PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypty - pomoc



eRay
15-04-2011, 22:28
Mam pytanie czy polecenie (do walki z wojem) którego kod podałem niżej jest dobrze zrobiony - bo miałby za zadanie zrobić coś takiego:
1 warunek:
Gdy minimalne otrzymane obrażenia przez przeciwnika
są mniejsze
Od minimalnych zadanych przeze mnie obrażeń
2 warunek:
Gdy maksymalne obrażenia otrzymane przez moją postać
są mniejsze
Od maksymalnych zadanych przez przeciwnika obrażeń
Akcja: Atak
Cel: przeciwnik
W skrypcie jest jako pierwsze polecenie. Dobrze wykombinowałem, czy są tam jakieś błędy ? Jeżeli ktoś ma czas przejrzeć to i trochę pomyśleć to dzięki z góry, myślę że powinno być wszystko ok ale lepiej się upewnić.



ECTgOCla87EmxYs8RTXY/4lDjldDc2F4gY3g2SQ+3tCPIYdG0ZOHbX8vF7tA2xYXnElc8VC X3U4Wb5blKn4RYqbTpFFsVUba25s0rYOBW7NZh9XHFzvbgdf+2 pA5RKk2ynyr+kMK7FbP9fX4LmLMsHN9nAMB6SbMuj0QBqLtL6I XKXm2B7nln+LvCeh5ZNECtBIr/+SlyJAPj3Z7Ib0H/SO0ptWneFDs2xciedW51VRMII7IhyawqyR1gJkkPETLtQNygFK Vd3IBdKyip+Pw8Sfom2DlAAnbIA8d3uY7Oy9o9gZvrWi+QoWVN wJFl1He1OKO/dkL/rbxIfGWqbgrZ0inQ8CegwYfoRDbFsrvgDKuCjAPse7flIxvgs9 nK4ne+aPlT8FAIT49YT7734MoHX2VpsfsBhvBWFRW6wFBROAvb 2IgBDYQmCTz+V58Y7K5NEokBuNMIxsH3FK6I3FwpvX14Ephr4Q 9apg6vf6il+ncIMMclDcSTvXqi8FlOMvJybiv667jjk8JZsthK cFOR3fO4p78yCkx1YGvrbVjYgY=

Goddess Of War
15-04-2011, 22:32
ale co by ci miał dawać ten skrypt w jakim celu ;d bo za bardzo nie wiem :D

Coni
15-04-2011, 22:32
@up
w jakim celu, to wie na pewno założyciel (może jakaś taktyka?).

Sprawdziłem szybko i chyba wszystko jest OK.

eRay
15-04-2011, 22:36
Goddes:
Chodzi o to że jeżeli najmocniejszy cios przeciwnika mnie nie zabije, a jego hp jest mniejsze od minimalnego mojego ciosu to atakuje - chyba dobrze to napisałem, wklej sobie to do skryptu i będziesz może wiedział o co chodzi.
Coni - dzieki

A i może mi ktoś wytłumaczyć po co jest przy dodawaniu warunków ta 3 opcja : LOSOWY WARUNEK
bo nie bardzo mogę to rozgryźć

Ptah
15-04-2011, 22:44
nie da sie czegos takiego ustawic. Jedna i druga linijka jest to samo i nie ma nic wspolnego z max i min. A te obrazenia to sa wogule od poczatku walki pewno liczone a nie w ostatnim ciosie ale byc moze o to ci chodzi

Coni
15-04-2011, 22:47
Chodzi o to że jeżeli najmocniejszy cios przeciwnika mnie nie zabije, a jego hp jest mniejsze od minimalnego mojego ciosu to atakuje
Nie ma tam nic o HP.
Taki jest warunek jaki napisałeś, a nie ten co teraz piszesz.


1 warunek:
Gdy minimalne otrzymane obrażenia przez przeciwnika
są mniejsze
Od minimalnych zadanych przeze mnie obrażeń
2 warunek:
Gdy maksymalne obrażenia otrzymane przez moją postać
są mniejsze
Od maksymalnych zadanych przez przeciwnika obrażeń
Akcja: Atak
Cel: przeciwnik

eRay
15-04-2011, 23:34
"Nie ma tam nic o HP. "
Chodziło mi o otrzymane obrażenia (liczone w HP)

"Jedna i druga linijka jest to samo"
Nie jest to samo

Jeszcze raz się postaram to opisać dobrze:
Jeżeli najmniejsze możliwe otrzymane obrażenia przez przeciwnika | są mniejsze | Od minimalnych zadanych obrażeń przeze mnie
I jeżeli maksymalne otrzymane obrażenia przeze mnie | są mniejsze | Od maksymalnych obrażeń zadanych przez przeciwnika
Wtedy atakuje przeciwnika, wówczas mam dużą pewność że jego maksymalne uderzenie w razie nietrafienia mnie nie zabije, chyba że dojdzie do tej sytuacji gdzieś na początku walki i da cios do tego czasu najmocniejszy.

ADIHC1
16-04-2011, 01:50
To co kombinujesz eRay jest bardzo niebezpieczne. Nigdy nie możesz mieć pewności, że maksymalny cios przeciwnika w walce już padł i kolejny silniejszy już się nie pojawi. To samo dotyczy Twojego minimalnego ciosu - będziesz chciał dobić, a okaże się, że uderzyłeś jeszcze słabiej.

W dobitce zawsze należy wziąć poprawkę na rozbieżność ciosów. I lecz się normalnie, miksy są tanie, nie ma sensu ryzykować, że jednak przeciwnik zaatakuje jeszcze mocniej.

eRay
16-04-2011, 15:22
Czyli według Ciebie powinienem to polecenie wykasować ?

ADIHC1
16-04-2011, 18:07
Tak, dobitkę i leczenie ustaw po "staremu", nie korzystaj z warunków, o których pisałeś.

Val Gaav
16-04-2011, 18:49
po pierwsze
skrypt ci weźmie pod uwagę tylko zadane ciosy , czyli jak nie zobaczy krytyka to o nim nie wie
lepiej ustawić na przedziały hp
a dobitkę u woja to należy ustawić tylko i wyłącznie jako atak z atrybutem , wchodzi nawet podczas ślepoty ( tylko trzeba brać pod uwagę że topór i buława będą mieć mniejsze obrażenia )

eRay
18-04-2011, 01:14
No dobra - u wojów, ale u magów ?
a po drugie, jak na przedziały hp mam ustawić jak nie będę wiedział ile mi hp ktoś pobiera, ale ok i tak skasuje to polecenie dla pewności.
Przy okazji mam pytanie dotyczące "LOSOWYCH WARUNKÓW" - jedna z opcji ustawienia warunku, nie mogę jej rozgryźć, powie mi ktoś do czego to służy ?

ADIHC1
18-04-2011, 01:43
No dobra - u wojów, ale u magów ?
Pytasz o dobitkę? W tym poleceniu powinieneś również sprawdzać czy nie masz statusu, który blokuje używanie many (nie pamiętam, który to i nie mam pewności czy obecnie jest dostępny w grze).

a po drugie, jak na przedziały hp mam ustawić jak nie będę wiedział ile mi hp ktoś pobiera
A jak to robiłeś w v2?

Przy okazji mam pytanie dotyczące "LOSOWYCH WARUNKÓW" - jedna z opcji ustawienia warunku, nie mogę jej rozgryźć, powie mi ktoś do czego to służy ?
Chodzi Ci o grupy? Jeśli dobrze rozumiem ich funkcjonowanie, to jeśli suma % wszystkich poleceń zawartych w grupie wynosi 100%, wtedy jedno z nich NA PEWNO zostanie wykonane (przykład: cztery zaklęcia w jednej grupie, każde po 25% - jedno z tych poleceń NA PEWNO zostanie wykonane; jeśli dasz te zaklęcia bez grupy, wtedy szansa na wykonanie każdego z tych poleceń będzie wynosić 25% i może w ogóle nie zostać wykonane).

eRay
19-04-2011, 11:31
Pytasz o dobitkę? W tym poleceniu powinieneś również sprawdzać czy nie masz statusu, który blokuje używanie many (nie pamiętam, który to i nie mam pewności czy obecnie jest dostępny w grze).

- Chodzi Ci o status Klątwa, lecz póki co gracze nie mogą dysponować zdolnością rzucania klątw a to polecenie miałem wyłącznie na graczy, a po drugie gram wojem, więc blokowanie magi dużo mi nie robi.


Chodzi Ci o grupy? Jeśli dobrze rozumiem ich funkcjonowanie, to jeśli suma % wszystkich poleceń zawartych w grupie wynosi 100%, wtedy jedno z nich NA PEWNO zostanie wykonane (przykład: cztery zaklęcia w jednej grupie, każde po 25% - jedno z tych poleceń NA PEWNO zostanie wykonane; jeśli dasz te zaklęcia bez grupy, wtedy szansa na wykonanie każdego z tych poleceń będzie wynosić 25% i może w ogóle nie zostać wykonane).

- Trochę nad tym myślałem, ale czy jest sens to ustawiać będąc tak jak ja wojem - mając dużo szczęścia i przeważnie trafiając ?

ADIHC1
19-04-2011, 20:33
W tej chwili nie widzę zastosowania dla grup losowości w skrypcie wojownika. Także możesz sobie to odpuścić.