PDA

Zobacz pełną wersję : Zakaz pomocy przy walkach gdzie walcza 2 równe lvl'e



Mita bank
12-04-2011, 20:01
Opcja pomocy miała zapobiec atakom na słabszych graczy, ale spełnia sie też świetnie jako opcja wkur*iania graczy walczących uczciwie. :)
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1800522&vpid=1098
atakuje sobie 20lvl, walka idzie na początku nie po mojej myśli, gdy to sie odmienia i przejmuje dominacje w walce przeciwnik wzywa pomoc, a drugi mlon ją przyjmuje...
to jest żałosne, dodam że szlachetny pomocnik doskonale wiedział że walka jest uczciwa, napisał "mi też sie tak wpier*alają, więc czemu ja amm tak nie robić"....super...

ja nawet jak mam przegrać to walcze do końca.
GRACZU, GDY WIDZISZ WALKĘ MIĘDZY RÓWNYMI POZIOMAMI TO SIE NIE WTRĄCAJ!!!

Proponuje wprowadzić zakaz opcji pomocy przy walkach gdzie przeciwnicy maja ten sam poziom.

Sewatorus
12-04-2011, 20:04
Jestem za oto przykład wtf
https://img251.imageshack.us/i/nooby.png/

Ptah
12-04-2011, 20:04
o0 to daj pojedynek a nie atak. Ja tez bym wezwal pomocy bo na polowania i walki pvp nosze rozny ekwipunek i rozny zestaw skilli

Michcio Sejf
12-04-2011, 20:13
ja akurat jestem przeciw.
no bo gdy ktoś chce "uczciwej" walki to od tego jest pojedynek.
a z kolei gdy ktoś chce zaatakować kogoś to każdy ma prawo wezwać pomoc i się poprostu spróbować obronić przed atakiem.
a co z tego że ma równy poziom... jedna osoba może mieć lepszy ekwipunek, statystyki, zdolności i wcale nie musi mieć większego poziomu aby pokonać drugą osobę.
Bójka ma to do siebie że każdy może poprosić o pomoc. Równie i Ty mogłaś tak zrobić...

Jeżeli chcesz walczyć uczciwie wyzwij te osobe na pojedynek a nie atakuj jej.

Sewatorus
12-04-2011, 20:17
O albo podam kolejny powód..
Dziś nie wiem 7:20
12 lvl mnie zaatakowal ja go nie atakowałem..i nagle S0S i 2x20 lvl ... i nagle wyzywają mnie od dedaczy ja nie moge.

Goddess Of War
12-04-2011, 20:21
O albo podam kolejny powód..
Dziś nie wiem 7:20
12 lvl mnie zaatakowal ja go nie atakowałem..i nagle S0S i 2x20 lvl ... i nagle wyzywają mnie od dedaczy ja nie moge.

nie możliwe musiałeś być inicjatorem walki bo agresor nie może wezwać 1 pomocy ; ) tzn może ale nikt mu nie pomoże jeśli obrońca nie wezwał pomocy i ktoś nie dołączył :)

Sewatorus
12-04-2011, 20:30
Dać link do walki?

ADIHC1
12-04-2011, 20:39
Opcja pomocy miała zapobiec atakom na słabszych graczy
Nie, nie tylko. Od "uczciwych" walk masz pojedynki. Chcesz kogoś upolować, licz się z tym, że sam zostaniesz ubity.

Dać link do walki?
Tak, bo najprawdopodobniej jest to błąd. Pomoc jako pierwszy może wezwać (i mieć przewagę liczebną w walce) tylko broniący się gracz.

Phenomenal
12-04-2011, 20:45
NIE ! Nie każdy musi chcieć grać PvP, są gracze którzy grają tylko i wyłącznie dla fabuły. Ratunkiem dla takich graczy jest tylko pomoc, bo prawie zawsze nie mają szans z osobą która ma statystyki rozdane pod walki PvP. Nie zastanawiałeś się nad tym ?

StorN
12-04-2011, 20:50
jestem całkowicie przeciw, to jest genialny system i powinien być nawet jakoś rozbudowany


są gracze którzy grają tylko i wyłącznie dla fabuły
to niech idą do margonem ^^


NIE ! Nie każdy musi chcieć grać PvP, są gracze którzy grają tylko i wyłącznie dla fabuły
pvp i fabuła to 2 łączące się części MFO w obecnym stanie rozbudowania gry fabuła jest zaledwie 30% gry tak na prawde...

ADIHC1
12-04-2011, 20:59
to niech idą do margonem ^^
Jacek raczej nie będzie zadowolony z tego, że odsyłasz sporą część jego graczy do konkurencji. Wyobraź sobie, że są gracze, których PvP nie interesuje i dla nich też jest miejsce w MFO.

Phenomenal
12-04-2011, 21:05
Dyskryminacji mówimy stanowcze NIE! Jak chcesz pograć only PVP to są takie gry tekstowe, tam się tylko walczy praktycznie :D

benerit
12-04-2011, 21:06
Chcecie oddzielić hołotę od reszty nie twórzcie im okazji do zyskiwania czegoś na zachowaniu.

Zróbcie jeden ranking tylko z walk areny (niech on będzie najważniejszy)
Zróbcie drugi ranking z walk pojedynkowych 1v1 (bez bójek)
Reszta niech pozostaje zwykłymi bójkami i wyładowywaczem stresu dla niespełnionych graczy. Ci co chcą uczestniczyć i walczyć o ranking będą mieli na to miejsce i będzie to bardzo uczciwe, ci których ranking nie interesuje nie będą musieli się tak bardzo przejmować tym, że co chwila ich ktoś atakuje.

Tomi
12-04-2011, 21:06
Bójka to nie jest nigdy równa walka - ktoś przygotowany na expienie/nieprzygotowany na PvP jest łatwym (łatwiejszym) celem, dlatego może wezwać pomoc i to na pewno nie będzie zablokowane. Bójka = ryzyko dla atakującego. Skoro są takie tematy tzn., że wszystko działa zgodnie z założeniami ;)

Szlug
12-04-2011, 22:31
Napisałem bardzo ładny post, ale net mi się zwalił więc pokrótce. Zakaz wzywanie pomocy po upłynięciu paru tur(2-3). Zakaz pomagania wyższym od siebie o parę poziomów dajmy na to o 6 (plaga pseudopomocników którzy liczą na jakiś hajs, i drą mordę najgłośniej jacy to są fajni, po wygranej).

Tomi
12-04-2011, 22:37
Nie wiem dlaczego uczepiliście się tej pomocy - nie atakuj w bójkach i problem nie będzie Ciebie dotyczył, albo atakuj i podejmij ryzyko przegranej i znoś owe przechwałki.

GuRi
12-04-2011, 22:53
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1835631&vpid=557&vtid=0 omg co to ma byc ! gosc na poczatku mnie leci jak chce a potem role sie zmieniaja i szuka pomocy ... . lepiej by bylo gdyby rowne lub wieksze lvl niemogly dawac sos bo to jest wkurzajace

ADIHC1
13-04-2011, 01:26
@GuRi

nie atakuj w bójkach i problem nie będzie Ciebie dotyczył, albo atakuj i podejmij ryzyko przegranej
I tyle w temacie.

mnietuniema
13-04-2011, 06:56
Chcecie oddzielić hołotę od reszty nie twórzcie im okazji do zyskiwania czegoś na zachowaniu.

Zróbcie jeden ranking tylko z walk areny (niech on będzie najważniejszy)
Zróbcie drugi ranking z walk pojedynkowych 1v1 (bez bójek)
Reszta niech pozostaje zwykłymi bójkami i wyładowywaczem stresu dla niespełnionych graczy. Ci co chcą uczestniczyć i walczyć o ranking będą mieli na to miejsce i będzie to bardzo uczciwe, ci których ranking nie interesuje nie będą musieli się tak bardzo przejmować tym, że co chwila ich ktoś atakuje.

W założeniach najważniejszym rankiem miał być ranking turniejowy, a turniej nie tylko raz na miesiąc... Turnieju nie ma, a gracze jeśli chodzi o ranq już zaadoptowali zwyczaje z s3 :(

Jedyne co bym zmienił, to jakaś "kara" dla pomagającego agresorowi - 5 pkt ranq "wpisowego"?!

Kasej
13-04-2011, 07:39
Może poprostu zabronić agresorowi wzywania pomocy jako "pierwszy" ? tylko będzie mógł wezwać pomoc dopiero gdy przeciwnik "atakujący" wezwie pomoc.

Heteryk
13-04-2011, 09:00
Dobrze jest, ryzyko dostania w tyłek drażni co ? :) dla mnie EOT

Jacek
13-04-2011, 09:14
Zdaje się, że agresor nie może wezwać pomocy jako pierwszy, ponieważ w jego drużynie nie może być więcej graczy niż u zaatakowanego.

Mita bank
13-04-2011, 11:06
teraz to dopiero lipa ;]
ten pierwszy ruch jeszcze da się przeżyć, tylko po co więcej czasu?
jeśli bójki są takie złe to czemu ich nie skasować w ogóle? xD

Szlug
13-04-2011, 12:54
Nie są złe. Moja sugestia miała na celu uniknięcia sytuacji w której osoba broniąca się najpierw podejmuje walkę, po czym woła o pomoc gdy skończą jej się miksy, i nie chce stracić ranku.

BartoMFO
13-04-2011, 13:51
jest dobrze jak jest :)
Jedni np.ja nie walczą tylko graja sobie dla przyjemnosci przechodząc fabułę , a inni walczą
ale powiedzcie mi jakie ma szanse gracz na statach na bóssów przy walczącym ?
Prawie Zerowe !

eRay
13-04-2011, 14:47
Ja już sobie to wyobrażam za jakiś rok w tym mf'ie, przychodzi jakiś 100 lv i atakuje 20 i ten 20 nawet jak poprosi o pomoc to kto mu dołączy ? Przydałoby się jakieś ograniczenie leveli zrobić.

Jacek
13-04-2011, 15:15
Jedyną wartościową rzeczą jaką może stracić 20 level są punkt rank. A, żeby ochronić punkty rankingowe wystarczy pomoc nawet 5 levela.

MasterOfPuppets
13-04-2011, 15:40
Najgorzej jest jak zaatakuje cię jakiś wyższy level ,co ktoś pomaga ,a potem kolejny 20lv...
Pomoc dla agresorów dopiero przy 1vs3 lub z sumą leveli coś ;/

Tylko kto będzie chciał bronić 20lv. Zawsze to też strata dla tego co broni komuś rank ,a do tego w lokacje gdzie można się bic są zazwyczaj troszke dalej i to strata też pkt ruchu.

mklem
13-04-2011, 23:53
Czytając posty ktoś stwierdził.....iż różnica 1-2 lv o niczym nie świadczy podczas bójki.....Jak najbardziej mylne stwierdzenie....19-20lv to kolosalna różnica.
Moim zdaniem:
-inicjator powinien liczyć się z tym iż może przegrać. patrz wezwanie pomocy przez broniącego (ponieważ on może doskonale przygotować się do walki)
-inicjator nie powinien mieć prawa wzywania pomocy, lecz na pomoc broniącemu mógł by przyjść np. gracz z zakresu +/- kilka lv atakującego.
-W takim przypadku broniący miał by prawo aby pomagał mu tylko 1 gracz.