PDA

Zobacz pełną wersję : Karty



MaX Zino
04-05-2011, 21:13
Witam wszystkich forumowiczów!

Pomysł ten zaczerpnąłem z pewnej gry ;)
Przejdę więc do rzeczy:
Proponuję wprowadzenie nowego rodzaju przedmiotów: kart. Owe karty wylatywałyby ze wszystkich potworów z szansą ok. 0,1%(np. z królika - królicza karta, z dzikusa - karta dzikusa itd.) Owe karty można byłoby umieszczać w mieczu lub też zbroi. Ilość slotów na karty w ekwipunku mogłaby się wahać od 0 do 3. Kartę, którą się włożyło w ekwipunek nie można odzyskać.

Zastosowanie kart nie wpływałoby na statystyki główne (od czego zresztą są gemy)

Działanie kart mogłoby być przeróżne. Najbardziej unikatowe karty leciałyby z bossów nieodnawialnych.

Pod spodem prezentuję przykładowe działanie kart i szablon przykładowej karty (przeróbka w paincie!! :p)

Przykładowe działania:
- zwiększa obrażenia fizyczne o 15% zadawane "małym potworom" (np. królik, osa, skrzat)
- zysk ze sprzedawanych przedmiotów jest większy o 10%
- blokuje używanie zdolności, nadaje status mobilizacja na 7 tur

https://s2.ifotos.pl/img/karta_hnwxarn.png

Co o tym sądzicie??
(Podpowiem, że w owej grze karty są najbardziej poszukiwanymi przedmiotami!!)

benerit
04-05-2011, 21:19
implementacja tak różnorodnych warunków byłaby trudna, a czasami niemożliwa, po drugie tak niskie prawdopodobieństwa są bezsensowne. Ktoś coś wylosuje i będzie trzymał do lv 200 gdyż szansa że trafi na druga kartę jest tak niska.

Są gemy, są unikaty, kowal pewnie będzie rozwijany... myślę, że wystarczy i nie trzeba nowego elementu wprowadzać.

MaX Zino
04-05-2011, 21:26
Myślę, że szansa na wylosowanie jest dobra: gracz ma do dyspozycji dziennie (bez doładowywań) 200 pkt. energii. Exp przecież sam z kosmosu się nie bierze i gracz musi bić potwory, a że karty są dobre to i współczynnik dropnięcia nie powinien być duży. A gdy gracz chce mieć na daną kartę - będzie się musiał trochę za nią nachodzić :D

Nyhariel
04-05-2011, 21:29
uhm, ale to juz od jakiegos wyzeszego levka, moze od 40 czy cos...

MaX Zino
04-05-2011, 21:30
uhm, ale to juz od jakiegos wyzeszego levka, moze od 40 czy cos...

tak, mogłoby tak być :D

Devil Jin
04-05-2011, 21:38
jeszcze proponuje pokemony do tego ;]

Qnisher
05-05-2011, 14:12
Dobry pomysł, sami moglibyśmy w końcu ulepszać nasze EQ. Ale tak jak Suzu uważam, że to powinno być od wysokiego lvl albo wprowadzić jakieś ograniczenia typu "królicza karta" może być użyta do uzbrojenia do 5 lvl. Wtedy nie byłoby żadnego przetrzymywania ich na wysoki poziom.

Ice Axe
05-05-2011, 14:25
Zły pomysł...

Troy Lee
05-05-2011, 14:49
nie podoba mi się ten pomysł :| tak jak napisał kolega wyżej kowal będzie ciągle rozwijany więc sądzę że kolejne ulepszenia (ułatwienia) są nie potrzebne .

Squadron
05-05-2011, 15:09
To nie gra karciana.
Polecam Urban Rivals.

Ash
05-05-2011, 15:28
A może kowalowi dać możliwość wrzucania samych gemów do broni na stałe? Choć na pewno admini myśleli o takim rozwiązaniu.

Coni
05-05-2011, 15:33
W sumie takie karty mogły by być jednym z składników do robienia plusów w itemie ;)

Troy Lee
05-05-2011, 15:33
Na pewno będą jakieś ulepszenia tylko że w przyszłości :)

The End
22-05-2011, 01:01
Jestem zdecydowanie za!!! Potrzeba maksymalnie zwiększyć liczba kombinacji i różnorodnośc statystyk oraz eq w walkach pvp. Nadal jest zdecydowanie tego za malo.

Tajwanski Przemytnik
22-05-2011, 02:20
Mimo , że za mało , to nie które zdolności są przesadzone :).
A eq powinni dorobić na maga.