PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie działów kategorii Off-topic oraz wyłączenie SB



ADIHC1
25-09-2012, 21:03
To forum powstało w celu umożliwienia komunikacji graczy z administracją gry. Działy niezwiązane z grą, luźno związane z grą oraz SB miały być tylko dodatkiem. Niestety, okazuje się, że wspomniane "dodatki" są nieproporcjonalnym obciążeniem oraz źródłem problemów, w porównaniu do głównych działów.

W najbliższych dniach zmiany zostaną wprowadzone w życie.

#EDIT: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?16236-Usuni%C4%99cie-dzia%C5%82%C3%B3w-kategorii-Off-topic-oraz-wy%C5%82%C4%85czenie-SB&p=114726#post114726

#EDIT: Wprowadzono zmiany.

El Fortuno
25-09-2012, 21:06
A kiedy Ja to Pisałem że sb to zło, a No tak już parę miesięcy temu.

NieZabijajMnie
25-09-2012, 21:07
Aha czyli z powodu paru trolli usuwacie pół forum... Bravo...

Boski Żigolo
25-09-2012, 21:07
Nie sądziłem, że administracja posunie się aż do takiego kroku byleby bezgranicznie chronić Eldoth'a, który nie jest w stanie odpowiedzieć dlaczego mnie zbanował.
Mam nadzieję, że decyzja nie została dobrze przemyślana, a to próba prowokacji użytkowników.
Jeśli tak sprawy mają się potoczyć to mogę odpuścić i przyjąć niesłuszne bany na klatę, ale zostawcie SHOUTBOX'a.

Jeahok
25-09-2012, 21:08
łooo, antyspołeczne postępowanie, bądź co bądź ta gra stawia na jakiś kontakt między graczami, to już nawet nie będzie za co dostać bana :<
z tego co wiem na forum mfo2 nigdy nie wpadnięto na taki pomysł, skąd to tutaj ?

RoLL
25-09-2012, 21:09
Adi, chcesz zrobić z tego forum takie pustkowie jak na v2?

El Fortuno
25-09-2012, 21:11
A tak na serio to Adi walnełeś samobója forum. Chcesz mieć spokój bo jesteś leniem to wolisz wyłączyć .

ADIHC1
25-09-2012, 21:11
Nie sądziłem, że administracja posunie się aż do takiego kroku byleby bezgranicznie chronić Eldoth'a, który nie jest w stanie odpowiedzieć dlaczego mnie zbanował.
Brak kategorii Off-topic, brak Twórczości graczy, brak moderatora dla Eldotha. Nie wiem jaki cudem widzisz w tym jego obronę.

Dla mnie im mniej działów tym lepiej. Mniej działów - mniej problemów, mniej moderatorów - mniej problemów.

NieZabijajMnie
25-09-2012, 21:13
Antek sie pyta co z kronikami skoro juz działacie tak impulsywnie. teraz wogole szkoda bedzie wchodzic na forum mam nadzieje ze sami ogarniecie odpowiadanie na pytania graczy bo raczej malo kto bedzie tu wchodzil

Misa Misa
25-09-2012, 21:14
Brak kategorii Off-topic, brak Twórczości graczy, brak moderatora dla Eldotha. Nie wiem jaki cudem widzisz w tym jego obronę.

Dla mnie im mniej działów tym lepiej. Mniej działów - mniej problemów, mniej moderatorów - mniej problemów.
co do eldotha - jestem za. ale nie rozumiem po co to sb wciskać do rzeczy, które trzeba usunąć

MasterOfPuppets
25-09-2012, 21:15
Myślę ,że to całe ogłoszenie ma drugie dno ;>

ADIHC1
25-09-2012, 21:18
nie rozumiem po co to sb wciskać do rzeczy, które trzeba usunąć
To SB jest głównym problemem. Nie tylko przyciąga i zatrzymuje trolle na forum, ale i jego moderacja to fikcja.

Carpe Diem
25-09-2012, 21:18
Myślę ,że to całe ogłoszenie ma drugie dno ;>

Mam nadzieję, że decyzja nie została dobrze przemyślana, a to próba prowokacji użytkowników.
Również.


Brak kategorii Off-topic, brak Twórczości graczy, brak moderatora dla Eldotha. Nie wiem jaki cudem widzisz w tym jego obronę.
Offtopic i shoutbox to najciekawsze miejsca na Forum, kasujesz je po to by gracze nie wchodzili na Forum przez co Ty będziesz mógł być jeszcze większym leniem?
Co do obrony to nie chcę mi się tego tutaj na nowo wyciągać, więc zostawię już to bez komentarza.

NieZabijajMnie
25-09-2012, 21:19
Myślę ,że to całe ogłoszenie ma drugie dno ;>

Ja licze u szanownego adiego stukna sie te 2 mozgojady zdychajace z glodu i znajda jakich kompromis... "problemow" nie ma az tak duzo by usuwac pol forum;x

ADIHC1
25-09-2012, 21:20
Offtopic i shoutbox to najciekawsze miejsca na Forum
To jest właśnie problem. To nie jest forum ogólnotemacztyczne czy czat, tylko forum gry przeglądarkowej.

Nikon
25-09-2012, 21:21
można by wprowadzić SB dla graczy którzy mają odpowiednią reputacje - np. 30 reputów lub dla graczy którzy maja konto x czasu
to by uniemożliwiło pisanie z nowych kąt

Carpe Diem
25-09-2012, 21:21
Większa aktywność na Forum = milsze spędzanie czasu = większa aktywność w grze.

VaanDee
25-09-2012, 21:22
Admin forum nie podjął tej decyzji w pojedynkę, decyzja o zmianach została podjęta wspólnie.
Nie jest to też działanie w afekcie, odbyła się dyskusja, proponowano kilka wariantów i
zdecydowano.

RoLL
25-09-2012, 21:23
można by wprowadzić SB dla graczy którzy mają odpowiednią reputacje - np. 30 reputów lub dla graczy którzy maja konto x czasu
to by uniemożliwiło pisanie z nowych kąt

Znając życie vB nie daję takiej opcji.

Eldoth
25-09-2012, 21:23
Admin forum nie podjął tej decyzji w pojedynkę, decyzja o zmianach została podjęta wspólnie.
Nie jest to też działanie w afekcie, odbyła się dyskusja, proponowano kilka wariantów i
zdecydowano.
Głosowałem za.

NieZabijajMnie
25-09-2012, 21:24
To jest właśnie problem. To nie jest forum ogólnotemacztyczne czy czat, tylko forum gry przeglądarkowej.

To moze pójdźcie za ciosem zostawcie tylko błedy(czyli rozwiazanie paru podstawowych bledow i ew komu z czym spamowac) i propozycje i projekt zamknijcie i dodawajcie nowe informacje za specjalnym przezwoleniem jasnie panujacego... chyba troche nie tedy droga

ADIHC1
25-09-2012, 21:24
Większa aktywność na Forum = milsze spędzanie czasu = większa aktywność w grze.
Nope. Reklama - większa ilość graczy - większa ilość użytkowników forum zainteresowanych grą.

Raz jeszcze powtórzę. To nie jest forum ogólnotematyczne, nie zależy nam na ilości użytkowników, tematów, postów czy odsłon. Najważniejsze, że gracze mają możliwość komunikacji z administracją - to jest główny powód istnienia tego forum.

Misa Misa
25-09-2012, 21:25
To SB jest głównym problemem. Nie tylko przyciąga i zatrzymuje trolle na forum, ale i jego moderacja to fikcja.
gdyby sie dobrało jakieś odpowiednie osoby do moderowania, byłoby ok. nie widzę żadnego problemu, bo to właśnie sb jest "sercem" forum

@Eldoth - Ty lepiej w ogóle sie nie odzywaj.

@edit: skoro to jest tylko do kontaktu z administracją, a można to równie dobrze zrobić w grze, to po KIJA w ogóle jest forum? usuńmy wszystko~!

Jeahok
25-09-2012, 21:25
warto byłoby zablokować handel w grze, wyłączyć bójki i pojedynki pomiędzy graczami, usunąć mfy i zastąpić je dobrowolnymi dotacjami i wyłączyć czat; nie będzie już trzeba robić panelu dla GMów

już jeden taki był, co miał zrobić, żeby nie było niczego, nie jesteś oryginalny Adi

Loco
25-09-2012, 21:26
To możemy się pożegnać, było miło.

RoLL
25-09-2012, 21:26
Forum bez SB będzie jak dziewczyna bez cycków. Niby jest, ale najważniejszego brakuje ;<

ADIHC1
25-09-2012, 21:27
SB to tylko nasza lokalna fanaberia. Nie jest to popularne rozwiązanie na innych forach i jakoś nikt nie narzeka.

Misa Misa
25-09-2012, 21:28
na każdym forum jest sb :I

RoLL
25-09-2012, 21:28
SB to tylko nasza lokalna fanaberia. Nie jest to popularne rozwiązanie na innych forach i jakoś nikt nie narzeka.
To trzeba było zrezygnować z tego jak forum ruszyło, a nie po ponad roku jak się każdy przyzwyczaił.
Jest szansa, aby to sb jeszcze wróciło?

Squadron
25-09-2012, 21:31
To Forum upadnie razem z grą.

Noriko
25-09-2012, 21:31
Trolle będą chciały trollować to i tak będą to robić... Im nie robi w jakim dziale zamieszczają spam.... Moim zdaniem kasowanie off-topic i sb zniszczy to forum do reszty. Albo będą pustki, albo zrobi się jeszcze większy burdel. Dziękuję, Pozdrawiam.

NieZabijajMnie
25-09-2012, 21:31
SB to tylko nasza lokalna fanaberia. Nie jest to popularne rozwiązanie na innych forach i jakoś nikt nie narzeka.
Bo na innych forach mozna pisac tematy o wszystkim a nie tylko wyreczac graczy kolejnym poradnikiem ktorego nie przeczytaja-> bo nie potrafia znalesc-> bo wiekszosc osob ktore wie gdzie go szukac i co wpisac nie bedzie mialo po co przyjsc na forum?

El Fortuno
25-09-2012, 21:31
W takiej sytuacji to 2 modów 1 super mod i Ty starczycie do pilnowania forum. I tak na innych działach nic się nie dzieje. Po co Ci tak liczna załoga , żebyś jak najmniej robił?

Eldoth
25-09-2012, 21:31
Przyzwyczaimy się. Dobrze będzie :)
Trzeba było nie trollować.

ADIHC1
25-09-2012, 21:31
Jest szansa, aby to sb jeszcze wróciło?
Nie sądzę. Podobny problem był na starym forum, tam jednak już nic zmieniać nie chciałem. A tutaj z kolei naiwnie wierzyłem, że "będzie lepiej".

Loco
25-09-2012, 21:32
Trolle będą chciały trollować to i tak będą to robić... Im nie robi w jakim dziale zamieszczają spam.... Moim zdaniem kasowanie off-topic i sb zniszczy to forum do reszty. Albo będą pustki, albo zrobi się jeszcze większy burdel. Dziękuję, Pozdrawiam.

Zdecydowanie nie, np mnie nie interesuje wchodzenie na forum gdy nie będzie tutaj HP i sb :)

Jeahok
25-09-2012, 21:33
nie rozumiem zatem skąd w ogóle taka forma "komunikacji z administracją" zrezygnujcie z forum, po co jeszcze kasę bulić, zróbcie jakieś dobre FAQ i formularz kontaktowy do administracji - tyle starczy przy twoim mysleniu

Noriko
25-09-2012, 21:34
Zdecydowanie nie, np mnie nie interesuje wchodzenie na forum gdy nie będzie tutaj HP i sb :)

Jak byś chciał zaspamować forum to robiło by Ci to w jakim dziale zaczniesz spamować ? Bo mi na przykład nie.

El Fortuno
25-09-2012, 21:36
Za prawa do forum płacili tylko raz. Tak działa vB

Eldoth
25-09-2012, 21:37
To forum powstało w celu umożliwienia komunikacji graczy z administracją gry. Działy niezwiązane z grą, luźno związane z grą oraz SB miały być tylko dodatkiem. Niestety, okazuje się, że wspomniane "dodatki" są nieproporcjonalnym obciążeniem oraz źródłem problemów, w porównaniu do głównych działów.

W najbliższych dniach zmiany zostaną wprowadzone w życie.


Czasami trzeba wybrać pomiędzy tym co łatwe i miłe, a tym co trudne i właściwe. ..i z tym się pogodzić.

Loco
25-09-2012, 21:37
Jak byś chciał zaspamować forum to robiło by Ci to w jakim dziale zaczniesz spamować ? Bo mi na przykład nie.

Np w ostatnim czasie napisałem sporo postów mimo to dawno nie napisałem nic mądrego :)
spam, spam i offtopic, jednak bez HP i sb już spamował nie będę-nie będę tutaj nawet zaglądał bo to już nie ma sensu. A, więc zatem ma znaczenie bo tu nie chodzi o samą chęć zaspamowania forum.

Pix
25-09-2012, 21:38
Za prawa do forum płacili tylko raz. Tak działa vB

To nie zmienia faktu, że gra upada i tylko kwestią czasu jest aż upadnie całkiem.

ADIHC1
25-09-2012, 21:38
nie rozumiem zatem skąd w ogóle taka forma "komunikacji z administracją" zrezygnujcie z forum, po co jeszcze kasę bulić, zróbcie jakieś dobre FAQ i formularz kontaktowy do administracji - tyle starczy przy twoim mysleniu
I powtarzać/odpowiadać każdemu z osobna? A tak raz poruszona kwestia może zostać przeczytana przez większą ilość zainteresowanych osób, które dodatkowo mogą wziąć udział w dyskusji.

Jeahok
25-09-2012, 21:39
..i z tym się pogodzić.

zacytował mistrza ... tylko, że słuszna droga w bajkach to zazwyczaj ta "trudna i właściwa", a nie jak w tym przypadku "łatwa i miła(dla administracji)"


nie rozumiem zatem skąd w ogóle taka forma "komunikacji z administracją" zrezygnujcie z forum, po co jeszcze kasę bulić, zróbcie jakieś dobre FAQ i formularz kontaktowy do administracji - tyle starczy przy twoim mysleniu
I powtarzać/odpowiadać każdemu z osobna? A tak raz poruszona kwestia może zostać przeczytana przez większą ilość zainteresowanych osób, które dodatkowo mogą wziąć udział w dyskusji.

poważnie wierzysz w to, że ludzie będą używali "szukajki" i , że ludzie którzy im pomagali do tej pory będą dalej tu siedzieć i ich naprowadzać ?

Pix
25-09-2012, 21:40
I powtarzać/odpowiadać każdemu z osobna? A tak raz poruszona kwestia może zostać przeczytana przez większą ilość zainteresowanych osób, które dodatkowo mogą wziąć udział w dyskusji.

O ile nowi gracze POYMŚLĄ i poszukają danego tematu. W pytaniach co drugie pytanie dotyczy tego samego, bo nikomu się nie chce poszukać i znaleźć, tylko czekają na gotowe, a skoro tak, to dlaczego od razu nie usunąć całego forum?

El Fortuno
25-09-2012, 21:44
Co Jacek i Tomi na to?

Eldoth
25-09-2012, 21:46
O ile nowi gracze POYMŚLĄ i poszukają danego tematu. W pytaniach co drugie pytanie dotyczy tego samego, bo nikomu się nie chce poszukać i znaleźć, tylko czekają na gotowe, a skoro tak, to dlaczego od razu nie usunąć całego forum?
Nowym graczom łatwiej będzie trafić do właściwego działu. Formuła forum została uproszczona.

VaanDee
25-09-2012, 21:46
Admin forum nie podjął tej decyzji w pojedynkę, decyzja o zmianach została podjęta wspólnie.

Prócz Jacka z wiadomych względów.

Loco
25-09-2012, 21:48
Można powiedzieć, że administracja przegrała wojnę (która niewątpliwie miała miejsce) z użytkownikami forum i po prostu ich eliminuje, usuwając to co ich tutaj trzymało.

ADIHC1
25-09-2012, 21:53
poważnie wierzysz w to, że ludzie będą używali "szukajki" i , że ludzie którzy im pomagali do tej pory będą dalej tu siedzieć i ich naprowadzać ?
Nie zrozumiałeś mnie. Natomiast chyba dostrzegasz różnicę, kiedy zawsze komunikacja odbywa się jeden do jednego, w porównaniu jeden do wielu? W przypadku spraw bieżących (zmian, błędów, propozycji) jedna wypowiedź trafia do wielu graczy, nie trzeba tego pisać każdemu z osobna.


Co Jacek i Tomi na to?
To samo, co ja: mniej działów - mniej problemów, mniej moderatorów - mniej problemów.

Carpe Diem
25-09-2012, 21:54
ADIHC1 nie pomoże a może zaszkodzić.

Loco
25-09-2012, 21:55
jedna wypowiedź trafia do wielu graczy, nie trzeba tego pisać każdemu z osobna
Pojawia się poważniejszy błąd w grze i każdy gimbus wchodzi i zakłada nowy temat, nie zwracając uwagi na to, że jest 56785 innych takich samych tematów, każdemu trzeba odpowiedzieć.

SystemOfADown
25-09-2012, 21:57
Niech nie będzie niczego.
Niech żyje Kononowicz.

ADIHC1
25-09-2012, 21:57
To i tak lepiej, niż kiedy komunikacja odbywałaby się jeden do jednego ;)

Squadron
25-09-2012, 21:59
mam małe pytanko: wszystkie tematy z HP trafią do kosza czy zostaną usunięte ? czy po prostu ukryte

ADIHC1
25-09-2012, 22:00
Ukryte na pamiątkę ;)

Squadron
25-09-2012, 22:01
Zajebiśćie :d

Poojka
25-09-2012, 22:03
Hahahahahahaha, no to mi dzisiaj humor poprawiło.
Ciekawe, bo jak mniemam teraz dopiero rozwinie się trollowanie.

Squadron
25-09-2012, 22:04
Ja to pakuje kredki i spieprzam.

Loco
25-09-2012, 22:06
Ostatni raz wyłączyli mi sb w 1979.

El Fortuno
25-09-2012, 22:10
No to nie ma co już gdybać , widzę że same tegie głowy myślały nad tym iście szatanśkim pomysłem. Piękny samobój z waszej strony. Leniwy mod składzie i najwiekszy forumowy leń adi.

SystemOfADown
25-09-2012, 22:10
https://www.youtube.com/watch?v=YKss2uYpih8&feature=fvwrel

Loco
25-09-2012, 22:14
Ja to załatwię, ja mam kontakty, wyciągam telefon i dzwonie do Lorą Blą.

Tomi
25-09-2012, 22:29
Jak doskonale wiecie SB jest utrzymywane głównie dla grupki osób (praktycznie niezmiennie tej samej), i o ile ta grupka potrafiła by się zachować to nikomu by to SB nie wadziło. Niestety często (coraz częściej) jest inaczej i po prostu przekroczona została pewna granica (przynajmniej przez niektórych z Was). Nie dziwcie się też, że po stworzeniu n-tego multi i po n-tym banie nikt już nie traktuje poważnie tego co piszecie.

Loco
25-09-2012, 22:34
I tak wszystko poszło na Eldotha, który ani nie ma multi ani nie dostawał banów xd

Jeahok
25-09-2012, 22:34
Jak doskonale wiecie SB jest utrzymywane głównie dla grupki osób (praktycznie niezmiennie tej samej), i o ile ta grupka potrafiła by się zachować to nikomu by to SB nie wadziło. Niestety często (coraz częściej) jest inaczej i po prostu przekroczona została pewna granica (przynajmniej przez niektórych z Was). Nie dziwcie się też, że po stworzeniu n-tego multi i po n-tym banie nikt już nie traktuje poważnie tego co piszecie.

a czy kiedykolwiek traktuje?, nawet jeśli to kwestia kilkudziesięciu osób piszących na sb to po co nam to zabierać? nie jeden gracz na początku pisze coś na forum, gdy nie wie gdzie założyć temat; zwiększcie rygor i nie bawcie się w kneble na sb tylko od razu banujcie na całym forum i będzie git

ADIHC1
25-09-2012, 22:43
banujcie na całym forum i będzie git
Jest taki "git", że zbanowany od razu wraca na innym koncie.

Kampaj
25-09-2012, 22:46
Smutno bedzie bez sb, ale to chyba jadyne rozwiazanie.

Nikon
25-09-2012, 22:46
Jest taki "git", że zbanowany od razu wraca na innym koncie.


można by wprowadzić SB dla graczy którzy mają odpowiednią reputacje - np. 30 reputów lub dla graczy którzy maja konto x czasu
to by uniemożliwiło pisanie z nowych kąt
...

NieZabijajMnie
25-09-2012, 22:47
Jest taki "git", że zbanowany od razu wraca na innym koncie.


Tą taktyke stosuja 2 moze 3 osoby wiec usuwacie sb... okej F**k logic

MasterOfPuppets
25-09-2012, 22:53
odpowiedzialnosc zbiorowa

Loco
25-09-2012, 22:57
Jest taki "git", że zbanowany od razu wraca na innym koncie.
Wtedy ban w grze, tam konta szkoda :)
Osób nie reformowalnych ile jest? 3-4? :D

Psotka
25-09-2012, 23:04
Skoro tak bardzo chcecie zachować sb i hp, a co za tym idzie jak zostanie usunięte nie będzie wam się chciało wchodzić na forum, to zaproponujcie sami taki układ, żeby był i wilk syty, i owca cała. My mamy już dość ciągłe banowania niektórych osób, które i tak po dosłownie 1 minucie wracają z powrotem na następnym koncie i od nowa zaczynają swoje wariacje.

Na forum mamy osoby typu musaraj, soad, potencjalny nabywca, które po zbanowaniu grzecznie odczekują karę i wracają z powrotem spokojne i nie wadzą nikomu przez jakiś czas. Jednak są też osoby, które niestety nie potrafią się zachować i tylko "umilają" innym życie na forum, dla których konto w grze nie ma znaczenia i nie zależy im na nim, a dzięki którym mamy teraz tą całą burzę.

Czarnulka, opcja od np. 30 pkt reputacji nie wchodzi w grę, ponieważ powstały by kółka wzajemnej adoracji nabijające sobie nawzajem punkciki.

RoLL
25-09-2012, 23:12
My mamy już dość ciągłe banowania niektórych osób, które i tak po dosłownie 1 minucie wracają z powrotem na następnym koncie i od nowa zaczynają swoje wariacje.

Czasami wystarczy dać nam trochę więcej luzu. Gdy ostatnio się trochę wygłupialiśmy bez większej szkody to Coni dostał niesłusznego knebla. Gdyby go nie dostał, nie robił by kolejnych kont. Oczywiście nie mam zamiaru bronić trolli, bo sam się z nim użerałem na portalu i wiem o co chodzi. Jednakże uważam, że wyłącznie SB dla wszystkich jest Meeeeega głupotą. Nie mam zamiaru odpowiadać za innych.

Btw. Takie chwalenie użytkowników trochę nie przystoi moderatorowi.

El Fortuno
25-09-2012, 23:12
Ja jestem grzeczny na sb dlaczego muszę płacić za występki innych

Jeahok
25-09-2012, 23:13
Czarnulka, opcja od np. 30 pkt reputacji nie wchodzi w grę, ponieważ powstały by kółka wzajemnej adoracji nabijające sobie nawzajem punkciki.
ciężko o nabicie tylu punktów i wątpię żeby komuś się w ogóle chciało bawić w regularne rozdawanie 3 reputów trzem różnym osobą, a uniemożliwiło by to powrotu "ukaranym" na multi kontach. Problem tu leży raczej w tym, że utrudniłoby się korzystanie z forum nowym graczom, dla których limit 30 reputów przy obecnych warunkach jest niemalże nieosiągalny bez jakiegoś intensywnego zaangażowania się w projekty.

Tacy "zakładacz nowych kont" mogą również atakować inne działy, więc co zmienia usunięcie off topicu i sb ?

Psotka
25-09-2012, 23:15
Jednakże uważam, że wyłącznie SB dla wszystkich jest Meeeeega głupotą. Nie mam zamiaru odpowiadać za innych.

To zaproponuj takie rozwiązanie, które zadowoli i was, i nas, a trolle nie będą się panoszyły.

Loco
25-09-2012, 23:15
Tacy "zakładacz nowych kont" mogą również atakować inne działy, więc co zmienia usunięcie off topicu i sb ?

Większość z tych graczy jest tutaj dla tych działów i właśnie sb-bez tego forum szybko się znudzi.

Ash
25-09-2012, 23:15
My mamy już dość ciągłe banowania niektórych osób, które i tak po dosłownie 1 minucie wracają z powrotem na następnym koncie i od nowa zaczynają swoje wariacje.

To nie do graczy się żalić tylko wyciągnąć wnioski z systemu karania. Na v2 takiej popularności w tworzeniu multi, by pisać na sb nie było. Ostry powinny wrócić.

RoLL
25-09-2012, 23:18
To zaproponuj takie rozwiązanie, które zadowoli i was, i nas, a trolle nie będą się panoszyły.
To raczej Wy(administracja) powinniście znaleźć jakąś alternatywę dla tak znaczącej zmiany, aby inni nie byli poszkodowani.
Jakoś pół roku temu nie było dużego problemu z sb. Nie wiem czy to mentalnosć użytkowników się zmieniła. Czy zwyczajnie administracja popełniła jakiś błąd w swoich działaniach.

PS. Co byśmy nie zaproponowali to i tak przeważnie odpowiedź Adiego brzmi - "vB nie ma takiej opcji."

Nikon
25-09-2012, 23:25
PS. Co byśmy nie zaproponowali to i tak przeważnie odpowiedź Adiego brzmi - "vB nie ma takiej opcji."

kto wg założył forum na vb?
proponuje go za karę zdegradować do rangi "użytkownik"

Antybristler
25-09-2012, 23:32
Ja myślę, że rozwiązanie 30 pkt. reputacji + staż min. 2 tygodnie + min. 20 postów byłoby optymalne.
Jeśli to technicznie możliwe, to dałbym szanse temu SB. Jeśli nie wyjdzie, to będzie można bez skrupułów i sentymentów zamknąć je raz na zawsze.

El Fortuno
25-09-2012, 23:38
Od momentu założenia konta grze a co za tym idzie i na forum , istniała by tygodniowa blokada na sb , i możliwość oglądania forum jako zalogowany ale z panelu bardziej gościa. Nowi graczę przeglądali by forum ale nie mogli by pisać postów. Może to by uchroniło przed głupimi propozycjami albo propozycjami tego samego. A dla trolla nie miało by sensu zakładanie nowego konta bo i tak istniała by tygodniowa blokada.

Loco
25-09-2012, 23:38
Moim zdaniem administracja i moderacja ułożyła świetny scenariusz. Mieli dość kilku osób, uzgodniła w swoim śmiesznym dziale role. Jeżeli sb miałby być wyłączone to co zrobiłby ADIHC1?
-Wyłączyłby sb.
Dlaczego tego nie zrobił? Dlaczego czeka z tym kilka dni?
Chcieli postraszyć i tyle. Teraz nagle Psotka występująca w roli tej dobrej moderatorki i próbująca ratować sb, chcąca dojść do konsensusu. Teraz kilka utrudnień dla osób nie grających w mfo, zaś siedzących i przeszkadzających na forum i voila.

RoLL
25-09-2012, 23:39
Gracz nawet z 1 lvlem musi mieć możliwość pisania postów, aby mógł zgłaszać błędy. Adi chce tylko ograniczyć SB i Offtopic, więc jedynie tam mogłaby taka blokada istnieć. Chociaż jak troll się uprze to nawet może błędy strollować.

Psotka
25-09-2012, 23:43
Teraz nagle Psotka występująca w roli tej dobrej moderatorki i próbująca ratować sb, chcąca dojść do konsensusu.

Ja jestem za całkowitym usunięciem SB i HP, a nie utrudnianiem dostania się to tych części forum.

RoLL
25-09-2012, 23:46
Ja jestem za całkowitym usunięciem SB i HP, a nie utrudnianiem dostania się to tych części forum.
Czyli jesteś za całkowitym usunięciem, ale każesz nam szukać rozwiązania? Gratuluję.
Wydaję mi się, ze wersja Loco jest bardzo prawdopodobna.
Psotka chyba pomyliła scenariusze i przez te 3 ostatnie posty grała kogoś innego.
Tym razem prima aprillis wam nie wyszedł.

Loco
25-09-2012, 23:46
Kurcze Coni dostał jakieś nie do końca słuszne kneble i założył z 2 czy 3 konta. Ja miałem ochotę pewnego wieczoru pogadać na sb i popisać na forum też założyłem jakieś konto dodatkowe bo knebel. U innych osób jak coś się takiego zdarzyło to jeszcze na mniejszą skalę, może jakieś jedno konto, a tutaj już afera, zamykamy sb, off topic. Weźcie najlepiej to zamknijcie ten temat i zapomnijmy o sprawie.

Jeahok
25-09-2012, 23:49
mówicie o gigantycznym problemie banowania trolli, myśląc konkretnie o kilku osobach, które wygląda na to, że was pokonały

Psotka
25-09-2012, 23:50
Tym razem prima aprillis wam nie wyszedł.

śmieszny jesteś :D wszyscy mod, smod i admini są za zamknięcie tego bałaganu, natomiast to wam powinno zależeć na nie zamknięciu tego i zaproponowaniu takiego rozwiązania, które byłoby do przyjęcia i możliwe w realizacji.

Squadron
25-09-2012, 23:50
Administratorzy i moderatorzy są za słabi na prowadzenie tego forum

VaanDee
25-09-2012, 23:55
Czyli jesteś za całkowitym usunięciem, ale każesz nam szukać rozwiązania? Gratuluję.
Wydaję mi się, ze wersja Loco jest bardzo prawdopodobna.
Psotka chyba pomyliła scenariusze i przez te 3 ostatnie posty grała kogoś innego.
Tym razem prima aprillis wam nie wyszedł.

Macie coś więcej do stracenia? lament, spam i trolling to wszystko na co Was stać w tym temacie?
Jeśli tak to idealnie potwierdzacie słuszność decyzji jaką podjęto.

Również jestem za całkowitym usunięciem, ale z drugiej strony jeśli istnieje jakiś konsensus ...

Jeahok
25-09-2012, 23:56
No, na to wygląda. Powinni postarać się zredukować ilość aktywnych tematów do trzech, góra czterech bo przy takiej ilości martwię się o nich.

SystemOfADown
25-09-2012, 23:57
https://oi46.tinypic.com/qzewkz.jpg by sq

Moja propozycja rozwiązania problemów z trollami na forum.

Loco
25-09-2012, 23:58
Macie coś więcej do stracenia? lament, spam i trolling to wszystko na co Was stać w tym temacie?
Jeśli tak to idealnie potwierdzacie słuszność decyzji jaką podjęto.
Pewnie myśleliście, że będzie lizanie dupska. KrystianMO odszedł. KrystianMO siedział w dupie i świata nie widział.

RoLL
26-09-2012, 00:00
Są za zamknięciem bo? Bo po prostu im się nie chce. A jak już im się zachce to robią to w sposób tragiczny. Dla przykładu ostatnia sytuacja, kiedy Coni dostaje knebla. Jest późna godzina, kilku znajomych na sb, luźne rozmowy, jest śmiesznie. Nic strasznego się nie dzieje. Wtedy też Eldoth wpadł na pomysł, aby usuwać nam shouty, które nikomu nie szkodziły, a po kilku minutach znikły by w archiwum. Dobrze usuwa, spoko. Ale niech o tym poinformuje. Dodam jeszcze, że godzinę wcześniej na sb był taki spam (emotkami,capsem), że nie dało się tego czytać, w tej zabawie brał też udział Eldoth. Trochę takie niefair było to zachowanie nie sądzisz?
Bardzo podoba mi się zachowanie Mhla, który zwyczajnie ostrzega, że dana osoba ma się uspokoić, a nie działa w taki sposób jaki to robi Eldoth.
Naprawdę uważam, że SB nie jest dużym problemem. Bardziej martwiłbym się tym, że starszym graczą odechciewa się grać, niż tym, że na SB jest lużna atmosfera.

Nawiązując jeszcze do tego, że jestem śmieszny - Cieszę się, że Cię rozbawiłem. Wpadnij kiedyś na SB i porozmawiaj na luzie, a nie jako slużbistka, to będziesz miała więcej okazji do śmiechu ;)

NieZabijajMnie
26-09-2012, 00:03
Od momentu założenia konta grze a co za tym idzie i na forum , istniała by tygodniowa blokada na sb , i możliwość oglądania forum jako zalogowany ale z panelu bardziej gościa. Nowi graczę przeglądali by forum ale nie mogli by pisać postów. Może to by uchroniło przed głupimi propozycjami albo propozycjami tego samego. A dla trolla nie miało by sensu zakładanie nowego konta bo i tak istniała by tygodniowa blokada.


Błędy, Handel, Projekt MF, Pytania-- bez limitu
Propozycje, Rozmowa, Forum-- 1-2 tyg ( nie wiem czy dać Rozmowę do bez limitu [Uwaga na oszustów itp tematy] czy do ograniczenia)
Sb, Off-topic --1 miesiąc

Bez limitu wiadomo czemu bez limitu
1-2tyg żeby gracze się opatrzyli z forum jak funkcjonuje itd jeśli ma genialny pomysł to może pare dni poczekać.
1 miesiąc utrudni trollowanie multi będzie średnio opłacalne bo się długo czeka przy osobach posiadających dużo multi uśmiech do Tomiego na zbanowanie całego tałatajstwa ( problem dotyczy 2-3 osób więc tego się da dopilnować). Knebel i ban dla osoby przyłapanej na multi bez odwołania niezależnie od powodu.

Reputacji teraz nikt nie daje a liczba postów...dość kontrowersyjna, bo nie muszą być mądre ^^

I czemu do jasnej anielki osoby z reputacją -10 mogą pisać w off topiku -.-' weźcie ogarnijcie to za coś mają tą minusową reputacje....

Możecie też szybko minusować do -10... zerowanie reputacji + jest paru moderatorów( po -1) admin chyba może dać -5 i wtedy i b. uciązliwy troll wyłaczony z użytkowania sb [ oczywiście wyłączacie tez dodawanie + reputacji...] itp

ReveL
26-09-2012, 00:42
https://www.youtube.com/watch?v=25C8xGm-Pl4

Goolman
26-09-2012, 01:39
śmieszny jesteś :D

Zakładam się, że JA za taki tekst do jakiegos moda, np. do Ciebie Psotka oberwałbym bana. Człowiek może być zabawny, a nie smieszny. Nie chcę nic mówić, ale go obraziłas i powinnas Przeprosić, albo sobie dać bana?

Tak jestem multi, dlatego nie pisałem w tym temacie, ale jak widzę że MoD ubliża użytkownikom to mnie krew zalewa.

Otherside
26-09-2012, 01:58
to co, zostaje juz tylko fb?

pozatym, odnosze wrazenie ze troszke mylimy tutaj pojecia spam i trolling. My raczej spamujemy forum, nie trollujemy. Spam nikomu nie szkodzi ( ten temat to jeden wielki spam), wiec nei wiem o co chodzi ;<

ADIHC1
26-09-2012, 02:18
I czemu do jasnej anielki osoby z reputacją -10 mogą pisać w off topiku -.-' weźcie ogarnijcie to za coś mają tą minusową reputacje....
Błąd vB. Będąc w grupie moderowanej, można pisać bez przeszkód w działach, w których nie są zliczane posty. W sumie nie pamiętam po co wyłączałem liczenie postów w niektórych działach...

Wracając do kategorii Off-topic i SB. Dajcie mi jeden dobry podwód czemu miałbym nie skorzystać z nadarzającej się okazji do "zrzucenia balastu" z tego forum? W działach off-topicowych są praktycznie same bzdury, a SB - tak, jak wspomniał Tomi - jest trzymane chyba tylko dla garstki osób. Pomijam już fakt, że jak pewnie pójdę wam na rękę w stronę ograniczeń o jakich wspomniała Czarnulka lub sic, nikt tego gestu nie doceni i dalej ta "luźna" część forum będzie generować więcej problemów, niż cała reszta forum razem wzięta.

Nikon
26-09-2012, 11:09
Błąd vB. Będąc w grupie moderowanej, można pisać bez przeszkód w działach, w których nie są zliczane posty. W sumie nie pamiętam po co wyłączałem liczenie postów w niektórych działach...

Wracając do kategorii Off-topic i SB. Dajcie mi jeden dobry podwód czemu miałbym nie skorzystać z nadarzającej się okazji do "zrzucenia balastu" z tego forum? W działach off-topicowych są praktycznie same bzdury, a SB - tak, jak wspomniał Tomi - jest trzymane chyba tylko dla garstki osób. Pomijam już fakt, że jak pewnie pójdę wam na rękę w stronę ograniczeń o jakich wspomniała Czarnulka lub sic, nikt tego gestu nie doceni i dalej ta "luźna" część forum będzie generować więcej problemów, niż cała reszta forum razem wzięta.

Ja to doceniam. Jesteś moim bohaterem.
Wprowadź te ograniczenia na okres próbny. Jeśli plebs nadal się nie będzie umiał zachować to wyłącz SB.

Carpe Diem
26-09-2012, 16:50
Prawda jest taka, że administratorzy to narcyzy zapatrzone w siebie.
Offtopic i shoutbox im nic nie przeszkadza, to tylko pretekst po to by zwolnić Eldoth'a jednocześnie nie przyznając mi racji, że on się po prostu nie nadawał.
Posunęli się do aż do takiego kroku byleby ukryć swoje błędy oraz zachować twarz - z tego w końcu słynie nasz ADIHC1.

Co do trolli i multikont to domyślam się, że nie o mnie piszecie.
Gdybym otrzymał słusznego knebla zapewne bym go odsiedział, ale niestety otrzymałem knebla zupełnie niesłusznego, niewiadomo z jakiego powodu, a unikanie wyjaśnień ze strony Eldoth'a mnie w tym utwierdziło.
Poza tym gdyby knebel był nawet słuszny, ale otrzymuje odpowiedź, że jest na zawsze to chyba nie można takiego knebla traktować poważnie.

Jednym słowem administracja obarcza w tym momencie zupełnie nie te osoby co powinna.
Powinna najpierw zacząć od pilnowania 'swoich' a dopiero potem zacząć patrzeć na innych, w tym momencie powinna zareagować na zachowanie Eldoth'a i żądać od niego wyjaśnień a nie pozwalać mu na samowolkę, przez to, że zrobiła zupełnie inaczej możemy dostrzec teraz tego konsekwencję.
Poza tym postawcie się wtedy w sytuacji użytkowników, co widzą nadużywanie władzy przez moderatora gdzie admin w ogóle nie reaguje ...
Szukajcie teraz kozła ofiarnego wśród graczy, ale wiedzcie że i tak większość z nich zna prawdę, a prawdy nie zmienicie jakkolwiek byście się starali.

Piszcie sobie co chcecie, ale nie zdołacie mi wmówić że doprowadzenie do upadku Offtopicu i Shoutboxa jest winą graczy.
Ostatnio może były burzliwe sytuacje na forum, ale zadajcie sobie pytanie DLACZEGO?
Naprawdę Wasze zachowanie jak i 'rozwiązanie' jest w tym momencie żałosne, próbujecie ukarać nas graczy za to czego nie zrobiliśmy.

Wciąż mam nadzieję, że przejrzycie na oczy, pozdrawiam.

Antybristler
26-09-2012, 17:57
A więc sprawdziło się przysłowie ADIHC1:

A nie mówiłem
Na tyle ile znam administracje i modów, to raczej trudno mi uwierzyć w ten jakiś spisek. Z doświadczenia wiem, że takie sprawy byłyby zawsze dyskutowane w gronie adminów i modów i wtedy zapada decyzja. Na forum v2 też były jakieś "krzyki" przez kilka dni po wyłączeniu SB (choć była to inny powód), ale uspokoiło się po pewnym czasie i jest święty spokój. Jak i w tym przypadku, będzie to kontrowersyjna, ale chyba jedyna sensowna decyzja.

El Fortuno
26-09-2012, 18:21
Już wkrótce na forum najciekawszym działem pozostanie kosz.
I tak ostatnio ma wiecej przeglądających niż inne działy nie licząc HP :)

Hemoroid Mocy Cienia
26-09-2012, 19:12
Wyrażam swoją dezaprobatę. Już dział handel jest mniej potrzebny, a dużo więcej moderowania wymaga.

VaanDee
26-09-2012, 19:38
Wyrażam swoją dezaprobatę. Już dział handel jest mniej potrzebny, a dużo więcej moderowania wymaga.

Dział handel jest bezpośrednio powiązany z grą podobnie błędy czy propozycje.
Poza tym dziwi mnie fakt, że nowy użytkownik wypowiada się w sprawie która go nie dotyczy.
Czyim multi jesteś?

ADIHC1
26-09-2012, 19:51
Wprowadź te ograniczenia na okres próbny. Jeśli plebs nadal się nie będzie umiał zachować to wyłącz SB.
Czuję, że będę tego żałował, ale niech stracę - spróbujmy. Dzisiaj w nocy lub jutro wyklikam zmiany - Off-topic i SB dostępne dla użytkowników o stażu dłuższym niż 30 dni.

El Fortuno
26-09-2012, 20:08
No adi jednak troche masz jaja. Dobrze zrobiłeś dając okres próbny

Fell
26-09-2012, 22:06
To dobry pomysł. Czytałem o nim w dziale propozycje.
Wojna przeniesie się na inny poziom.
Najważniejsze żeby przeciętni userzy szybko gasili trollujacych.
Obawiam się tylko, że to paradoksalnie wzmocni trollujacych. Mogą teraz szantażować trollingiem, a modzi chcą utrzymać status quo będą przymykać oczy na tzw. drobne przewinienia. Wówczas sytuacja wróci do punktu wyjścia z tym, że o wiele bardziej dramatyczna. Jedyne rozwiązanie to wewnętrzna lista trolli i brak tolerancji na ich wybryki. Lista musi być uczciwa bez żadnych "bo to w sumie fajny gość". Poza tym warto się zastanowić nad wprowadzeniem bana na te dodatkowe uprawnienia.

Squadron
27-09-2012, 18:16
To jak ? Będą jakieś zmiany ?

El Fortuno
27-09-2012, 18:20
Niby coś adi tam klika nad zmianami Ale czy sobie poradzi ten leń to zobaczymy.
;)

ADIHC1
27-09-2012, 19:49
Może dzisiaj uda się uniknąć problemów, na jakie wczoraj się natknąłem i w końcu uda się to skonfigurować prawidłowo ;)

musaraj
27-09-2012, 23:18
Nie będę szukał linków. Ale przypomnę pewne ciekawostki.
Niedługo po wyłączeniu SB na v2 - czemu? Proponuję, aby tam włączyć, by tam przeniosły się ogólnotemtyczne rozmowy, a tu by było "czysto". Propozycja odrzucona, "bo nie". Jakie są powody, by na forum v2 nie było SB, tego nie wiem. A mogłoby to rozwiązać pewne problemy. Np. te, przez które "zaoferowaliście" wspaniałomyślne wyłaczenie OT i SB.

W temacie "Zaduma nad MFO" - wygarniam adiemu, że z trudem przyznaje się do błędów, czego praktycznie nie zrobił przez większość istnienia tego forum. ( https://forum.mfo3.pl/showthread.php?14633-Zaduma-nad-MFO&p=102862#post102862 - miłej lektury).

Czekam cierpliwie, aż to forum upadnie. Miłe uczucie pastwienia się nad obliczem Śmierci.

ADIHC1
28-09-2012, 01:07
Jakie są powody, by na forum v2 nie było SB, tego nie wiem.
https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?p=444205#444205

Tak tam, jak i tutaj - zapracowaliście sobie na to. Tam jednak na pewno SB pozostanie wyłączone.

ADIHC1
28-09-2012, 03:00
Wprowadziłem zmiany.

Jeśli ktoś jest na forum dłużej niż 30 dni (oraz ma dodatnią reputację) i nie widzi działów kategorii Off-topic oraz SB, to niech da znać.

musaraj
28-09-2012, 09:48
Adi, nieładnie dublować posty.

Ale widzisz, wyjaśniałem Ci - wszyscy, co robili tutaj burdel (np. Eldoth) przenieśliby się na forum v2, a tu byłby względny spokój.
Mówiąc, że nie wiem po co tam wyłączono miałem na myśli, że mfo v2 z wolna wymiera, a co za tym idzie forum też. Komu więc zrobiłoby róznicę, czy będzie tam SB czy nie?

Dodatkowo, mogłoby być domyślnie zwinięte.

RoLL
28-09-2012, 10:04
Dobrze jest jak jest.
Musaraj jeśli liczysz na to, że przebijesz się przez Elitę v2 to powodzenia :)

ADIHC1
28-09-2012, 19:47
Komu więc zrobiłoby róznicę, czy będzie tam SB czy nie?
Moderatorom tamtego forum (czyli głównie mi).

musaraj
28-09-2012, 20:42
No to może ukrycie go w jakiś sposób tak, by wiekszosc nie zwracala na niego uwagi (w tym biedni, zapracowani moderatorzy tacy jak Ty).

ADIHC1
28-09-2012, 21:15
Daj mi jeden dobry powód czemu miałbym iść na rękę użytkownikom, z którymi i tak są praktycznie same problemy?

Potencjalny Nabywca
28-09-2012, 21:57
Bo pokażesz swoje dobre serduszko :)

musaraj
28-09-2012, 22:25
Daj mi jeden dobry powód czemu miałbym iść na rękę użytkownikom, z którymi i tak są praktycznie same problemy?

Bo chcesz mieć spokój?

ADIHC1
28-09-2012, 22:36
Włączenie SB na starym forum != spokój ;)

A tutaj i tak poszedłem wam na rękę.

Jeahok
28-09-2012, 22:56
ale jakie multum atrakcji dla moda, jak nie ma kogo banować to zawiewa nudą chyba nie ?

El Fortuno
28-09-2012, 22:57
Już nie płacz nie płacz : )
Powinieneś się cieszyć że masz takich userów na forum a nie ma nich narzekać, my tu jesteśmy od narzekania ; D

ADIHC1
29-09-2012, 01:08
Daj palec a wezmą całą rękę... ;)