PDA

Zobacz pełną wersję : Częstotliwość ataku



Sage
14-01-2011, 13:06
Obecnie, w okienku częstotliwości ataków w trybie prostym do wyboru mamy: "Nigdy, ..., Bardzo często". Tu zwracam się z pytaniem: gdzie jest opcja "zawsze"?
"Bardzo często" pozostawia swego rodzaju lukę w incie magom, którzy w walce automatycznej mogą uderzyć fizycznie.
Moja propozycja zawiera się w postawionym wyżej pytaniu.

Ps. (w razie odrzucenia tej propozycji), dobra rada dla magów: Tryb zaawansowany > Dodaj > Porównaj wartości > Liczba 1==1 (warunek zawsze spełniony) > Polecenie uderzenia z magii w przeciwnika.

mtnm
14-01-2011, 14:09
Przypuszczam, że ma to związek nie tyle z atakiem fizycznym u maga, co z regułą, że nie każdy atak musi być celny ;) Czyli że w incie jest mowa o ataku, który doszedł celu, a nie o każdym wyprowadzonym...
Chociaż może zamiast "Bardzo często" dałoby się umieścić "Zawsze" z "*" informującą, że nie każdy atak jest celny?

Mapiątko
14-01-2011, 14:09
No i te pola poniżej odnośnie leczenia dotyczą konkretnych wartości liczbowych czy %? Mogłoby być do wyboru, to już żadne skomplikowanie nie jest.

mtnm
14-01-2011, 14:13
No i te pola poniżej odnośnie leczenia dotyczą konkretnych wartości liczbowych czy %? Mogłoby być do wyboru, to już żadne skomplikowanie nie jest.
Tryb prosty to tryb prosty :D A i tak znajdą się wybitni matematycy, dla których i taka wersja jest zbyt skomplikowana. Przypominam, że na forum mfo2 nie raz była dyskusja o procentach, że o znaczeniu znaczków <> nie wspomnę...
Inna sprawa, że sporo rozwiązań z 3 jest na zasadzie "równamy w dół", ale to już inna bajka...

Tomi
14-01-2011, 14:32
Dla wszystkich, którym nie wystarcza tryb prosty polecam tryb zaawansowany - po to został dodany tryb prosty, aby był maksymalnie prosty i niech takim pozostanie.


Obecnie, w okienku częstotliwości ataków w trybie prostym do wyboru mamy: "Nigdy, ..., Bardzo często". Tu zwracam się z pytaniem: gdzie jest opcja "zawsze"?
"Bardzo często" pozostawia swego rodzaju lukę w incie magom, którzy w walce automatycznej mogą uderzyć fizycznie.
Moja propozycja zawiera się w postawionym wyżej pytaniu.
Wystarczy wszędzie dać "nigdy" a w jednym przypadku coś innego niż "nigdy", aby ciągle tak atakować.


Ps. (w razie odrzucenia tej propozycji), dobra rada dla magów: Tryb zaawansowany > Dodaj > Porównaj wartości > Liczba 1==1 (warunek zawsze spełniony) > Polecenie uderzenia z magii w przeciwnika.
Można w ogóle nie wstawiać warunku i na to samo wyjdzie

Tomi
14-01-2011, 14:38
Inna sprawa, że sporo rozwiązań z 3 jest na zasadzie "równamy w dół", ale to już inna bajka...
Eee... no chyba przesadzasz - co konkretnie jest ograniczone względem MF2?

mtnm
14-01-2011, 15:21
Eee... no chyba przesadzasz - co konkretnie jest ograniczone względem MF2?
Zawsze będę uważał, że możliwość przekazywania-sobie-prawie-wszystkiego obniża poziom trudności gry. Rozumiem że "tak jest wszędzie", i że twórcy mfo3 chcą to mieć i u siebie. W mfo2 wszystko się z trudem zdobywało (ach te tygodnie poświęcone na zdobycie brązrękawiczek pierwszej generacji...). Próbowałem znaleźć sobie jakąś grę przeglądarkową, ale po tym jak mnie wciągnęło mfo2 - każda inna była zbyt prosta (albo prymityw bez pomysłu, albo pomysł polegający na wyłudzaniu sms za prawie wszystko)...
Zanosi się na to, że mfo3 będzie bardziej rozbudowana, ale fajerwerki będą od twórców gry, od strony gracza inne cechy zaczną dochodzić do głosu - jak choćby refleks przy podejmowaniu decyzji w walce. Mfo 2 to było dla mnie połączenie gry strategicznej z rpg, 3 widzi mi się raczej jako przygodówka + strzelanka ;) Co kto lubi, ale pierwsze połączenie zawsze uważałem za trudniejsze. Albo jak ktoś woli inne porównanie: mfo2=gra na pc, mfo3=gra na konsolę.
Tutaj ta wzmianka o równaniu w dół to był taki ironiczny komentarz do problemów jakie w 2 inteligencja sprawia, tryb uproszczony to akurat całkiem niezły pomysł jak na początek gry - ale tylko początek.

Zresztą chyba nasze opinie aż tak bardzo się nie różnią ;)

Myślę, że "Moja postać" załatwiło by sprawę, chociaż nie przesadzajmy, że "Ja" jest znowu jakieś wieloznaczne ;)
Co do szczegółowych opisów poszczególnych poleceń to najlepszym miejscem na to będzie FAQ / Poradnik / pomoc do poszczególnych podstron.

Ja wiem, że dla 90% userów to będzie czarna magia, bez względu na opisy/poradniki - właśnie po to jest opcja uproszczona inteligencji oraz opcja walki manualnej, żeby każdy mógł dostosować grę do swoich upodobań czy też możliwości "intelektualnych". Nie każdy musi być dobry w logice/matematyce.
... z tym, że ja wierzyłem, że przynajmniej 20% graczy intelektualnie ogarnie grę, jej zasady, faq, regulaminy... :cool:

Tomi
14-01-2011, 15:34
Zawsze będę uważał, że możliwość przekazywania-sobie-prawie-wszystkiego obniża poziom trudności gry. Rozumiem że "tak jest wszędzie", i że twórcy mfo3 chcą to mieć i u siebie. W mfo2 wszystko się z trudem zdobywało (ach te tygodnie poświęcone na zdobycie brązrękawiczek pierwszej generacji...). Próbowałem znaleźć sobie jakąś grę przeglądarkową, ale po tym jak mnie wciągnęło mfo2 - każda inna była zbyt prosta (albo prymityw bez pomysłu, albo pomysł polegający na wyłudzaniu sms za prawie wszystko)...
Zanosi się na to, że mfo3 będzie bardziej rozbudowana, ale fajerwerki będą od twórców gry, od strony gracza inne cechy zaczną dochodzić do głosu - jak choćby refleks przy podejmowaniu decyzji w walce. Mfo 2 to było dla mnie połączenie gry strategicznej z rpg, 3 widzi mi się raczej jako przygodówka + strzelanka ;) Co kto lubi, ale pierwsze połączenie zawsze uważałem za trudniejsze. Albo jak ktoś woli inne porównanie: mfo2=gra na pc, mfo3=gra na konsolę.
Tutaj ta wzmianka o równaniu w dół to był taki ironiczny komentarz do problemów jakie w 2 inteligencja sprawia, tryb uproszczony to akurat całkiem niezły pomysł jak na początek gry - ale tylko początek.

Widzę, ze bardziej Ci chodzi o to, że gracz ma więcej swobody, a nie o same ograniczenia/uproszczenia w grze.
Czy dobrze działały te wszystkie ograniczenia na targu? Moim zdaniem słabo i nienaturalnie. Nie ma co rozwijać tematu, bo już wiele o tym dyskusji było.
"Wolny rynek" to jest dla mnie nie tyle łatwiejsze co lepsze rozwiązanie.

Jeśli chodzi o walki to dołożyliśmy tylko opcje - niczego nie "zabraliśmy" z tego co było dostępne.
Tak wiem, ze teraz pewnie mało osób zdecyduje się na walkę automatyczną - ale przynajmniej będą w tą grę grali, a nie pójdą sobie gdzieś indziej.
Bez takich osób projekt nie ma szans funkcjonować. I to nie muszą być gracze ułomni - po prostu nie każdy musi koniecznie orientować się w warunkach logicznych.
Gra powinna być w miarę przystępna - jak każdy produkt.

Legolass
15-01-2011, 21:04
Zawsze będę uważał, że możliwość przekazywania-sobie-prawie-wszystkiego obniża poziom trudności gry. Rozumiem że "tak jest wszędzie", i że twórcy mfo3 chcą to mieć i u siebie. W mfo2 wszystko się z trudem zdobywało (ach te tygodnie poświęcone na zdobycie brązrękawiczek pierwszej generacji...). Próbowałem znaleźć sobie jakąś grę przeglądarkową, ale po tym jak mnie wciągnęło mfo2 - każda inna była zbyt prosta (albo prymityw bez pomysłu, albo pomysł polegający na wyłudzaniu sms za prawie wszystko)...
Zanosi się na to, że mfo3 będzie bardziej rozbudowana, ale fajerwerki będą od twórców gry, od strony gracza inne cechy zaczną dochodzić do głosu - jak choćby refleks przy podejmowaniu decyzji w walce. Mfo 2 to było dla mnie połączenie gry strategicznej z rpg, 3 widzi mi się raczej jako przygodówka + strzelanka ;) Co kto lubi, ale pierwsze połączenie zawsze uważałem za trudniejsze. Albo jak ktoś woli inne porównanie: mfo2=gra na pc, mfo3=gra na konsolę.
Tutaj ta wzmianka o równaniu w dół to był taki ironiczny komentarz do problemów jakie w 2 inteligencja sprawia, tryb uproszczony to akurat całkiem niezły pomysł jak na początek gry - ale tylko początek.

Zresztą chyba nasze opinie aż tak bardzo się nie różnią ;)

... z tym, że ja wierzyłem, że przynajmniej 20% graczy intelektualnie ogarnie grę, jej zasady, faq, regulaminy... :cool:

Dokładnie tak jak mnietuniema wolę o wiele bardzie zasady obowiązujące w mfo v2 niż w v3. Sama v2 o wiele bardziej mi się podoba. Jeżeli chodzi o uwolnienie walk/targu to na najlepszej pozycji będą stali Ci, którzy będą mogli wysłać sms'a swojemu sponsorowi, tak jak to się teraz dzieje na s3 w v2...

minek
16-01-2011, 13:19
Skoro z czasem inne światy są planowane można zrobić jeden "Classic" na wzór v2- bez opcji trade, i z moderowanym targiem, (a nawet?) walkami wyłącznie automatycznymi itd. Każdy wybierze co mu pasuje. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Na upartego dołączenie do takiego świata można zrobić płatne (jakiś np. jednorazowy datek lub comiesięczna/kwartalna wpłata kilku groszy),powinno to przegonić większość chamstwa. Nie raz już taka propozycja przewijała na forum v2. Byłby to świat dla graczy którzy kulturalnie chcą sobie pograć, i samemu zapracować na własne sukcesy.

tester
16-01-2011, 13:37
Ja bym nie przesadzał z tą koniecznością refleksu. W walce z potworami jest 60 sekund na ruch. W walce z graczem 20. Nie trzeba się specjalnie spieszyć. Wystarczy opanowana umiejętność korzystania z myszki :)

A co do części strategicznej, to w mf2 system walki był prosty: atakuj i lecz się. Teraz po wprowadzeniu statusów będzie o wiele ciekawiej.

Co do przekazywania braku ograniczeń w przekazywaniu złota o nie oszukujmy się w mf2 też można to zrobić. Złoto można przekazać przez targ trzymając się w limicie cen a są jeszcze turnieje prywatne itp. Nie mówiąc już o tym jak niska jest wykrywalność przelewów...

Tomi
16-01-2011, 16:55
Co do przekazywania braku ograniczeń w przekazywaniu złota o nie oszukujmy się w mf2 też można to zrobić. Złoto można przekazać przez targ trzymając się w limicie cen a są jeszcze turnieje prywatne itp. Nie mówiąc już o tym jak niska jest wykrywalność przelewów...
Tych możliwości jest jeszcze więcej.... i tak naprawdę każdy "cwaniak" może zdobyć wszystko pewnymi sposobami, a normalnie grający gracz nie ma takich możliwości. W MF2 mając dostęp do sponsora i złota mamy wszystko zapewnione bez żadnej pracy (nabite gemy, atrybuty), natomiast w MF3 cześć rzeczy i tak musimy wypracować sami.
Podsumowując:
W MF3 dostęp do sponsorowania jest równy (w sensie że nie trzeba grać na granicy regulaminu aby go zdobyć), a sponsorowanie nie jest tak bardzo efektywne = szanse są bardziej wyrównane.



Skoro z czasem inne światy są planowane można zrobić jeden "Classic" na wzór v2- bez opcji trade, i z moderowanym targiem, (a nawet?) walkami wyłącznie automatycznymi itd. Każdy wybierze co mu pasuje. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Na upartego dołączenie do takiego świata można zrobić płatne (jakiś np. jednorazowy datek lub comiesięczna/kwartalna wpłata kilku groszy),powinno to przegonić większość chamstwa. Nie raz już taka propozycja przewijała na forum v2. Byłby to świat dla graczy którzy kulturalnie chcą sobie pograć, i samemu zapracować na własne sukcesy.

Obawiam się, że

przegonić większość chamstwa
zaskutkuje przegonieniem kasy na utrzymanie serwera ;)
ale zawsze można spróbować....