PDA

Zobacz pełną wersję : Mini Warn - ostrzeżenie - Reputacja



Qnisher
20-04-2011, 17:54
Fajnie byłoby też móc wystawiać opinie o graczach. np. jeżeli Cie oszukał dajesz 'minus' i wpisujesz dlaczego albo 'plusa' i też uzasadniasz. Może takie troche allegro ;D ale to by zaradziło dalszemu oszukiwaniu przez noobów.

QSQ
20-04-2011, 17:57
Zebrało by się 20 dzieci neo, bądź jakiś gracz z 4 postaciami dał by minusa, bo ktoś go kiedyś przelicytował/zabił czy coś innego. A po drugie to nie allegro i tutaj wiesz co otrzymujesz na targu, a więc nie widzę sensu ocen. Na allegro się to przydaje, ponieważ tam nie mamy 100% pewności, że zamówiony przedmiot otrzymamy.

Sunflora
20-04-2011, 18:03
Jak można gracza oszukać przez TARG , nie kupujesz kota w worku
Oczywiście jestem na nie wiadomo z jakich przyczyn

Qnisher
20-04-2011, 18:06
nie chodzilo mi wprawdzie o targ a bardziej o walki albo o nieudolne granie w drużynie. Nalezaloby umiescic np zdjecie albo link z danego wydarzenia i dawać opinie.

QSQ
20-04-2011, 18:13
Nie, za bardzo pogmatwane i nieużyteczne...Pisząc: "Może takie troche allegro" nie mogło się z niczym innym skojarzyć jak z targiem.

Kasej
20-04-2011, 18:17
Hmm, kiedyś miałem podobną sytuacje na swoim forum, punkty +/-
Doszliśmy do wniosku iż zmodyfikujemy ten skrypt/dodatek tak aby plusy dawali użytkownicy ( w tym przypadku gracze ) a minusy GM'owie, bądź gracze zasłużeni.
To było najlepszym rozwiązaniem.

QSQ
20-04-2011, 18:19
Kasej ty piszesz chyba o punktach reputacji. A mu chodzi o ocenie gracza w grze.

Texuu
22-04-2011, 12:25
Proponuję wprowadzenie czegoś takiego jak "Mini Warn" od gracza.
Często się zdarza na wywie (chociaż nie tylko) że gracze nie grają zespołowo albo po prostu zabiją swoją drużynę w celu zagarnięcia dropu dla siebie.
Przypadków jak ten poniżej jest wiele.
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=2984824&vpid=5648&vtid=0

Dlatego proponuję wprowadzenie reputacji. Każdy gracz po walce mógłby dodać na +/- reputację dla gracza z uzasadnienie (można by się odwoływać od dezycji). Dołączam prototyp robiony w paincie aby przybliżyć Wam pomysł.
https://img228.imageshack.us/img228/9328/beztytuunnf.png (https://img228.imageshack.us/i/beztytuunnf.png/)

Wtedy gracz który szuka pomocy do walki wyświetlałoby się tam na dole w rogu nick gracza z poziomem tak jak to teraz jest, oraz procent reputacji :)
Uważam że taki pomysł by zlikwidował chamstwo w walkach gdyż takowych osób by się nie brało ;)
Pomysł oczywiście do konkretnej modernizacji jeszcze ;)

Zapraszam do wypowiadania się na ten temat :)

Dragers
22-04-2011, 12:37
ty lepiej weź się do nauki a nie grasz dziecko sobie coś ubzdura i lata na forum sprzedawać każdego dawaj dalej jeszcze kogoś!!! :).

Texuu
22-04-2011, 12:45
Spoko, skoro ja jestem dzieckiem i trzymam poziom w kulturze to nie wiem kim Ty jesteś. Powiedziałem jasno że trafisz na forum, było się ogarnąć. Skoro się nie udzielasz do tematu to się wcale nie odzywaj bo to offtopic ;>

Ash
22-04-2011, 12:45
Gracze wsadzali by minusy na lewo i prawo. Normalka.
Dragers, a u ciebie krucho z interpunkcją.

Texuu
22-04-2011, 12:47
Ashiro, napisałem że z uzasadnieniem by się to dawało, a jakby coś się nie zgadzało to by się robiło odwołanie :0

Dragers
22-04-2011, 12:47
jesteś kablem po za tym byłem ogarnięty bocie

Ash
22-04-2011, 12:50
Tylko to następna robota dla GMów :> A bawić się w rozjemcę chyba nikomu się nie widzi :)

Texuu
22-04-2011, 12:51
A gdyby były kary za specjalne zaniżanie takowej reputacji ;) Myślę że to by pomogło.

Ash
22-04-2011, 12:53
Następna robota dla GMów :>
Reputacja to nick. Jeśli jest ktoś ogarnięty i pomocny to na pewno gracze będą o tym wiedzieli. Mi się wydaję, że to wystarczy.

Sterz
22-04-2011, 12:58
Nie przyjmie się, za dużo z tym roboty. Pozatym tak jak napisał Ashiro twój nick jest twoją reputacją.

QSQ
22-04-2011, 13:11
Zły pomysł, jak to napisał Ashiro minusy były by dawane na lewo i prawo. Dlatego najlepiej wyrobić sobie nick :D...

Ja jako tako wyrobiłem sobie nick porządnego gracza, ponieważ nawet nieznajomi piszą mi QSQ wbijaj na wywkę :D...Nie mówiąc już o znajomych i dziennie mam 15 takich wiadomości, a to dużo.

Texuu
22-04-2011, 13:19
Wyrobiłeś sobie bo jesteś "no-lifem" jak to masz napisane w prezce ;) A może nie każdy gra po te 3h+ (nie mówiąc o 15) i chce być szanowany?

QSQ
22-04-2011, 13:22
Wystarczy, że będziesz ogarniał na paru wywkach i będziesz kulturalnie się zachowywał, to będą Ciebie brać :D...A reputacja by tylko zaszkodziła.

Sterz
22-04-2011, 13:23
W dalszym ciągu myślę, że to zły pomysł. Na reputację trzeba sobie zasłużyć a to ciężka praca. Punkty nie odzwierciedlały by tego realnie.

Texuu
22-04-2011, 13:29
Ale zobaczcie. Jeżeli by się przeglądało opisy tych reputacji od innych graczy, sprawdzając od kogo one są dostawane to uważam że by to było w miarę realne. Jeżeli np bym dostał repkę pozytywną z opisem "porządny gracz, ogarnięty" - To jest tylko przykład, ale gdybym coś takiego dostał od znanego gracza QSQ lub kogoś innego z 20 lvl szanowanego, to chyba będzie wiarygodne, niżeli by to 1-5 lvl dawały tym lepszym graczom negatywne repki przez zazdrość ;)

Sterz
22-04-2011, 13:39
Twoje argumenty są całkiem dobre i teraz sam się waham. Ale z drugiej strony pewnie zaistniała by sytuacja następująca:

Gracz A: Siema, dam ci pkt. reputacji jak ty mi też dasz.
Gracz B: A tak można?
Gracz A: No pewnie, każdy tak robi.
Gracz B: Ok, to już ci daje te pkt.

To jest tylko przykład, teraz mi to do głowy przyszło. :D

QSQ
22-04-2011, 13:44
A ja sądzę, że wyglądało by to tak:

Dialog 1:

A: Siema, zawalczysz?
B: Sorka, ale mam staty na bossy/nie mam eq.
A: Dawaj jedna walka.
B: No mówię, że nie.
A: Minus

Dialog 2:

A: Siema, wiesz może jak dojść do tego bossa??
B: Nie
A: Przecież go pokonałeś.
B: Nie mam czasu teraz.
A: Minus

Dialog 3:

A: Siema
B: Cześć
A: Minus

I pewnie 159 innych dialogów.

Troy Lee
22-04-2011, 13:51
To by się przydało ale za dużo z tym robienia ...
PS. Texuu szanuj zdanie innych i nie staraj ich natrętnie przekonywać :P to tak nawiasem mówiąc :) :P

Sterz
22-04-2011, 13:51
No właśnie, poziom graczy jest za niski by takie coś wprowadzić:)

Ash
22-04-2011, 13:51
Propozycja jest, że po walce dopiero można podać reputację, więc takie dialogi, by nie występowały.
Jeszcze pytanie czy w wirze walk z bossami graczom będzie się chciało dawać taką reputację ;>

Sterz
22-04-2011, 13:53
Niektórym tak, niektórym nie. Wszystkim nie dogodzisz.

QSQ
22-04-2011, 14:01
@Ashiro

No niedokładnie przeczytałem. Jakby takie coś weszło, w co wątpię, to jedynie minusy i plusy po walkach z bossami odnawialnymi i opinie(ocenę) mógłby dawać tylko ten którego był ten boss.

Ale i tak nie byłoby sprawiedliwości ;]

Texuu
22-04-2011, 14:22
@Ashiro

No niedokładnie przeczytałem. Jakby takie coś weszło, w co wątpię, to jedynie minusy i plusy po walkach z bossami odnawialnymi i opinie(ocenę) mógłby dawać tylko ten którego był ten boss.

Ale i tak nie byłoby sprawiedliwości ;]

-Walka (+/-)
-Zgranie z zespołem (+/-)
-Kultura (+/-)
-Nieuzasadnione dodanie negatywnej oceny (-)

Uważam że każdy po walce każdemu mógłby dać ocenę negatywną/pozytywną.
Można by to rozszerzyć że niektórzy wcale by nie mogli dodawać innym opinii jeżeli zebrali by kilka (5-10) negatywnych ocen od innych graczy w "Nieuzasadnione dodanie negatywnej oceny".
Gracz który dostał negatywną ocenę do danej walki w której grał bardzo dobrze, mógłby dać wtedy minusik do "Nieuzasadnione dodanie negatywnej oceny", co wtedy wyelminuje gracza z dodawanie repek :)

Troche pogmatwanie to napisałem ale chyba jasne o co chodzi :D

EDIT: Każdy gracz może dać danemu grazcowi tylko JEDNO "Nieuzasadnione dodanie negatywnej oceny"

QSQ
22-04-2011, 14:25
No pogmatwane i coraz mniej mi się to podoba :)

Snake
22-04-2011, 15:03
ale słuchaj było by takie frajerstwo, że za nic by ci nooby dawali -

Texuu
22-04-2011, 15:15
ale słuchaj było by takie frajerstwo, że za nic by ci nooby dawali -
Wydaje mi się że administracja by już na to jakiś sposób znalazła ;]

Troy Lee
22-04-2011, 16:43
administracja , administracja ... myślisz że oni będą cały dzień siedzieli i te "pierdoły" sprawdzali ? Przecież patrzenie na każdego gracza i na każdą walkę zajmuje mnóstwo czasu .. jednak zmieniam swoje zdanie . Definitywnie NIE !

Texuu
22-04-2011, 17:00
Ale Wy jesteście negatywnie nastawieni na zmiany :/ Chcecie żeby więcej osób grało w MFo a nie chcecie wprowadzać bajerów co by inne gry nie miały ;) Mi się wydaje że właśnie takimi drobiazgami się wyróżniają gry spośród innych mmorpg, no ale to tylko moje zdanie. Pamiętajcie że inne gry mają inne bajery które przyciagają ludzi ;) A co do tematu to niech już to administracja przemyśli ; )
Tyle ode mnie.

QSQ
22-04-2011, 17:04
Na zmiany na gorsze jesteśmy negatywnie nastawieni.

Troy Lee
22-04-2011, 19:30
Na zmiany na gorsze jesteśmy negatywnie nastawieni.

zgadzam się z tym

ADIHC1
22-04-2011, 19:36
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1315-Opinie

Była już podobna propozycja.

(połączyłem tematy)

Michcio Sejf
22-04-2011, 22:05
ale można też zrobić coś takiego że dawać opinie oraz reputacje w grze(pozytywną i negatywną) będą mogły osoby które osiągnęły pewien poziom w grze...

Sterz
23-04-2011, 14:05
Nie wszystkie osoby, które osiągnęły "dany" poziom w grze muszą być uczciwe (nie wiedziałem jakiego słowa użyć). To nie pozbawi nieuzasadnionego dawania "-".

Michcio Sejf
23-04-2011, 17:12
ale na pewno ograniczy to ilość osób nieuczciwych..