PDA

Zobacz pełną wersję : Sztabki złota.



Chaos
24-04-2011, 02:14
Witam
Mój ostatni pomysł z limitem złota na konto się nie spodobał,
więc postanowiłem wymyślić coś innego.
Zapytacie cuż ciekawego wymyśliłem tym razem?
A no wpadłem na pomysł dodania do gry przedmiotu o nazwie sztabka złota.

Cena sprzedaży- 1100 złota
Cena skupu- 1000 złota

Czyli NPC sprzedawał by nam te sztabki za 1100 golda, natomiast skupywyłby je od nas za 1000 złota.

Po co takie coś?
Jak niektórzy zauważyli różnica cen za kupno/sprzedać jest niewielka.

Można by kupić sobie trochę takich sztabek gdy mamy nadmiar złota (i dużo tracimy przy zgonie), a w razie potrzeby zamienić u NPC znowu na złoto.


Gdyby ludzie zaczeli kupować te sztabki, to zaraz ogromna ilość złota wróciłaby do obiegu, co wprost wpłynełoby na zwiększony drop golda z potworków.
Jednym słowem gospodarka zaczełaby znowu poprawnie funkcjonować.


Można by też dodać możliwość przechowywania x ilości tych sztabek w depozycie.
Co do rankingu golda to można by dodać naliczanie golda posiadanego w sztabkach.
Wtedy wiele osób z topki przestałoby kisić swoje miliony na sejfach.



Co o tym myślicie?
Mam nadzieje że tym razem będzie więcej pozytywnych komentarzy niż ostatnio.

Jeśli pomysł wam się spodobał to możecie też walnąć +

ADIHC1
24-04-2011, 02:18
Wtedy usługa powiększania depozytu na złoto straciłaby rację bytu.

Chaos
24-04-2011, 02:27
Adi ale ta usługa i tak nie funkcjonuje.
Mogę się założyć że max kilka osób z niej skorzystało.
Większość osób posiada postacie typu banki, sejfy więc i tak nie korzystają z opcji przechowywania złota w depozycie.
Zdaję sobię sprawę że mój pomysł ma wady, ale jest lepszym rozwiązaniem niż wspomniane banki.
Trzeba wybrać mniejsze zło.

ADIHC1
24-04-2011, 02:41
Co prawda nie znam statystyk, zakładam jednak, że to o czym piszesz (tworzenie banków) to domena bardziej doświadczonych graczy - reszta, chcąc ochronić swoje oszczędności przed utratą w przegranych walkach, pewnie korzysta po prostu z depozytu (zamiast ryzykować, że ktoś podczas przerzutu ukradnie ich oszczędności).

Poza tym, jest jeszcze jeden problem.


Gdyby ludzie zaczeli kupować te sztabki, to zaraz ogromna ilość złota wróciłaby do obiegu, co wprost wpłynełoby na zwiększony drop golda z potworków.
Jednym słowem gospodarka zaczełaby znowu poprawnie funkcjonować.
Limit ma na celu ograniczenie ilości złota w grze. Twoje rozwiązanie sprawi, ze złota w grze będzie jeszcze więcej (część w postaci sztabek złota).

benerit
24-04-2011, 07:04
Jeśli śmierć i utrata zlota jest jednym z rozwiązań na wypływ pieniędzy, a tworzysz sztabki aby ten wypływ zablokować, to ograniczasz ten wypływ. Po drugie jeśli na kupowaniu i sprzedawaniu sztabek zawsze tracisz 10%, a na śmierci np zawsze 5% to niezależnie od tego ile kto ma złota nie jest to opcja opłacalna.

Co do banków - im szybciej się wprowadzi GM i zacznie porządkować multikonta tym szybciej rozwiąże się ich problem i więcej złota (z powodu śmierci) zacznie odpływać z systemu.

QSQ
24-04-2011, 07:24
Pomysł taki o, bo i tak gracze zamiast tracić 100G na 1000G będą woleli przelać na bank.

Kasej
24-04-2011, 09:41
Pomysł nie jest wcale taki zuy :D
Jednakże nie chciał bym aby widniał on w MFO3.

Mita bank
24-04-2011, 11:15
może zrobić że postać z najwyższym lvl na koncie może mieć tyle złota ile sie chce, pozostałe mogą mieć max 1/2 tego co główne konto ;]

Coni
24-04-2011, 12:09
Co do banków - im szybciej się wprowadzi GM i zacznie porządkować multikonta tym szybciej rozwiąże się ich problem i więcej złota (z powodu śmierci) zacznie odpływać z systemu.
Przeważnie postać bank jest tworzona w obrębie jednego konta, a nie jest to łamaniem regulaminu. Jedynym takim (znanym) przypadkiem był bank dieoxisa i tyle.

Tomi
24-04-2011, 12:09
transfery gotówki (ogólnie handel) powinny być opodatkowane, wtedy takie przelewanie w tą i z powrotem będzie sporo kosztowało.

mnietuniema
24-04-2011, 12:46
transfery gotówki (ogólnie handel) powinny być opodatkowane, wtedy takie przelewanie w tą i z powrotem będzie sporo kosztowało.

... a nie mówiłem? ;)

Zamiast opcji handlu bezpośredniego przydałby się kantorek, choćby i podróżny - dostępny wszędzie, w którym npc pobierałby daninę. % od gotówki, ale i % od rynkowej wartości itemka - żeby nie było tak, że osoba dająca swojemu "juniorowi" itemek sklepowy płaciła tyle samo co osoby wymieniające np. gem szybkości.