PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki tryb walki preferujecie: automatyczny czy manualny?



ADIHC1
14-01-2011, 01:33
Jeszcze podczas zamkniętych testów nie wyobrażałem sobie PvP w trybie manualnym. Przy tak rozbudowanych skryptach byłem przekonany, że walka manualna to strata czasu. A przede wszystkim zakładałem, że ze względu na długość walki będzie ona nudna. Ale im dłużej gram, tym bardziej przekonuję się do trybu manualnego - potrafi "pochłonąć", przez co nie czuje się tego, ile walka trwa. Dodatkowo skrypty nie są w stanie pokryć wszystkich zaistniałych sytuacji, także jestem przekonany, że to tryb manualny będzie najpopularniejszym trybem w PvP.

W TvT tylko i wyłącznie tryb manualny ma sens. Zresztą, skrypty nawet nie dają możliwości wspomagania kompanów miksturami. A sam przebieg walki jest świetny - sporo planowania, czas nagli, wszystko dzieje się szybko, nie ma czasu na nudzenie się.

Co do expienia nie ma się co rozpisywać - wątpię, żeby ktokolwiek robił to w trybie manualnym (no, może nie licząc pierwszej wizyty w nieznanej lokacji).

Ponexis
14-01-2011, 14:28
Zgadzam się z adim, tryb manualny jest super. Mało który gracz już w tej chwili walczy ''automatem''. Więcej zabawy sprawia gra, gdy w każdej sytuacji panujesz nad postacią. Zdecydowanie najlepszy tryb to tryb manualny.

mtnm
14-01-2011, 14:29
Potworki manualnie tylko wyjątkowo, chyba że będziemy na siłę tłuc się z tymi teoretycznie zbyt silnymi dla naszej postaci.

Możliwości walki manualnej PvP są bardzo duże, a pewnie będą jeszcze większe. Potencjał tego rozwiązania to jedno, a jak będą go wykorzystywać gracze - to coś zupełnie innego... Pomijam już tych, którzy widząc problemy przestaną aktywnie walczyć (lagi, "mama mnie zawołała"...), pozostanie problem tych, którzy w dobrej wierze stracą kontrolę nad czasem (o co na lekcji informatyki nie tak znowu trudno). Przejście na tryb skryptowy też nie wszystko rozwiąże (no, chyba że opóźnienia będą tu bardzo niewielkie) - łatwo o irytację albo i coś mocniejszego u gracza nastawionego na kontynuowanie walki manualnie.
Nie od dziś wiadomo, że wielu graczy lubi "faulować" ;)
A może dałoby się gdzieś umieścić informację o tym ile walk gracz rozegrał manualnie, a ile automatycznie?
O dyscyplinie w walkach drużynowych boję się myśleć, a co dopiero pisać ;) Chociaż nie jest wykluczone, że teamy zaczną bardziej cenić swoich lojalnych członków, ale to też nie na poziomie 10lvla...

VaanDee
14-01-2011, 17:35
W początkowej fazie gry, łatwiej jest rozgrywać walki manualnie ze zwierzami,
potem tak w granicach 8 poziomu zaczyna się to nudzić gdyż za dużo czasu
potrzeba na każdą walkę, a do tego ma się do dyspozycji mocniejsze wyposażenie.

Nie miałem przyjemności walczyć manualnie - drużynowo, ale jeśli odbywa się to
tak jak myślę to brakować będzie losowości, w dobieraniu celu.
Podobnie w walce 1 vs T gdzie obecnie w MF2 da się spotkać z sytuacją kiedy
gracz atakujący w pojedynkę traci kolejki na postacie o znikomym zagrożeniu,
po czym pada na ziemię po nokaucie od postaci w swoim przedziale lev lub wyższym.
Chociaż i tu nie miałem z tym do czynienia więc nie wiem jak to wygląda.

mtnm
14-01-2011, 18:12
W początkowej fazie gry, łatwiej jest rozgrywać walki manualnie ze zwierzami,
potem tak w granicach 8 poziomu zaczyna się to nudzić gdyż za dużo czasu
potrzeba na każdą walkę, a do tego ma się do dyspozycji mocniejsze wyposażenie.

Nie miałem przyjemności walczyć manualnie - drużynowo, ale jeśli odbywa się to
tak jak myślę to brakować będzie losowości, w dobieraniu celu.
Podobnie w walce 1 vs T gdzie obecnie w MF2 da się spotkać z sytuacją kiedy
gracz atakujący w pojedynkę traci kolejki na postacie o znikomym zagrożeniu,
po czym pada na ziemię po nokaucie od postaci w swoim przedziale lev lub wyższym.
Chociaż i tu nie miałem z tym do czynienia więc nie wiem jak to wygląda.

Co do walk TvT to one dopiero pokażą nam swój potencjał.... :)
Losowość to jedno, a różnorodność to coś innego. Pojawią się nowe buildy, wybitnie na drużynówki - jak choćby uzdrowiciel, któremu atak nie będzie potrzebny (pewnie szybkość i szczęście też niekoniecznie - ale to zależy od algorytmu walki...), za to hp i mp będą jak najbardziej przydatne... ożywienie już jest, drenaż też, dojdą zdolności itp itd. ;)
Gdyby to wszystko mieć w mfo2 to walki byłyby bardzo ciekawe, tyle że pewnie te najlepsze trwałyby z godzinę ;)

lich-W1
21-03-2011, 23:51
tryb manualny przypomina mi gry rpg na nes'a i jest super