ja proponuje 1/25000-noramlmy potworek
1/500-mini boss
1/250 uni potworek
i będzie ok

Jasne, wtedy zdobycie kompletu będzie wymagał zużycia około miliona pkt. energii czyli jakieś 6,5 roku gry.
A to tylko na 50 lvl.
W sumie niezły pomysł przedłużenia żywotności gry, update będzie można dawać co 5 lat.

Jak na razie 2k energii i nic.

SystemOfADown
17-03-2013, 14:41
Może tak : update będzie wtedy, gdy ktoś WYDROPI (nie kupi) cały komplet kart, pewnie i tak wyjdzie szybciej niż normalnie.

Bukłak
17-03-2013, 15:00
Usuńcie możliwość handlu nimi i zobaczymy czy będzie ktoś na tyle cwany by narzekać że za często wypadają.

skarlet
17-03-2013, 16:02
Usuńcie możliwość handlu nimi i zobaczymy czy będzie ktoś na tyle cwany by narzekać że za często wypadają.
ciekawi mnie ile juz multi kont powstało by wydropić karty.
1/5000 - to za duże prawdopodobienstwo na karte. ( od 3 dni niektorych kart juz jest po 10 sztuk to za miesiąc będzie ich po ok 100 to zaden problem wtedy je skompletować. 1/10000-to ok 50 kart tez dużo . a 1/25000 to ok 20 kart na miesiąc i wtedy by było wyzwanie.

Jak samej sie ma 20 kart to mozna rownie dobrze zaproponowac zmiane w czestotliwosci wypadania, cnie?
broni ci ktoś je kupować teraz ?
masz ok 80kk czy nie wiem ile to kupuj teraz puki nie ma zmian a jak nei chcesz to sie nie odzywaj.

A tak z innej bajki ile osób szuka tych kart bu zebrac cale : 3 może z 5. Bo wiekszośc osob myśli sobie tak poczekam jak bedzie dużo tych kart i bedą na targu po 10-30k. Bo tak będzie z takim dropem jak jest teraz za ok 3-5 miesięcy co zepsuje cale zbieranie kart gdyż każdy kto poświęci na to kilka dni i z 1-2kk będzie mieć komplet.

Jeahok
17-03-2013, 16:13
ciekawi mnie ile juz multi kont powstało by wydropić karty.
ja przykładowo w czasie szukania posiadaczy kart na niskich lvlach trafiłem na gracza "ThePlayer", który nawet się nie odzywał mimo, że ciągle coś tam sobie bił, a karta którą miał już znikła, koleś, albo nie ma mózgu i nie umie odpowiadać, albo jest zdenerwowany bo już wiele osób go męczyło o kartkę, albo (co według mnie najbardziej prawdopodobne) jest czyimś multikontem

skarlet
17-03-2013, 16:15
ja przykładowo w czasie szukania posiadaczy kart na niskich lvlach trafiłem na gracza "ThePlayer", k
nie tylko on :D jest wielu takich graczy i dlatego o tym wspomniałam :D już chyba z 5 takich osób spotkałam ;d
tak samo jest jeden koles ktory ma 20 lvl a juz mial ok 8 kart u sieebie i zarobił na tym ok 2kk.

Coni
17-03-2013, 16:16
Trzeba być naprawdę nieźle zdesperowanym by zakładać multikonta po to by zdobyć kartę.

skarlet
17-03-2013, 16:19
gruba kasę sie na tym trzepie. Taka karta krolika czy mewy czy inna to ok 200k :D

MasterOfPuppets
17-03-2013, 16:24
To było OCZYWISTE ,dlatego ja się powstrzymuje teraz z zakupem tych kart ,BO ich bedzie tak duzo ze za 2tyg beda grosze

Coni
17-03-2013, 16:31
Excatly, dlatego troszkę zmniejszyć szansę na wypadnięcie jeszcze można.

Lady Karen
17-03-2013, 16:35
Trzeba być naprawdę nieźle zdesperowanym by zakładać multikonta po to by zdobyć kartę.

Jak tyle można na nich zarobić to sie wcale nie dziwię. Najpierw panel GM powinien wejść, bo teraz to hulają na multikach, co w sumie sie całkiem opłaca - miesiąc bana za pare milionów przy odrobinie szczęścia:]

aich
17-03-2013, 18:15
Później można zrobić że karty dropią się po x ubitych danych potworów, dla potworów na niski lvl może to być z 300 co zablokuje multikonta. Kiedy Tomi planujesz zmniejszyć częstotliwość wypadania kart?

Coni
17-03-2013, 18:30
Najlepiej jak najszybciej.

Via
17-03-2013, 19:23
Drop bylo ustawic definytywnie PRZED wprowadzeniem. Zmienianie mechanizmow po fakcie jest idiotyzmem. Jest serwer testowy, sa bazy danych dotyczace dropow, walk i czego tylko nie. To trzeba bylo wziac do reki kalkulator i policzyc co i ile. W tym momencie okazuje sie, ze to jednak my jestesmy tutaj krolikami doswiadczalnymi, a nie odbiorcami.

To co objawia sie w tym temacie to reakcja osob ktore sie rzucily na te karty i teraz panikuja bo nagle moze sie okazac, ze utopily niemalo zlota. Za glupote sie placi. Sa karty rzadkie i karty czeste. Zdobadz ktos karte plazmy energetycznej to pogadamy.

@Skarlet
Nie masz na co narzekac. Swoje karty kupilas za 10-20k/szt, bo wlasnie po tyle chodza w Dilli gdzie ostatnio spedzasz niemalo godzin.

Qwiker
17-03-2013, 19:26
Pirrat coś dużo sprzedaje kart :p nietoperze, żaby... ;p

@down nie to miałem na myśli. dlatego ";p"

Via
17-03-2013, 19:36
Pirrat coś dużo sprzedaje kart :p nietoperze, żaby... ;p

Pirrat swoje karty kupil za grosze. Wiem, bo mnie uprzedzil. Jesli pijesz do multikonta to nie tedy droga.

skarlet
17-03-2013, 19:45
w Dilli gdzie ostatnio spedzasz niemalo godzin.
po 1) w Dill kupilam 1 karte i nie chciało mi sie stamtąd wracać .
po 2) nawet idiota tych kart po 10-20k nie sprzeda.
po 3) największy problem to ty robisz.

Tomi
18-03-2013, 00:15
Zwykłe zmienię jutro na 1/10000, a potem się zobaczy. Płynne podnoszenie jest nawet korzystne - rozłoży bardziej równomiernie wartość kart w czasie. Wiadomo, że bez względu na to czy to będzie 1/50k czy 1/10k to z czasem karty będą coraz bardziej dostępne. W tej chwili bardziej patrzę na to jak często dropią zwykłe w porównaniu do minibossów. Po drugie - patrzę na to ile czasu musiał by zbierać gracz komplet kart samodzielnie (prawie miesiąc na 1 kartę przy 1/10k, co daje 3 lata na komplet zwykłych potworów :]) oraz ile % osób realnie będzie zbierało, co daje jakiś obraz kiedy wszyscy zainteresowani zbiorą komplet. To, że jedna osoba zbierze komplet bardzo szybko o niczym nie świadczy. Gdy wykupi pierwsze egzemplarze kart z całego serwera to teoretycznie nawet przy mikroskopijnych prawdopodobieństwach zbierze je dość szybko. Owszem, trochę tych kart już dropnęło, ale nadal jest sporo takich, których nie ma ani jednej sztuki (gdy innych jest po kilka). To było do przewidzenia, że będą mniej i bardziej rzadkie karty, nawet w tej samej kategorii.

skarlet
18-03-2013, 08:09
wykłe zmienię jutro na 1/10000, a potem się zobaczy.
jutro czyli dzisiaj czy jutro czyli 19.03 ?

Nikon
18-03-2013, 08:47
Zwykłe zmienię jutro na 1/10000, a potem się zobaczy. Płynne podnoszenie jest nawet korzystne - rozłoży bardziej równomiernie wartość kart w czasie. Wiadomo, że bez względu na to czy to będzie 1/50k czy 1/10k to z czasem karty będą coraz bardziej dostępne. W tej chwili bardziej patrzę na to jak często dropią zwykłe w porównaniu do minibossów. Po drugie - patrzę na to ile czasu musiał by zbierać gracz komplet kart samodzielnie (prawie miesiąc na 1 kartę przy 1/10k, co daje 3 lata na komplet zwykłych potworów :]) oraz ile % osób realnie będzie zbierało, co daje jakiś obraz kiedy wszyscy zainteresowani zbiorą komplet. To, że jedna osoba zbierze komplet bardzo szybko o niczym nie świadczy. Gdy wykupi pierwsze egzemplarze kart z całego serwera to teoretycznie nawet przy mikroskopijnych prawdopodobieństwach zbierze je dość szybko. Owszem, trochę tych kart już dropnęło, ale nadal jest sporo takich, których nie ma ani jednej sztuki (gdy innych jest po kilka). To było do przewidzenia, że będą mniej i bardziej rzadkie karty, nawet w tej samej kategorii.
btw a co z tym?
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?18863-Karty-kolekcjonerskie-REFRESH&p=133211#post133211

skarlet
18-03-2013, 08:57
to będzie najdroższa karta niech zostanie tak jak jest :D

Oikea Hetki
18-03-2013, 09:34
W tym momencie zmiana częstotliwości dropu kart będzie nie na miejscu tak jak pisał Via. Ludzie się już nachapali, trochę zdobyli trochę kupili, ale znaczna większość nie ma żadnej karty i przez to będziecie faworyzować tych co już mają swoje małe kolekcje.

aich
18-03-2013, 10:05
Wile rzeczy jest nie na miejscu ale nie zapominaj, że to jest ciągle wersja beta, zmiana częstotliwości dropu po kilku dniach jest niczym do zmiany ceny powiększania limitu energii. Swoją drogą wszyscy się przystosowali :)
Co do pędraka zostawił bym tak jak u wszystkich, wartość takiej karty będzie kosmiczna, z czasem jak będzie nowe(płynne,progowe) prawdopodobieństwo trafienia liczby te można zmienić :)

musaraj
18-03-2013, 12:01
Pędraka możnaby zwiększyć o 66%. to i tak będzie rzadziej niż w przypadku normalnych.

Oikea Hetki
18-03-2013, 13:35
Wile rzeczy jest nie na miejscu ale nie zapominaj, że to jest ciągle wersja beta
no cóż

Jest serwer testowy, sa bazy danych dotyczace dropow, walk i czego tylko nie. To trzeba bylo wziac do reki kalkulator i policzyc co i ile. W tym momencie okazuje sie, ze to jednak my jestesmy tutaj krolikami doswiadczalnymi, a nie odbiorcami.

Tomi
18-03-2013, 13:41
Nie przesadzajcie z tym "nachapaniem" - albo ktoś zdobył 1 kartę przez te dni, albo w ogóle - kwestia jedynie szczęścia/pecha. Kto kupował to też raczej drożej niż taniej, nawet po obniżeniu dropu, kart jednak ciągle przybywa. W ciągu tygodnia będzie ich 2x tyle co teraz.
Czy mam już żałować, że dałem się na to namówić? ;)

musaraj
18-03-2013, 14:23
To chociaż zwiększ szanse na kartę z pędraka i będzie ok.

El Fortuno
18-03-2013, 14:32
Im mniej szans na karte tym lepiej, to nie mają być przedmioty śmieciowate i ogólnodostępne.

Kostian
18-03-2013, 15:35
Proponuję zamknąć temat, naprawdę, co miało zostać powiedziane i zaproponowane, zostało powiedziane.
Tomi dodał karty, częstotliwość ich wypadania dostosuje już według własnej woli i statystyk dropowych, które posiada.
Nie ma potrzeby konsultowania tego z graczami, którzy do porozumienia z zasady nigdy nie dojdą.
Zaśmiecacie tylko temat i zniechęcacie do wprowadzania tego typu "innowacji" jakimi są karty.

@EDIT,
btw zastanawia mnie przydział pędraka do kategorii zwykłych potworów, przecież wypada on jak potwór unikatowy i moim zdaniem w tej kategorii znaleźć się powinien.

NieZabijajMnie
18-03-2013, 16:51
Pędraka częściej się spotyka niż bomba czy innego unikatowego. Więc 1;200 to by było za często (tak wiem nikt na tym nie expi) 1;5000 za rzadko. 1;2000 może by było optymalne.

Tomi
18-03-2013, 18:05
Na pędraka jest ok 15% szans więc ciężko uznać go za unikatowego. Będzie to więc jedna z bardziej rzadkich i wartościowych kart zwykłych potworów.

Pirrat
18-03-2013, 18:33
Ja tam widzę same pozytywne aspekty tej zmiany :)

Nocny Lowca
18-03-2013, 18:35
Na pędraka jest ok 15% szans więc ciężko uznać go za unikatowego. Będzie to więc jedna z bardziej rzadkich i wartościowych kart zwykłych potworów.

Ja dziś ok 1400 eny
ok 100 pędraków
0 KART

SystemOfADown
18-03-2013, 18:45
Ja dziś ok 1400 eny
ok 100 pędraków
0 KART

No to jeszcze jakieś 50 razy tyle i powinna wylecieć.

PiTTeR PiT
18-03-2013, 20:46
Ja bym proponował, żeby dodać kartę bossów, z napisem na którym lvl pokonaliśmy go. Ale będzie to karta niehandlowa, i wypada zawsze po pokonaniu bossa. A z tych których już pokonaliśmy doda nam ;]

aich
18-03-2013, 21:40
To ma być wyzwanie a nie nagroda, co do pokonania poziomu bossów to jest ranking :) Może ktoś to zamknie jak już ktoś wcześniej wspomniał, bo tysiąc pomysłów na minutę tu pada :D Z resztą pewnie będą co rusz nowe tematy o kartach...

Doktor Lewatywa
18-03-2013, 22:07
To tak przed zamknięciem spróbuję się wcisnąć :D Pomysły na nowe karty:
- Karta miasta - dostępna u jednego ze sprzedawców: w dilli za 100k, w eterni za 250, lange, 500 itd. Karta pewna, odpływ złota z gry :)
- Karta kowala - może wypaść przy ulepszaniu - 2x większe szanse przy kowalowaniu unikatu. Szansa 1/200?
- Karta grzybiarza - może wypaść za wymianę rydzy, szansa 1% na każdą wymianę 10 grzybów. Analogicznie mogą być karty do rusałek, orchidei, rudy u kowala. (zachęca do zbierania tego dziadostwa :D)
- Karta rybaka - można ją wyłowić łowiąc ryby. Czarnulka się ucieszy :)
- Karta rycerza - może wypaść za wygraną walkę pvp
- Karta wojownika - może wypaść za wygraną bójkę.

Bo karty powinny poruszać wszystkie aspekty, nie tylko pve :)

El Fortuno
18-03-2013, 22:15
różnorodność kart będzie wałkowana dopiero po upku, info potwierdzone.

Coni
18-03-2013, 22:20
Proszę o zamknięcie mojego tematu - propozycję uważam za wyczerpaną.