PDA

Zobacz pełną wersję : Niejasności w inteligencji



Mapiątko
14-01-2011, 14:40
Sprawdzanie statusu.
Co należy rozumieć przez Przeciwnik? Co w walce XvsY (Y>1, X>=1) to znaczy? Tylko jeden z przeciwników? Dowolny jeden z przeciwników? Wszyscy? Przynajmniej jeden? Czy zabici przeciwnicy są uznawani za pełnoprawnego przeciwnika?
To samo dotyczy oznaczenia "Ja". Tylko ja? Jeden z członków mojej drużyny? Wszyscy?

Porównanie wartości.
Przeciwnik - nie wiadomo którego dotyczy, każdego, losowego, jednego, wszystkich, dowolnego?
Walka. Liczba sprzymierzeńców/przeciwników - żywych/wszystkich/zabitych ?

Czy wartości ujemne są zamierzone w porównanie/liczba ? A w prawdopodobieństwie zdarzenie to chyba też bez sensu.. -100% ? Wydaje mi się, że chyba nigdy nie zajdzie taki wypadek, że jakakolwiek z wartości przejmie wartość ujemną? Jeśli tak to warto dołożyć tam abs().

Ogólnie jest dość wiele niejasności i najlepiej to pozmieniać tak, aby nie było ŻADNYCH. Można także tam dodać opis co przez co można rozumieć.

edit.
Być może Admin wie co, co oznacza. A taki zwykły nowy gracz? Czarna magia ;]

Chyba Admin nie chce znowu pytań, że przegrał bo skrypt int. zadziałał inaczej niż to sobie wyobrażałem.

Tomi
14-01-2011, 14:48
"Przeciwnik"- ten, którego aktualnie zamierzamy zaatakować, wybrany zgodnie z polem "wybór przeciwnika".
"Ja" oznacza zawsze naszą postać.

Aktualnie nie ma poleceń dotyczących współtowarzyszy.

Mapiątko
14-01-2011, 14:50
To może "Ja" warto przemianować na nasz nick? Albo "Ja:Nick".

Tomi
14-01-2011, 15:13
To może "Ja" warto przemianować na nasz nick? Albo "Ja:Nick".

Myślę, że "Moja postać" załatwiło by sprawę, chociaż nie przesadzajmy, że "Ja" jest znowu jakieś wieloznaczne ;)
Co do szczegółowych opisów poszczególnych poleceń to najlepszym miejscem na to będzie FAQ / Poradnik / pomoc do poszczególnych podstron.

Ja wiem, że dla 90% userów to będzie czarna magia, bez względu na opisy/poradniki - właśnie po to jest opcja uproszczona inteligencji oraz opcja walki manualnej, żeby każdy mógł dostosować grę do swoich upodobań czy też możliwości "intelektualnych". Nie każdy musi być dobry w logice/matematyce.