PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany bójki



Jeahok
04-09-2012, 15:13
Dwie kwestie w bójkach mi nie pasują:

Wbijając 51 lvl i wyższy, jesteśmy mocno ograniczeni w dobrze przeciwników do zaatakowania. Każdy 50 poziom w przedziale rankingowym może nas zaatakować i walczyć o wszystko, podczas, gdy my możemy atakować tylko swój poziom i wyższy. Nijak to nie sprzyja pvp w grze, a głupio, żeby wbicie wyższego poziomu było karą. Przewaga 10 punktów w statystykach nie jest duża, a z każdym nowym updatem będzie miała ona jeszcze mniejsze znaczenie w walce.
Proponuję umożliwienie zaatakowania gracza z poziomem (przynajmniej) o 1 mniejszym, w sytuacji, gdy nasz poziom jest większy od limitowego, z możliwością walki rankingowej i bez wzywania pomocy.


Dzisiaj zostałem zaatakowany przez Terensa(https://mfo3.pl/game/report.php?bid=85209592&vpid=29613&vtid=0), przez walkę musiałem odrobinę zmienić swoje plany, bo na początku wszedłem tylko zbić trochę punktów energii, a zostałem wciągnięty w dosyć długą walkę, która chyba po obu stronach zużyła nam wszystkie możliwe mikstury, runy i kamienie. Po walce zdziwiłem się, że za całą bójkę nie dostałem, żadnego punktu rankingowego, ani nawet złamanego żetonu. Dla mnie jest zupełnie niezrozumiałe dlaczego agresor ma możliwość zdobycia punktów rankingowych, a osoba broniąca się może tylko stracić i nawet nie wpadnie mu żaden żeton. Rozumiem, że są limity, ma to pewnie chronić przed jakimś przelewaniem rankingu itp., ale skoro ja nie mam już możliwości zdobycia punktów rankingowych to i druga strona powinna mieć to zablokowane.
Proponuję zablokowanie zdobywania i tracenia, lub tylko zdobywania punktów rankingowych po obu stronach, w przypadku limitu walk z daną osobą, przynajmniej w sytuacji gdzie agresorem jest ten który może cokolwiek zyskać.

Terens
04-09-2012, 15:52
[LIST]
Wbijając 51 lvl i wyższy, jesteśmy mocno ograniczeni w dobrze przeciwników do zaatakowania. Każdy 50 poziom w przedziale rankingowym może nas zaatakować i walczyć o wszystko, podczas, gdy my możemy atakować tylko swój poziom i wyższy. Nijak to nie sprzyja pvp w grze, a głupio, żeby wbicie wyższego poziomu było karą. Przewaga 10 punktów w statystykach nie jest duża, a z każdym nowym updatem będzie miała ona jeszcze mniejsze znaczenie w walce.
Proponuję umożliwienie zaatakowania gracza z poziomem (przynajmniej) o 1 mniejszym, w sytuacji, gdy nasz poziom jest większy od limitowego, z możliwością walki rankingowej i bez wzywania pomocy.


To było juz wiadomo ,przed tym updejtem dlatego jestem szczerze zdziwiony ,że Coni ,Ty czy Ksil wbiliscie 51 lvl . Prawda jest taka ,że znacznie sobie popsuliscie sobie pvp ..tak jak mówisz wbicie lvl to kara ^^

bojkę rankingową może wywołać tylko mniejszy lvl.
na arenie zaatakować może tylko mniejszy lvl
na pojedynek nie musi się zgodzić

Antybristler
04-09-2012, 16:02
Może jakieś rozwiązanie się znajdzie, bo właśnie przed chwilą wbiłem 51Lv, a z tym więcej ograniczeń niż wolności.

Jeahok
04-09-2012, 20:13
I jak, idzie cos zrobic w tym kierunku ? Bo wielkiego pola do dyskusji tu nie ma...

Potencjalny Nabywca
04-09-2012, 20:18
Dobre bójki były przed upkiem.

SystemOfADown
04-09-2012, 20:44
Dobre bójki były przed upkiem.

Potwierdzam.

Banned
04-09-2012, 22:12
Wbijając 51 lvl i wyższy, jesteśmy mocno ograniczeni w dobrze przeciwników do zaatakowania. Każdy 50 poziom w przedziale rankingowym może nas zaatakować i walczyć o wszystko, podczas, gdy my możemy atakować tylko swój poziom i wyższy. Nijak to nie sprzyja pvp w grze, a głupio, żeby wbicie wyższego poziomu było karą. Przewaga 10 punktów w statystykach nie jest duża, a z każdym nowym updatem będzie miała ona jeszcze mniejsze znaczenie w walce.
Proponuję umożliwienie zaatakowania gracza z poziomem (przynajmniej) o 1 mniejszym, w sytuacji, gdy nasz poziom jest większy od limitowego, z możliwością walki rankingowej i bez wzywania pomocy.


Nie, nie, nie. Atakowanie niższego poziomu nigdy nie może być premiowane jakimikolwiek korzyściami. Jeżeli zależało wam tak na bójkach, trzeba było pomyśleć i nie wbijać 51 poziomu.

Jeahok
04-09-2012, 22:20
sam się wbił, a aktualnie jeden dobry item pokrywa przewagę lvlu, a jeśli ja nie mogę atakować, to tak samo powinienem mieć możliwość przyjęcia pomocy, gdy zaatakuje mnie niższy poziom

Jaxive
05-09-2012, 01:07
propsuje jeahoka. Jeżeli ktoś atakuje nawet wyższy lvl w celu zdobycia rankingu jego kosztem, to powinien także go tracić jego kosztem, tak samo jak i zdobywanie żetonów, które odbywa się poprzez walki rankingowe. Lvl nie powinien mieć na to wpływu a zaatakowanie wyższego lvlu nie powinno kończyć się na tym, iż w ten sposób on nic nie zyskuje.

Jeahok
05-09-2012, 01:51
Jak niższy zaatakuje wyższy to chyba wyższy też ma szanse zarobić(prawda?), ale w drugą stronę już to nie działa, więc ten wyższy gra na zasadzie-gdy mi się chce/mam czas walczyć to muszę liczyć na pojedynek, albo szukać kogoś w wąskim gronie swojego lvla, ale mnie mogą atakować niższe cały czas.

a zaatakowanie wyższego lvlu nie powinno kończyć się na tym, iż w ten sposób on nic nie zyskuje.
w tym przypadku to nawet nie miałem wyższego lvla, a Terens mógł zgarnąć rank,lub go stracić, a ja tylko stracić (przynajmniej on tak twierdzi)

ZSRR
05-09-2012, 02:22
Mniejszy atakuje wyższy poziom = może stracić ranking. Tak powinno być, przecież na własne ryzyko atakuje.

Pozdrawia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

MasterOfPuppets
05-09-2012, 13:56
Gdy sie wygra 3 walki z kims o rank. A potem ta osoba nas bójkuje to z tego co pamietam tylko ona moze zdobyc rank hehe

Jeahok
05-09-2012, 15:06
Gdy sie wygra 3 walki z kims o rank. A potem ta osoba nas bójkuje to z tego co pamietam tylko ona moze zdobyc rank hehe

no i o to chodzi, albo żeby żadna z tych osób nie mogła się wzbogacić, a tylko stracić, lub żeby walka w ogóle nie była o ranking

Tomi
05-09-2012, 15:08
Gdy sie wygra 3 walki z kims o rank. A potem ta osoba nas bójkuje to z tego co pamietam tylko ona moze zdobyc rank hehe
Nie wiem, o którym przypadku jest mowa w pierwszym poście, ale w tym cytowanym powyżej to:
-osoba atakująca może wygrać rank lub go stracić. (kiedyś nie mogła stracić)
-osoba atakowana może tylko stracić (nie może zyskać właśnie z powodu limitu)

Zasada jest taka, że osoba która 3 razy przegrała ma możliwość symetrycznego "odegrania się". To nie jest tak, że ten broniący się jest "niewinnie" atakowany - najpierw to on był agresorem. Poziom tu nie ma większego znaczenia - może być równy, może być niższy.

Jeahok
05-09-2012, 15:10
Zasada jest taka, że osoba która 3 razy przegrała ma możliwość symetrycznego "odegrania się". To nie jest tak, że ten broniący się jest "niewinnie" atakowany - najpierw to on był agresorem.
nie nie, agresorem zawsze był Terens, ewentualnie były pojedynki, a mimo to tylko ja mogłem stracić

Tomi
05-09-2012, 15:14
nie nie, agresorem zawsze był Terens, ewentualnie były pojedynki, a mimo to tylko ja mogłem stracić
No więc wcześniej Terens musiał z Tobą 3x przegrać (nieważne w jaki sposób do tego doszło), a więc ma możliwość odegrania się.

Jeahok
05-09-2012, 15:17
no to chyba trochę nie w porządku, atakuje mnie, a gdy ja skutecznie się obronię 3 razy to dalej jestem skazany na walki bez zysku z możliwością straty ...

rozumiem gdybym to ja go atakował nieprzygotowanego na mapie i wtedy on miałby możliwość się odegrać, ale nie na odwrót ...

Tomi
05-09-2012, 15:30
rozumiem gdybym to ja go atakował nieprzygotowanego na mapie i wtedy on miałby możliwość się odegrać, ale nie na odwrót ... To się nigdy nie zdarzy, bo nie miałbyś w tym żadnego interesu.

Jeśli zablokujemy tą możliwość to osoba złapana 3x nie będzie miała żadnej możliwości na odzyskanie swoich pkt. Złapie Cię ktoś 3 razy i nic mu nie zrobisz - co najwyżej możesz stracić rank (on go nie zyska) lub on straci (ty go nie zyskasz) - a więc odwet w ogóle się nie będzie opłacał.

Jeahok
05-09-2012, 15:48
limit jest na 3 walki, więc po pierwszej ten ktoś ma 2 kolejne na odwet; czemu ktoś kto nie preferuje bójek musi być dodatkowo skazany na walki umożliwiające odwet agresorowi ?

Tomi
05-09-2012, 15:49
limit jest na 3 walki, więc po pierwszej ten ktoś ma 2 kolejne na odwet; czemu ktoś kto nie preferuje bójek musi być dodatkowo skazany na walki umożliwiające odwet agresorowi ?
Naprawdę chcecie kolejnych blokad i jeszcze mniej możliwości do PvP?

Jeahok
05-09-2012, 15:54
no ale niby, w jaki sposób zwiększa możliwości pvp ? "unikaj bójek bo jak się 3 razy obronisz i zyskasz na nich ranking/żetony to później będziesz skazany na półgodzinne walki bez szans na zysk, a gdy je zlekceważysz stracisz punkty" a no tak i zapomniałem o tym, że teraz mam 51lvl i już na przykładowym terensie nie będę miał szansy odwetu bo nawet, gdy ja przegram 3 razy to on nie wbije 51

dla mnie to jest właśnie blokada przemawiająca za tym, aby unikać bójek (no i pojedynków bo przecież po nich również dostaje się limit).

Potencjalny Nabywca
05-09-2012, 16:12
Nie wiem, o którym przypadku jest mowa w pierwszym poście, ale w tym cytowanym powyżej to:
-osoba atakująca może wygrać rank lub go stracić. (kiedyś nie mogła stracić)
-osoba atakowana może tylko stracić (nie może zyskać właśnie z powodu limitu)

Zasada jest taka, że osoba która 3 razy przegrała ma możliwość symetrycznego "odegrania się". To nie jest tak, że ten broniący się jest "niewinnie" atakowany - najpierw to on był agresorem. Poziom tu nie ma większego znaczenia - może być równy, może być niższy.

A może zrób głosowanie, kto jest za przywróceniem starego systemu bójek, a kto za zostawieniem go?

Seitas
05-09-2012, 16:33
Jestem za przywróceniem starego systemu bójek sprzed ostatnich większych modyfikacji.

Tomi
05-09-2012, 16:48
Jestem za przywróceniem starego systemu bójek sprzed ostatnich większych modyfikacji.
czyli?
Tak jak pisałem - wcześniej przy limicie odgrywający się nawet nie był narażony na stratę - powrót to działanie odwrotne do proponowanego.

Jeahok
06-09-2012, 00:01
a istnieje możliwość zwiększenia tolerancji różnicy lvlu po przekroczeniu limitu w bójkach rankingowych ?

Tomi
06-09-2012, 00:36
a istnieje możliwość zwiększenia tolerancji różnicy lvlu po przekroczeniu limitu w bójkach rankingowych ?
Może będzie dało się zrobić tak, że lv większy od limitu byłby uznawany za równy limitowi na potrzeby bójek. To zależy od trudności w implementacji.

El Fortuno
06-09-2012, 10:38
Może była by możliwość cofnięcia levelu ponad limit? Usługa za mf. Cofa poziom do 50 lv .

Antybristler
06-09-2012, 12:44
Problem trzeba rozwiązać systemowo, a nie naciągactwem. To nie jest wina graczy że wbija się poziom, do walki potrzebne eq/itemy, a do tego złoto, a expiąc złoto dostaje się EXP bezwarunkowo.

ZSRR
06-09-2012, 14:43
Nie w$zy$tko mu$imy kupować. Podoba ta wer$ja je$t zrobiona tak że ludzie mają wbić poziom, a nie $iedzieć na jednym. Wbijanie poziomu w tej chwili mija $ię z celem i ogranicza.


Problem trzeba rozwiązać systemowo, a nie naciągactwem.
Mądro$ć tego tematu.

btw. $orry, za "$" ale nie działa mi "s".

Jeahok
18-10-2012, 13:27
odświeżam, dodatkowo walka na arenie: https://mfo3.pl/game/report.php?bid=95157452&vpid=29613&vtid=0
bym wiedział, że nie mogę nic zyskać to bym nie atakował, to w porządku, że takie "dziwne" walki są również na arenie?