PDA

Zobacz pełną wersję : Wojownik - ile MP?



Tomi
04-05-2011, 23:40
Mam takie pytanie do wojowników:
Ile MP zazwyczaj macie? Chodzi mi dokładnie o to, od czego to uzależniacie - np. żeby mieć na 2 leczenia czy jakoś inaczej?
Potrzebne mi do prac nad pewnymi zmianami, które szykuję ;]

Gansey
04-05-2011, 23:43
Hmm. Zazwyczaj 30 mp. Starcza na ozywienie i na leczenie.

The End
04-05-2011, 23:46
Przy 30 lvl standardem będzie 48-50 mp. Przetestowałem to. Najbardziej optymalna liczba. Dla walk teamowych może ewentualnie podskoczyć do 60.
Temat do zamknięcia, FoD się kłania. :)

Squadron
04-05-2011, 23:47
Ja w bazowych mam 16 w MP czyli łącznie 32 bez dodatków z ekwipunku.
Mogę użyć 2 razy leczenia po 16 MP, ożywienia za 30, mega leczenia za 29,pomyślność za 30 itd.
Z magicznym pierścieniem mam 48 dzięki któremu mogę używać zdolności na wyższych gwiazdkach.

Bicek
04-05-2011, 23:56
31 MP mam na 24 lv , tak to bym miał 20 gdyby nie magiczny krzyżyk , a co do leczenia do **** woj się wyleczy od 20 lv spokojnie.

Używam leczenia i ożywienia na **

Chaos
04-05-2011, 23:59
Na 30lv chyba najlepiej mieć 50mp z uwagi na to że niektóre zdolności kosztują właśnie taką ilość many.
Można też użyć leczenia 5* 2 razy.

20lv 32-34 many
30lv 50 many

Tomi
04-05-2011, 23:59
Chodzi mi przede wszystkim o zależność z leczeniem - macie MP na jedno leczenie (bez uzupełniania many) czy raczej na dwa? Głównie o PvP pytam.

ADIHC1
05-05-2011, 02:47
Co do PvP to nie wiem, bo nie walczę. Natomiast jeśli chodzi o PvE to początkowo miałem 24 MP (na jedno użycie Leczenie 1 *****). Bawiąc się z Wywką dorzuciłem kolejne parę pkt, żeby starczyło na Mega Leczenie 1 ** i Ożywienie ** (30 MP).

Tak się teraz zastanawiam, że biorąc pod uwagę otrzymywane ciosy, w PvP może nie opłacać się mieć MP tylko na jedno leczenie. Na doładowanie MP i uleczenie się traci się dwie tury, w tym czasie otrzymuje się pewnie obrażenia przewyższające uzyskane w ten sposób leczenie. Podwajając ilość MP (dodatkowe 10-15 pkt statystyk - to byłoby pewnie tyle, ile daje Mag, bo resztę ma z broni, czyli całkiem sporo, jak na Wojownika), traciłoby się tyle samo tur na ładowanie MP, ale starczałoby to na sześć leczeń (3x Leczenie 1 i 3x Leczenie 2). Trzy dodatkowe leczenia (ile to, nieco ponad 3k HP?) to chyba lepszy wybór, niż 1-2 double czy nieco większa obrona czy atak...

Gansey
05-05-2011, 03:10
Co do PvP to nie wiem, bo nie walczę. Natomiast jeśli chodzi o PvE to początkowo miałem 24 MP (na jedno użycie Leczenie 1 *****). Bawiąc się z Wywką dorzuciłem kolejne parę pkt, żeby starczyło na Mega Leczenie 1 ** i Ożywienie ** (30 MP).

Ja niestety nie zwiększałbym mp bardziej niż do etapu 30 MP, gdyż zbyt dużo pkt statystyk trzeba byłoby na to poświęcić.

QSQ
05-05-2011, 07:16
32 MP + 18MP z pierścienia na 30 lvl.

Qwiker
05-05-2011, 08:42
Miałem 32 (2 leczenia 3*, ożywienie 2*, mega 2*). Na 28 dodałem 2 ptk w mp i mam 36 (ożywienie 3*, mega 3*, leczenie 4* i 3*)

BilonTHC
05-05-2011, 09:09
Do pvp 50 mp najlepiej na 30 lv, Drenaż + leczenie na 4* dobre połączenie ,no i jeszcze bryzę można.
Jaki magiczny pierścień?

HappY NeW YeaR
05-05-2011, 11:16
32 mp

Chaos
05-05-2011, 11:27
@QSQ
Ten pierścień nie daje przypadkiem 16 mp?
No chyba że masz egzemplarz z +.


@topic
Ale pamiętajcie że na 30lv mamy już do użycia 2 rodzaje miksów odnowienia które uleczą nam całą manę (wojowi).
Więc jak chce się używać manę tylko do leczeń, to spokojnie starczy 24mp.

Coni
05-05-2011, 13:55
32 MP, choć żałuję, że nie dałem 34MP. Oczywiście jest to kpiną, że wojownik musi dawać tyle prawie samo punktów do MP co mag (mało dają - bonus z różdżki). Zdolności - niby większość dla wojów, ale kto ich będzie używać? Leczenie 2? Poczekajmy aż magowie wbiją je na 5* i już mają 3x więcej leczeń (mocnych leczeń). Jak dla mnie wojownik musi za dużo dać w MP albo mag za mało. Do tego jeszcze wojownik nie może zapominać o statystyce szczęście w porównaniu do maga.

Tomi
05-05-2011, 14:26
Oczywiście jest to kpiną, że wojownik musi dawać tyle prawie samo punktów do MP co mag
z moich obserwacji wynika, że dają co najmniej 2x więcej w bazę niż przeciętny wojownik

Zadaję to pytanie, właśnie ze względu na przygotowywane nowe "uporządkowanie" miksów i kosztów MP czarów/leczeń.
Chcę to ustawić w taki sposób, aby:
- mag musiał dawać po 1 pkt w manę co lv (+bonus z różdżki) - aby mieć co najmniej 5 użyć zaklęć + 1 najlepsze leczenie na pełnym MP
- wojownik musiał dawać 1 pkt w manę co 2 lv - aby użyć 2x najlepszego leczenia na pełnym MP (wiec jeśli jednego to tylko 1 pkt w manę co 4 lv)
powyższe wyliczenia oczywiście pomijają ewentualne dodatki z eq innego niż różdżka.

Leczenie też planuję zmienić tak, aby opłacało się używać tego najnowszego.

Wszystko trzeba będzie oczywiście przetestować w praktyce.

prosiatko
05-05-2011, 19:55
ja jestem tradycjonalistą :) i jako woj 30 mp + mocny atak i duzo szczescia, niech magowie sie boja krytykow, bo z tego co zauwazylem to narazie baaardzo zadko wchodza, ale mam strasznbe malo bo 55 w bazie, zoabczymy jak bede mial z 90 ;] no i ciekawy jak dziala czestotliwosc krytykow, to samo co w v2?

Werbe
05-05-2011, 20:15
70 mp 60 z statystyk 10 z krzyżyka

BeLiaR
05-05-2011, 20:18
Tylko kiedy te zmiany będą wprowadzone ?? W kolejnym upku czy też za kilka dni ?? Jak za kilka dni to będzie trochę słabo, ponieważ co niektórzy magowie powbijali 30 lvl i już maja ustawioną manę na tyle hitów/leczeń/zdolności ile chcą , wtedy jedynym wyjściem jest reset stat, a to nie testowy, że za darmo ;d. Wypowiedz się co do tego tomi ;p

Tomi
05-05-2011, 20:23
Tylko kiedy te zmiany będą wprowadzone ?? W kolejnym upku czy też za kilka dni ?? Jak za kilka dni to będzie trochę słabo, ponieważ co niektórzy magowie powbijali 30 lvl i już maja ustawioną manę na tyle hitów/leczeń/zdolności ile chcą , wtedy jedynym wyjściem jest reset stat, a to nie testowy, że za darmo ;d. Wypowiedz się co do tego tomi ;p
jak wprowadzę ten pakiet zmian to możliwe, że free reset będzie. Z tym, że najpierw i tak trzeba będzie to na testy dać, żeby zobaczyć jak to się sprawuje.

Logitech
05-05-2011, 22:43
Jak dla mnie (jestem magiem) wojownik i tak ma przewage, gdyz moze uderzac non stop, mag leczy mane.
Najlepszy wojownik > Najlepszy mag. Klaniam sie;]

ADIHC1
06-05-2011, 01:46
Jak dla mnie (jestem magiem) wojownik i tak ma przewage, gdyz moze uderzac non stop, mag leczy mane.
Obie profesje tracą tury. Mag ładując manę, Wojownik chybiając. Ba, zaryzykuje stwierdzenie, ze Wojownik może mieć nawet gorzej, w końcu tez traci tury na ładowanie many (żeby leczyć się zdolnościami).

Ale to nie jest temat na tego typu dyskusje. Pytanie brzmi ile Wojownik ma MP i dlaczego. I proszę się tego trzymać.

Ptah
06-05-2011, 08:52
z moich obserwacji wynika, że dają co najmniej 2x więcej w bazę niż przeciętny wojownik

Zadaję to pytanie, właśnie ze względu na przygotowywane nowe "uporządkowanie" miksów i kosztów MP czarów/leczeń.
Chcę to ustawić w taki sposób, aby:
- mag musiał dawać po 1 pkt w manę co lv (+bonus z różdżki) - aby mieć co najmniej 5 użyć zaklęć + 1 najlepsze leczenie na pełnym MP
- wojownik musiał dawać 1 pkt w manę co 2 lv - aby użyć 2x najlepszego leczenia na pełnym MP (wiec jeśli jednego to tylko 1 pkt w manę co 4 lv)

Czyli zalozenie ze woj winien dawac tyle samo w mane co mag jest błedne? Przecie wszelkie zdolnosci i leczenia woj tez moze uzywac. Mag ma dla siebie tylko czary. To ze tak malo wojow wpadlo na to ze dobrze jest dawac w manę to wina przyzwyczajenia do systemu z mf2. Moge podac przyklady wojow z duza iloscia many i swietnie sobie radza. Jezeli ma byc tworzenie mechaniki gdzie woj moze dawac 2 razy mniej many a mimo to nie bedzie stratny w skillach to proponuje rownoczesnie stworzenie mechaniki gdzie 1 pkt szczescia dla maga bedzie dawal tyle co 2 pkt dla woja...

Tomi
06-05-2011, 13:47
Czyli zalozenie ze woj winien dawac tyle samo w mane co mag jest błedne? Przecie wszelkie zdolnosci i leczenia woj tez moze uzywac. Mag ma dla siebie tylko czary. To ze tak malo wojow wpadlo na to ze dobrze jest dawac w manę to wina przyzwyczajenia do systemu z mf2. Moge podac przyklady wojow z duza iloscia many i swietnie sobie radza. Jezeli ma byc tworzenie mechaniki gdzie woj moze dawac 2 razy mniej many a mimo to nie bedzie stratny w skillach to proponuje rownoczesnie stworzenie mechaniki gdzie 1 pkt szczescia dla maga bedzie dawal tyle co 2 pkt dla woja...
0,5 pkt ma być dla woja, który za bardzo ze skillami nie zaszaleje - to ma być taki nieodzowny pakiet dany w MP, aby w ogóle funkcjonować (mieć czym się leczyć). Skille to inna historia i aby nimi dobrze manipulować to trzeba będzie na MP przeznaczyć więcej (ale to już jest wybór jaką strategię przyjmujemy). Co do szczęścia - załóżmy, że wojownik daje w szczęście po 1,5-2 pkt co lv, to magowi 1-1,5 w zupełności wystarczy, a nawet mniej.
Ogólnie teraz wojownicy w MP dają mniej niż te 0,5 co lv, bo leczenie jest tanie (to poprzednie, które jest najbardziej efektywne), więc po co to narzekanie - gorzej nie będzie, może być lepiej. Będą testy, zobaczymy jak to się sprawdzi.

The End
06-05-2011, 14:52
Musze z przykrością stwierdzić Tomi, że się mylisz :P
Wojownik ma w tej chwili 48-50 mp a w przeliczeniu na lvl to jest to prawie idealnie 0,5 pkt dane w mp na poziom. To, że gracze popełniają błąd i lekceważą zdolności oraz znaczenie mp (mam na myśli wojowników) to już jest wyłącznie ich kwestia. Jeśli w zamierzeniu miał woj dawać 0,5 pkt statystyk na lvl to jest idealnie.
Piszę z dużą pewnością siebie, ale de facto tak jest w istocie. Jeśli da mniej nie będzie miał na zdolności i leczenie. Jeśli da więcej zaczyna brakować mu pkt na podstawowe statystyki (chodź można polemizować czy sensownym nie byłoby dać aż do 60 w bazach - efektywne na wojów, natomiast na magów już mniej.)
Niemniej to jest więcej niż te 0,5 pkt zatem wszystko jest ok. Moim zdaniem nie ma sensu robić testów. Zadajesz sobie zbędny trud. Ciekawszym pomysłem byłoby testowanie kosztu mp względem zdolności, ale to tylko moja opinia.
Mag musi dać podobnie w mp . 96-100 mp to prawdopodobnie jest optimum. Różdżka z tego co pamiętam daje te 50 pkt mp więc wychodzi po równo.
Moim zdaniem to jest właśnie ten czynnik potrzebny do zrównoważenie woja i maga którego przed upem nie było. Teraz nie ma narzekania, że mag musi dawać w mp a woj nie :D
Zawsze niektórym coś będzie nie pasować. Mag może przeznaczyć pkt w szczęście i balans jest zachowany. A myślę, że przy pomyślności(zarówno różdżka jak i umiejętność),refleksie mag może zacząć myśleć o unikach.

P.S Czemu 48-50 mp?
Trujacy atak - 16 mp
Krytyczny cios - 16 mp
Leczenie 1 5* - 24 mp
Bryza - 50 mp
Pewny cios ( przydatne gdy używamy wloczni/buławy bądź gdy walczymy z włócznią i przeczekujemy oślepienie) - 16 mp
Czysty cios ( przydatne gdy mamy niski atrybut broni bądź przeciwnik ma identyczną) - 16 mp
Leczenie 2 na maks (jeśli ktoś to nabije a wątpię :D )
Kombinacja leczenie 2 + leczenie 1
Atak mp ? - znak zapytania bo na testach było to nie opłacalne z tego co gracze mówili.
Team
Ożywienie 1* - 24 mp
Eksplozja maks - 50 mp
Grupowe leczenie maks - 44 mp

Dodatkowo na maga mamy 64-68 mp z magicznym. Starcza na 2 drenaże, pełne leczenie 1 i leczenie 2, 2 zdolności za 30 mp (chodź nie wiem czy jest sens) no i mamy naprawdę duże pole manewru z uzyciem zdolności za 16 mp.
+ Oczywiście starcza nam na zdolności kosztujące od 30 do 46 mp. Zdolność za 30 mp + trujący/krytyczny lub ew. leczenie 1 na 3* to ciekawe combo.

Podsumowując: Woj MUSI mieć 48-50 mp. Walcząc na testach 75% walk wygrywałem dzięki zdolnościom ofensywnym woja. To jest naprawdę moc.

Ptah
06-05-2011, 16:42
Nie wiem ile many daje gryfia rozdzka na 30 lvl bo jeszcze jej chyba nie ma na serwie ( w przeciwienstwie do masy broni) ale na pewno cos kolo 44 co przy magii na 2 gwiazdce (na 30lvl) kosztujacym 16 mp nie starcza nawet na 3 hity. Czyli jezeli mag dal tyle mp co woj i uzywa tak samo skilli i leczen to starcza mu dodatkowo many na 3 czary a potem strata ruchu czyli 75% trafienia podczas gdy woj napewno nie ma 75% celnosci tylko 90% przy zalozeniu ze mag dal tyle samo w szczescie co woj, a co w praktyce nie ma miejsca... nie mowiac ze skille u maga zadziej trafiaja wlasnie przez mniejsze szczescie.

Tomi
06-05-2011, 16:48
Ja zakładam, że 2 leczenia na pełnym MP są raczej niezbędne w PvP i wiem, że są wojownicy, którzy tyle mają (choć jest wiele takich którzy liczą, że jedno leczenie wystarcza lub dwa słabsze, które obecnie wcale takie słabsze nie są).
Na tym 30 lv jakieś drastyczne zmiany nie zajdą - będzie celowane właśnie w ok. 50MP i najbardziej będzie się opłacało używać leczeń za 24 MP.
Mój pakiet zmian jest jednak trochę bardziej rozszerzony i obejmie m.in. również ilość HP (ilość w miksach poszła za szybko i trzeba pakować w HP praktycznie najwięcej statystyk), poprawię też wzór bonusu MP z różdżki, bo się niedługo zacznie rozjeżdżać itp. Całość jest też połączona ze zmianą w gemach.

benerit
06-05-2011, 19:17
Tak się zastanawiałem nad wyważeniem kosztów zdolności i czarów. Pojawia się dużo problemów, które należy rozważać:
- mag po załapaniu lepszych czarów w praktyce przestaje używać starych. Logicznym jest wzrost damage i kosztu takiego czaru i dobrze to funkcjonuje, jednak wojownik zdobywając umiejętność nie zastępuje jej później inną, lecz może wykrozystywać nawet 100lv później (np drenaż, bryza). To sprawia, że jeśli w przypadku maga oczekujemy wzrostu kosztu w stosunku do damage, to w przypadku wojownika im wyższy lv postaci tym więcej razy możemy zdolności użyć zanim wyczerpiemy manę.
- to powoduje problem: czy tworzyć dużo co raz lepszych zdolności aby gracze zastępowali stare, czy też pozostawić stan rzeczy takim jakim jest. Moim zdaniem to najważniejsza różnica pomiędzy czarami a zdolnościami i nie należy jej negować myśląc nad kosztami MP
- magowie też mogą używać zdolności i to sprawia spory problem. Widać to już z leczeniem - mag użyje 3x leczenie1 i leczenie2, nawet megaleczenie w ostateczności. Wojownik bez mikstur odnowienia nie ma tego komfortu. Zdolności dla magów są tanie, dla wojowników drogie i wspólne zdolności tworzą tu dysproporcję.
- przykładem powyższego może być bryza. mag rzuci ją bez kłopotów, wojownik rzucając ją pozbawia się jakichkolwiek innych zdolności w walce aż nie użyje miksturki many lub odnowienia
- ciężko jest stworzyć liniowy wzór na utrzymanie w ryzach wzrostu MP (tzn inwestowania punktów w manę) oraz kosztów czarów i zdolności wraz z ich skutecznością. Prędzej czy później to się będzie rozjeżdżać i to znacznie. W problemie używania leczeń na pewno pomogłoby przyspieszenie tempa wzrostu HP - ale jak było napisane w postach wyżej - to nie droga, która będzie obrana (i całe szczęście)
- Najlepiej analizować to wszystko nie ilościowo ale procentowo:
założenia:
mag 2many / lv + 50% many z EQ
woj 1many / lv
na 30lv wychodzi woj 50, mag 80+40 = 120 proporcja 41/100
na 100lv mamy woj 120, mag 220+110 = 330 proporcja 36/100
na 200lv mamy woj 220, mag 420+210 = 630 proporcja 34/100
różnice w proporcjach można dopracować ustalając pomoc z eq na dobrym poziomie, w dalszych obliczeniach stosuję wskaźnik proporcji 35
Możemy założyć, że chcemy aby mag rzucał 2 leczenia + 5 czarów na komplet many
Pytanie ile może zrobić z tym wojownik?
podzielmy manę postaci na wirtualne na 4 części: zdolności wojownika (ZW), zdolności wspólne (W), czary (C), zdolności maga (ZM)
chcemy aby w swojej puli wojownik i mag mogli użyć tyle samo
równanie:
(W + ZW) / W + C + ZM = 35/100
100W + 100ZW = 35W + 35C + 35ZM
75W + 100ZW = 35C + 35ZM
Rozbijmy na walkę:
37,5W + 100ZW = 37,5W + 35C + 35ZM
po lewej wojownik ze współczynnikami, po prawej mag
możemy współczynniki traktować jak proporcje użycia many. Wychodzi że na pakiet MP wojownik 72% używa na ZW, 28% na W, mag po ok 1/3 na każde swoje.
Teraz możemy ustalić nasze wymagania odnośnie ilości tego co chcemy aby mogli rzuć w turze:
mag: 2 leczenia, 4 czarów, 1 zdolność, ponieważ proporcje many są 1/3 widzimy, że zdolności maga powinny być 2x droższe niż leczenie, a czary stanowić 50% kosztu leczenia
wojownik 2 leczenia, 2 zdolności (TO TYLKO PRZYKŁAD), czyli z proporcji 28/72 mamy że ok 2,5x tańsze powinny być zdolności wojownika niż leczenie.
Dla innych wymagań będzie to inaczej.

Podsumowując:
jeśli leczenie kosztuje X, to C kosztuje 40%X, ZM 200%X, ZW 40%X

Dla tych co nie jeszcze do gimnazjum chodzą lub nie potrafią zrozumieć matematyki:
- czary tanie, zdolności wojownika tak samo tanie, zdolności maga drogie, zdolności wspólne na poziomie leczenia

Podajcie konkretne wymagania, to mogę obliczenia dla innych powtórzyć, bo to najważniejsze aby określić balans pomiędzy każdym z elementów

mklem
06-05-2011, 20:21
benerit

W sumie dość dobre podejście do tematu ale jest jeden mankament i to dość znaczny....

Załóżmy ze na 40 poziomie wyjdzie zatruty pocisk 2 i zatruty atak 2
obydwa zadają % z ataków adekwatnych do profesji i zatruwają.....

według ciebie mag ma ponosić 5 krotny koszt swojego skilla tylko ze względu na to że jest magiem a w dodatku na przez to że jest magiem zużyje 10% swoich ogólnych statystyk więcej na to by według szablonu funkcjonować.
A te 10 % statystyk wojownik przeznaczy na szczęście i ten status w życiu nie trafi (mówię o ilości statystyk dostępnych np na 30 lv, więc bedzie to ~30 do szczęścia) ..........nie wziąłeś pod uwagę zależności skill'ów jak oznaczyłeś ZW a ZM

Czyli suma summarum mag będzie zużywał więcej na MP tylko bo jest magiem, a ze względu ze jest magiem to podrożmy mu czary.........marne rozumowanie...
A na koniec nici z jego statutu ofensywnego.....co do defensywnych zdolności to szczęście nie gra roli

Tomi
06-05-2011, 20:30
mag 2many / lv + 50% many z EQ
woj 1many / lv

dokładnie takie mam plany w tej kwestii - rozumiem, ze 2 many = 1pkt, 1 many = 0,5 pkt


wojownik 2 leczenia, 2 zdolności (TO TYLKO PRZYKŁAD), czyli z proporcji 28/72 mamy że ok 2,5x tańsze powinny być zdolności wojownika niż leczenie.
Dla innych wymagań będzie to inaczej.
Mi się wydaje, że kalkulując ilość MP wojownika trzeba przyjąć po prostu 2 leczenia (najdroższe dostępne na danym lv) na pełnym MP, co odpowiada jakimś 3-4 tańszym zdolnościom. (powiedzmy, że jeśli leczenie 24 MP, to zdolności 14-18 MP na tym lv30) Więcej żaden wojownik (taki klasyczny) nie da, mniej też nie da, bo nie bardzo może sobie pozwolić na ładowanie many na każde leczenie (lub miks odnowienia). Dla maga przyjmuję 5-6 zaklęć + 1 leczenie. Zaklęcie 18 MP, + leczenie 24 MP, co da właśnie ok. 120 MP na 30 lv (bez MP plusów). Na dalszych poziomach proporcjonalnie.

Tak więc odnosząc się do terminologii benerita było by to tak:
jeśli leczenie = 100%
zdolności wojownika 60-75%
zaklęcia 75%
zdolności maga 200% (może nawet mniej)

Trochę inne relacje będą na niskich poziomach ze względu na początkowe wartości, ale ogólnie będzie to dążyło do takich wskaźników.

Przyjąłem tu wartości dla zdolności z danego rejonu poziomowego.
Oczywiście ze zdolnościami jest ten problem (jak wspomniał benerit), że one z czasem stają się relatywnie dużo tańsze, dlatego właśnie skupiam się na leczeniu i zaklęciach jako tym co "wymusza" dawanie w manę.
Same zdolności (poza leczeniem) to trochę materiał na kolejny temat.


benerit

W sumie dość dobre podejście do tematu ale jest jeden mankament i to dość znaczny....

Załóżmy ze na 40 poziomie wyjdzie zatruty pocisk 2 i zatruty atak 2
obydwa zadają % z ataków adekwatnych do profesji i zatruwają.....

według ciebie mag ma ponosić 5 krotny koszt swojego skilla tylko ze względu na to że jest magiem a w dodatku na przez to że jest magiem zużyje 10% swoich ogólnych statystyk więcej na to by według szablonu funkcjonować.
A te 10 % statystyk wojownik przeznaczy na szczęście i ten status w życiu nie trafi (mówię o ilości statystyk dostępnych np na 30 lv, więc bedzie to ~30 do szczęścia) ..........nie wziąłeś pod uwagę zależności skill'ów jak oznaczyłeś ZW a ZM

Czyli suma summarum mag będzie zużywał więcej na MP tylko bo jest magiem, a ze względu ze jest magiem to podrożmy mu czary.........marne rozumowanie...
A na koniec nici z jego statutu ofensywnego.....co do defensywnych zdolności to szczęście nie gra roli
Zgadzam się częściowo, dlatego proponuję wyżej inne proporcje, ale:

że jest magiem zużyje 10% swoich ogólnych statystyk więcej na to by według szablonu funkcjonować.
to będzie zdaje się 5% więcej (0,5 pkt/lv) od wojownika

mklem
06-05-2011, 21:21
dokładnie takie mam plany w tej kwestii - rozumiem, ze 2 many = 1pkt, 1 many = 0,5 pkt
to będzie zdaje się 5% więcej (0,5 pkt/lv) od wojownika

sorry nie zauważyłem ze to już mana podawana jest

Co nie zmienia faktu iż jest to 5% statystyk ogólnych a nie sprecyzowanych już np w hp czy szczęście więc liczony % w przewadze ze względu na szczęście czy szybkość będzie o wiele większy więc jeśli taki wojownik przeznacza 2 pkt szczęścia /lv to jego premia wzrośnie o 25% (dodatkowe 0,5/lv)
2,5 pkt /lv to premia wzrośnie o 20% (dodatkowe 0,5/lv)
I to na każdą krotność przewagi którą miał czyli przy 2 krotnej przewadze w szczęściu zyskał by kolejne 40-50% a to już jest bardzo dużo

benerit
06-05-2011, 21:37
benerit
Czyli suma summarum mag będzie zużywał więcej na MP tylko bo jest magiem, a ze względu ze jest magiem to podrożmy mu czary.........marne rozumowanie...
A na koniec nici z jego statutu ofensywnego.....co do defensywnych zdolności to szczęście nie gra roli

akurat tu rozwiązanie jest prymitywne - zrobić lekko inną celność zdolności maga, obrażenia są od magii więc wojownik raczej ich używać nie będzie. Nigdzie nie zakładałem symetrii pomiędzy zdolnościami mag a woj. Zresztą jakby EQ na później lepiej tworzyć, można by dostosować je do działań systemu.

po drugie podałem tylko przykładowe proporcje, Tomi podał zupełnie inne i wyniki kosztowe również będą dla nich inne.

Goddess Of War
06-05-2011, 21:37
nie było by problemu jak woj by miał punkty energii które ładują mu się podczas walki ; ) w zależności od tego ile zadał obrażeń ; ) bo jak dla mnie wojownik z czarami(zdolnościami) typu leczenie to już nie jest wojownik a jakiś kapłan paladyn czy pod co by można było to podciągnąć .

Tomi
06-05-2011, 21:48
sorry nie zauważyłem ze to już mana podawana jest

Co nie zmienia faktu iż jest to 5% statystyk ogólnych a nie sprecyzowanych już np w hp czy szczęście więc liczony % w przewadze ze względu na szczęście czy szybkość będzie o wiele większy więc jeśli taki wojownik przeznacza 2 pkt szczęścia /lv to jego premia wzrośnie o 25% (dodatkowe 0,5/lv)
2,5 pkt /lv to premia wzrośnie o 20% (dodatkowe 0,5/lv)
I to na każdą krotność przewagi którą miał czyli przy 2 krotnej przewadze w szczęściu zyskał by kolejne 40-50% a to już jest bardzo dużo

ja to bym liczył inaczej:
zakładająć, że wojownik daje 2 szczęście/lv, a mag 1,5/lv

na tym 100 poziomie mają odpowiednio: 210 i 160 w bazie
z eq (średniego) będzie wtedy po jakieś 155-160 lucka
Łącznie:
woj - 365
mag - 315

Przewaga wychodzi rzędu 15%, co nie da oszałamiających korzyści w kwestii zarówno krytyków, celności czy też statusów. Niemniej jednak jakaś przewaga to jest.
Na pewno mniejsza niż obecnie to ma miejsce.


nie było by problemu jak woj by miał punkty energii które ładują mu się podczas walki ; ) w zależności od tego ile zadał obrażeń ; ) bo jak dla mnie wojownik z czarami(zdolnościami) typu leczenie to już nie jest wojownik a jakiś kapłan paladyn czy pod co by można było to podciągnąć .
w MFO nie ma profesji i założenia są takie a nie inne ;)

Goddess Of War
06-05-2011, 21:56
w MFO nie ma profesji i założenia są takie a nie inne ;)

niby nie ma ale każdy piszę tylko woj/mag więc innych jakby nie widać ;)

mklem
06-05-2011, 22:08
ja to bym liczył inaczej:
zakładająć, że wojownik daje 2 szczęście/lv, a mag 1,5/lv

na tym 100 poziomie mają odpowiednio: 210 i 160 w bazie
z eq (średniego) będzie wtedy po jakieś 155-160 lucka
Łącznie:
woj - 365
mag - 315

Przewaga wychodzi rzędu 15%,

Przewaga dodatkowa to ok 15% w powyższych rozważaniach nie uwzględniłeś zysku :P
Ale rozwiązanie problemu za pomocą eq to dobra myśl sam chciałem ja stosować :P



niby nie ma ale każdy piszę tylko woj/mag więc innych jakby nie widać ;)

Ja Zawsze Chciałem Być OGREM :P

Goddess Of War
06-05-2011, 22:10
Przewaga dodatkowa to ok 15% w powyższych rozważaniach nie uwzględniłeś zysku :P
Ale rozwiązanie problemu za pomocą eq to dobra myśl sam chciałem ja stosować :P





Ja Zawsze Chciałem Być OGREM :P

chcieć nie znaczy móc :d

ADIHC1
10-05-2011, 20:02
Wracając na moment do leczenia. To, że Leczenie 2 * jest słabsze od Leczenia 1 ***** można było się spodziewać (podobnie było w v2), ale Leczenie 2 ** wciąż leczy mniej niż Leczenie 1 *****. Dlaczego tak jest?

Obecnie na 30 poziomie pewnie najlepiej jest mieć 48 MP lub 60 MP (24 MP na Leczenie 1 ***** i 36 MP na Leczenie 2 ***).

Nerus
10-05-2011, 20:05
Tomi gdzieś wspominał że wprowadzi korektę leczenia 2

Snake
10-05-2011, 20:17
na 30 lv proponuje 34 mp

Tomi
10-05-2011, 20:51
Wracając na moment do leczenia. To, że Leczenie 2 * jest słabsze od Leczenia 1 ***** można było się spodziewać (podobnie było w v2), ale Leczenie 2 ** wciąż leczy mniej niż Leczenie 1 *****. Dlaczego tak jest?

Obecnie na 30 poziomie pewnie najlepiej jest mieć 48 MP lub 60 MP (24 MP na Leczenie 1 ***** i 36 MP na Leczenie 2 ***).
to będzie zmienione

The End
11-05-2011, 00:23
Prawda jest taka ze wycofano 2 podstawowe zdolnosci dla woja z testow. Nie wiem czy 50 mp ma sens. Chyba 32 albo 34 jest najlepszym rozwiązaniem.
60 mp jest nieefektywne. W porownaniu do 32-34 to jest strata 1,4-1,5 lvl. Za duzo jesli wojownikowi zostaly zebrane mozliwosci zaskoczenia przeciwnika.
To prawda ze sa az 3 zdolnosci za 30 mp bazowe + bryza i lepsze korzystanie z leczen. Niemniej to jest 15 szybkosci... Za duzo. Ktos musialby zrobic dosc dokladne obliczenia, ale jak na moj gust inwestycja w mp ponad te 32-34 nie ma sensu. Przy krytycznym i ataku mp 50 mp bylo idealnie. Wszystko pieknie sie sklejalo. Liczba kombinacji korzystania ze zdolnosci byla naprawde potezna co sprawialo, ze nawet pomyslnosc i precyzja mogły okazać sie przydatne. Tak- wysuwam teze ze te 2 zdolnosci sa nieprzydatne dla wojownika. Precyzja ma sens jedynie w 2 przypadkach: 1- gdy przeciwnik rzuci refleks, 2- gdy ma sie dubla i bedzie sie posiadac jeszcze mp na rzucenie zdolności na tym dublu. Taka kombinacja moze byc kończąca zatem precyzja odgrywa tu duza role. 2 przypadek zostal zabrany.
Nie ma sensu dawac do 50 mp wojem.Jednocześnie tez magiczny pierscien nie ma sensu. Bo byl genialny ale tylko gdy ktos posiadal te kolo 50 mp. Przy 32-34,najbardziej efektywnej ilosci to znow sie kłóci. Magiczny dawalby do 50 mp,potrzebnych na rzucenie bryzy, no ale przeciez daje tez obrony mag...
A po co obrona mag na woja? Te zaleznosci mozna jeszcze mnozyc... 50 mp i magiczny to ponad 60 mp... Zatem pomyslnosc nabiera sensu tak jaki drenaz ( 2 uzycia bez odnawiania mp). Mag z kolei przy 60 mp woja moze wtedy uzywac gryfiej nie tylko na magu. Ponadto tak jak Adi napisal idealnie wychodza leczenie 1 i leczenie 2.
Wiec nagle wojowi z magiem znów opłaca sie używać leczenia 2 i wcale nie trzeba go wzmacniac. Istnieje jeszcze pare zaleznosci jak choćby uzycie pewnego ciosu przeciw oslepieniu z wloczni. Wszystko to nie ma sensu gdy wojowi najbardziej oplacalne jest miec 32 czy 34 mp... 8 pkt w statystykach nie poraza to prawda, ale chodzi o kombinacje. Woj w wiekszosci walk moze liczyc na wcześniejsze zakończenie walki tylko za pomoca trującego ataku (+20% do obrazen). Czystym tylko wtedy gdy walczą wojownicy z ta sama bronią. Utrata prawie lvl ma sens gdy mozemy szachowac przeciwnika taktycznymi rozwiazaniami. Niweluje to wtedy dysproporcje tego lvl. Jak? Ot chocby na zwiekszonej ilosci hp która przeciwnik musi zostawic czy tez na wymuszeniach taktycznych przy podwójnych atakach.
Powiem szczerze, ze to co mozna bylo robic na testach wojem pod wzgledem taktyki (magiem nie gralem wiec nie wiem) wprowadzalo walki w pvp w zupelnie nowy wymiar. W koncu o wygranych zaczela w najwiekszej mierze strategia walki. Dodatkowo przyjemnosc z tych walk tez byla zupelnie inna.
Ehhh... Moznaby wiele gadac... Teraz juz krotko: Tomi wex je wrzuć z powrotem z nową rózdzką dla maga. Bedzie to najlepsza mozliwa rzecz do "przekonania" woja do mp. Olac juz to leczenie bo wojownik i tak zacznie go używać nawet w takiej wersji w jakiej jest.

P.S Przepraszam za skroty myslowe, ale jestem zdegustowany tą poprawka. Az ciezko mi bylo zapanować nad zapalem do wprowadzenia tych zdolnosci z powrotem :)

Tomi
11-05-2011, 00:41
szykuję pakiet zmian, moooże razem z nim jedną z tych zdolności przywrócę (do tej fabuły, bo tak czy owak te zdolności później wejdą). Prawda jest taka, że chciałem wstrzymać się z nimi, do momentu, aż maga również wyposażę w coś ofensywnego.

Goddess Of War
11-05-2011, 00:43
no i tak się trzymaj tej myśli Tomi :D tak się zapytam przewidujesz jakiś czar fizyczny dla maga tzn jak woja ma ataki od elementu to jeden czar maga co by był jak cios fizyczny : )

StillAliveee
11-05-2011, 10:20
to może ja się wypowiem teraz :D ja mam sporo mp i jakaś grupa graczy już o tym wie (jestem wojem). Wynikło to z tego że zdolności takie jak np. Bryza, Normalizacja, Poświęcenie(nie jestem pewien co do mp) strasznie dużo biorą mp a są tak samo dla woja jak i dla maga ;] według mnie te zdolności za dużo mp biorą, co ma zrobić woj z 50mp(norma którą przewidujecie)?? Rzuci sobie Bryze (3 tury) a potem i tak musi użyć miksturki many( strata 1 tury) i momentalnie robią się 2 tury bryzy ;] jakby nie patrzą w dodatku mag w tym czasie uderza 2 razy ;] nie pisząc o tym że mag używaj bryzy w odpowiednim momencie nie musi uzupełniać mp ( chyba że są desperaci i mają 50mp praktycznie z samej różdżki). podsumowanie - zdolności takie jak wyżej wymieniłem powinny mieć mniejszy koszt mp, żeby faktycznie były opłacalne dla woja ;) Druga sprawa zacznie dropić Gryfia różdżka to już prawie na pewno woj zostanie bez szans ;] ( teoretycznie bardzo małe szanse na użycie jakiejkolwiek zdolności ze względu na zdolności różdżki )

Goddess Of War
11-05-2011, 10:29
to ja też się wypowiem co wy chcecie żeby wojownik używał wszystkich zdolności co mag i bij za darmo -.- kpina pomijając fakt że woj i tak ma zdolności więcej od maga ... więc chcesz używać zdolności dawaj w mp a jak nie to nie dawaj nikt cię nie zmusza możesz mieć 20 bazowej. Still w twoim wypadku na pewno zostaniesz bez szans z gryfią przy 120 mp ; ). Mag musi jeszcze trafić fizycznie w tego woja pomijając fakt że piszesz o stracie 2tur na odnowę many gdzie mag przy długiej walce traci ich 10 nie mówiąc o tym że masz miksy odnowy i jeszcze gryfia różdżka nie jest aż tak wspaniała da się ten efekt ominąć więc proszę nie przesadzajcie .

StillAliveee
11-05-2011, 10:33
P.s Woj myśląc na pkt w mp powinien bardziej patrzeć nad leczeniem 1 , leczeniem 2 , trujący atak , czysty cios , pewny cios itp (nad zdolnościami które nie biorą więcej niż 30mp) bo tak jak wspomniałem przy takim koszcie mp za zdolności typu "bryza" to bezsens

Goddess Of War
11-05-2011, 10:35
jak dla mnie może wam tomi zrobić broń z dodatkiem mp ;] tyle bez tych zdolności ;]

StillAliveee
11-05-2011, 10:39
źle mnie zrozumiałeś God ;] co z tego że ma więcej zdolności jak nie może ich używać?? ;] każda zdolność 50 mp ;] czyli kolejka na mane potem ;] po2 jakby nie patrząc mag ma większe dmg, poza tym ciągle trafia ;] wiem ze mag musi trafić fizycznie ;] ale spójrz teraz na to z innej strony mag atakuje fizycznie tracąc kolejkę na atak magiczny a woj potem traci kolejkę na uzupełnienie many chociażby do użycia leczenia ;] nie pisząc o tym że magowie z reguły maja więcej speeda więc to nadrobią ;]

StillAliveee
11-05-2011, 10:41
i powinna być broń dająca mp lub ewentualnie uzbrojenie na maga z dodatkiem mp ;] nie dużym ale myślę że 10/15mp było by naprawdę odpowiednie ;] to jest tylko moje zdanie więc się tak nie denerwuj ;]

Goddess Of War
11-05-2011, 10:59
ja sie nie denerwuje ale woj który z założenia w sumie wszystko jedno bo tu może być i barbarzyńca bije z miecza topora itp ma więcej zdolności niż mag? :> albo może należy to zmienić Tomi że nie które zwoje będą jako zaklęcia? : > mag powinien być magiczny a nie woj ; ) albo dodać do zwoju nauczenia się jakiś wymóg że minimum 35 magii żeby się nauczyć bo już mnie męczą ci wojownicy biedni bo nie mogą używać zdolność za xxx many .

StillAliveee
11-05-2011, 11:05
ale pisałem o zdolnościach takich jak np Bryza , Normalizacja , Poświęcenie .... to nie wiem czy można to nazwać zdolnościami dla woja ;] o jakie konkretne zdolności Ci chodzi God??

Goddess Of War
11-05-2011, 11:10
źle mnie zrozumiałeś God ;] co z tego że ma więcej zdolności jak nie może ich używać?? ;] każda zdolność 50 mp ;] czyli kolejka na mane potem ;]


i powinna być broń dająca mp lub ewentualnie uzbrojenie na maga z dodatkiem mp ;] nie dużym ale myślę że 10/15mp było by naprawdę odpowiednie ;] to jest tylko moje zdanie więc się tak nie denerwuj ;]

Dążysz do tego żeby mogli wszystkiego używać ; ) właśnie o te co wymieniłeś powyżej ;)

StillAliveee
11-05-2011, 11:18
dążę do tego żeby woj miał szanse używać jakichkolwiek zdolności z pewnym polem manewru ;] typu np Bryza + Trujący atak ( 50mp ze statystyk bazowych jeśli chce używać zdolności to musi trochę zainwestować w mp + np 15mp z jakiego eq ) według mnie byłby to bardzo dobry pomysł bo woj by miał większe pole manewru ;]

Goddess Of War
11-05-2011, 11:24
dążę do tego żeby woj miał szanse używać jakichkolwiek zdolności z pewnym polem manewru ;] typu np Bryza + Trujący atak ( 50mp ze statystyk bazowych jeśli chce używać zdolności to musi trochę zainwestować w mp + np 15mp z jakiego eq ) według mnie byłby to bardzo dobry pomysł bo woj by miał większe pole manewru ;]

właśnie o tym ciągle mówię czyli żeby tak na chłopski rozum ci to wyłożyć woj z zasady głupi ogr który biegnie z mieczem i robi ciach ciach ma używać wszystkich dostępnych zdolności jakie są co mag który z założenia uczył się ich przez xx lat to jest tak z tymi zdolnościami i do 20 lvl było z drenażem a teraz się go używa będzie lvl do 40-50 to i woj zacznie tych zaklęć używać ale tak jak mówię według mnie to przesada i jakieś zdolności żeby się nauczyć powinny wymagać np 35 punktów danych w magię;) pomijając fakt że nie było by problemu jak by w mfo były klasy ; )

StillAliveee
11-05-2011, 11:34
oj God Ty mnie nie rozumiesz wogóle :| jakich wszystkich zdolności?? nie jesteś w stanie założyć all zdolności na siebie :| woj jak mag tak samo długo sie uczą tych zdolności więc nie rozumiem o co Ci chodziło :| te pkt w magi na pewno nie przejdą nie ma szans :| magowie mają większe dmg , zawsze trafiają, maja jakby nie patrząc mane na zdolności ze samej różdżki a Ty byś chciał jeszcze osłabić woja dodatkowymi pkt w atak magiczny?? :| jak Ty sobie to wyobrażasz?? 30pkt w mane 30pkt w atak magiczny a na resztę co?? :| dla mnie ten pomysł jest głupi... ( nie obrażając Cie)

Goddess Of War
11-05-2011, 11:46
oj God Ty mnie nie rozumiesz wogóle :| jakich wszystkich zdolności?? nie jesteś w stanie założyć all zdolności na siebie :| woj jak mag tak samo długo sie uczą tych zdolności więc nie rozumiem o co Ci chodziło :| te pkt w magi na pewno nie przejdą nie ma szans :| magowie mają większe dmg , zawsze trafiają, maja jakby nie patrząc mane na zdolności ze samej różdżki a Ty byś chciał jeszcze osłabić woja dodatkowymi pkt w atak magiczny?? :| jak Ty sobie to wyobrażasz?? 30pkt w mane 30pkt w atak magiczny a na resztę co?? :| dla mnie ten pomysł jest głupi... ( nie obrażając Cie)

Widzę że nie ogarniasz troszkę to ci wyjaśnię do 20 lvl większe obrażenia miał woj zgadnij dlaczego? :> i tu ci wyjaśnię że większość graczy w tym upku 20-30 dała tylko w obrony fizyczne dlaczego bo 90% bossów wali fizycznie ja np z 25 obrony i 25 mag zostało mi na 30 lvl 45 obrony i 25 obrony mag ; )
nie osłabić woja dla mnie system jest troszkę zły bo wprowadził bym dla woja okrzyki bojowe albo coś w tym rodzaju i nie bazowały by one na manie tylko na energii ; ) i tu właśnie widział bym klasy bo w mfo tak naprawdę to nie jest wojownik tylko teraz paladyn lub mag bitewny w żadnym szanującym się rpg(nie żeby narzekał tudzież obrażał grę ^^) woj nie ma many i tu jest problem właśnie ; )

StillAliveee
11-05-2011, 11:51
może i ma większość graczy więcej obrony zwykłej ale mag ogólnie ma większe obrażenia ;] i tak niestety jest ;] może i woj z maną wygląda na jakiegoś paladyna ale niestety woj bez many sie nie sprawdzi za dobrze bo traci bardzo dużą ilość leczeń wymagających mp, nawet te pkt z mp dodając do ataku woj nie nadrobi tych leczeń ;]

mnietuniema
11-05-2011, 11:52
no i tak się trzymaj tej myśli Tomi :D tak się zapytam przewidujesz jakiś czar fizyczny dla maga tzn jak woja ma ataki od elementu to jeden czar maga co by był jak cios fizyczny : )
Nom, taki magiczny multicios by się przydał do budzenia...

Z bilansem mp-czar/zdolność jest jeden podstawowy problem. Trzeba mieć co bilansować ;) I to w dwóch znaczeniach - mieć broń z miejscem na zdolności i mieć zdolności, choćby i drogie ale naprawdę dobre (tu jest mały problem, bo póki co oceny nie są jednoznaczne, czasem 1* to cienka zdolność, ale ta sama nabita na maxa - to poezja... ewentualnie miało się złe szczęście przy stosowaniu 1*) :) Więc najlepiej bilansuje się to co jest w sklepie... leczenie :cool:

Tylko nie mówcie, że mogę na targu kupić. Bo nie mogę ;) I nie narzekam na brak złota - to jest.
Chętnie bym powitał nowe zwoje w sklepie, choćby w Urkaden. Broń dla maga to (dosłownie) inny temat, dodam tu, że niecierpliwie czekam na obiecywane zmiany, bo po testach spodziewałem się takiej sytuacji jaką mam, więc przepłaciłem za płomienną+2 i z nią wciąż biegam (sloty!)...

StillAliveee
11-05-2011, 11:54
P.s system woja z maną może jest troche dziwny ale tego już niestety sie nie zmieni ;]

Goddess Of War
11-05-2011, 12:05
może i ma większość graczy więcej obrony zwykłej ale mag ogólnie ma większe obrażenia ;] i tak niestety jest ;] może i woj z maną wygląda na jakiegoś paladyna ale niestety woj bez many sie nie sprawdzi za dobrze bo traci bardzo dużą ilość leczeń wymagających mp, nawet te pkt z mp dodając do ataku woj nie nadrobi tych leczeń ;]

poszukaj temat i policz tematy gdzie woj bije za mocno lub mag za słabo a tematy gdzie mag bije za dużo chyba nie znajdziesz tego ostatniego może jakiś desperat napisał zmienić można ale to by mfo ruszyło w 2012 ; 0 a i bym zapomniał nie zapominajmy o krytykach u woja ^^

Sterz
11-05-2011, 12:19
Poza tym jak narazie jedyną typową dla maga zdolnością jest Trujący Pocisk, Eksplozja (chyba że się mylę) + może jeszcze coś tam na 30lv, woj ma ich więcej (tych wyłącznie dla niego), więc wg. mnie niektóre zdolności tak jak napisał God powinny wymagać jakiegoś minimum w atk. magicznym i atk (lub jakiejkolwiek innej statystyce - ważne, że dla maga i woja). Ale to trzeba napisać w dziale propozycje. Więc krótko mówiąc - woj i tak ma dobrze, że posiada tylke zdolności co mag (lub nawet więcej).

Qwiker
11-05-2011, 12:24
jeżeli jak pisał God - zdolności powinny wymadać ataku mag, to wszelkie uzbrojenie powinno wymagać jakiejś siły albo czegoś czego woj ma więcej od maga. Bo nie wyobrażam sobie maga (który nie ma siły) noszącego stalową zbroje itp

Wojownik nosi bronie i żeby porządnie uderzyć musi mieć siłę. Więc wyobrażam sobie wojownika opancerzonego, maga zaś noszącego po prostu szaty, które nie dają wiele obrony

Tomi
11-05-2011, 12:45
profesje są wszędzie, u nas nie będzie ;)
każdy może teoretycznie używać wszystkiego i nie planujemy narzucać dodatkowych ograniczeń (oprócz tych "naturalnych", które wynikają z przydatności pod daną taktykę). Co do MP - jeśli zdolność jest od minimum 30lv to logiczne jest, że na tym 30 jest ona dosyć droga jeśli chodzi o pobór MP (szczególnie jeśli nabijemy kolejne gwiazdki stojąc na limicie lv). Zdolności też doczekają się limitu lv na gwiazdki.

The End
11-05-2011, 12:47
System zdolnosc dla woja jest tragiczny. God nie masz zupelnie racji. Woj nie posiada żadnych zdolnosci na pvp oprocz sklepowek i trujacego ataku. No na woja jeszcze moze być refleks. Podsumujmy zdolnosci maga I woja:
Woj:
Czysty cios- przeciwko graczom o tym samym atrybucie. Z magami bardzo rzadko opłacalne.
Pewny cios- na cholere ta zdolnosc? Rozumiem ze gdy woj ma wiecej mp przydatna jest gdy ma sie oslepienie,przeciwnik odpali refleks bądź chce sie zakonczyc walke (przy 34 mp i mniej nie użyjesz jej bo fizycznie nie masz mp po ostatnim leczeniu)
Trujacy atak
Leczenie 1
Refleks po obliczeniach okazało się, że jest nieopłacalny.
Byc może drenaż... Ale tylko na maga gdy ma pełne hp i użyje osłon.
To tyle. Reszta również nieopłacalna, łącznie z leczeniem 2.
De facto okazuję się, że zdolności w pvp na maga jak i na woja jest 2, maks 3. Zajebiscie duzo God. Jestes smieszny. A mag:

Mag:
Trujacy pocisk
Pomyślność- tylko na woja
Refleks- tylko gdy ma się go nabity na 3*. Woj będzie mieć za mało many.
Drenaż
Normalizacja- wątpliwe z powodu 1 użycia
Leczenie 1
Leczenie 2
Bryza
Eksplozja

9 (8?) zdolności na woja, 5(4?) na maga.
Faktycznie woj ma multum przydatnych zdolności. No, zostaje jeszcze precyzja która jest póki co przydatna w takim stopniu do pvp jak kuracja.

Teraz opisze sytuacje po wprowadzeniu krytycznego ciosu i przy 50 mp woja:
Pewny cios - zastosowanie jak wyżej już spelnia swoja funkcje
Czysty cios - jak wyżej
Leczenie 1
Leczenie 2- na maga, mozliwe ze rowniez na woja przy kombinacji leczenie 1 3* i leczenie 2 2*
Drenaz - na maga 2 razy bez ladowania mp.
Pomyslnosc - na woja
Precyzja - przed dublem na woja
Bryza- na woja gdy ten ma miec dubla
Refleks- 3*,na woja
Krytyczny cios - zawsze i wszędzie tak jak trujący
Normalizacja- jak wyzej
9(8?) zdolności na woja w tym 3 bardzo mocno wyspecjalizowane i 6(5?) na maga. Mag dostaje możliwość wyssania mp wojownikowi gdy ten ma pełne za pomocą gryfiej i jest to opłacalne.
Przepaści raczej nie ma. Co ciekawe woj traci 1,5 lvl na mp czyli prawie tyle co mag. Mag nadal jest szybszy, ceny za banicki pas z powodu wykorzystania magicznego pierścienia na rynku powinny spaść.Woj przestanie byc nim zainteresowany. Woj musi dostać zdolnośc krytyczny cios która rzadko wypada zatem straci na jej zakup sporo ze swoich funduszy. Z wprowadzeniem nowej rozdzki mag zyskuje na całej zabawie przewage pod względem zlota nad wojem. Woj zyskuje duzo mozliwosci ofensywnych to prawda, ale nie mozna patrzec tylko na czubek wlasnego nosa jak ty god. Jestes przeciwny jakiemukolwiek oslabieniu maga i analogicznie polepszeniu woja. Najlepiej zeby woj latal z bulawą na 1 lvl... Zmieni się still. Wystarczy wprowadzic jedna, jedyną ( z atakiem mp mozliwe ze faktycznie byloby tego za duzo) zdolność. I wszystkie puzzle się pieknie dopasuja. A poki co to z nowych zdolnosci pvp woj może używać jedynie refleksu oraz 1 zdolnośc nie ma racji bytu. Bomba dla mnie a dla was?

Tomi jesli masz przywrocic jedna to przywroc krytyczny cios. Jest wazniejszy pod wzgledem taktycznym i pvp. Ale zrob to koniecznie.

Edit: Sterz przeczytaj moj post i przeanalizuj przydatnosc 50 mp w obecnej sytuacji pod katem pvp. Mylisz sie.
2 edit: Refleks po obliczeniach okazał się nieprzydatny dla woja.

Goddess Of War
11-05-2011, 13:00
jak już coś robisz rób dokładnie normalizacja nie opłacalna pod żadnym względem można użyć tylko raz i koszt 50 mp może później teraz bez użyteczna ; ) zapomniałeś o Skalnym lodowym ognistym wietrznym ataku plus nie mówiąc dalej rozpatrujesz tylko wszystko na korzyść maga leczenie 2 wbij te 180k ap i póżniej lecz się za 44 mp powodzenie zrób ten spis jeszcze raz i dokładnie to zobaczysz różnicę ;)

Chaos
11-05-2011, 13:00
Fust Fod pozwól że się wtrącę.
Chodzi mi o pewne zdolności u maga.
Pomyślność?
Zwiększa szczęście, ale dobrze wiemy że magowie mają po 20-30 szczęścia w bazie, więc ta umiejętność za wiele nie pomoże, i tak woj dalej będzie miał 2x więcej szczęścia.

Refleks- zwiększa uniki,
też mało przydatne, wojowie na 30lv mają wiele przedmiotów z + do celności (okulary, jastrzębie pióro) więc i tak będą zawsze trafiać.

Drenaż-mało opłacalny podczas walki z wojem, ponieważ ciągle się chybia.

The End
11-05-2011, 13:17
Refleks daje 25% unikow na tej zasadzie co buty.. Zeby pomimo refleksu woj mial 100% szanse na trafienie jak to napisales to przy butach dajacych 10 unikow musi mieć okulary, broń bez - cela i komplet gemów celności których się raczej nie nosi. Przeanalizuj liczbe chybień woja w ciągu 10 tur w walce z magiem gdy ten posiada jastrzębią. Zdolność jest oplcalna( edit: po dokładnych obliczeniach zwracam honor - jest nieoplacalna na 1*, na 3 już jednak warto). Drenaz kosztuje was mniej niż 1/3 mp. Nie mów mi ze gdy woj ma pełne hp i nałoży osłonę magiczna to nie jest to opłacalne bo oczywiście że jest... Pomyślność zmniejsza szanse na cios krytyczny, nałożenie statusu i zwieksza szanse ot choćby rzucenia tego drenazu czy trafienia trującym pociskiem. Mając 30 szczęścia da dodatkowe 10 szczescia to prawda i niewiele zwiększy. Woj na tym 30 lvl będzie mieć prawdopodobnie z 60 szczęścia. Zatem roznica dalej będzie wynosić ze 20. Ale... Woj ma magiczny pierścień a mag nałoży banicki,ogrzy bądź pomyslności. Mag zyskuje tu ok 6 szczęścia.
Większość wojów woli na maga załozy oszroniona,wełniany bądź banicki płaszcz(zielona to abstrakcja :P). Mag nałoży prawdopodobnie ogrzą lub gdy jej mieć nie będzie ochronny fartuch.
Zatem z eq przy 2 opcji(zdecydowanie bardziej popularnej) mag ma przewagę szczęścia 20 czyli tyle ile brakuje. W tym momencie pomyslność może być opłacalna. Wyrównuje szczęście. Szczerze mówiąc nie wiem jak wyglądają bonusy do unikania i nakładania statusów... Zatem cięzko mi powiedzieć jak dużo te 10, może 12-13 szczęścia zmieni jeśli będzie wartością która wyrówna ilość szczęścia przeciwników. Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się tu Tomi bądź ktokolwiek inny który zna wzory i wie jak to wygląda w praktyce.
Dodam tylko iż na testach pomyślność dawałą + 50% ( w 1 fazie) , zostało to zmienione z jakiegoś powodu.

The End
11-05-2011, 13:29
Do: Goda

jak już coś robisz rób dokładnie normalizacja nie opłacalna pod żadnym względem można użyć tylko raz i koszt 50 mp może później teraz bez użyteczna ; ) zapomniałeś o Skalnym lodowym ognistym wietrznym ataku plus nie mówiąc dalej rozpatrujesz tylko wszystko na korzyść maga leczenie 2 wbij te 180k ap i póżniej lecz się za 44 mp powodzenie zrób ten spis jeszcze raz i dokładnie to zobaczysz różnicę

Robie dokładnie, ale referatu na 3 strony po prostu mi sie nie chce pisac, a tyle pewnie trzebaby poświęcic na porządna analize. Nawet zapewne bym sie nie zmiescil w limicie znaków. O lodowym ataku faktycznie zapomnialem. Przy nalozeniu oszronionej zbroji i 50 mp przeciwko magowie faktycznie będzie efektywny. Ale to chyba +?
W końcu zdolność się przyda. Co do leczenia 2... Nie uwazasz ze woj teraz go nie użyje obojętnie ile ma gwiazdek a mag go uzyje dla kontrastu (o ironio) posiadając je nawet na 1 czy 2 *? Poza tym przy sugerowanych przeze mnie zmianach woj również musi nabijać to leczenie, przynajmniej do 3* (do 5 też mu się przyda). Więc nie szukaj dziury w calym . Co do normalizacji to przed sekunda sie dowiedzialem ze tylko raz mozna jej uzyc. Sądziłem ze 3. Nawet jesli... To dla woja będzie tak samo przydatna jak dla maga. Ale faktycznie należy przy niej postawić wielki znak zapytania.
Nie uwazasz ze zdolnosci powinny byc jednak przydatne a nie leżeć odlogiem? Może i mag będzie slabszy (bo będzie) ale do cholery jasnej przeciez gracze ktorzy nie robili resa po upie maja 40-50 defa i ze 25 magicznej! Moze wiec zgodzisz się ze woja przydaloby sie na papierze ciut wzmocnić?
Tu chodzi o 1 zdolność ( która można uzyć maks 3 razy ,wypadałaby rzadko i jeszcze nie zawsze by wchodzila) a nie o nową zatrutą włócznię.

Goddess Of War
11-05-2011, 13:36
Do: Goda


Robie dokładnie, ale referatu na 3 strony po prostu mi sie nie chce pisac, a tyle pewnie trzebaby poświęcic na porządna analize. Nawet zapewne bym sie nie zmiescil w limicie znaków. O lodowym ataku faktycznie zapomnialem. Przy nalozeniu oszronionej zbroji i 50 mp przeciwko magowie faktycznie będzie efektywny. Ale to chyba +?
W końcu zdolność się przyda. Co do leczenia 2... Nie uwazasz ze woj teraz go nie użyje obojętnie ile ma gwiazdek a mag go uzyje dla kontrastu (o ironio) posiadając je nawet na 1 czy 2 *? Poza tym przy sugerowanych przeze mnie zmianach woj również musi nabijać to leczenie, przynajmniej do 3* (do 5 też mu się przyda). Więc nie szukaj dziury w calym tylko użyj mózgu. Co do normalizacji to przed sekunda sie dowiedzialem ze tylko raz mozna jej uzyc. Sądziłem ze 3. Nawet jesli... To dla woja będzie tak samo przydatna jak dla maga. Ale faktycznie należy przy niej postawić wielki znak zapytania.
Nie uwazasz ze zdolnosci powinny byc jednak przydatne a nie leżeć odlogiem? Może i mag będzie slabszy (bo będzie) ale do cholery jasnej przeciez gracze ktorzy nie robili resa po upie maja 40-50 defa i ze 25 magicznej! Moze wiec zgodzisz się ze woja przydaloby sie na papierze ciut wzmocnić?
Tu chodzi o 1 zdolność ( która można uzyć maks 3 razy ,wypadałaby rzadko i jeszcze nie zawsze by wchodzila) a nie o nową zatrutą włócznię.

Sa jeszcze 3 inne ataki woja oprócz lodowego ;) ale to moja wina że fabuła była nastawiona na bossy fizyczne zastanów się co piszesz jak będzia fabuła na bossy magiczne to wszyscy będą płakać żeby wzmocnić maga -.- bo mniej bije bo ktoś ma więcej defa niż standardowo? :> woja nie potrzeba wzmacniać na ta porę trzeba dodać bronie do maga bo ma je obecnie 3 aż .

Ptah
11-05-2011, 14:32
Refleks daje 25% unikow na tej zasadzie co buty. Jest bardzo oplacalny.
Dodam tylko iż na testach pomyślność dawałą + 50% ( w 1 fazie) , zostało to zmienione z jakiegoś powodu.
Policzmy, relfeks dziala na 5 tur i daje 25% uników. 25% uników wiecej to znaczy ze 1 na 4 hity sie uniknie. Zeby rzucic skilla traci sie ruch i mp czyli na 6 ruchów 1 miss czyli mag trafia z szansa 84%. Biorac pod uwage ze rzuca mag z mp 100 traci 30 mp czyli przy powiedzmy w przecietnej walce 4krotnym uzyciu miksa many daje 7,5% straty ruchu. 84-7,5 = 76,5 czyli wychodzi prawie na to samo jakby mag skilla nie uzyl. A TERAZ NAJLEPSZE TO WSZYSTKO PRZY ZALOZENIU ZE GLUPI WOJ BEDZIE BIL W MOMENCIE KIEDY TY MASZ SKILLA , w praktyce woj bedzie sie leczyl uzywal swoich skilli, miksa regen itp. Czyli w praktyce bedzie atakowal 2-3 razy na 5 czyli zamiast 75% trafienia bedzie mial 87,5 (licze ze ruchy nie atakujace sa dobrze wykorzystane). I to nie jedyny przyklad bezsensownego skilla na ktorym wiecej sie traci. Tomi pewno zapomnial uwzglednic to ze na rzucenie skilla nie dajacego dmg traci sie ruch + czesc ruchu zwiazanego z uzupelnieniem many na skilla, oraz ze przeciwnicy nie sa glupi.

StillAliveee
11-05-2011, 14:53
poszukaj temat i policz tematy gdzie woj bije za mocno lub mag za słabo a tematy gdzie mag bije za dużo chyba nie znajdziesz tego ostatniego może jakiś desperat napisał zmienić można ale to by mfo ruszyło w 2012 ; 0 a i bym zapomniał nie zapominajmy o krytykach u woja ^^

God licz sie że woj krytykami traci na szybkości to normalne ;] bo przecież musi mieć o troche więcej tego szczęścia niż mag żeby zadawał te krytyki i żeby były w miare częste ;] więc ten temat zostaw w spokoju

The End
11-05-2011, 15:06
God wiecej z tobą nie polemizuje. Byc może jak ktoś ma skrzydlate buty to skalny atak ma równiez sens. To i tak jest 1 taka zdolność - i skalnego i lodowego woj nie założy bo to sensu nie ma. Pozostałe 2 to możesz wsadzic sobie do tej pustej,czepialskiej... głowy. Mowimy o rzeczywistosci a nie o twoim durnowatym odbieganiu od tematu . Co do rozdzki to trzeba tak jak pisałem, ale w pakiecie z krytycznym. I wszyscy są happy.
Ptah nie do konca lapie przeliczenie straty mp na kolejke. Poza tym po swoich obliczeniach przyznaje ci w reszcie racje. Wyszło mi ze dzieki refleksowi mag zarobi 40% szansy na dodatkowe chybienie kosztem 30 mp. De facto te 30 mp to są 2 tury przy normalnych atakach zatem wyjdzie (standardowe 90% - broń bez ujemnego cela i buty z 10% odpornosci bądź na odwrot) na czysto zysk 20% szansy więcej na chybienie w 1 ataku. Czyli raz na 5 użyć wyjdziemy na plus a 4 razy na 0. Zakładamy ze przez 5 tur przeciwnik bedzie atakowal. A na pewno raz użyje miksa czy to rege czy życia. Przy takiej korekcie 4 razy wyjdziemy na - i raz minimalnie na +. Moje obliczenia pokrywają się z twoimi. Oczywiście mozna sie uprzec, że chodzi tu o taktyke i wykorzystanie go w odpowiednim momencie, ale jak woj nie ma 50 mp i nie bije zdolnościami to nawet ta opcja odpada. Zatem kolejny skill o kant dupy. Wrcając do moich przeliczen w walce woj vs woj jest nieopłacalny w 100% przypadków póki co. Zatem idzie edit.
Kolejna moja propozycja Tomi. Podbij precyzje, pomyślność i refleks o 1 turę dla każdej gwiazdki. To fakt, że analizujemy tylko 1* , ale 2* są również nieopłacalne. Sens zdolność ma na 3*.Będzie to mały ukłon w stronę maga bo de facto on bardziej na tym zyska. No i zdolności będą mieć większy sens. Jasne że im więcej mp to one nabierać będą siły, ale nadal na 40 lvl będą minimalnie oplacalne dla maga. Na 50 dopiero woj zacznie ich używać. Czekam na eksperta od statusów i szczęścia żeby określił przydatność pomyślności dla maga.

StillAliveee
11-05-2011, 16:27
co do statusów ekspertem nie jestem ale jeśli chodzi o pomyślność dla maga to jeśli chodzi o zdolność to nie wydaje mi się zbyt dobra, według mnie nie opłacalna (5tur aby trwa) ale co innego przy gryfiej tam już jest 10tur i może dużo namieszać w walce z wojem ;] o ile mówimy o rozsądnym magu który ma to przynajmniej 30szczęścia na 30lvl ;]

StillAliveee
11-05-2011, 16:48
odbiegliśmy trochę od tematu.... podsumowując 1. woj - 50mp minimum (przy tych zdolnościach wartych 50mp) 2. fajnym uzbrojeniem dla woja byłoby coś z obroną magiczną dodające ok 15mp ( woj miałby szanse używać jakichkolwiek zdolności wartych 50mp nie tracąc znowu na sile,szybkości, szczęściu) 3. takie ataki jak np skalny , wietrzny itd mogłyby mieć jakiś % na krytyki np 15% tak ja włócznia ma klątwe i ślepote (o ile się nie myle jest 15%). Ostatni mój post bo nie ma sensu dalej tego ciągnąć, pozdrawiam

Chaos
11-05-2011, 17:10
@up
Magiczny pierścień dodaje +16mp i +6 obr mag.

mnietuniema
11-05-2011, 20:14
A ja tak "trochę nie na temat". Choć jeśli będą zdolności (czary?!) to i też będzie o czym dyskutować w temacie o mp. Już dawno proponowałem by była jakaś premia za aktywne expienie, albo jak kto woli - kara dla tych co stoją w miejscu. Można to połączyć z pewnym deficytem zwojów zdolności/czarów - bo kto powiedział, że i woj nie może czarować (różnica jest konkretna - celność). Już gdzieś tu czytałem, że brakuje itemków typu skóra dzika. Choćby do kolekcjonowania. Ale nie tylko. Proponowałbym, żeby co ileśtam potworków coś z nich wypadało (ale w miarę regularnie - nie tak jak pojawia się wazonik), i żeby te dropy można było wymieniać na zdolności. Nie na zwoje - bo te można sprzedać, ale na niezbywalne zdolności (same itemki też nie nadawałyby się do sprzedaży).

The End
12-05-2011, 00:11
O! Mnietuniema masz punkcik reputacji ode mnie. Popieram:
Proponowałbym, żeby co ileśtam potworków coś z nich wypadało (ale w miarę regularnie - nie tak jak pojawia się wazonik), i żeby te dropy można było wymieniać na zdolności. Nie na zwoje - bo te można sprzedać, ale na niezbywalne zdolności (same itemki też nie nadawałyby się do sprzedaży).
Faktycznie offtop, ale dobrze ze napisaleś. Dobry pomysl.

Chaos
12-05-2011, 02:08
@up 2up
Ale patrzcie, teraz mamy blokade lv i każdy by sobie zdobył wszystkie możliwe zdolności.
Czy to dobry pomysł?
Bo na pvp czasami się przydaje jak zaskoczymy przeciwnika jakąś fajną, rzadką zdolnością.

The End
12-05-2011, 10:03
Dlaczego nie? I tak wszyscy w koncu zdobęda pelny komplet uzytecznych zdolnosci. Kupujac zdolnosci za przedmioty z potworów moznaby wprowadzic pewną losowość w zdolnościach to znaczy że oprócz iluś tam standardowych czasem ktoś miałby mozliwośc kupienia czegoś unikatowego, oczywiście po relatywnie bardzo wysokiej cenie. Wtedy to dopiero można by zaskoczyć przeciwnika. Bo na targu nikt by nie sprawdził jej więc dopiero zetknąć gracz mógłby się z nią w pvp.
Troche offtop powstał.

Cały czas czekam na wypowiedź kogoś o przydatności pomyślności dla maga. No i na odpowiedź Tomiego czy wrzuci krytyczny :)
Tomi btw masz piekną różdżkę wymyślona w odpowiednim dziale. A moją propozycje znasz :)

Snake
12-05-2011, 11:15
Po co wam tyle zdolności na 30 lv.... Potem co będą wymyślać, 100 lv masz z 50 skili w plecaku....
Ja już teraz mam 17 zdolności i to nie wszystkie.... sry za oftop

mnietuniema
12-05-2011, 11:26
O! Mnietuniema masz punkcik reputacji ode mnie. Popieram:
Faktycznie offtop, ale dobrze ze napisaleś. Dobry pomysl.
No nie wiem czy naprawdę nie na temat - bo tak pośrednio o balansowanie mp/cen zdolności i mi chodzi, ale dla jasności sprawy rozwinąłem wątek tu:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2143-Zdolno%C5_ci-quot-czasowe-quot&p=14467#post14467

p.s.
thx

Sunflora
12-05-2011, 11:31
Ja już teraz mam 17 zdolności i to nie wszystkie.... sry za oftop
Powiedz których używasz na bossy / GKG ? na pewno nie siedemnastu
Gracz wybiera umiejętność jaka mu jest potrzebna
Ja sam osobiście używam tylko 4

Snake
12-05-2011, 12:05
Powiedz których używasz na bossy / GKG ? na pewno nie siedemnastu
Gracz wybiera umiejętność jaka mu jest potrzebna
Ja sam osobiście używam tylko 4

Mówie ogółem

Chaos
12-05-2011, 14:04
Ja osobiście używam tylko 6 zdolności:
-leczenie 1
-leczenie 2
-mega leczenie
-ożywienie
-drenaż
-trujący pocisk

oczywiście odpowiednio ubrane na bossy drużynowe, i na pvp.

The End
12-05-2011, 16:09
Zatem łapki w góre i głosujemy na nastepujacy pakiet poprawek:
1. Wprowadzenie krtycznego ciosu
2. Wprowadzenie wyczekiwanej 2 różdżki ( Kolcza różdżka zaproponowana przez beliara jest idealna. Dodam tylko, że byłaby na 30 lvl, standardowy atak mag,p i sloty a zdolność wyglądałaby tak, że za każdy atak fizyczny na użytkownika przeciwnik ponosiłby karę w wysokości 5% maks hp. Czyli parafrazując dokładnie to co miał topór na 20 lvl. Ciekawie prezentowałaby się walka Kolcza vs Gryfia bo jastrzębia vs gryfia to śmiechu warte :) )
3. Zwiększenie skuteczności pomyślności ,refleksu i precyzji do 6 tur na 1*.

Kto jest za? Poprawki są zbalansowane pod kątem pvp i wzmacniają obie klasy więc bez płaczu, że woj nagle będzie OP albo że mag się zrobi antywojem de facto.

Tomi
12-05-2011, 17:51
Zatem łapki w góre i głosujemy na nastepujacy pakiet poprawek:
1. Wprowadzenie krtycznego ciosu
2. Wprowadzenie wyczekiwanej 2 różdżki ( Kolcza różdżka zaproponowana przez beliara jest idealna. Dodam tylko, że byłaby na 30 lvl, standardowy atak mag,p i sloty a zdolność wyglądałaby tak, że za każdy atak fizyczny na użytkownika przeciwnik ponosiłby karę w wysokości 5% maks hp. Czyli parafrazując dokładnie to co miał topór na 20 lvl. Ciekawie prezentowałaby się walka Kolcza vs Gryfia bo jastrzębia vs gryfia to śmiechu warte :) )
3. Zwiększenie skuteczności pomyślności ,refleksu i precyzji do 6 tur na 1*.

Kto jest za? Poprawki są zbalansowane pod kątem pvp i wzmacniają obie klasy więc bez płaczu, że woj nagle będzie OP albo że mag się zrobi antywojem de facto.
widzę, FoD, że niezły tu lobbing urządzasz ;]
Zmiany będą w tym kierunku, do takiej różdżki potrzebne są jeszcze modyfikacje w edytorze itemków + mam rozgrzebane inne zmiany, więc to musi trochę poczekać.

The End
12-05-2011, 18:41
Nie ma sprawy, niech poczeka. Tylko wprowadź to przed upem i to na pewien okres, żeby gracze mogli sprawdzic roznice w pvp. Milknę i czekam na informacje o postepach i przewidywanej dacie wprowadzenia :D

P.S Dzięki za odpowiedź na pw

Tomi
12-05-2011, 23:37
Nie ma sprawy, niech poczeka. Tylko wprowadź to przed upem i to na pewien okres, żeby gracze mogli sprawdzic roznice w pvp. Milknę i czekam na informacje o postepach i przewidywanej dacie wprowadzenia :D

P.S Dzięki za odpowiedź na pw
tak, to będzie na pewno przed upem

Chaos
13-05-2011, 01:08
To może do tego czasu zwiększyć trochę drop gryfiej?