PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny mf na targu



Doktor Lewatywa
20-10-2012, 10:12
Proponowałbym, żeby minimalna cena kup teraz MF na targu nie wynosiła średniej, lecz np średnią z 10% najtaniej sprzedanych MF.
Dlaczego?
Ano obecnie ludzie kupujący mf są na zbyt wygodnej pozycji, trzepią łatwą kasę i nie muszą dawać konkurencyjnych cen. Co więcej dzięki desperatom nie mającym co zrobić ze złotem ceny MF nieustannie rosną...
I sami sprzedający mf czasem się skarżą, że nie mogą szybciej sprzedać z powodu tych cen.

NieZabijajMnie
20-10-2012, 10:17
Rob to co ja kupuj tylko hurtowo ;] przy zakupie np 60mf wychodzi ok 27k za 1mf ale fakt ceny sa potrzepane szkoda ze sami gracze sie w to wkopali wyposzczeniem po dlugim czasie bez handlu mfami.

Retaxen
20-10-2012, 10:20
Moim zdaniem Antek ma rację. Chociażby dlatego że sam kupiłem mf ,a nie mogę ich sprzedać . Przeszkadza mi to bo już od tygodnia stoją na aukcji ,a tu nie kupują. A poza tym ja sam tyle nie kupuję mf. A jeśli już mam to nie chce wystawiać jakichś kosmicznych cen ,ale niestety muszę i wtedy mam problemy ...

Ślimak
20-10-2012, 10:29
Popieram Antka.

Jeahok
20-10-2012, 12:16
Rob to co ja kupuj tylko hurtowo ;] przy zakupie np 60mf wychodzi ok 27k za 1mf ale fakt ceny sa potrzepane szkoda ze sami gracze sie w to wkopali wyposzczeniem po dlugim czasie bez handlu mfami.

potrzepane bo właśnie taka sic kupuje masowo po nieatrakcyjnej cenie(podobnie minek, aich) :D ja tam już się wyłączyłem, nie kupuje nic póki cena nie spadnie, bijcie się o te głupie 2k zaoszczędzone względem kup teraz

NieZabijajMnie
20-10-2012, 13:05
potrzepane bo właśnie taka sic kupuje masowo po nieatrakcyjnej cenie(podobnie minek, aich) :D ja tam już się wyłączyłem, nie kupuje nic póki cena nie spadnie, bijcie się o te głupie 2k zaoszczędzone względem kup teraz

32,550g za jeden teraz chodzi dzis sobie kupilam po 26,5k 60mfow wychodzac z zalozenia nie kupuje bo drogo ceny nigdy nie spadna w czasie mies nie spadla cena nawet o 1k bo ci co moga czekaja ci co nie moga nieraz kupuja po nawet wiecej niz ta cena srednia. jedyna szansa zbicia ceny sredniej to kupowanie ponizej tej ceny co jest mozliwe tylko przy duzej ilosci mfow

Hatchu
20-10-2012, 15:34
32,550g za jeden teraz chodzi dzis sobie kupilam po 26,5k 60mfow wychodzac z zalozenia nie kupuje bo drogo ceny nigdy nie spadna w czasie mies nie spadla cena nawet o 1k bo ci co moga czekaja ci co nie moga nieraz kupuja po nawet wiecej niz ta cena srednia. jedyna szansa zbicia ceny sredniej to kupowanie ponizej tej ceny co jest mozliwe tylko przy duzej ilosci mfow

Tylko to kupowanie po niższej cenie praktycznie nic nie zmienia bo jak sprzedadzą 400MF za 32.5k a jak kupisz 60MF za powiedzmy 27k to cena i tak nie spadnie, dodajmy tych co kupują za ponad 33k -.-

Pamiętam, że kiedyś MFy sprzedawałam za 10k ;)

NieZabijajMnie
20-10-2012, 15:42
obawiam sie ze taniej niz 30k w tym roku nie bedzie :( jesli dalej bedzie sie utrzymywalo to tempo "zmiany cen" staniemy w najlepszym układzie na cenie 31k za mf o ile nie gruchnie jakas wieść o upku/evencie/podwojnym dropie ktora spowoduje masowy wykup mfow i ktora moze minimalnie podwyzszyc cene mfow

Jeahok
20-10-2012, 15:53
może nareszcie się zamrożą ceny i będziemy przez rok zbijać średnią, fajne jest to, że piszą do mnie kolesie co doskonale sobie zdają sprawę z ceny mfów, ale chcą sprzedać taniej, żeby dostać szybko kasę i nie mogą

NieZabijajMnie
20-10-2012, 16:02
Wiem potrzebuja kasy na juz teraz natychmiast a tu lipa trzeba czekac min 12godz albo liczyc ze ktos kupi za kt ktore jest delikatnie mowiac wygorowane;/ wczesniej bylo fajniej moze trudniej bylo zdobyc ale za to po normalniejszej cenie jak dla mnie powinni uwolnic mfy i dac dowolna kwote kt jak w przypadku eq ale to nie przejdzie mimo ze pisze jaka jest srednia cena itd;x

SystemOfADown
20-10-2012, 16:24
Było dobrze to zepsuli.

Doktor Lewatywa
20-10-2012, 16:29
Było dobrze to zepsuli.

Nie mam nic przeciwko temu, bo jednak na targu jest łatwiej niż szukać własnoręcznie, ale te sztywne ograniczenia cenowe są niefajne. I wilk niesyty i owca popsuta.

Ślimak
20-10-2012, 17:02
Było dobrze to zepsuli.

Fakt, ale wszystko mogli by łatwo naprawić przez wprowadzenie jednej z opcji.

1. Możliwość wcześniejszego zakończenia aukcji Licytacja.

2. Możliwość bez ograniczeń wystawiania aukcji Kup Teraz (od 1g można normalnie wystawiać, o dowolnej cenie, nie ma ograniczeń w górę).

Wiem, wiem. Admini mieli jakiś cel, bo to wprowadzili, ale zastanówcie się, czy nie chcecie mieć MF tak jak kiedyś, czyli za 10-20k.

Potencjalny Nabywca
20-10-2012, 17:12
1. Możliwość wcześniejszego zakończenia aukcji Licytacja.



Przelewy mf?

Jeahok
20-10-2012, 20:00
może z czasem sytuacja się poprawi, jednak trochę upośledziło to handel

Tomi
20-10-2012, 22:26
Myśleliśmy nad możliwością dopuszczenia ceny "kup teraz" w zakresie takim, jaki obecnie jest pokazywany w średnich cenach (opcja: tanio). Obecny system rzeczywiście mocno usztywnia cenę, jednakże nie ma się co łudzić, że ceny wrócą do dawnych tzw. "frajerskich" rzędu 10k. Jest większa wiedza po stronie sprzedających i konkurencja po stronie kupujących.

Hatchu
20-10-2012, 22:36
Myśleliśmy nad możliwością dopuszczenia ceny "kup teraz" w zakresie takim, jaki obecnie jest pokazywany w średnich cenach (opcja: tanio). Obecny system rzeczywiście mocno usztywnia cenę, jednakże nie ma się co łudzić, że ceny wrócą do dawnych tzw. "frajerskich" rzędu 10k. Jest większa wiedza po stronie sprzedających i konkurencja po stronie kupujących.

Moim zdaniem cena średnia MF(kt) powinna wynosić połowę maksymalnego(bez bariery) lvla. lvl:2=kt
Sądzę, że to jest najlepsze rozwiązanie.
*Przywrócenie możliwości sprzedaży/kupna przez handel z określoną granicą maksymalny poziom(bez bariery) lvl:2=kt lub wyżej.

Nieścisłość pogrubiona.

Doktor Lewatywa
20-10-2012, 22:40
Moim zdaniem cena średnia MF(kt) powinna wynosić połowę maksymalnego lvla. lvl:2=kt
Sądzę, że to jest najlepsze rozwiązanie.
*Przywrócenie możliwości sprzedaży/kupna przez handel z określoną granicą lvl:2=kt lub wyżej.

Nieścisłość pogrubiona.
Ale takie coś by było zwykłym żerowaniem na nowych. Nikt z nich nie chciałby wtedy sprzedawać mf.

Hatchu
20-10-2012, 22:42
Antybristler dlaczego tak sądzisz ?
Twoim zdaniem 25k za 1MF to żerowanie ?
Teraz takie oferty nawet w opcji licytuj ze świecą szukać.

Seitas
20-10-2012, 22:44
a na 1lv wystawiać mf-y po 1k/szt ?

Koridor
21-10-2012, 08:21
Ale takie coś by było zwykłym żerowaniem na nowych. Nikt z nich nie chciałby wtedy sprzedawać mf.
Czy ja wiem. Coś tego typu jest moim zdaniem konieczne. Bez tego w miarę rozwoju gry będzie dochodzić do sytuacji, że nowa osoba kupi sobie mf i sprzeda je po 50k+/szt., bo z pewnością ceny będą wzrastać wraz z maks. lvl. Z kolei taka sytuacja absolutnie nie powinna mieć miejsca, bo pozwoli to (tańszym kosztem) na kupowanie dowolnego eq na swój lvl, kiedy nasi "rówieśnicy" (Ci bez mf) będą myśleć jak zarobić na miksy. Minusem tego oczywiście będą problemy z kupowaniem mf'ów przez resztę graczy, bo wszyscy będą czekać na oferty niskich lvl'i, ale wypadałoby to jakoś rozwiązać, np. kupowanie mf'ów musi się odbyć z minimum jakąś tam ceną dla danego lvl. Inna możliwość to sztywne ceny, co z kolei zabije handel mf (lub procentowe), typu: ktoś wystawia 10 mf po wybranej cenie (do pewnego maksimum), inna osoba kupuje mf w cenie minimum swojego minimum (przykład: gracz A ma 10 lvl i wystawia mf za 20k/szt.; gracz B ma 50 lvl i kupuje te mf za minimum 30k/szt.), wersja z % polega na obliczeniu % danej ceny dla danego lvl, przykład: 10 lvl wystawia mf za 20k/szt (maks - 100%), to gracz B (50 lvl) musi je kupić w cenie swoich 100%, gdzie 30k/szt. było minimum za powiedzmy 50%. W ten sposób handel pozostanie elastyczny, każdy będzie mógł kupić daną ilość mf bez względu na lvl, a osoby kupujące mf za złotówki nie będą od razu bogaczami po sprzedaniu 10 mf.
Oczywiście do tego należałoby wymyślić jakiś ciekawy wzór, bo lvl/2 = kt, jest ee.. z dużymi ograniczeniami, gdzie głównie brakuje stałej (10k?/szt) odpowiadającej za minimum za 1 lvl.

Potencjalny Nabywca
21-10-2012, 10:49
Większość ludzi z kasą ma swoje "banki", na których przechowują kasę, jest to najczęściej 1-10 level, więc wystarczy przelać kasę z 50 levela na 1-10 level i już masz mfy taniej.

Koridor
21-10-2012, 10:50
Brany pod uwagę byłby najwyższy lvl na koncie/świecie.

Jeahok
21-10-2012, 11:27
co wy gaddaaacie? bo a już nie ogarniam, Tomi pisze o tym, że nie będzie "frajerskich" cen i w ogóle myślałem, że te zmiany są po to, żeby nie było naciągaczy żerujących na czyjejś niewiedzy(czyli zazwyczaj na nowych graczach), a wy tu wylatujecie, żeby nowi gracze mogli być oszukiwani, a starzy nie. Wybaczcie, ale jakbym miał poświęcić kasę na grę to chciałbym zyskać jakąś przewagę, czy udogodnienie. Owszem możliwa jest sytuacja, że jakiś nowy w parę dni wbije 52 lvl i będzie bogatszy od aktualnego skąpca na czele tabeli, ale wyjdzie mu to dosyć drogo i generalnie nie ma nic w tym złego, że dogoni jakiś starych graczy, bo co to za logika, żeby nowi byli skazani na wiecznie gorszą pozycję od tych co grają, np. rok.

A co do cen Mfów. 1MF=10 eny, ciężko jest zarobić 10000G na 10 walkach w normalnych warunkach, więc przy obecnej cenie te mfy mogą się zwrócić jedynie przy jakiś eventach...

Tomi
21-10-2012, 14:57
Żadnych większych kombinacji przy handlu MF nie planujemy - obecne rozwiązanie jest OK. Naciąganie jest mocno ograniczone, a ceny dyktuje rynek - skoro są osoby, które płacą tzn. że im się jednak opłaca. Nie jest to towar niezbędny do jakiegokolwiek elementu rozgrywki, więc skoro się nie opłaca to nie ma przymusu kupować. Właściwie to nie powinno się opłacać w sensie, że kupimy MF i dostaniemy z zakupionej energii jeszcze więcej golda (samo-nakręcająca się spirala bogacenia), bo nie taka jest funkcja MF'ów i cel handlu nimi. To po prostu ma być możliwość kupienia bez płacenia złotówkami np. stroju, którego normalnie nie zdobędziemy grając w grę. Sprzedający się cieszy, bo dostał złoto (którego być może nie potrafi/nie chce mu się samemu zarobić), a my bez płacenia złotówek mamy strój, którego nie da się przeliczyć na energię czy złoto - jest bezcenny (bo nieosiągalny) dla osoby, która nie może/nie chce kupić MF za realne pieniądze.

Jedynym elementem, który możemy skorygować to większa elastyczność ceny "kup teraz", aby średnia cena miała się szansę zmieniać. Obecnie praktycznie nie ma możliwości dostosowania się do zmian popytu.

Doktor Lewatywa
21-10-2012, 15:06
Żadnych większych kombinacji przy handlu MF nie planujemy - obecne rozwiązanie jest OK. Naciąganie jest mocno ograniczone, a ceny dyktuje rynek - skoro są osoby, które płacą tzn. że im się jednak opłaca. Nie jest to towar niezbędny do jakiegokolwiek elementu rozgrywki, więc skoro się nie opłaca to nie ma przymusu kupować. Właściwie to nie powinno się opłacać w sensie, że kupimy MF i dostaniemy z zakupionej energii jeszcze więcej golda (samo-nakręcająca się spirala bogacenia), bo nie taka jest funkcja MF'ów i cel handlu nimi. To po prostu ma być możliwość kupienia bez płacenia złotówkami np. stroju, którego normalnie nie zdobędziemy grając w grę. Sprzedający się cieszy, bo dostał złoto (którego być może nie potrafi/nie chce mu się samemu zarobić), a my bez płacenia złotówek mamy strój, którego nie da się przeliczyć na energię czy złoto - jest bezcenny (bo nieosiągalny) dla osoby, która nie może/nie chce kupić MF za realne pieniądze.

Jedynym elementem, który możemy skorygować to większa elastyczność ceny "kup teraz", aby średnia cena miała się szansę zmieniać. Obecnie praktycznie nie ma możliwości dostosowania się do zmian popytu.


Mam jeszcze pytanie czy średnia jest brana od początku istnienia statystyk na targu czy np z ostatnich 30 dni?

Jeahok
21-10-2012, 15:09
Mam jeszcze pytanie czy średnia jest brana od początku istnienia statystyk na targu czy np z ostatnich 30 dni?
to samo chciałem pisać, lepiej jakby brane były pod uwagę tylko ceny z ostatniego czasu

Antybristler
21-10-2012, 15:10
Wg mnie określony czas - chyba 30 dni.
Dla MFów powinna to być nieco zmodyfikowany wzór - ost. 7 dni i minimum ostatnio sprzedanych MFów: 200.

Doktor Lewatywa
21-10-2012, 15:10
to samo chciałem pisać, lepiej jakby brane były pod uwagę tylko ceny z ostatniego czasu

Dokładnie, ale resztę można zostawić dla statystyk, bo one ciekawe są i lubię je czasem pooglądać :) To mogłoby się tyczyć nie tylko mf, lecz wszystkich itemków.

Tomi
21-10-2012, 15:16
Brane są pod uwagę transakcje z ostatnich x dni lub ostatnie y transakcji (jeśli w ciągu x dni było ich mniej). Niestety nie pamiętam ile wynosi obecnie x i y ;)
Jak się dowiem to dam znać.

Jacek
25-10-2012, 16:23
Średnie ceny uwzględniają transakcje z 60 dni.
Zmieniłem minimalną cenę MF w Kup Teraz na cenę niską (najtańsze 10% transakcji). Teraz średnia cena będzie miała szansę spadać.

TeraMisiu
25-10-2012, 16:44
Jacek.

Został jeszcze opis przy tworzeniu Nowej aukcji:

Minimalna cena punktów MF w aukcjach typu Kup Teraz to 32550 G.

Jacek
25-10-2012, 17:06
Poprawione

Pirrat
25-10-2012, 17:15
Brawo :)

TeraMisiu
25-10-2012, 17:28
Dziękujemy! ;)

Ślimak
25-10-2012, 21:47
Dziękujemy!

Doktor Lewatywa
25-10-2012, 22:29
Dziękujemy. Czyli mało komu to pasowało, ale jak zwykle ja musiałem zakładać temat? ;]

Antybristler
25-10-2012, 22:30
Dziękujemy!

Koridor
25-10-2012, 23:49
Dziękujemy. Czyli mało komu to pasowało, ale jak zwykle ja musiałem zakładać temat? ;]
Mogłeś poczekać następne kilka lat, może ktoś by napisał. Teraz przynajmniej możesz pisać kroniki z większą motywacją..

Zamykam i przenoszę.