PDA

Zobacz pełną wersję : Przedmioty z aktywnym efektem



MasterOfPuppets
13-04-2011, 16:49
Tak jak w temacie.

Chodzi mi o wprowadzenie przedmiotów ,które będą miały jakiś efekt. I który można będzie aktywowac podczas walki np. przedmioty-(nazwa itemku)

Czyli np.

dajmy na to jest przedmiot- Zbroja żółwia
ma 30obrony i 10m def

I jej efekt aktywny
Po użyciu daje na 5 tur osłone magiczną i zwykłą.

Czyli żeby w walce ją aktywować trzeba ją "użyć" jak normalnego itemku(np potka)
Oczywiście taki przedmiot możnaby było użyc ileś razy na walke.

Dorexx
13-04-2011, 16:53
I co potem się po walce naładuje znowu? Wiesz mi się nie podoba.

MasterOfPuppets
13-04-2011, 17:07
Tak jak amulet kajana. Jest dostępny po każdej walce.

Chaos
13-04-2011, 17:17
Może być, ale niech te osłonki będą raz na całą walkę.

MasterOfPuppets
13-04-2011, 17:23
To był przykład.
A zaś wprowadzenie takich przedmiotów urozmaiciło by grę oraz dało by pare nowych przedmiotów = większa różnorodność.
A takich efektów mogłobybyć sporo np.
-Leczenie w przedmiocie
-Zwiększenie obron
-Ataki magiczne dla np. włóczni
-Jakieś wzmocnione ataki
-Zwiększenie szybkości/szczęścia/ max.hp(tlyko na czas walki)
-Albo jakiś bonus do uników na n tur
-Ataki które nie mogą pudłować na n tur
-Albo podowjenie szansy na krytyka
-

Dorexx
13-04-2011, 17:42
Dobry pomysł, ale jak by to napisał Admin "może kiedyś"

Mita bank
13-04-2011, 19:39
Przedmioty z aktywnymi bonami, fajne ;]
Tylko żeby ich bonus zalezał od naszej postaci, np. +10% defa
albo +3% celności
wtedy byśmy mogli sobie wybrać item który nam najbardziej pasuje, i żeby w walce mógł być użyty tylko 1 item i tylko raz na walkę i trwał określoną ilosc tur.
Masz 3 itemy z bonami, jak walczysz z kimś co ma duzo uników to aktywujesz sobie broń z unikami, potem juz zadnej innej nie możesz... albo bonus na całą walkę typu "losowy gem daje 2x więcej % niż normalnie"

ADIHC1
13-04-2011, 21:51
Już są dostępne tego typu przedmioty - osłony, mikstury regeneracji.

W przyszłości może pojawią się ciekawsze eliksiry (dające szybkość, poprawiające celność?) - rozsądnymi propozycjami takich przedmiotów Tomi pewnie nie pogardzi.

MasterOfPuppets
13-04-2011, 22:10
Nie. ADIHC źle zrozumiałeś pomysł.
Chodzi o to ,żeby przedmioty ekwipunku dodatki/broń/hełm/zbroia dawały coś co można użyć podczas walki, co jest wyjątkowe i np. żaden eliksir/item tego nie da tak o.
Lub daje np. jedno dodatkowe leczenie bazujące na twoim ataku czy czymś tam.

ADIHC1
13-04-2011, 22:15
I to jest już dostępne w grze. Regeneracja (Amulet Kajana i Goblinowy Miecz), większe obrażenia (Przeklęty Topór i Buława Gniewu), nadawanie statusów (Zatruta Włócznia).

Po co zbroja dodatkowo miałaby dawać czasowy bonus do obrony? To już załatwia osłona.

MasterOfPuppets
13-04-2011, 22:18
Amulet kajana daje pasywnie czyli nie mamy na niego wpływu. Buława i topór to samo zero wpływu na nie.

A itemki działające aktywnie dałyby większy bonus na krótszy czas. Jeszcze ze stratą tury na aktywacje.

Ale tu dałem przykład zbroi taki wymyślony na szybko. Więc nie bierz jej na poważnie.

ADIHC1
13-04-2011, 22:23
Tylko widzisz, to co proponujesz już albo jest częściowo dostępne w grze (osłona, w przyszłości zapewne inne mikstury/eliksiry), albo jest rozwiązaniem (dla gracza) gorszym (aktywacja oznacza utratę rundy, kiedy obecnie bonusy uzbrojenia są aktywne od początku walki lub nawet przez całą walkę).

Tomi
13-04-2011, 22:24
Amulet kajana daje pasywnie czyli nie mamy na niego wpływu. Buława i topór to samo zero wpływu na nie.

A itemki działające aktywnie dałyby większy bonus na krótszy czas. Jeszcze ze stratą tury na aktywacje.

Ale tu dałem przykład zbroi taki wymyślony na szybko. Więc nie bierz jej na poważnie.
tego typu bonusy są jako zdolności/itemki - nie ma w planach doczepiania ich do uzbrojenia (choć właściwie zdolności są doczepiane do broni poprzez sloty).

MasterOfPuppets
14-04-2011, 17:02
tego typu bonusy są jako zdolności/itemki - nie ma w planach doczepiania ich do uzbrojenia (choć właściwie zdolności są doczepiane do broni poprzez sloty).

Hmm.. O gemach nie pomyślałem... Ale i tak według mnie te przedmioty dałyby duże urozmaicenie gry.
jako ,że mam dużo czasu podam przykłady takich przedmiotów.

Różdżka Czarnego piętna
(jakieś statystyki)
aktywnie -piętno mocy - atakuje z czaru jakiego ostatnio użyłeś w przeciwnika, bazując na twoim i połowie ataku magicznego przeciwnika

Kieł Bazyliszka
aktywnie - Furia jadu - każdy atak przez następne 4tury zada dmg+10% max. hp przeciwnika

Miecz ducha
aktywnie - między wymiarami - postać zyskuje 30% szybkości i 20% uniku kosztem 15% ataku

Miecz boskiego posłańca
aktywnie - Furia zmarłego - ożywia wybraną postać oraz daje jej na 2tury bonus do wszytskich statystyk 30%

Tomi
14-04-2011, 17:06
Hmm.. O gemach nie pomyślałem... Ale i tak według mnie te przedmioty dałyby duże urozmaicenie gry.
jako ,że mam dużo czasu podam przykłady takich przedmiotów.

Różdżka Czarnego piętna
(jakieś statystyki)
aktywnie -piętno mocy - atakuje z czaru jakiego ostatnio użyłeś w przeciwnika, bazując na twoim i połowie ataku magicznego przeciwnika

Kieł Bazyliszka
aktywnie - Furia jadu - każdy atak przez następne 4tury zada dmg+10% max. hp przeciwnika

Miecz ducha
aktywnie - między wymiarami - postać zyskuje 30% szybkości i 20% uniku kosztem 15% ataku

Miecz boskiego posłańca
aktywnie - Furia zmarłego - ożywia wybraną postać oraz daje jej na 2tury bonus do wszytskich statystyk 30%

to mogą być równie dobrze propozycje na zdolności. Różnica w tym, że w twojej propozycji te specjalne ataki są na sztywno doczepione do broni, a obecny system zdolności pozwala na swobodne ich przerzucanie.