PDA

Zobacz pełną wersję : różnorodność potyczek



benerit-W2
31-12-2010, 11:01
Aktualnie będąc na jakieś mapie dokładnie wiem co mnie zaatakuje oraz w jakiej ilości. Jak chcę walczyć z dwiema żabami idę w miejsce X, jak ze zjawą i dwoma nietoperzami idę w Y. Przydałaby się jak w v2 większa różnorodność potyczek. Ot czasem jedna osa, czasem 2,3. Czasem żaba z osą itd. Chciałbym aby było to bardziej losowe. Zarówno pod względem liczebności jak i różnorodności osobników.

Kolejna propozycja związana z powyższą. Ok można mieć walkę automatyczną, ale chciałbym aby można było ustawić również liczbę potworków dla której walka jest automatyczna. Jeśli liczba przeciwników ma być bardziej losowa, to zrozumiałe, że walcząc z 1-2 nie będę miał problemów i chcę pokonać ich z "automatu" ale walcząc z 3-4 skrypty int mogą nie wystarczyć i wolałbym kontrolę manualną.
Dlatego dodajcie pole w ustawieniach nie tylko walki automatycznej on/off ale walki manualnej w przypadku zaatakowania przez X lub więcej potworków.

Wiem że propozycja jest na wyrost bo nie można jeszcze tego przetestować, ale sądzę, że się przyda.

ADIHC1
31-12-2010, 19:15
Nie wiem, jak innym, ale mi obecne rozwiązanie odpowiada. Wiem na co stać moją postać i podczas biegania po znanych mi mapach nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć i zrobić nieprzyjemną niespodziankę. Jeśli chcę expić to idę tam, gdzie (zależnie od poziomu postaci) dobrze sobie radzę i najbardziej się to opłaca.

No i nie ma problemu, który właśnie stworzyłeś - z dwoma przeciwnikami poradzę sobie w auto-walce, ale z czterema już nie i najlepiej byłoby walczyć manualnie. A ja, jak i pewnie wiele innych osób, nie chcę walczyć z potworami manualnie - szkoda na to czasu. Teraz mogę unikać miejsc, w których musiałbym walczyć manualnie i dobrać takie miejsce do expienia, gdzie się nie zanudzę...

Dodatkowo nie zapominaj, że w planach było coś wręcz przeciwnego, niż to, co proponujesz - potwory miały być widoczne na mapie (przykład ze Mrocznymi Zjawami w Grocie Mrocznych Zjaw), żeby całkowicie wyeliminować element losowy.

Tomi
31-12-2010, 19:23
No właśnie to jest ten dylemat: wygoda/przewidywalność vs. losowość/fart. Wydaje mi się, że więcej osób woli wygodę przy expieniu.
Łapanie 1 lub 2 lub 3 potworków na tym samym terenie powoduje właściwie tyle, że taka mapa/jej część staje się mapą o "trudności" 3 potworki. Osoby, które ich nie pokonują nie mają tam czego szukać, a osoby które pokonują będą się denerwować, że czasami trafia się im coś łatwiejszego, na co tylko tracą energię.
Tak więc w systemie walk łapanych "losowo" raczej skłaniam się do tego, aby na danej mapie/jej części był jeden rodzaj potwora/grupy potworów.
Dołożyć to tego amulety zwiększające/zmniejszające % ataków i wyjdzie całkiem przyjemne expienie jak i eksploracja.

A wracając do widocznych potworów - wtedy na jednej mapie można by rzeczywiście ustawiać bardziej zróżnicowane zestawy - łatwiejsze i trudniejsze, bo zawsze była by możliwość wyboru na których już mogę, a na których jeszcze nie mogę expic. Albo: na tych dam radę manualnie, a te jadę skryptem. Jakieś bardziej cenne skrzynki można by obstawić tak szczelnie aby wymusić pokonanie konkretnego potwora przed jej wyczyszczeniem.

Właściwie oba te problemy należy rozważać łącznie:
a) sposób inicjowania walki - vide temat: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?6-Atakowanie-potwor%F3w-jaki-spos%F3b-preferujecie
b) zróżnicowanie potworów w obrębie jednej mapy/obszaru

judasz666666-W2
29-01-2011, 16:47
Potworek pilnujący skrzynki to bardzo fajny pomysł. Mało potworków i przewidywalna ilość spowoduje duże kłębowisko graczy przy jednym (obecnie np. żaba). Dla tych co chcą expić na wybranych potworkach można dołożyć amulety, zdolność dodatkową, miksturki. Dla mnie im więcej opcji tym lepiej.