PDA

Zobacz pełną wersję : Od przybytku głowa nie boli?



Crawler
01-05-2011, 20:30
Nie narzekam na powolne uptady, mam gdzieś czy będą one się odbywały co tydzień czy co dwa miesiące. Długie okresy pomiędzy aktualizacjami niosą jednak za sobą konsekwencje, obok których nie mogę przejść obojętnie.
Jak wygląda sytuacja w MFO?
Sytuacja nie wygląda dobrze, nie operuję danymi ale na oko widać że znacząca większość graczy (przed kwietniowo-majowym upem) posiadała postacie na maksymalnych możliwych poziomach (sam miałem dwie na 20 lvlu). Gracze na levelach niższych to właściwie odsetek - osoby, którym gra się znudziła na x lvlu i porzuciły postać i tylko czasami spotykani przez nas gracze aktywni.
Wszystko wskazuje na to, że za około miesiąc sytuacja się powtórzy (ponoć są już gracze na 30 lvlu - wyścig szczurów, mfy zapewne lały się strumieniami co adminom z pewnością było na rękę)
Co to oznacza?
Oznacza to nie mniej, nie więcej po prostu tyle, że każdy ma pełno EQ, przedmiotów i wuchtę unikatów (już nieunikalnych). Wszyscy tygodniami kampili na wywernie zbierając śmieci z niej wypadające.
Istota problemu.
Wartość EQ (również Unikatów) jest zatrważająco niska, ponieważ jest go nadmiar na rynku. Starego uzbrojenia na poziomach, które już ominęliśmy nie sprzedamy, spowodowane jest to słabym napływem nowych graczy oraz zbyt dużą ilością postaci na wymaksowanych poziomach.
EQ i przedmiotów nie warto sprzedawać u NPC, oferują oni nam za nie śmieszne grosze, tyle co kot napłakał. W efekcie Depozyt zapchany, kieszenie powypychane śmieciami, których nie można lub nie opłaca się pozbywać.
Problemy finansowe, bo miksy dość drogie, złota z potworów w moim przekonaniu trochę za mało. Jedyne na czym można się wzbogacić to handel osłonami..
Sposoby na rozwiązanie problemu.
Częstsze uptady? ;D Ewentualnie bardziej rozbudowane (z limitem nie co 10 poziomów).
Większe pieniądze za EQ u NPC.
Więcej mi do głowy nie przychodzi..
Słowem zakończenia.
Nie istnieje idealne rozwiązanie tej sytuacji.
Można ją tłumaczyć faktem, że jest to dopiero beta.
Można ją tłumaczyć wyścigiem szczurów o jak najszybsze wbijanie poziomów.
Można.. ..ale jednak niesmak pozostaje, gdyż gra o dość dużym IMHO potencjale nie radzi sobie sama ze sobą.

QSQ
01-05-2011, 20:44
Ja bym był, za zablokowaniem BETY, odblokowaniem testów i ponowne wejście bety za 2-3 miechy, kiedy będzie gdzieś Folhord i max 130lvl.

Coni
01-05-2011, 20:46
i ponowne wejście bety za 2-3 miechy, kiedy będzie gdzieś Folhord i max 130lvl.

Chyba Urkaden :D

Sewatorus
01-05-2011, 20:50
Ja bym był, za zablokowaniem BETY, odblokowaniem testów i ponowne wejście bety za 2-3 miechy, kiedy będzie gdzieś Folhord i max 130lvl.

Co to to nie,jak już częste update
Ee jakieś eventy?
Itemy nie tylko unikatowe może byc też Artefakt czy cuś..
Lub jakieś pkt,itemy,exp dla aktywnych.

Nyhariel
01-05-2011, 20:50
Rozwiazaniem mogloby byc rowniez zmniejszenie expa, ktore dostaje sie za moby, aczkolwiek jak ktos sie uprze to i tak smski powysyla, w kazdym razie co do tematu, jedno jest pewne, tak byc nie moze, bo kiedy gra zostanie rozreklamowana i gracze beda chcieli sie zarejestrowac to odepchnie ich to, ze 90% graczy ma juz max lv, jedynie 10% bedzie porozstawianych na innych levkach...

QSQ
01-05-2011, 20:52
Ja nadal nie rozumiem, czemu ADMINISTRACJA wypuściła v3 nie mając nawet Lange...I nie pisać mi tutaj na **** grasz??...Bo powód jest jeden, nie chcę zostać w tyle.

ADIHC1
01-05-2011, 20:54
Ja nadal nie rozumiem, czemu ADMINISTRACJA wypuściła v3 nie mając nawet Lange
Gra wciąż nie miała swojej premiery. Dobrowolnie bierzecie udział w jej otwartych beta testach.

Sewatorus
01-05-2011, 20:56
Tak jak Suzu Kitamura napisał.
Wpadło mi coś do głowy a może by tak dla graczy z 30 lvl+
Zrobic coś typu Dziennie zadania? dostawaliby za to jakieś nie wiem
Żetony? albo Kryształy czy coś i mogliby za nie robic eq.A w tym czasie zrobiono by urkaden i inne miasta.

Tomi
01-05-2011, 20:58
Gra wciąż nie miała swojej premiery. Dobrowolnie bierzecie udział w jej otwartych beta testach.
które są niezbędne, aby grę odpowiednio ukierunkować, póki jest jeszcze szansa na to.

Sewatorus
01-05-2011, 21:03
To może poprostu na final wersji odpalic kolejny server.?

Crawler
01-05-2011, 21:04
Do wersji finalnej jeszcze bardzo długa droga, o tym będzie można dyskutować w przyszłości - będzie na to czas.

Nyhariel
01-05-2011, 21:26
Kolejny serwer? czyli po prostu wszystko od nowa? mysle, ze to nie mialoby sensu, bo ludzie, ktorzy w dniu premiery obecnej wersji wbili 20lv, a teraz juz maja 30 zachlastaliby sie, bo wydali tyle pieniedzy, ze to az (cenzura) sciska...

Tomi
01-05-2011, 21:28
już nie raz pisałem, że obecne konta NIE będą usuwane.
Myślę że Sewatorusowi chodziło o dostawienie kolejnego serwera - taki świat 2.
I też już pisałem, że nie będą dostawiane nowe światy dopóki nie będzie to konieczne ze względów technicznych.

Sosna
01-05-2011, 22:00
Prawda jest taka, że wersja finalna mfo2 powstała w zeszłym roku, w tej wersji może być podobnie, prawda jest taka, że nad grą pracuje mało osób co spowalnia pracę, na to nie wpłyniemy. Sytuacja ma się tak, że albo będą wprowadzane upy tak jak teraz (po te 10-20lvli), ale będą one w miarę częste, albo będziemy czekać pół roku na wielkiego upa, co jest raczej gorszym rozwiązaniem.
Propozycja Crawlera, żeby zareagować na obecną sytuację jest sensowna (chodzi o podniesienie zysków ze sprzedaży śmieci, bo ich ceny nie są nawet niski, prawdę mówiąc nie warto klikać, bo nic to prawie nie da - 485G z Płomienną Różdżkę +2 nikt nie sprzeda tego w sklepie, ale fakt pozostaje faktem), jednak nie zwiększałbym kasy za potwory, lepiej nie dopuścić do sytuacji z MF2, gdzie był nadmiar pieniądza, jak rozumiem administracja ma to na uwadze, i słusznie.

Tomi
01-05-2011, 22:35
Propozycja Crawlera, żeby zareagować na obecną sytuację jest sensowna (chodzi o podniesienie zysków ze sprzedaży śmieci, bo ich ceny nie są nawet niski, prawdę mówiąc nie warto klikać, bo nic to prawie nie da - 485G z Płomienną Różdżkę +2 nikt nie sprzeda tego w sklepie, ale fakt pozostaje faktem), jednak nie zwiększałbym kasy za potwory, lepiej nie dopuścić do sytuacji z MF2, gdzie był nadmiar pieniądza, jak rozumiem administracja ma to na uwadze, i słusznie.
Lepszy rydz niż nic. Przedmiot jest warty tyle, ile można za niego dostać. Skoro na targu nikt tego nie kupuje to niby dlaczego sklepikarz miałyby drogo kupować - głupi nie jest ;p Zwiększymy cenę skupu to z potworów będzie mniej dropiło złota, aby utrzymać jego wartość. Warto sprzedać "śmieci" chociażby po to, aby mieć przejrzyste zakładki z eq.

Sosna
02-05-2011, 10:09
Ale tu nie chodzi o to że są bezwartościowe, a raczej o to, że nie ma na nich potencjalnych nabywców, ze względu na małą liczbę nowych graczy (a sklepikarz może kupić trochę drożej i trzymać na lepsze czasy :P )

Ogólnie rzecz biorąc przeciętny gracz nie ma zbyt wiele pieniędzy, więc na targu za wiele nie wyda i tak handel stoi.

Qwiker
02-05-2011, 11:12
Ale spójrzcie na to z innej strony. Ludzie na mfo2 (między innymi ja) kupywali po kilkaset itemów z eternii (eq na 1 lvl). Wtedy jest nikła szansa, że wypadnie ci dobry item.
Np. Nie masz miejsca w depozycie. Lepiej żeby ci wypadła 1 z tych 50 zatrutych włóczni, niż np. skrzydlata włócznia czy ogrza zbroja.

Sewatorus
02-05-2011, 11:27
Ja z tych ,,Śmieci" 10k zarobiłem ;o

Tomi
02-05-2011, 13:02
Ogólnie rzecz biorąc przeciętny gracz nie ma zbyt wiele pieniędzy, więc na targu za wiele nie wyda i tak handel stoi.
No więc ceny wystawianych przedmiotów trzeba dostosować do możliwości tych przeciętnych graczy, a nie żądać cen z kosmosu.
Prawo popytu/podaży działa.

Troy Lee
02-05-2011, 13:16
Zmniejszenie kasy z potworów ? Nie dość że mało leci to i tak jeszcze mniej będzie przykład : Złoto z Dzikusa 50 .... a Miksa lvl 2 100 musimy zabić przynajmniej 2 żeby mieć mikse a teoretycznie większość graczy już ją traci i tak wychodzi na to że 0 zysku ... poza tym Miksa lvl 1 500 HP 20 złota Miksa lvl 2 1000 hp 100 złota .... nie za duża ta różnica ?
To było do 1 strony ;p

Do 2 :
Handel stoi i tak jak Tomi napisał to jednak trzeba dostosować te ceny ... i przedmioty które kiedyś były warte 60k teraz po 3k ehhh :|

Sosna
02-05-2011, 21:11
Z tymi cenami miksów lv2 to rzeczywiście lekka przesada, ja ich po prostu nie używam bo mi się to zupełnie nie opłaca, mam oczywiście jakiś zapas, na bossy/graczy/trudniejsze walki manualne, ale oprócz tego nie ma sensu ich używać. Potem może jakoś się to wyrówna, ale obniżenie ceny choćby o te 20-30G mogłoby sporo tutaj zmienić.

Możliwe, że przesadzamy, narzekając na brak kasy, ale prawda jest taka, że grę trzeba zbalansować tak, żeby nie było za dobrze (jak momentami w mf2), ale też żeby nie było zbyt źle (w mf3 znacznie bliżej do tego), oczywiście znajdą się gracze, którzy siedzą pół dnia na wywernie, czy kobrze, oni będą mieli kasy pod dostatkiem, ale przeciętny gracz, który wejdzie na tą godzinę dziennie, już o wielkim majątku nie ma co myśleć.

QSQ
02-05-2011, 22:12
Wpadłem na nie głupi pomysł ;]...Dzięki czemu wbijanie lvli nie byłoby tak łatwe, a upki byłyby przed wbijaniem limitów ;]...A więc, o co mi chodzi?? A o to, aby zmniejszyć doświadczenie za bossy odnawialne 5x, a za potwory i zwykłe bossy x3

Chaos
02-05-2011, 22:24
@up
Ale kto normalny będzie wbijał 1lv kilka dni...

Crawler
02-05-2011, 22:24
Geniusz ;D
Admini mieliby całe wieki na robienie uptadów a gracze wysyłaliby miliardy smsów żeby wbić poziom :rolf:

QSQ
02-05-2011, 22:27
chaos, każdy, bo nie mieli by wyjścia i by było tak jak w innych grach Online, że wbija się lvl parę dni, a nie dziennie bez MF można nawet 2 (na takim 23)...

No racja Crawler, admini robili by upki z tak zacieszonymi miskami, że mała bania :)...10x więcej smsów więcej niż teraz ;]...Więcej graczy, bo nikt by się nie sapał "Kiedy up??...Co to jest?? - same limity!!!", bo limity może miałyby 2-4 osoby :)

Crawler
02-05-2011, 22:30
Myślę jednak że nie chciałoby mi się grać z takimi odstępami expowymi pomiędzy lvlami i szybko bym porzucił grę ; )

Chaos
02-05-2011, 22:32
Jeśli na 20lv next lv wbijało by sie 3-4 dni
To wbicie ze 100 na 101 wymagało by 7-10 dni.
Więc gra szybko by się znudziła,
bo ile można siedzieć na tym samym lv...

Tomi
02-05-2011, 22:35
teraz jest szybko, ale przy 100 lv będzie już ze 4-5 dni na lv (czyli jak ktoś wyżej powiedział standard na tego typu grę)

BeLiaR
02-05-2011, 22:43
Wg mnie zmniejszenie expa to zły pomysł. Tak jak pisał crawler mi też nie chciało by się grać w tego typu gre . Grałem kiedyś w metina ( co za wstyd ;d ) i tam na początku do tego 30-40 lvl było fajnie biło się lvl dzień /dwa a później jak już dłuuuugo się lvl biło to gra robiła się nudna i przestałem grać. Wiem że nie ma co porównywać metina z mfo3, ale to tylko taki przykład.

PS
Ci co narzekają na upy niech poczekają do wyjścia z bety ;p