PDA

Zobacz pełną wersję : Usprawnienie inteligencji



Coni
15-03-2012, 17:10
Witam, obecnie w inteligencji jest możliwość sprawdzenia następnego ruchu.
Proponuję dodać jeszcze opcję sprawdzenia kolejnego ruchu (po następnym).
Ta opcja pomoże nam uchronić się przed dublami w walkach automatycznych, obecnie w tych walkach spider ma przewagę i może łatwo wygrać walkę na dublu, choćby dobicie 2x runą (tutaj akurat da się sprawdzić swojego dubla).

NightShadow
15-03-2012, 17:22
Potwierdzam, sam odczułem to na własnej skórze :)

Grzeczna Byłam
15-03-2012, 17:26
Potwierdzam, sam odczułem to na własnej skórze :)
^^


Ktos daje w speeda kosztem innych statystyk :) Wiec cos w zamian moze byc :) Nie chcesz dubli na auto? Dodaj w speeda albo nie walcz auto :)

Coni
15-03-2012, 17:59
Ktos daje w speeda kosztem innych statystyk
I ma duble na których zyskuje. Przecież na manualnych walkach widać kto kiedy ma duble i się odpowiednio pod nie przygotowuje, niestety ale w walce automatycznej tego zrobić nie możemy przez co daje to olbrzymią przewagę dublującym.

Grzeczna Byłam
15-03-2012, 18:25
Daj w speeda i nie placz :D

NightShadow
15-03-2012, 18:26
Przykładowo Przeciwnik zadaje mi 200 obrażeń używając runy magi. Mój limit hp wynosi 580. Mając mniej niż 400 przy dublu i użyciu 2 run leżę :)

Moża by zrobić tak by stworzyć skrypt przy którym postać leczyła by się od 400hp gdy zbliża się po2 atak ze strony przeciwnika :)

Grzeczna Byłam
15-03-2012, 18:33
trzeba wiecej w atak dawac ;)

BeLiaR
15-03-2012, 19:01
Prawda , nawet tomi pisał , że możliwości skryptu muszą być jak największe , aby walka auto mogła choć trochę równać się z walką manualną. Teraz pytanie cyz nie byłoby to trudne do zrobienia :P

Koridor
15-03-2012, 19:18
Większa przebudowa skryptów jest już w planach, taka opcja zapewne również zostanie udostępniona. Można się na taką informację natknąć chociażby w temacie z usprawnieniami w trakcie tworzenia.

TOMEK KŁAMIE GRACZY
15-03-2012, 23:06
TO ja dodam jeszcze, że powinno być dodane czy nasza postać będzie miała barierę w następnej rundzie.

Ustawiając leczenie nie mogę sobie pozwolić na dodanie innej wartości dla momentu kiedy moja postać ma barierę, gdyż nie wyleczę się, a po wykonaniu przeze mnie ruchu bariera się skończy i przegram. Przez to używanie barier / bryzy w walkach automatycznych nie jest efektywne. Ewentualnie ustawić, aby status bariery kończył się po wykonaniu ruchu przeciwnika a nie naszego, ale podejrzewam, że może być z tym problem systemowy.

Krycha
15-03-2012, 23:29
Eeee Bellator:
Powiedzmy, że masz 600 HP, leczysz się poniżej 200 jeżeli masz barierę, a jak jej nie masz to poniżej 300:

1 polecenie:
Sprawdź status -> Moja postać -> ma -> Bariera
Moja postać -> HP -> mniej niż -> 200
Użyj przedmiot -> Mikstura Życia1 -> Moja postać

2 polecenie:
Sprawdź status -> Moja postać -> nie ma -> Bariera
Moja postać -> HP -> mniej niż -> 300
Użyj przedmiot -> Mikstura Życia1 -> Moja postać

Wydaje mi się, że to będzie działać.

TOMEK KŁAMIE GRACZY
15-03-2012, 23:34
No tak i mam teraz 200 hp i się nie uleczę. Pozostała mi jednak ostatnia tura bariery więc :

Mam 200hp, nie leczę się bo mam barierę, wykonuję ruch czyli atakuję, kończy mi się bariera i pozostaję bez bariery z 200 hp :) Przeciwnik atakuje za 300 hp i padam.

Krycha
15-03-2012, 23:39
Aha, takie buty ^^. W sumie racja, może być zdradliwe.

Widzę to tak: Sprawdź status -> Moja postać/przeciwnik -> ma/nie ma -> status -> ilość tur.

Pączkowski
16-03-2012, 04:58
Może to nie do pvp, ale nie będę oddzielnego tematu zakładać. Ja bym też miło widział sprawdzanie statusów sprzymierzeńców i używanie na nich przedmiotów/umiejętności typu zmiękczacz, ożywka itp. Nie wiem jak to wygląda od strony programisty ale do skryptów np. na żółwia byłoby to fajne usprawnienie :)

Krycha
16-03-2012, 11:59
Może to nie do pvp, ale nie będę oddzielnego tematu zakładać. Ja bym też miło widział sprawdzanie statusów sprzymierzeńców i używanie na nich przedmiotów/umiejętności typu zmiękczacz, ożywka itp. Nie wiem jak to wygląda od strony programisty ale do skryptów np. na żółwia byłoby to fajne usprawnienie


W międzyczasie naprawa błędów i drobne usprawnienia istniejących rzeczy.
1) usprawnienie skryptów - pomoc w drużynie, lepsza kontrola nad wyborem celu itp
W trakcie tworzenia + najbliższe plany (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4379-W-trakcie-tworzenia-najbli%C5%BCsze-plany)

Kluzor
16-03-2012, 19:33
Walczę auto na +40 lvl przy 20 pozycjach skryptu to są "pierdoły" z tą barierą, nie ma miejsca na takie gdybanie na tym lvl. Gdybym zajmował się takimi gównem to nawet leczeń bym dobrze nie ustawił przy tych 20 pozycjach. Co do Propozycji Coniego to fakt ze nie można przewidzieć bubla. Osobiście jestem za zwiększaniem liczby pozycji w skryptach wraz z levelem.

MasterOfPuppets
17-03-2012, 13:21
proponowałem kiedys
"x następnych tur ma przeciwnik"
oraz "x razy najwiekszy dmg przeciwnika"(to ma zostosowanie nasza postac hp < x(tutaj 2) max dmg przeciwnika. uzyj pota hp