PDA

Zobacz pełną wersję : AP za żetony



Doktor Lewatywa
29-07-2012, 21:20
Nie wiem czy to jest na liście do zrobienia, ale wolę napisać temat.

Chodzi o możliwość wbijania punktów ap za żetony u mistrza areny. Skoro zyskujemy exp za walki z graczami to przydałoby się również nadrobić potrzebne pkt ap. Proponuję 1000ap/żeton lub liczbę zależną od levela. Jeśli nie wejdzie to mogłaby zaistnieć możliwość zdobywania ap za walki z graczami?

Seitas
29-07-2012, 21:39
Jestem za.

Coni
29-07-2012, 21:44
Proponuję 1000ap/żeton lub liczbę zależną od levela.
Na pewno musi to być zależne od lvl.

Tomi
29-07-2012, 23:42
Propozycja jest wstępnie zaakceptowana, dokładna forma do dopracowania.

Doktor Lewatywa
31-07-2012, 18:57
Tak jeszcze napiszę, że ap za żółwie powinno być trochę więcej niż rekompensata poziomu, by starczało żetonów też na inne rzeczy.

Qwiker
01-08-2012, 10:47
Wydaje mi się, że dobry przelicznik to poziom*4 (na 50lvl to daje 200, a to i tak dużo). Pamiętajmy, że jakby ta liczba wynosiła na tym lvlu chociażby wspomniany 1000 to jest to o wiele za dużo, ponieważ 100 żetonów daje nam 100 000 AP. A żeby wbić tyle AP wszystkie ruchy poswięcając na expa chociażby na 2x golem (60ap chyba) to jest to 1666 ruchów. Przelicznik powinien być mały.

I takie nabijanie ap za żetony powinno dotyczyć tylko 1 przedmiotu a nie wszystkich

Doktor Lewatywa
01-08-2012, 11:14
Wydaje mi się, że dobry przelicznik to poziom*4 (na 50lvl to daje 200, a to i tak dużo). Pamiętajmy, że jakby ta liczba wynosiła na tym lvlu chociażby wspomniany 1000 to jest to o wiele za dużo, ponieważ 100 żetonów daje nam 100 000 AP. A żeby wbić tyle AP wszystkie ruchy poswięcając na expa chociażby na 2x golem (60ap chyba) to jest to 1666 ruchów. Przelicznik powinien być mały.

I takie nabijanie ap za żetony powinno dotyczyć tylko 1 przedmiotu a nie wszystkich
No nie zgadzam się. Żetony mają zachęcać do pvp, więc nie powinny dawać tak mało, żeby nie opłacało się ich używać. W dodatku musi ich starczyć na odrobienie miksturek za walkę i zostać trochę do ulepszania ekwipunku. Żetony zdobyte w pve zużyje się głównie do naprawy eq i zmiany atrybutów.
Punkty ap za walki pvp też są dobrym pomysłem.

Qwiker
01-08-2012, 11:25
Antek, ale wyobraź sobie, że ktoś użyje 100 żetonów i wszstkie zaklęcia/zdolności ma nabite, nawet te, które musiałby nabijać tydzień ciągle expiąc

Mita bank
01-08-2012, 11:43
100 to za mało, ale jeśli kosztowałoby więcej to nie mam nic rzeciwko, walczy PvP zarabia żetony to mu się należy, może wydać i mieć zdolności itp.

Doktor Lewatywa
01-08-2012, 12:02
Antek, ale wyobraź sobie, że ktoś użyje 100 żetonów i wszstkie zaklęcia/zdolności ma nabite, nawet te, które musiałby nabijać tydzień ciągle expiąc
No właśnie - tydzień. A w ile czasu zarobisz 100 żetonów po upkowym szale? Nawet jakby żeton dawał 1000ap, to by nabiły marne 3 gwiazdki w gemie statusowym.

Tomi
01-08-2012, 13:01
Na pewno to będzie tylko dla jednej wybranej zdolności a nie dla wszystkich. To ma być ułatwienie, a nie zastąpienie normalnego wbijania AP.

Doktor Lewatywa
15-08-2012, 11:33
Na pewno to będzie tylko dla jednej wybranej zdolności a nie dla wszystkich. To ma być ułatwienie, a nie zastąpienie normalnego wbijania AP.
A kiedy będzie się można tego spodziewa lub chociaż ap za same walki?
Bo póki co strach wystawiać postać na arenę na niskich poziomach.

Doktor Lewatywa
20-08-2012, 21:18
Odświeżam. Dodanie ap za walki to chyba nie jest technicznie wielki problem?

Koridor
20-08-2012, 23:35
Jak miałoby wyglądać ap za walki pvp i być przypisane tylko do jednej zdolności? Losowo?
Wnioskuję, iż po powyższych postach Tomiego czystego AP za walki nie będzie, a na ap za żetony należy jeszcze troszkę poczekać. Z pewnością dopracowanie owej propozycji w celu uzyskania wizji końcowej znacznie przyspieszy jej realizację w czasie.

Jak dla mnie czyste ap za walki może chwilowo wejść już teraz, jednak w bardzo małych ilościach, żeby nie namieszać przed "ap za żetony". Rozumiem, że przy wejściu tytułowej propozycji czyste ap za walki zostałoby wycofane.

Coni
20-08-2012, 23:38
Jeżeli za wygraną walkę rankingową otrzymuje się doświadczenie to oczywiście może być i AP.
AP = doświadczenie/10 ;)

Tomi
21-08-2012, 01:00
Jak dla mnie czyste ap za walki może chwilowo wejść już teraz, jednak w bardzo małych ilościach, żeby nie namieszać przed "ap za żetony". Rozumiem, że przy wejściu tytułowej propozycji czyste ap za walki zostałoby wycofane.
Decyzja nie została ostatecznie podjęta, ale na pewno nie będzie tych dwóch opcji na raz. Docelowo AP za żetony.

Koridor
21-08-2012, 01:17
Miałem na myśli, iż wprowadzono by czyste ap w małych ilościach - mniejszych niż normalnie się expi na potworkach w przeliczeniu na expa za walki. (Expienie na mobkach dawałoby więcej ap na tyle samo expa) póki "ap za żetony" nie zostanie wprowadzone. W sumie Antek to napisał i przytaknąłem, iż osobiście zgodziłbym się na to, a przy wejściu ap za żetony usunął czyste ap za walki.

Doktor Lewatywa
21-08-2012, 16:23
Chodzi mi o taką ilość zwykłego ap coby starczyło do awansowania zaklęć. Gdy zostawi się maga na arenie to ma potem gwiazdki w zaklęciach daleeeeko w tyle. To ap za walki mogłoby być wprowadzone do czasu ap za żetony.