PDA

Zobacz pełną wersję : [Skrypty] Nieumarli - Przeczekanie



Tenshy
25-12-2012, 12:04
50 Poziom, Mag

Dostępne zdolności,zaklęcia: Przeczekanie
Przeznaczenie: Respię Nieumarłego Kapłana i chciałbym zapytać czy jest taka możliwość w skrypcie, żeby moja postać rzucała na jednego przeciwnika przeczekanie, a biła drugiego? Jeżeli da się tak ustawić to proszę powiedzieć jak.

Aurrasing
25-12-2012, 12:20
Niestety, tak się nie da, ponieważ obecne skrypty nie zapewniają odpowiedniej kontroli nad wyborem celu.

skarlet
25-12-2012, 12:50
chyba sie jednak da :D
2 polecenia:
1 polecenie-,np. przeciwnik ma więcej hp od 1000 uzyj zdolność przeczekanie
2 polecenie-,przeciwnik nie ma statusu nietykalnośc, uzyj zaklęcie lód przeciwnik

NieZabijajMnie
25-12-2012, 12:57
chyba sie jednak da :D
2 polecenia:
1 polecenie-,np. przeciwnik ma więcej hp od 1000 uzyj zdolność przeczekanie
2 polecenie-,przeciwnik nie ma statusu nietykalnośc, uzyj zaklęcie lód przeciwnik

kiedys ktos probowal przy orkach... nie wyszlo bo wybor przeciwnika jest na samej gorze;< losowe nie zawsze bedzie uderzac w tego kogo trzeba :C

Tenshy
25-12-2012, 13:12
chyba sie jednak da :D
2 polecenia:
1 polecenie-,np. przeciwnik ma więcej hp od 1000 uzyj zdolność przeczekanie
2 polecenie-,przeciwnik nie ma statusu nietykalnośc, uzyj zaklęcie lód przeciwnik

próbowałem tak, ale bił mi z fizyka tego co ma przeczekanie ;/

Vitae Fons
02-01-2013, 16:44
Da się, chyba że jednak się nie da :D . Polecam zacząć czytać od trzeciej wersji :P

Pierwsza wersja (wersja mniej skomplikowana i mniej pewna, jeśli będzie działać):
1) Atakowanie losowego przeciwnika (najważniejsza część)
2) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP > niż HP przy górnej możliwej granicy (2/3 różnicy między największym możliwym HP, a najmniejszym + najmniejsze możliwe HP (trzeba sprawdzić zakres maxHP przy 50-200 walkach))
oraz moja postać użyła 0 przeczekań (lub <1)
to użyj zdolności przeczekanie
3) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP < niż HP przy górnej możliwej granicy (1/3 różnicy między największym możliwym HP, a najmniejszym + najmniejsze możliwe HP)
oraz przeciwnik nie ma statusu nietykalność
to atak lub atak magiczny
4) Polecenie: Jeżeli przeciwnik nie ma nietykalności to atak lub atak magiczny (żeby na 100% nie paść magiem)


Druga wersja (bardziej skomplikowana, ale bardziej pewna, jeśli będzie działać):
1) Atakowanie losowego przeciwnika (najważniejsza część)

2) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP > niż HP przy górnej możliwej granicy
oraz moja postać użyła 0 przeczekań (lub <1)
to użyj zdolności przeczekanie

3) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP < niż HP przy górnej możliwej granicy -1
oraz moja postać użyła 1 przeczekanie
to atak lub atak magiczny

4) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP > niż HP przy górnej możliwej granicy -20
oraz moja postać użyła 0 przeczekań (lub <1)
to użyj zdolności przeczekanie

5) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP < niż HP przy górnej możliwej granicy -21
oraz moja postać użyła 1 przeczekanie
to atak lub atak magiczny

6) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP > niż HP przy górnej możliwej granicy -40
oraz moja postać użyła 0 przeczekań (lub <1)
to użyj zdolności przeczekanie

7) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP < niż HP przy górnej możliwej granicy -41
oraz moja postać użyła 1 przeczekanie
to atak lub atak magiczny

8) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP > niż HP przy górnej możliwej granicy -60
oraz moja postać użyła 0 przeczekań (lub <1)
to użyj zdolności przeczekanie

9) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma maxHP < niż HP przy górnej możliwej granicy -61
oraz moja postać użyła 1 przeczekanie
to atak lub atak magiczny

10) Polecenie: Jeżeli przeciwnik nie ma nietykalności to atak lub atak magiczny (żeby na 100% nie paść magiem)

Nie wiem, jaka będzie potrzebna ilość HP i jaka ilość poleceń.


Trzecia wersja (najprostsza):
1) Atakowanie losowego przeciwnika (najważniejsza część)
2) Polecenie: Jeżeli moja postać użyła 0 przeczekań (lub <1) to użyj zdolności przeczekanie
3) Polecenie: Jeżeli przeciwnik nie ma nietykalności to atak lub atak magiczny
4) Polecenie: Jeżeli przeciwnik ma <100% HP oraz nie ma nietykalności to atak lub atak magiczny


Jeżeli i druga, i trzecia wersja nie zadziałają to nie jestem w stanie wymyślić na to skryptu.

Ice Axe
02-01-2013, 18:47
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=110940025&vpid=3133&vtid=0 A nie lepiej tak? :D