PDA

Zobacz pełną wersję : Prezentacja



Mapiątko
13-01-2011, 14:28
Zapisanie zmian prezentacji nie skutkuje jej wyświetleniem (trzeba odświeżyć jej zawartość) w dodatku nie widać jej zawartości po ponownej edycji w trybie edycji, można tylko zobaczyć kod HTML w używając odpowiedniej opcji, ale i tak to uniemożliwia edycję w WYSIWYG. Nawet ta aktualizacja nie działa.*

Drugą udręką jest niemożliwość wybrania wszystkich opcji w polu formatowania tzn. wypełnienie kolorem zaznaczonego tekstu i tło tego tekstu (okienko z wyborem jest ucinane i nie da się zobaczyć wszystkich. Wystarczy tylko i kilka pozycji przesunąć te przyciski w lewo i powinno być dobrze.

Niestety pole edycji WYSIWYG jest bardzo mało - dużo zajmuje miejsca sam edytor na górze oraz pole na dole jest niewykorzystywane podczas edycji. Z chęcią widziałbym możliwość edycji TYLKO w owym oknie (tak jak np. kolejność mixów leczenia). Podgląd byłby normalnie widoczny w tej zakładce, a edycja we wspomnianym oknie - obszerna i przejrzysta edycja.

*Testowałem przy dużej ilości formatowania b,i,u,kolory,linki,obrazki,symbole praktycznie wszystko jest dostępne w skrycie.

Windows 7 Opera 11.

Mapiątko
14-01-2011, 15:51
Działa wam możliwość ustawienia wielkości czcionki dla liczb listy numerowanej?
PS Widzę, że część "moich" błędów została naprawiona i teraz już "prawie" normalnie działa.

edit.
czy u was też otwarcie zakładki profil => prezentacja powoduje ciągłe ładowanie strony? Dzieje się tak przynajmniej na mojej postaci (Mapy).
Przynajmniej pod FF tak jest.

Tomi
14-01-2011, 16:48
edytor przechodzi jeszcze poprawki i tak, mi też się "ładuje" strona po otworzeniu profilu.

Mapiątko
14-01-2011, 17:34
I czemu zostało wyrzucone sprawdzanie pisowni ;p Szczególnie dla tych co nie mają przeglądarki z tą obsługą... Aby nie zajmowało to zbyt dużo miejsca (dodatkowe przyciski) to może być jeden przycisk, który wyświetla dodatkowe i znika lista dodatkowych po wybraniu.

Będzie edycja w nowym oknie?

ADIHC1
14-01-2011, 18:38
Przydałoby się zmienić kolor tła z białego na taki, jaki był wcześniej.

Mapiątko
14-01-2011, 18:50
Teraz się nie da zmienić tła prezentacji na dowolny. W mfo2 jest taka możliwość (specjalne pole od tego jest). Dodanie w kodzie HTML nie skutkuje. Da się coś z tym zrobić? Tło prezentacji jest dość ważne - umożliwia tworzenie klimatycznych prezentacji...

ADIHC1
14-01-2011, 19:03
Zauważyłem, że kolor tła już teraz można zmienić samemu: Właściwości dokumentu → Wygląd → Kolor tła

Podstawienie obrazów jako tło zostało chyba zablokowane.

W każdym razie uważam, że dowolność ustawiania tła to nie jest dobry pomysł. Nie będzie "klimatycznie", a "oczojebnie" i "kiczowato".

Tomi
14-01-2011, 20:04
Zauważyłem, że kolor tła już teraz można zmienić samemu: Właściwości dokumentu → Wygląd → Kolor tła

Podstawienie obrazów jako tło zostało chyba zablokowane.

W każdym razie uważam, że dowolność ustawiania tła to nie jest dobry pomysł. Nie będzie "klimatycznie", a "oczojebnie" i "kiczowato".
Jak ktoś chce mieć kiczowatą prezentację to niech sobie ma - to nieszkodliwe ;).

ADIHC1
14-01-2011, 20:24
To przynajmniej domyślnie niech będzie ten kremowy, zamiast białego :p

I co z grafiką jako tło? To błąd czy celowo zostało zablokowane?

tester
26-01-2011, 18:05
To przynajmniej domyślnie niech będzie ten kremowy, zamiast białego :p

I co z grafiką jako tło? To błąd czy celowo zostało zablokowane?
Naprawione.