PDA

Zobacz pełną wersję : Dungeon (Lochy)



Obitto
27-10-2012, 13:37
Witam. Chciałbym zaprezentować jeden pomysł, dot. Dungeon (po polsku mówiąc lochów) które są spotykane w większości gier. Czym sa takie lochy?
*Jest to specjalne zadanie które jest wykonywane w drużynie. Dungeon to miejsce w którym znajdują się bardzo silne moby które się różnią siła od zwykłych mobow i oczywiście bossy (zazwyczaj w takim miejscu znajduje sie od 1 do 3) lecz w tym przypadku został bym przy jednym.
*Wykonanie tego samemu jest niemożliwe, będzie nam potrzebna dobra drużyna.
*Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, mogło by być to coś specjalnego, na przykład jakiś set (gdy będziemy mieć cały set nałożony- dostajemy jakieś dodatkowe bonusy)

Opisze ogólny system:
*Dungeon (lochy) można wykonać jedynie w drużynie w której się znajdujemy.
*Drużyna musi się składać z 4 osób.
*Jeżeli Dungeon zawiera 10 mobow - musi posiadać 10 pkt energii by wejść do środka.
*Do tego samego Dungeon'a można wejść raz na 48H. (nawet jeżeli zostaniemy pokonani)
*Jeżeli ktos pod czas lochów zostanie wywalony (np. przerwane połączenie) włączy sie tryb (automatycznej walki i śledzenia lidera)
Co zrobić żeby się zapisać do Dungeona?
1) Lider drużyny musi wybrać w menu (np w lewym menu opcje - Lochy)
2) Wybrać Dungeon dostępny na liście (musi wybrać dungeon pod levele swojej drużyny)
3) Po wybraniu Dungeona, zatwierdzić.
4) Dla członków drużyny w prawym dolnym rogu wyskoczy zaproszenie które muszą zatwierdzić.
5) Gdy wszyscy zostaną zatwierdzeni (kamien teleportu zmieni sie na kolor czerwony) każdy musi na niego kliknąć by wejść do środka lochów. (Jeżeli nikt nie wejdzie w przeciagu minuty do środka, wszyscy zostaną z powrotem wywaleni.) <- tutaj wlasnie nie jestem zbyt pewny jak to zrobić/opisac.
Ogólne zadanie drużyny:
*Każda drużyna musi pokonać na drodze każdego moba, dopiero po pokonaniu wszystkich mobow na końcu lochów pojawi się główny boss.


____________________________

Żeby bylo łatwiej jeszcze bardziej, opisze jednego takiego Dungeon'a.

Nazwa Dunegona: Mroczna noc w Eterni.
Wymagany level: 5-10
Wymagana ilosc energii: 10 + 5 (teleport za pomocą czerwonego kryształu)
Opis: Z jakiego powodu nad miastem Eterni zapadła noc w godzinach popołudniowych. Mieszkańcy miasta wystraszeni ta anomalia zdecydowali ukryc sie w swoich domach. Wielu mieszkańców usłyszało dziwne odgłosy i ryki. Lecz nikt nie wie kto za tym stoi.


https://i1126.photobucket.com/albums/l601/tanekaze/Naamloos-167.png
BIAŁE KRATKI - MOBY
CZERWONY KWADRAT - BOSS

Moby:
Czarna Zmora:
HP: 800
Doświadczenie: 60-100
Złoto: 80-150
AP: 10-...

Ataki:
Atak fizyczny

Boss:
Czarny Kostuch
HP: 2500
Doświadczenie: 800
Złoto: 1500
AP: 50-...

Ataki:
Atak fizyczny

LOOT z BOSSA (1-2 itemy maks):
Helm Kostucha
Poziom: 8
Obrona mag.: 10
Obrona: 12
Szczescie: 7

Szata Kostucha (4 sloty)
Poziom: 8
Obrona mag.: 15
Obrona: 10
Szczescie: 15

Sandaly Kostucha
Poziom: 8
Obrona: 7
Szczescie: 8

Pierscien Kostucha
Poziom: 8
+50 HP +20MP
Szczescie: 5

Gdy mamy nalozone 2 rzeczy z tego seta: +3% Szczescie
Gdy mamy nalozone 3 rzeczy z tego seta: +5% Szczescie
Gdy mamy nalozony caly seta: +5% Szczescie, +3% Szybkosci, +3% HP.

___________

To taki maly po prostu przyklad, ciezko mi wycenic jakie bonusy by mialy byc.

Koridor
27-10-2012, 15:59
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?8885-Zamki-Dungeony-Lochy&highlight=dungeony Porównaj obie wersje, w sumie u Ciebie jest to dużo ładniej napisane :]
Jak zwykle jestem za takimi "evencikami na życzenie" gracza. U mnie jest jeszcze ranking czasowy każdych takich lochów i dowolność w liczbie osób (zależnie od dungeonu - zawsze można 4 osoby, w niektórych miejscach dostępne inne poziomy). Wspomniałem tam też o ograniczeniu czasowym i zręcznościówkach (lub zagadkach log.) po drodze. Dodatkowo należałoby podejść pod dane miejsce zwane dalej wejściem do lochów (np. w okolicach Urkaden należałoby zejść kilka poziomów niżej od jaskiń z ognikami, aż odnalazłoby się wielką podziemną budowlę, zamek, na której eksplorację pod presją można by było wyruszyć).

ciastek
28-10-2012, 00:23
Hmm... Ogólnie fajny pomysl . Dobre urozmaicenie gry . ;]
Rozumiem że w każdym mieście miało by być coś takiego . ?



[B]

*Do tego samego Dungeon'a można wejść raz na 48H. (nawet jeżeli zostaniemy pokonani)

Gdy mamy nalozone 2 rzeczy z tego seta: +3% Szczescie
Gdy mamy nalozone 3 rzeczy z tego seta: +5% Szczescie
Gdy mamy nalozony caly seta: +5% Szczescie, +3% Szybkosci, +3% HP.




Raz na 48h ? Jeśli było by duże prawdopodobieństwo na Drop , to jak dla mnie nawet raz na tydzień ;D
A z tymi bonusami ... Było by fajnie gdyby dostać taki bonus za założenie całego setu uzbrojenia , ale we wszystkich Uzbrojeniach . Nie tylko tych dropniętych z Mobów xd , chociaż wsumie sam niewiem ... Z jednej strony lepiej by było keidy bonus by miało uzbrojenie z mobów . A z drugiej lepiej jak wszystkie.
Proponuje zrobić ankietę , nawiązująca ogólnie do tematu ;]

Seitas
28-10-2012, 09:06
Bardzo ciekawy pomysł, ciekawe czy możliwy do zrealizowania :)

Araathan
28-10-2012, 17:41
W 100% za :)

Qwiker
28-10-2012, 18:08
Na tak jednak popracowałbym nad itemkami (12oborny z hełmu na 8lvl ^^ miodzio)

Obitto
28-10-2012, 21:37
No tak. Nie zapomnijmy ze to jest tak zwany 'Green Set' czyli on jest o jakieś 10% lepszy od zwykłego eq. Ogolnie musze sie wkrecic jeszcze w My-Fantasy bo gram od 2 tygodni wiec ciezko mi jeszcze tak dopisywać odpowiednia ilosc pkt.

Araathan
29-10-2012, 17:24
Ja bym zrobił tak :
Na Lochy można iść tylko 1 raz na postać (oczywiście z drużyną) , ale za to możliwym dropem powinny być artefakty z niezłymi statami (szansa na dropa powinna mniej więcej 2% , +1 1% , +2 0.5% , a +3 0,3%) oraz z 60k kaski (brał czy nie brał przejść by się dało tylko raz) .

LookAtMyHorse
30-10-2012, 16:02
Wg. mnie to by było ok, ale z losową drużyną... czyli się zapisujesz i automatycznie dobiera ci sojuszników... ponadto do lochów jednocześnie mogłyby wchodzić 2 drużyny na raz, jeżeli obie przejdą cały loch to na końcu biją się o loot.

Araathan
31-10-2012, 12:40
Look , ale wtedy wchodziły by do lochu postacie pod pvp ,a jak 1 drużyna ubije bossa i będą walczyć o lota to trudno się domyślić kto wygra , a także na każdych lochach było by pełno graczy 50+ ...

LookAtMyHorse
31-10-2012, 16:51
System dobierałby to tak aby było sprawiedliwie... wg. ranku i poziomu ;)

Obitto
31-10-2012, 18:22
Jestem ciekaw do Administracja ma do powiedzenia na ten temat.

Araathan
04-11-2012, 17:07
Look co nie zmienia faktu że można zrobić postać specjalnie pod lochy (jakby pod pvp) tyle że utrzymywać rank na ograniczonym poziomie ... Poza tym ja ci się dobiorą 2 sieroty i tak będzie przez cały czas (poziomy i rank) to raczej lochów nie zrobią :c