PDA

Zobacz pełną wersję : [Uzbrojenie] Jakie Gemy Włożyć?



Anubis
16-05-2012, 01:34
Mam 30 Poziom.

Opis problemu: Witam Mam takie oto pytanko mam 30 poziom i szykuje się iść na łowcę dusz (mała pomoc przy nim by się przydała) Minotaura i wyżej wiec się pytam jakie gemy wkładać jakie sprzedać na aukcji jakie dać dziewczynie magowi itp a oto moje gemy: hp 5%, hp 5%, hp 2%, szczęście 5%, szczęście 2%, uniki +3%, atak 5%, celność 3%, obrona 12%, miecz 2%, zatrucie 5%, aktywności i bierności. Myślę że mi pomożecie a może i polubicie :D

Iksniwals
16-05-2012, 08:30
z racji że jesteś wojownikiem przydatne gemy dla Ciebie to hp,szczęście,atak,celność. Tylko dobrze jakbyś hp wbił na maxi 3 gemy. kup(i nabij) lub pożycz ze 2 gemy obrony mag. (będą przydatne w dalszej części gry). Patrząc na Twój raport to założył bym 3*gem szybkości i 2*obrona mag.
a z tego co tu wypisałeś to 2*hp,szczęście plus,atak plus,obrona mag.
Używaj odnowień 1 i 2. masz trochę mało mp na użycie leczenie2 na jednej mp o ile je posiadasz.
Wiec na dalszych lvl zwróć uwagę na szybkość, i radziłbym wyrównać poziom mp (aby moc się leczyć zaklęciem na jednym mp)

Anubis
17-05-2012, 02:34
wiesz mam mały problem otoz zabardzo pobawilem sie w silnego OP wojownika i na 30 poziomie mam w statach 80hp i 100 atak :( ale do 40 mam 100 zeby nadrobic w innych statach xd Edit: aha i jeszcz jedno powiedz jeszcze jakie dac na minotaura ;d
(czyli na lowce dusz 3 szcz 2 obr mag zapamietam ;P)

Iksniwals
17-05-2012, 08:59
W przypadku Minotaura kwestia która znacznie ułatwi sprawę jest posiadanie jego atrybutu na +25% (z tego co pamiętam bije toporem : https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2934-Jak-rozr%C3%B3%C5%BCni%C4%87-bro%C5%84-woja) oraz atakowaniem jego innym atrybutem. To zminimalizuje obrażenie otrzymywane oraz zapewni atak na w miarę dobrym poziomie ( z racji ze masz 100 ataku to nie będzie u Ciebie problemu z atakiem) problemem będzie na pewno szybkość i być może szczęście ( ja bym założył 2*szybkość plus,szczęście plus, 2* obrona plus).

Anubis
17-05-2012, 10:33
skąd te szbkosc i obrone druga wziasc kasy niemam na aukcji tez drogo bronie jakie uzywam to miecz rekawice i topor ale najbardziej topor. wg nauczylem sie pomyslnosci mam ogrzy wisiorek i sie pytam uzywac najpierw pomyslnosc poki jest bateria auto pozniej atak regen czy jakos ? :O
Edit: a jakie gemy mi sie wogole nieprzydadza co powidzialem ? bez tyych gemow hp mam 1800 hp a z nimi z 2k ale to inna beczka poweidz co sprzedac ;d

Krycha
17-05-2012, 13:24
skąd te szbkosc
1. Skrzynka w jaskini koło Podmokłej Polany (tam gdzie Ogr, a jaskinia tam gdzie siekiera).
2. Rura w lochach.
3. Loot z Goblina Królewskiego.

obrone druga wziasc
1. Na pewno quest u Babulki w Dilli, co sie jej zakupy nosi.


Edit: a jakie gemy mi sie wogole nieprzydadza co powidzialem ?
W asortymencie każdego gracza ostatecznie powinny się znajdować gemy na każdą okazję:
a) 6x HP Plus
b) 4x Obrona Plus (48%, a max 50%)
c) 4x Obrona magiczna Plus (48%, a max 50%)
d) 3x MP Plus (45%, a max 50%)
e) 6x Atak/Atak magiczny
f) 1x/2x Gem Bierności
g) 1x-3x Gem Aktywność
h) opcjonalnie - 6x Gem Szybkości

to dla każdego, a dla woja dodatkowo:
a) 6x Gem Szczęścia
b) 6x Gem Uników
c) 6x Gem Celności

ale to juz jak sie ma wiecej kasy i czasu na expienie :)

Anubis
18-05-2012, 02:17
1.więc tak :tam gdzie ogr mi nie wypadł ten gem, do rur niedojdę bo Minotaura pierw muszę pokonać,żeby pokonać Goblina króla za drugim razem muszę zabić 30 goblinów?

2.staruszka chyba właśnie ten gem mi dala albo nie wiem chyba coś innego :O

3.z tych co mowie pewnie granat mi się nie przyda zgaduje ale te na obr mag tez pewnie gdzieś dropia

4.Polubiłem cie :D

5.w sumie mam pomysł jak nie będę miał eny wezmę gemy bez gwiazdek np szczęście i je podexpie :P

6. byś powiedział co używać za spelle bo nie powiedziałeś ;d

7.doszedłbym do jakieś drużyny ale to nie na temat lol

8.mogę w sumie kupić na aukcji ale nie chce marnować kasy za ten pył co sprzedaje ;d

9.tak wiem jestem no-life ze pisze o godzinach nocnych ja być Wampir :P

10.Koniec :)

Krycha
18-05-2012, 02:40
1.więc tak :tam gdzie ogr mi nie wypadł ten gem, do rur niedojdę bo Minotaura pierw muszę pokonać,żeby pokonać Goblina króla za drugim razem muszę zabić 30 goblinów?
100 goblinów

3.z tych co mowie pewnie granat mi się nie przyda zgaduje ale te na obr mag tez pewnie gdzieś dropia
Granat, Rubin, Tygrysie Oko, Ametyst, Opal - te gemy najlepszą skuteczność mają, gdy są wyexpione na 5*, a na to potrzeba aż 500,000 punktów AP, więc na razie sobie je odpuść, a teraz możesz je sprzedać w sklepie.

6. byś powiedział co używać za spelle bo nie powiedziałeś ;d
Jeżeli chodzi o zdolności, to każdy powinien posiadać:
a) Normalizacja (od 30 lvla)
b) Poświęcenie (od 30 lvla)
c) Ożywienie (od 10 lvla)
d) Leczenie 1 (od 1 lvla)
e) Leczenie 2 (od 25 lvla)
f) Drenaż (od 10 lvla)
g) Mega Leczenie 1 (od bodajze 10 lvla)
h) Mega Leczenie 2 (od 40 lvla)
i) Przeczekanie (od 40 lvla)
j) opcjonalnie Bryzę (od 30 lvla), przydaje sie na bossy

Dla woja dodatkowo przydadzą się:
a) Krytyczny Cios
b) Pewny Cios
c) Trujący Atak (choć ten pvp)

oraz zdolności czysto buffowe:
a) Pomyślność
b) Precyzja
c) Refleks


9.tak wiem jestem no-life ze pisze o godzinach nocnych ja być Wampir :P
Jak każdy :D

Anubis
18-05-2012, 07:42
1.teraz zobaczylbys moaj druga last walke z minotaurem? robilem ja dla jaj ale dobrze poszlo ;d dalbym rad jakbym uzywal oslon itp?

2.Bibibibibibid!

3.mam tez problem ze skryptami troche ale to chyab nejest takei wazne

4. czy te gobliny trzeba zabic z energia?

5.dodalbym ice do oserwowancyh ;d

Krycha
18-05-2012, 10:01
4. czy te gobliny trzeba zabic z energia?

Tak.

Co do minosa - masz atrybut toporu wbity? Wtedy pójdzie gładko :).

Anubis
18-05-2012, 11:02
25% na toporze mam jako topor okragly topor

chceszm oze srebrny pyl? jutro mi sie aukcja kocnzy narazie cena to 58k ale jak ty dasz licytacje zakncze ;d

Gruszka
18-05-2012, 18:35
Rady z mojej strony. Nie czytałam wyższych postów, więc przepraszam jeżeli coś powtórzę. No to tak
a) Minotaur
Musisz na niego ubrac ogrzy set. Mam na myśli ogrza zbrojke, hełm, buty i wisiorek, broń to już według uznania. Dodatkowo zainwestuj w gemy obrony nabite na maxa. Na walke ubierz 4 gemy obrony i jeżeli masz dołóż 1 gem szybkości. Powinieneś bez problemu sobie dac rade.
b) Łowca Dusz
Na łowce dusz naszykuj sobię : skrzydlaty hełm, gryfia peleryne (ewentualnie zielona szate), skrzydlate buty oraz banicki pas. Zainwestuj również w 4 gemy obrony magicznej nabite na maksa i dółóż 1 gem szybkości.

To tyle z mojej strony, wiem że to wszystko wiąże się z kosztami, mam jednak nadzieje że jakoś Ci się uda. Powodzenia !
Mam nadzieje że pomogłam w pewnym stopniu ; )

Anubis
18-05-2012, 21:13
a) mogłeś czytać bo mówiłem ze nie wiem skąd te gemy wziąć na szybkość obr mag tez i obrona na aukcji za drogo a kasę za srebrny pyl nie chce marnować

b)Gryfia peleryna skrzydlaty hełm no może mam butki te tez. zostaje peleryna i pas... czekaj zobaczę ile na aukcji kosztują... peleryna 30k pas niema ...
no możee tanie ale z 58k stracić 30 na łowce dusz? no nie wiem

z ogra mam tylko wisiorek i jeden gem oborny ;d

Anubis
19-05-2012, 21:52
HP Celność Szczęście Szybkość uniki moga byc takie gemy? btw dostalem 100k za ten pyl zalicytowal niejeden Zaxar xd
gotycki pierscien czy kolorowa broszka lepsza jest?

Iksniwals
19-05-2012, 22:22
gotycki pierścień jest lepszy w przypadku wojownika
a odnośnie tych gemów to one są przydatne jak najbardziej dla wojownika (celność- używaj jak masz broń która ja obniża , uniki - tylko i wyłącznie przeciw przeciwnikom fizycznym)
moim zdaniem najbardziej znaczące gemy dla woja to szczęście +,szybkość +, atak +