PDA

Zobacz pełną wersję : Wezwanie na pomoc gracza



QSQ
16-04-2011, 12:58
Dużo graczy z czołówki rank wzywa pomoc kiedy wie, że przegra. Wpadłem na pomysł, aby zrobić przedział lvl'owy do pomocy. Wyglądał by tak samo jak na MFO2 przedział możliwość walk, czyli 5-10 lvl mogli tylko z swoimi lvlami, a coraz większe lvle mogły mieć coraz większą różnicę. Czyli:

5 lvl może wezwać tylko pomoc kiedy zaatakuje go lvl 6+, jeżeli walczy z 5 lvl'em, to tej pomocy wezwać nie może.

10/11 (nie pamiętam który to był na MFO2) może wezwać pomoc jeżeli zostanie zaatakowany przez gracza 2 lvle wyższego.

Tak samo byłoby na 20 poziomie, czyli, że jak zaatakuje 20 poziom 19, bądź 20, to żaden z nich nie będzie mógł wezwać pomocy, dopiero jak 20 lvl zaatakuje 18 i niżej.


Dzięki temu gracze na równych lvl'ach nie mogliby wzywać pomocy i taki Ice Axe, czy Coni mogli by normalnie zostawać atakowani.

Chaos
16-04-2011, 13:07
No popieram
bo icek już nie raz mi taki trick zrobił z pomocą.
Przegrywa? To włącza sos.

Ale z 2 strony to gracz zaatakowany jest w gorszej pozycji, bo nie ma możliwości przygotowania się do walki i zmiany eq.

QSQ
16-04-2011, 13:09
A jak było na MFO 2?? Można było atakować bez przygotowania :)...Polować na mapie i było to fajne ;]

GreenDays
16-04-2011, 13:09
no tak)


tylko trzeba jeszcze mieć te zmienne eq heh:)

dobry pomysł jest już nie raz mi sie przytrafiło że walcze z równym lvl i koles wie ze przegra to pomoc śle to bardzo denerwuje!

eRay
16-04-2011, 13:14
QSQ: Rozumiem przez to, że jeżeli 20lv zaatakuje 20lv, który będzie nieprzygotowany do walki to on nie może wezwać pomocy ? Dla mnie to lipa... Dajmy na to:
Woj 20lv atakuje innego Woja 20lv i gracz który się broni ma ekwipunek wybrany dajmy na to, że na maga i uważasz że on zaatakowany nie powinien mieć prawa wezwać pomocy ? Dla mnie to odpada ten pomysł..

QSQ
16-04-2011, 13:16
A jak było na MFO2?? Polowało się i atakowało bez przygotowania, do tego tam można było prawie wszędzie polować, a tutaj tylko w nielicznych miejscach, a spokojnie da się grać unikając takich miejsc.

Qwiker
16-04-2011, 13:16
To może reset ranku i od teraz można atakować tylko wyższe i równe lvle?

GreenDays
16-04-2011, 13:18
nie nie;d

QSQ
16-04-2011, 13:20
nie nie;d

Jak takie coś piszesz, to cytuj poprzednią wypowiedź, bo wejdzie admin, zobaczy, że ktoś napisał nie, pomyśli, że do tematu i wrzuci do archiwum.

GreenDays
16-04-2011, 13:23
Jak takie coś piszesz, to cytuj poprzednią wypowiedź, bo wejdzie admin, zobaczy, że ktoś napisał nie, pomyśli, że do tematu i wrzuci do archiwum.


spoko nie resetujemy żadnych ranq ale jestem za by nie było pomocy jak równy lvl atakuje:)

minek
16-04-2011, 13:31
Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość wezwania pomocy tylko w pierwszych 2-3-5 rundach walki.

To co autor proponuje nie motywuje do wbijania poziomów, a tego właśnie chcemy.
Zaatakowany bez ostrzeżenia gracz nawet na równym lvlu powinien mieć prawo wezwania pomocy.

QSQ
16-04-2011, 13:33
Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłaby możliwość wezwania pomocy tylko w pierwszych 2-3-5 rundach walki.

To co autor proponuje nie motywuje do wbijania poziomów, a tego właśnie chcemy.

Nie, bo gracz już wtedy może wiedzieć, że jest na przegranej pozycji, albo poluje tylko na mniejsze lvle, a jak zaatakuje równy to od razu pomoc...

minek
16-04-2011, 13:48
No i dobrze, chcesz sępić na nieprzygotowanych graczach to weź to ryzyko pod uwagę. Chcesz walczyć 1vs1 to baw się w pojedynki albo arenę.

QSQ
16-04-2011, 13:53
Ja chcę sobie powalczyć o rank, ale z pojedynkami jest trudno, a w bójkach od razu proszą o pomoc - równe lvl'e...

Qwiker
16-04-2011, 15:44
to super sprawa widzę. zaraz idę nabijać ranking na 10-13lvl a jak mnie zaatakuje jakiś 20 to będę sępić o sos i nabiję tak z 250ranq

Bear Gryls
16-04-2011, 16:21
A ja jestem na nie. Ponieważ to ty (załóżmy) mnie atakujesz ja mogę nawet nie mieć full hp bo jestem po walce, po drugie jak ktoś wspomniał wiele osób ma inne eq, gemy, zdnolonśći pod ludzi a inne pod potwory. Ty już jesteś przygotowany i musisz się liczyć z tym że zaraz ktoś przyjdzie z kumpli lub przechodniów i mi pomorze. Tak już jest. Lecz można by było zrobić to w pojedynkach to co napisałeś, ale nie w bójkach. Takie moje zdanie na ten temat.

Qwiker
16-04-2011, 16:35
(załóżmy) mnie atakujesz ja mogę nawet nie mieć full hp bo jestem po walce,

Walczyłeś kiedyś w bójkach?? Tam każdy zaczyna z full hp

Coni
16-04-2011, 16:35
Ale nie ma opcji przebrania się i zawsze taka walka jest nieuczciwa, właśnie po to jest opcja wezwania pomocy..

QSQ
16-04-2011, 16:39
Ale nie ma opcji przebrania się i zawsze taka walka jest nieuczciwa, właśnie po to jest opcja wezwania pomocy..

No, a czy tak było na MFO2??

Coni
16-04-2011, 16:39
Ale to jest MFO3.

QSQ
16-04-2011, 16:41
A czym się to różni?

Coni
16-04-2011, 17:05
Jak nie widzisz różnicy między mf2 a mf3, to nie mamy o czym gadać.

QSQ
16-04-2011, 17:11
Jak nie umiesz powiedzieć czym to się różni, to nie mamy o czym gadać.

Niczym nie różni się zaatakowanie gracza na MFO2 jak i na MFO3.

MasterOfPuppets
16-04-2011, 17:20
1. W tym mfo nie ma remisów, czyli nie wyjdzie się obronną ręką z walki poprzez remis, co tak dużo ratowało razy mi dupe.
2. Skoro nie ma remisów ,a potków jest mniej ,to każdy punkt w każdą statystykę się liczy ponieważ to czy będziesz bił o 50 więcej może zaważyc o wyniku bójki ,a ja np latam teraz na eq by nabić gemy z dziurawą zbroją w dodatku z gemem wiatru **

AcTiVe
16-04-2011, 17:33
1. W tym mfo nie ma remisów

Tak trochę po za tematem, ale bywają remisy, spójrz - https://mfo3.pl/game/report.php?bid=2294974&vpid=8023&vtid=0

ADIHC1
17-04-2011, 03:23
A jak było na MFO2?? Polowało się i atakowało bez przygotowania
SOS z założenia miało mocno utrudniać polowanie. Punkty zdobywane w walce z nieprzygotowanym graczem wypaczały ranking.

Problem z rankingiem trzeba rozwiązać inaczej, bez ograniczania możliwości systemu pomocy. Terminu ważności rankingu nie chcecie (choć mechanizm dotyczyłby wszystkich bez wyjątku). To może walki o ranking TYLKO poprzez arenę (i turnieje)?

MasterOfPuppets
17-04-2011, 07:20
Tak trochę po za tematem, ale bywają remisy, spójrz - https://mfo3.pl/game/report.php?bid=2294974&vpid=8023&vtid=0

Ale nie są spowodowane ilością tur tylko śmiercią dwóch stron, czyli trzeba walczyc na poziomie przeciwnika.
A w mfo2 wystarczyło przetrwać 30/50tur. i miałeś remis.

QSQ
17-04-2011, 07:44
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=2380839&vpid=8023&vtid=0

Macie kolejnego gracza który prosi o pomoc (równe lvle) kiedy już wie, że przegra...

AcTiVe
17-04-2011, 07:57
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=2380839&vpid=8023&vtid=0

Macie kolejnego gracza który prosi o pomoc (równe lvle) kiedy już wie, że przegra...

Nom, to powinno działać na innych zasadach.
Proponowałem Coni'emu remis na samym początku walki, kiedy jeszcze nie było wiadomo kto wygra. Wziąłem pod uwagę, że może nie być przygotowany, nie mieć miks/eq. Coni go nie chciał. Dopiero po długiej, równej walce, kiedy ocknął się, że wtopi, wezwał SOS.
Ma teraz takie prawo, a to jest nie fair, co sam przyznał. Moim zdaniem trzeba coś z tym zrobić.

PS.
Coni, a Ty jak uważasz? Bardzo mnie to interesuje. Rozmawialiśmy wczoraj na temat naszej walki, ale nie bierzemy tego pod uwagę, ona jest tylko przykładem we wczoraj poruszonej kwestii : )

QSQ
17-04-2011, 08:00
AcTiVe na czacie wspominałeś, że dobrym pomysłem, byłby pomysł minka, czyli brak możliwości wezwania pomocy po 3-5 rundach.

Qwiker
17-04-2011, 09:05
problem w tym, że Ice Axe boi się walczyć z równym lvlem od samego początku ;/

Coni
17-04-2011, 14:23
PS.
Coni, a Ty jak uważasz? Bardzo mnie to interesuje. Rozmawialiśmy wczoraj na temat naszej walki, ale nie bierzemy tego pod uwagę, ona jest tylko przykładem we wczoraj poruszonej kwestii : )
Skoro mnie zaatakowałeś miałem prawo wezwać sos, a to ode mnie zależy, w którym momencie mam zamiar to zrobić.


Proponowałem Coni'emu remis na samym początku walki, kiedy jeszcze nie było wiadomo kto wygra. Wziąłem pod uwagę, że może nie być przygotowany, nie mieć miks/eq. Coni go nie chciał.
Nie tyle co nie chciałem, co nie miałbym co robić czekając znów kolejne 7minut na energię i zapewne potem znów któryś z was (czekało was 3) by mnie zaatakował. Wiem, wiem teraz wszyscy zaprzeczycie, ale staliście cie tam teamem i wybijaliście wszystkich dookoła, którzy mi chcieli pomóc, dlatego poprosiłem paru graczy, żeby przyszli mi pomóc i jak stali obok napisali mi, że są, więc wezwałem pomoc. Może nie jest to honorowe, bo przegrywałem, ale cóż trzeba liczyć się z taką opcją jak się atakuje gracza, a skoro nie rozumiecie, że on nie chce walczyć to nie narzekajcie.


AcTiVe na czacie wspominałeś, że dobrym pomysłem, byłby pomysł minka, czyli brak możliwości wezwania pomocy po 3-5 rundach.
Tak, wtedy byście mogli wybijać dookoła graczy aż minie te 5 rund i gracz nie będzie mógł wezwać pomocy ..

Snake
17-04-2011, 14:33
Ludzie nie lepie coś takiego zrobić że po 3 kolejkach nie można prosić o pomoc, lepiej by to się sprawdziło

QSQ
17-04-2011, 14:35
Ludzie nie lepie coś takiego zrobić że po 3 kolejkach nie można prosić o pomoc, lepiej by to się sprawdziło

Pisałem o tym, pomysł minka

AcTiVe
17-04-2011, 14:40
(...) i zapewne potem znów któryś z was (czekało was 3) by mnie zaatakował. Wiem, wiem teraz wszyscy zaprzeczycie, ale staliście cie tam teamem i wybijaliście wszystkich dookoła, którzy mi chcieli pomóc(...)


Gadasz bzdury, wiesz że tak nie było. Z FireofDeath przecież miałeś pewną umowę, prawda? Więc nie zaatakowałby Cie. A czy kogokolwiek innego zaatakował? Nie. A QSQ i Qwiker nie byli nawet online.
Więc nie ubarwiaj ; >

Coni
17-04-2011, 14:45
Nie gadaj głupot, na zwykłym czacie widziałem jak pisał, że ubija tych co chcą pomóc. Gracz, który miał mi pomóc napisał, że jest w trakcie walki, bo go zaatakowali..
Nie miałem żadnej umowy, on po prostu pisał, że mnie nie zaatakuje, ale mu wcale nie broniłem. Pisałem mu, że nie walczę, ale jak chce niech atakuje i zapewne zastosował bym podobną taktykę gdyby zaatakował, bo tak się pozbywam ataków na siebie.
Nie tyle co wasz team, ale była tam jeszcze jedna osoba z wami, która też ubijała. Zresztą jak sam mi pisał Ty lub Fire of Death, że na farta otrzymałem pomoc, bo siedzieli w 3 i ubijali.

Sunflora
19-04-2011, 21:05
Ja wole gdy jest wezwanie pomocy
Gra robi się ciekawsza i różnorodniejsza od innych gier na przeglądarkach

QSQ
19-04-2011, 21:17
Przeanalizowałem to i wzywania pomocy powinno się zabronić po 3-5 kolejkach.

Kasej
19-04-2011, 21:24
3-5? niee, myślę ze za szybko... w nie każdej lokacji, ciągle ktoś jest co może pomóc, patrząc na to iż ruch wykonać "TRZEBA" po iluś tam sec...
Nim zawołam kolegę/gracza na "ratunek" kolejka może minąć, i nie będzie możliwości na wezwanie sos'a

QSQ
19-04-2011, 21:25
Ale wezwać pomoc czyli "wcisnąć tą możliwość" wezwij pomoc można by przez 3-5 najbliższych rund, niekoniecznie jak ktoś dołączy, chociaż sam nie wiem, trzeba by było porozmawiać chwilę o tym.

Kasej
19-04-2011, 21:27
Będzie dużo + jak i - a więc proponuję zostawić tak jak jest...