PDA

Zobacz pełną wersję : Przywrócenie menu po kliknięciu na gracza



ADIHC1
08-01-2011, 18:29
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?35-Wprowadzone-zmiany&p=852#post852

Czy zmiana na CTRL + LPM to na pewno dobry pomysł? Skąd przeciętny gracz, który nie zagląda do FAQ czy Pomocy, będzie wiedział, że żeby zaatakować innego gracza lub wywołać inną interakcję, musi nacisnąć dodatkowo CTRL? Nie lepiej było dodać do menu opcję typu "podejdź" czy "wejdź na to pole" ? A jeśli istnieje taka możliwość, to może dwuklik niech umożliwia wejście na pole, na którym stoi inna postać? To w miarę naturalne rozwiązanie, poznanie tej opcji przez gracza może przyjść samoistnie.

Mapiątko
08-01-2011, 18:34
ZGADZAM SIĘ.
1x klik postać idzie na wskazane pole
2x klik otwiera się menu (także z opcją "Przyjdź na te pole")

ADIHC1
08-01-2011, 18:40
Zakładając, że chęć wywołania interakcji między graczami będzie popularniejszą akcją, niż stawanie na tym samym polu, to jednak domyślną opcją dla jednego kliknięcia powinno być pojawianie się menu.

Albo jeszcze inaczej... Niech kliknięcie na gracza powoduje wejście na pole i jednocześnie otwiera menu.

eRay-W1
08-01-2011, 19:26
a ja bym proponował tak jak jest zostawić tylko dopisać odpowiednią legendę w panelu gracza

Tomi
08-01-2011, 19:35
Podpisuję się pod tymi uwagami. Klik (jeden) powinien działać tak jak do tej pory - jest to "naturalne" i zdecydowanie najczęściej klikamy aby zobaczyć menu.

tester
09-01-2011, 14:23
Z pewnością nie klikamy częściej żeby zobaczyć menu niż żeby gdzieś iść. Niestety nie da się jednocześnie obsługiwać kliku i dwukliku, ale mogę podłączyć menu pod prawy klik. Dla tych co nie mają go zablokowanego.

Tomi
09-01-2011, 15:51
Z pewnością nie klikamy częściej żeby zobaczyć menu niż żeby gdzieś iść. Niestety nie da się jednocześnie obsługiwać kliku i dwukliku, ale mogę podłączyć menu pod prawy klik. Dla tych co nie mają go zablokowanego.
Ok, może nie częściej w ogóle, ale na gracza klikamy głównie po to żeby zobaczyć menu a tylko czasami chcemy iść na pole które okupuje. Poza tym osoba nie wiedząca o CTRL nie zobaczy menu, którego używanie jest konieczne, aby skorzystać ze wszystkich opcji jakie oferuje gra. Na pole jakoś dojdzie nawet bez "tajemnej" wiedzy.

ADIHC1
09-01-2011, 19:00
Wydaje mi się, że umknęło wam kompromisowe rozwiązanie z mojego poprzedniego postu. Jeśli kliknę na postać innego gracza na mapie, otworzy się menu i jednocześnie moja postać stanie na "zajętym" polu. Połączenie wchodzenia na zajęte pole wraz z otwieraniem menu.

Obecne rozwiązanie jest po prostu złe. Kropka.

tester
09-01-2011, 19:29
Łączenie dwóch niepowiązanych akcji nie jest dobrym pomysłem.
Zrobiłem tak: Klik idzie na pole a prawy klik lub klik z controlem otwiera menu kontekstowe. Co jak co, ale otwieranie menu prawym przyciskiem nie powinno nikogo zaskoczyć.