PDA

Zobacz pełną wersję : Sortowanie Postaci w Panelu.



Jamal
18-08-2012, 22:12
Witam . Zapewne pewna ilość osób chciała by mieć opcje ,,Posortowania'' Albo ,,Zmieniania pozycji'' Naszych postaci w Panelu Gracza.
Można by było dodać np. Takie coś Z Team Fortressa 2 w ekwipunku , że można posortować postacie według jakiejś kategorii (Np . Od największego do najmniejszego levela''. Lub poprostu móc Przemieszczać je według własnych upodobań przeciągając je na pole jakie chcemy.
Dziękuje dobranoc


Samael : Można coś ustawić na forum aby nick pozostawał tylko tej pierwszej postaci :)
SystemOfADown : Chodzi mi o stylistyke albo aby był ułatwiony dostęp do postaci , Np Najbardziej używana postać na 1 miejscu , potem bankowa i tak dalej ...

Banned
18-08-2012, 22:16
Dobry pomysł ale wprowadzi chaos na forum. Nicki będą się zmieniały.

SystemOfADown
18-08-2012, 22:21
Niepotrzebne.

aich
18-08-2012, 22:30
Jedynie za MF, zawsze możesz pozmieniać nicki :D

RoLL
18-08-2012, 22:30
Podoba mi się ten pomysł. Jamalowi chodzi pewnie o to, aby w panelu gracza móc poprzestawiać karty z postaciami w kolejności jakiej chcemy. Tak jak np. w grze, że Panel z HP i MP możemy wstawić na miejsce - Druzyny albo miksów. Raczej da się to zrobić w ten sposób, aby nie ingerować w nick na forum.

Jamal
18-08-2012, 22:37
No o to mi chodzi Roll :) , jeszcze tylko dodać tabelke gdzie będzie opcja np . Sortuj według levela , Od najniższego do najwyższego , ( lub na odwrót :P)

Koridor
19-08-2012, 03:45
W prawym górnym rogu okienka każdej postaci dodać po 2 strzałki (w górę i w dół), a nad wszystkimi postaciami opcję sortowania lub ta opcja byłaby w okienku z postacią znajdującą się najwyżej, obok strzałek.
Chociaż namieszałoby to trochę jeśli chodzi o główną postać, można ją oznaczyć innym kolorem nazwy postaci w Panelu gracza, a zmiana głównej postaci na inną kosztowałaby mf (przy okazji zrealizowano by starszą propozycję odnośnie tańszej zmiany głównej postaci na inną).

Coni
19-08-2012, 03:55
Tutaj (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?8656-Us%C5%82uga-zamiana-nick%C3%B3w-mi%C4%99dzy-postaciami) proponowałem coś bardzo podobnego.

"W sumie można by dodać do usługi zmiany nicka dodatkową opcję "ustaw tą postać jako główną". " ~Tomi

Koridor
19-08-2012, 15:31
Wiem, dlatego o tym wspomniałem :P
"przy okazji zrealizowano by starszą propozycję odnośnie tańszej zmiany głównej postaci na inną" - dokładnie o tej propozycji myślałem.
Czyli 2 propozycje zostałyby zrealizowane w jednej, bo chyba da się to połączyć - np. najwyżej ustawiona postać jest tą główną, w takim przypadku przy próbie zmiany jej miejsca wyskoczyłoby, czy chcesz zmienić główną postać i na jaką. Dodatkowo w usługach automatycznie taka sama opcja.

Minusem będzie to, iż pozostaną problemy jeśli ktoś zechce zmieniać nicki między postaciami poza główną postacią, tutaj pozostałaby opcja w usługach przy zmianie nicków ustal główną postać oraz zmień nicki między postaciami, 2 w 1 powinno dać radę.