PDA

Zobacz pełną wersję : Skladka na szybszy serwer



Maly Rycerzyk
30-01-2012, 04:26
Jest coraz wiecej graczy, co oczywiscie jest wielkim plusem, ale niestety powoduje to straszne lagi w grze.

Wiele gier organizuje coroczne skladki na serwer w zamian dajac jakies bonusy graczom.
W mfo tez mozna by cos takiego zorganizowac, by sie wszystkim lepiej gralo.

Tak sie zastanawialem jakie mozna by bylo dac bonusy darczyncom:

- Ranga darczyncy na caly rok w postaci malej ikonki przed nickiem, np dla plci pieknej bylaby to czerwona roza, a dla plci silniejszej miecz, czy tarcza. Ewentualnie tytul Lady i Sir w innym kolorze, by byl prestizowym wyroznieniem.
-Unikatowy outfit na rok. Bylby taki tylko jeden w grze. Gracz sam by sobie go stworzyl/znalazl lub byla by osoba, ktora by taki mogla zrobic na zamowienie (np za oplata w postaci mf'ow). Oczywiscie trzeba by stworzyc temat z zastrzezonymi outfitami. Jezeli gracz w kolejnym roku nie zechce zostac darczynca jego outfit moze wybrac sobie inny darczynca.

Mozna by dodac jeszcze jakies male bonusy typu:
-pojemnosc depozytu +1, ilosc ofert na rynku +1 czy max energia + 50 na caly rok.

Oczywiscie takie bonusy mozna by dostawac tylko po wplaceniu okreslonej kwoty np powyzej 50-100 zlotych, reszta darczyncow otrzymywala by tylko tytul darczyncy.

Mysle, ze znajdzie sie sporo graczy, ktorzy zechcieli by miec prestizowa range, a juz napewno wielu graczy zechce miec unikatowe outfity. A dzieki temu z pewnoscia znajda sie pieniadze na lepszy serwer.

Bonusy same w sobie nie daja i nie powinny dawac jakiejs przewagi nad innymi graczami (a juz na pewno nie znaczna).

Pyskata
30-01-2012, 06:04
Podobno "serwer" utrzyma "dużą" ilość graczy, ale pomysł mnie się podoba

Yon
30-01-2012, 09:35
Wszystko ok, ale w gruncie rzeczy cały system punktów MF działa na zasadzie: wpływy ze strony gracza= korzyści dla gracza ze strony gry. Ta gra przewiduje więc zyski.
Nie znam dokładnie przychodów jakie przynosi MFO, więc nie chce o niczym przesądzać, ale zdaje mi się, że wydanie przez admina pieniędzy na nowszy serwer powinno być jego własną inwestycją. Tu pojawia się pytanie odwieczne: czy warto inwestować kasę w usprawnienie czegoś co i tak bez tego hula i hulać będzie?

Pyskata
30-01-2012, 09:49
hula i hulać będzie?
zawsze może lepiej hulać :)

Krycha
30-01-2012, 13:19
Mi się wydaje, że gracze z MFów i tak wrzucają już w to dużo pieniędzy i to całkowicie starsza - gdyby nie starczało, na pewno Administracja przygotowałaby sama temat z prośbą o doładowanie pieniążków.

Sam wydałem od września prawie 400 zł smsami na MF :).

Pyskata
30-01-2012, 13:25
na pewno Administracja przygotowałaby sama temat z prośbą o doładowanie pieniążków.
Może Administracja się wstydzi :D

minek
30-01-2012, 13:32
Sam wydałem od września prawie 400 zł smsami na MF :).
Niestety większość tej kwoty zjedli operatorzy sieci komórkowej, podatek itd. Chcecie wspomóc jeszcze bardziej Administracje to zróbcie przelew kupując mfy. Wtedy możecie być pewni że cała gotówka powędrowała do nich.


Bonusy same w sobie nie daja i nie powinny dawac jakiejs przewagi nad innymi graczami (a juz na pewno nie znaczna).
Takie główne założenie jest planowane w dalekiej przyszłości tworząc konto premium. Takie konto to pakiet udogodnień nie wpływający na przewagę gracza.

Pyskata
30-01-2012, 13:35
Gdzieś było o tych prowizjach (i niezbyt ciekawie to wyglądało, prawie całość to prowizja :p). Ale z przelewu też chyba jakiś mały % jest c'nie?

Tomi
30-01-2012, 13:36
Serwery mają jeszcze zapas "mocy". Jeśli ktoś chce wspomóc grę to może po prostu zakupić MF'y - z tych środków są opłacane serwery, tak więc specjalnej składki nie trzeba robić.

Krycha
30-01-2012, 13:37
Nie wiedziałem szczerze powiedziawszy. Chyba poszukam jakiegoś sposobu na ładowanie MFów przez przelew, nie mam zamiaru opłacać systemów smsowych. Dzięki Minek :).