PDA

Zobacz pełną wersję : Przywileje/Nagrody za utrzymywanie miejsca w rankingu ;)



Everminddd
12-09-2012, 14:29
Nie jest to mój pomysł(w sumie też o tym myślałem, ale do rzeczy ;P), robię nowy temat, aby można o tym swobodnie rozmawiać ;)


Zetony sa fajne, ale skoro niektorzy gracze sa zbyt leniwi aby sie pofatygowac je zdobyc oznacza to, ze sa one niewystarczajacym motywatorem.

Moze trzeba...

...nagradzac najwyzsze miejsca przychodem zetonow - zetony wydawane graczowi w odstepach czasu za utrzymanie swojego miejsca, jesli kontynuuje aktywnie walczyc (moze musi byc nawet "ciagle wpisany" na arenie?)
...dac bardzo maly bonus % do calkowitego dropu z potworkow zalezny od ranku gracza?
...stworzyc niewielkie lokacje z dostepem tylko dla graczy, ktorzy osiagneli pewien prog punktow rankingowych?
...dac bardzo mala redukcje % w podatkach i prowizjach placonych na handlu i aukcji przez gracza, rowniez zalezny od rankingu?
...wyplacac pojedyncze MF za utrzymanie najwyzszych miejsc w rankingu (kwestia aktywnosci i wpisania sie na arenie)?
...wynagradzac graczy wpisanych na arene BARDZIEJ od graczy atakujacych (jak wiadomo, latwo mozna zobaczyc kto jest tym incognitto)?
...ZNACZNIE zwiekszyc stawke wyplacanych zetonow za walki wysokorankingowe (zeby sie chociaz oplacalo)?
...zwiekszyc o bardzo mala wartosc szybkosc chodzenia postaci, zaleznie od rankingu (lol)?
...ustawic minimalne bonusy % w rzutach na sukces w kowalstwie zalezne od rankingu?
...ustawic minimalne bonusy % w rzutach na sukces w ogole jakiegokolwiek "zawodu" zalezne od rankingu?

Zdaje sobie sprawe, ze niektore z tych propozycji sa zdecydowanie niezbalansowane i przesadzone, ale byc moze podsuna one pomysl innym czytajacym albo administratorom na bardziej wywazone nagrody. Wymyslone na szybko :p

O to to... Sam miałem pisać nowy temat na temat nagrody za dane miejsce w rankingu na koniec dnia(chodzi mi o 24 godzinny) jak i np. co tydzień za zwykły. Nie, które z tych propozycji są ciekawe i w miarę łatwe do wprowadzenia(tak mi się wydaje ;P)
Może to by zachęciło ludzi do większego uczestnictwa w walkach? Warto nad tym pomyśleć ;)

Pozdrawiam

Doktor Lewatywa
12-09-2012, 14:31
Wg mnie gdy dojdą dodatkowe możliwości wykorzystania żetonów i zostanie zwiększona ich ilość za walkę to w zupełności powinny wystarczyć.

Fatal
12-09-2012, 15:38
Na nie, gracze walczący pvp by mieli zbyt dużą przewagę.

ReveL
12-09-2012, 15:50
Na nie, gracze walczący pvp by mieli zbyt dużą przewagę.
to akurat słaby argument. a może właśnie ruszyło by pvp?

Filozof
12-09-2012, 16:28
Jeżeli dobrze pamiętam to żetony miały być również za TOP3 rankingów PvP (stałych) - odpowiedni dochód dzienny w zależności od miejsca.
Co z tą propozycją?

Pix
12-09-2012, 16:30
Pomysł całkiem dobry, ale musiałyby to być w miarę zachęcające rzeczy, bo większość graczy nie walczy dlatego, że im się nie chce lub coś w tym stylu. Gdyby nagrody były za słabe stwierdziliby, że nie ma sensu się wysilać dla byle czego i PVP dalej będzie stało w miejscu, gdyby zaś nagrody były za dobre gracze PVE też by czegoś chcieli dla siebie. Trzeba dobrze pomyśleć co i jak.

Orlen
12-09-2012, 16:36
a jakies przedziały lvl'owe tych nagród? Wiadomo że na 50 lvl'u nie wbiję tyle auto co na 20...


gdyby zaś nagrody były za dobre gracze PVE też by czegoś chcieli dla siebie.
Doswiadczenie, złoto zdobyte 24h, złoto. To są raczej rankingi dla graczy PvE, i może jeszcze poziom pokonania bossa, ale to dla każdego.

ReveL
12-09-2012, 16:42
a jakies przedziały lvl'owe tych nagród? Wiadomo że na 50 lvl'u nie wbiję tyle auto co na 20...
Spójrz z innej strony, itemy na 20lvl nie są nawet w porównaniu warte tyle co te na 50lvl więc się równoważy

Jaaraargh
12-09-2012, 16:44
Na razie powinny być za PvP by zachecic graczy do walk na arenie.

Potencjalny Nabywca
12-09-2012, 16:44
Spójrz z innej strony, itemy na 20lvl nie są nawet w porównaniu warte tyle co te na 50lvl więc się równoważy

Co się równoważy? Tak czy siak lepiej wyjdzie ten na 20 levelu.

Orlen
12-09-2012, 17:39
No własnie nie wiem co mu się równoważy... EQ na 50 droższe i mniej można wbić...

Via
12-09-2012, 22:25
Jak zachecac to duzym kalibrem.

Polsrodki nie zostana zauwazone :)

Edit: odnosnie przedzialow lvlowych - wszystko mozna zrownowazyc jakas skomplikowana matematyczna formula z duza iloscia stalych balansujacych, rank * poziom * stala na poczatek? Nie? Trzeba przetestowac jakie liczby to da roznym ludziom. Moze rank * poziom^2 * stala.

Edit2: No rank * poziom^2 * stala to raczej napewno nie ;) ale wiecie o co mi chodzi

Everminddd
13-09-2012, 11:13
Trzeba przemyśleć wszystko, od tej propozycji, przez rozwijanie PvP Auto, a także samej inteligencji. Zmiany trzeba wprowadzać powoli, żeby wszystko było przemyślane, bo inaczej otrzymamy odwrotny skutek niżbyśmy chcieli ;)

Samo Top3 nie będzie dobrym rozwiązanie, bo strasznie trudno jest się tam wbić. Ranking nie powinien być tylko na pokaz. Ja sam jakoś strasznie nie próbuje się tam wbić(chociaż i tak pewnie bym rady nie dał ;P), ale gdy w jakiejś dziedzinie jest się najlepszym to powinno się mieć z tego profity. Ale też tak jak pisałem wcześniej nie sądzę, żeby nagradzanie Top3 było dobrym rozwiązaniem, jeśli już to nawet Top50 - oczywiście stopniowo zmniejszając nagrody.

Jedyne czego się boje to to, że jak ktoś będzie miał wysoki rank, to po prostu będzie unikał walk, żeby dostać cały czas nagrody. Jedyne co w tej sytuacji przychodzi mi na myśl to brak walk/zapisu na arenie powinien powodować spadek ranku co jakiś czas.

Pozdrawiam

Pix
13-09-2012, 12:46
Zwróćcie uwagę na to, że jeżeli nie walczy się przez jakiś czas, to znika się z rankingu. Osoby z topki musiałyby walczyć, aby cały czas otrzymywać nagrody, chyba że wtedy po prostu znajomi zaczęli by pomagać, typu "poddaj się".

Tomi
13-09-2012, 13:39
Ewentualne większe nagrody za topkę musiały by być powiązane z niemożnością uniknięcia walki rankingowej, jeśli ktoś miałby chęć rzucić wyzwanie.

MasterOfPuppets
13-09-2012, 14:46
Dużo problemów może się z tym wiązać.

Ktoś wbija 40lv i od razu dostaje wyzwanie. Zero czasu na konsolidacje eq itp.
Po za tym powinna być opcja wstrzymania wypłat za niemożnośc rzucenia wyzwania.(nie wieczna ,ale np.po progach unikatowych 20/30/38/40/48/50).

No i tych wyzwan unikałbym na walce manualnej.