PDA

Zobacz pełną wersję : Punkty Rankingowe



Malkos
12-04-2011, 13:50
Witam,
denerwuje mnie to że jest ta bariera rankingowa i np. zaatakuje mnie ktoś z większym rankingiem, ja wygram i dostaje tylko expa i złoto.. a ranking to co? Powinno się zrobić tak jak w mfo2, że ten co miał nawet 3000rankingu mógł walczyć z tym co ma 10 i w razie wygranej tego co ma 10 to dostaje ten ranking.

Chaos
12-04-2011, 14:00
Jest dobrze i nie zostanie to zmienione.
Ogranicza to różnego rodzaju oszustwa i przelewy.
Jak chcesz walczyć o rank to poszukaj kogoś w swoim przedziale.

VaanDee
12-04-2011, 14:03
No właśnie, osoba ze sporym rankingiem może sobie pozwolić na walkę/bójkę z mało znaczącym graczem
bez obawy że straci rank w przypadku przegranej.
Ewentualnie można zrobić tak, że po przegranej gracz traci jakiś % ranku, ale jeśli zwycięzca nie
mieści się w przedziale zdobycia tych punktów to one najzwyczajniej "wyparowują".


Jak chcesz walczyć o rank to poszukaj kogoś w swoim przedziale.

- autorowi nie o to chodziło, opisał sytuację gdy gracz z rankingiem atakuje pierwszy.

Krycha
12-04-2011, 15:12
A ja byłbym za wprowadzeniem takiej zasady, że gracz z 300 rankingu dostanie rank za gracza, który ma ponad 150 rankingu, ale gracz ze 100 rankingu może spokojnie zabić takiego z 300 i dostać za to rank. Nie było by przelewów ranku a jakiś powrót do dwójki dzięki temu by był, ci lepsi by się bardziej musieli pilnować ;p

Chaos
12-04-2011, 15:22
Wg mnie system jest idealny i nie ma co zmieniać.
Bidi ale pomyśl jak to będzie działać w 2 stronę.
Jak ten ze 300 ranku wygra to nic nie dostanie?
Trochę to nie fair.

Tomi
12-04-2011, 16:10
to ma przeciwdziałać:
a) łatwym przelewom
b) gracz który mozolnie wbije dużo ranku a raz podwinie mu się noga z dużo słabszym (rankingowo) graczem, nie traci sporej części ranku - to było właściwie robione na wniosek graczy-rankerów.

VaanDee
12-04-2011, 16:58
b) gracz który mozolnie wbije dużo ranku a raz podwinie mu się noga z dużo słabszym (rankingowo) graczem, nie traci sporej części ranku - to było właściwie robione na wniosek graczy-rankerów.

I to się może sprawdza w pojedynkach.
Ale w bójkach atakując słabszego powinno istnieć ryzyko straty rankingu
nie na rzecz drugiej strony (by przeciwdziałać przelewom).
Mogłoby to trochę ostudzić zamiary ataku na słabszym graczu.

Skoro na wniosek rankerów zostało to wprowadzone to może czas zrobić też krok w kierunku
innej rzeszy graczy ...

Malkos
12-04-2011, 18:37
Zgadzam się z VaanDee, ponieważ gracz z większym rankingiem atakuje w bójce tego ze słabszym to powinien tracić, a w pojedynku niech zostanie jak jest.

QSQ
14-04-2011, 11:38
Jednak brakuje mi tego ranku, dla którego na MFO2 się grało, tą grę można by nazwać jak się chce, ale MF3 to tylko z fabuły, która jest tak zmieniona, że mała bania.

Chaos
14-04-2011, 11:43
No tutaj narazie nie ma medali dlatego tak mało osób jest chętnych na walki pvp.

@1 post autora tematu
za walki nie dostaje się expa.

Phenomenal
14-04-2011, 11:47
to ma przeciwdziałać:
b) gracz który mozolnie wbije dużo ranku a raz podwinie mu się noga z dużo słabszym (rankingowo) graczem, nie traci sporej części ranku - to było właściwie robione na wniosek graczy-rankerów.

Ale gracz który mozolnie wbije dużo ranku a raz podwinie mu się noga i złapie go o 10 lwli wyższy gracz już traci sporą część ranku :D

Mita bank
14-04-2011, 20:38
To jestm jeden z powodów wbijania lvl'i. Chęć szybkiego wbijania lvl'i zachęca do kupna MF. Gdy ktos kupi pkt. MF administracja dostaje pieniążki. Gdy administracja dostaje pieniążki ma motywacje do dalszej, szybszej pracy. Gdy administracja ma tą motywacje gracze są zadowoleni z postępów w grze, szybkich upów i ciekawej fabuły. Dzięki czemu chcą wbijac lvl'e. Chcą szybko wbijać lvl'e kupuja MF. Kupując pkt. MF...itd.

Juz na testach admini pisali że zrobia ta gre tak żeby zostawanie na niskich lvl'ach i wbijanie ranq było nie opłacalne bo jest to za łatwe, przy 5lvl nie ma za duzo kombinowania ze statami, dzięki temu łatwo można ułożyć "staty idealne".

Werbe
17-04-2011, 16:45
Gdy walczymy z osobą która ma od nas dużo więcej punktów rankingowych nie otrzymujemy ich, chciałbym zaproponować żeby w wypadku gdy wygra osoba z mniejszą ilością punktów rankingowych dostawała by je.

GreenDays
17-04-2011, 16:58
haha po mojej walce z toba tak pomyślałes psss

Werbe
17-04-2011, 17:01
miałem dzisiaj 2 takie walki

AcTiVe
17-04-2011, 17:04
Gdy walczymy z osobą która ma od nas dużo więcej punktów rankingowych nie otrzymujemy ich, chciałbym zaproponować żeby w wypadku gdy wygra osoba z mniejszą ilością punktów rankingowych dostawała by je.

To by było niesprawiedliwe. Albo obydwie strony otrzymują rank, albo nikt nie dostaje. Moim zdaniem dobrze jest tak jak jest. Gracze z większą ilością rankingu muszą walczyć między sobą, a nie miażdżyć tych, którym staty nie wyszły, czy grają tylko na fabułę.

Chaos
17-04-2011, 17:09
Głupi pomysł.
Byłoby to nie fair.
Tak jak napisał kolega UP
albo wszyscy dostają rank, albo nikt.
Na pewno nie zostanie to zmienione.