Strona 46 z 55 PierwszyPierwszy ... 364445464748 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 676 do 690 z 811

Temat: Propozycje nowego uzbrojenia

  1. #676
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Jako fan LoLa pomyślałem o Bromie (Braumie).

    Nazwa: Tarcza Targonu (nazwa robocza)
    Typ: Ręce (bez atru) - 11
    Wymagany poziom: 80
    Statystyki:
    Atak fizyczny standardowy dla broni fizycznej
    Obrażenia standardowe dla różdżki
    MP standardowe dla Różdżki Luckerowej
    Ew. celność +10%
    Specjalne zdolności/autostatusy: Podstawowy atak zadaje obrażenia ze wzoru (0,2*MAXHP)*(Suma obron użytkownika)/(Suma obron celu)

    Innymi słowy broń, która byłaby dobra dla supportów. Nie opłacałoby się używać zdolności zadających obrażenia (przynajmniej w celu zadania obrażeń), dużo slotów na zdolki wspomagające drużynę, no i specjalna zdolność, dzięki której ten biedny defer nie byłby bezużyteczny w przypadku otrzymania np. furii, czy też w przypadku skończenia się zdolek. Broń dobra zarówno dla woja, jak i dla maga. Atak fizyczny ogranicza moc zaklęć maga, obrażenia jak z rózgi ograniczają siłę obrażeń ze zdolek fizycznych. Atak podstawowy natomiast jest niezależny od ataków, więc jest równie mocny dla obu profesji. Taka Kosa Kostuchy, ale do walki z graczami. Wzór ofc do modyfikacji, lub ewentualnie jakieś ograniczenia. Chodzi o sam pomysł. Moje pomysły na ograniczenia/kombinacje:
    A) Iloraz sum obron może być równy maksymalnie 2, ograniczy chore akcje a'la Szczęśliwy cios za 26k hp. MAXHP nie potrzebuje moim zdaniem ograniczenia, bo i tak liczy się zaledwie 20% z niego, a do tego do dużych obrażeń trzeba mieć też duże obrony. Wątpię, by build pod podwojoną liczbę obron i reszta pkt w maxhp, z którego liczy się tylko 20% był opłacalny.
    B) Zamiast MAXHP zastosować aktualne hp. W ten sposób użytkownik przy pełnym hp by bił, przy mniejszym skupiał się na pomocy sojusznikom/leczeniu.

  2. #677
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Jako fan LoLa pomyślałem o Bromie (Braumie).

    Nazwa: Tarcza Targonu (nazwa robocza)
    Typ: Ręce (bez atru) - 11
    Wymagany poziom: 80
    Statystyki:
    Atak fizyczny standardowy dla broni fizycznej
    Obrażenia standardowe dla różdżki
    MP standardowe dla Różdżki Luckerowej
    Ew. celność +10%
    Specjalne zdolności/autostatusy: Podstawowy atak zadaje obrażenia ze wzoru (0,2*MAXHP)*(Suma obron użytkownika)/(Suma obron celu)

    Innymi słowy broń, która byłaby dobra dla supportów. Nie opłacałoby się używać zdolności zadających obrażenia (przynajmniej w celu zadania obrażeń), dużo slotów na zdolki wspomagające drużynę, no i specjalna zdolność, dzięki której ten biedny defer nie byłby bezużyteczny w przypadku otrzymania np. furii, czy też w przypadku skończenia się zdolek. Broń dobra zarówno dla woja, jak i dla maga. Atak fizyczny ogranicza moc zaklęć maga, obrażenia jak z rózgi ograniczają siłę obrażeń ze zdolek fizycznych. Atak podstawowy natomiast jest niezależny od ataków, więc jest równie mocny dla obu profesji. Taka Kosa Kostuchy, ale do walki z graczami. Wzór ofc do modyfikacji, lub ewentualnie jakieś ograniczenia. Chodzi o sam pomysł. Moje pomysły na ograniczenia/kombinacje:
    A) Iloraz sum obron może być równy maksymalnie 2, ograniczy chore akcje a'la Szczęśliwy cios za 26k hp. MAXHP nie potrzebuje moim zdaniem ograniczenia, bo i tak liczy się zaledwie 20% z niego, a do tego do dużych obrażeń trzeba mieć też duże obrony. Wątpię, by build pod podwojoną liczbę obron i reszta pkt w maxhp, z którego liczy się tylko 20% był opłacalny.
    B) Zamiast MAXHP zastosować aktualne hp. W ten sposób użytkownik przy pełnym hp by bił, przy mniejszym skupiał się na pomocy sojusznikom/leczeniu.
    Rozrzut by się przydał chyba. I obrażenia wydaje mi się, że za duże by wychodziły - we wzorze nie ma mowy o ataku, można by wpakować w obrony i w hp resztę. Zresztą jakie znaczenie ma to, że ta broń ma obrażenia różdżki, skoro i tak obrażenia są nieistotne. Sądzę, że jakiekolwiek bronie o innych wzorach na obrażenia (a szczególnie tak odmiennych) rodziłyby patologie i trudno byłoby je obejść - nie ma nawet co zaczynać się z tym bawić.

  3. #678
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Jako fan LoLa pomyślałem o Bromie (Braumie).

    Nazwa: Tarcza Targonu (nazwa robocza)
    Typ: Ręce (bez atru) - 11
    Wymagany poziom: 80
    Statystyki:
    Atak fizyczny standardowy dla broni fizycznej
    Obrażenia standardowe dla różdżki
    MP standardowe dla Różdżki Luckerowej
    Ew. celność +10%
    Specjalne zdolności/autostatusy: Podstawowy atak zadaje obrażenia ze wzoru (0,2*MAXHP)*(Suma obron użytkownika)/(Suma obron celu)

    Innymi słowy broń, która byłaby dobra dla supportów. Nie opłacałoby się używać zdolności zadających obrażenia (przynajmniej w celu zadania obrażeń), dużo slotów na zdolki wspomagające drużynę, no i specjalna zdolność, dzięki której ten biedny defer nie byłby bezużyteczny w przypadku otrzymania np. furii, czy też w przypadku skończenia się zdolek. Broń dobra zarówno dla woja, jak i dla maga. Atak fizyczny ogranicza moc zaklęć maga, obrażenia jak z rózgi ograniczają siłę obrażeń ze zdolek fizycznych. Atak podstawowy natomiast jest niezależny od ataków, więc jest równie mocny dla obu profesji. Taka Kosa Kostuchy, ale do walki z graczami. Wzór ofc do modyfikacji, lub ewentualnie jakieś ograniczenia. Chodzi o sam pomysł. Moje pomysły na ograniczenia/kombinacje:
    A) Iloraz sum obron może być równy maksymalnie 2, ograniczy chore akcje a'la Szczęśliwy cios za 26k hp. MAXHP nie potrzebuje moim zdaniem ograniczenia, bo i tak liczy się zaledwie 20% z niego, a do tego do dużych obrażeń trzeba mieć też duże obrony. Wątpię, by build pod podwojoną liczbę obron i reszta pkt w maxhp, z którego liczy się tylko 20% był opłacalny.
    B) Zamiast MAXHP zastosować aktualne hp. W ten sposób użytkownik przy pełnym hp by bił, przy mniejszym skupiał się na pomocy sojusznikom/leczeniu.
    To wygląda jak Garudzia rożdżkav2 ale ulepszona.

  4. #679
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Danger Zobacz post
    To wygląda jak Garudzia rożdżkav2 ale ulepszona.
    Co to ma wspólnego z Garudzią?

  5. #680
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Rozrzut by się przydał chyba.
    O rozrzucie nie pomyślałem, by napisać, ofc, powinien być.

    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    I obrażenia wydaje mi się, że za duże by wychodziły - we wzorze nie ma mowy o ataku, można by wpakować w obrony i w hp resztę.
    Cóż, nie ma ataku, bo to broń przygotowana dla deferów, którzy ataku mają mało, dzięki której mogliby bić dużo. Nie mogła to być broń o wzorze np. atak razy 5, bo oczywistym jest, że w ten sposób hiterzy zyskaliby jeszcze większą moc. Nie wydaje mi się, żeby obrażenia były bardzo duże. Podwojenie obron (ograniczenie oznaczone jako A) kosztuje nas więcej punktów, niż podwojenie ataku, bo liczą się obie obrony. Taka broń byłaby dobra przeciw anty. Dużo hp nie jest zbyt opłacalne, zwiększenie maxhp np. o 10% to już duża strata na innych statach. Moim zdaniem jest to w miarę dobrze wyważony zysk, jeśli tak nie uważasz, to podaj proszę pomysł na jakieś ograniczenie, chociaż moim zdaniem spokojnie starczy.

    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Zresztą jakie znaczenie ma to, że ta broń ma obrażenia różdżki, skoro i tak obrażenia są nieistotne.
    Ma znaczenie, zdolności wojów opierają się na dmgu ze stat. Dlatego chcę, by było go mniej, by te zdolności również słabiej biły. Staram się ją ograniczyć tak, by była bronią dla typowego tanka, czyli ze zdolek ważne są statusy i leczenia, a nie obrażenia. Nie chciałem, by ktoś spróbował jakoś połączyć benefitów tarczy z atakiem fizycznym. Sądzisz, że przesadziłem tutaj z ograniczeniem tego?

    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Sądzę, że jakiekolwiek bronie o innych wzorach na obrażenia (a szczególnie tak odmiennych) rodziłyby patologie i trudno byłoby je obejść - nie ma nawet co zaczynać się z tym bawić.
    Bronie magii żywiołów, garudzia rózga, analna rózga, sztylecik kappana. Też odmienne wzory na obrażenia.

  6. #681
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Cóż, nie ma ataku, bo to broń przygotowana dla deferów, którzy ataku mają mało, dzięki której mogliby bić dużo.
    I to jest podstawowy problem - wybierając dawanie statystyk bardziej w jedną rzecz, godzisz się na posiadanie poniżej przeciętnej (w tym przypadku ataku) czegoś innego. Broń dla tanka? Super pomysł, ale nie może opierać się na ogromnym ataku - a taki jest (wyliczenia na samym dole).

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Podwojenie obron (ograniczenie oznaczone jako A) kosztuje nas więcej punktów, niż podwojenie ataku, bo liczą się obie obrony.
    Tylko że Twoja broń bierze pod uwagę sumę obron - ją jest dokładnie tak samo łatwo podwoić jak atak.


    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Bronie magii żywiołów, garudzia rózga, analna rózga, sztylecik kappana. Też odmienne wzory na obrażenia.
    Ale te wzory albo nie są aż tak zmieniające atak, albo mają jakąś szansę na trafienie. Albo opierają się na cudzych statystykach (ergo patologii być nie może), albo przypadki kiedy faktycznie biją dużo są rzadkie.

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Taka broń byłaby dobra przeciw anty. Dużo hp nie jest zbyt opłacalne, zwiększenie maxhp np. o 10% to już duża strata na innych statach. Moim zdaniem jest to w miarę dobrze wyważony zysk, jeśli tak nie uważasz, to podaj proszę pomysł na jakieś ograniczenie, chociaż moim zdaniem spokojnie starczy.
    I tutaj policzmy obrażenia - przykładowy woj o statach:
    hp -184 (pewnie delikatnie ponad standard na 80lv)
    mp - 62
    atak - 62
    def - 184
    magdef - 184
    szczęście - 62
    szybkość - 62

    Zwykły gracz ma na tym levelu po około 100 obron załóżmy z przesadą. Nasz woj na 4 gemach defa i 4 magdefa, zwykły gracz na 4 jednej obrony, załóżmy, że zbroja daje 140 obrony którejś (pomijam nawet że łatwiej się ubrać tak, że dwie obrony razem mają więcej niż na jedną obronę ubranie z podwojeniem). Teraz obliczmy współczynnik:

    Nasz woj-->~751/~485<---Zwykły gracz z niezłym eq. Współczynnik = ~1.55
    Hp naszego woja na pewno nie jest mniejsze (o ile nie większe) niż przeciętnego gracza, więc to pominę i będę liczyć na jego makshp.
    0.2*maxhp*1.55 = 0.31 Rozrzut i mamy ~0.34maxhp czyli należy się leczyć po dwóch uderzeniach TANKA (Zakładając nawet że miks leczy na max).

    Podsumowując, tank, z ogromnymi obronami, bijący ponad 1/3 maxhp to chyba przesada. No i na bryzie bije oczywiście ~0.45 maxhp.
    Ostatnio edytowane przez tetrax ; 09-11-2017 o 16:22

  7. #682
    musaraj
    Konto usunięte
    Zabawę w dziwne wzory na dmg bym odpuścił.

  8. #683
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    I to jest podstawowy problem - wybierając dawanie statystyk bardziej w jedną rzecz, godzisz się na posiadanie poniżej przeciętnej (w tym przypadku ataku) czegoś innego. Broń dla tanka? Super pomysł, ale nie może opierać się na ogromnym ataku - a taki jest (wyliczenia na samym dole).



    Tylko że Twoja broń bierze pod uwagę sumę obron - ją jest dokładnie tak samo łatwo podwoić jak atak.




    Ale te wzory albo nie są aż tak zmieniające atak, albo mają jakąś szansę na trafienie. Albo opierają się na cudzych statystykach (ergo patologii być nie może), albo przypadki kiedy faktycznie biją dużo są rzadkie.



    I tutaj policzmy obrażenia - przykładowy woj o statach:
    hp -184 (pewnie delikatnie ponad standard na 80lv)
    mp - 62
    atak - 62
    def - 184
    magdef - 184
    szczęście - 62
    szybkość - 62

    Zwykły gracz ma na tym levelu po około 100 obron załóżmy z przesadą. Nasz woj na 4 gemach defa i 4 magdefa, zwykły gracz na 4 jednej obrony, załóżmy, że zbroja daje 140 obrony którejś (pomijam nawet że łatwiej się ubrać tak, że dwie obrony razem mają więcej niż na jedną obronę ubranie z podwojeniem). Teraz obliczmy współczynnik:

    Nasz woj-->~751/~485<---Zwykły gracz z niezłym eq. Współczynnik = ~1.55
    Hp naszego woja na pewno nie jest mniejsze (o ile nie większe) niż przeciętnego gracza, więc to pominę i będę liczyć na jego makshp.
    0.2*maxhp*1.55 = 0.31 Rozrzut i mamy ~0.34maxhp czyli należy się leczyć po dwóch uderzeniach TANKA (Zakładając nawet że miks leczy na max).

    Podsumowując, tank, z ogromnymi obronami, bijący ponad 1/3 maxhp to chyba przesada. No i na bryzie bije oczywiście ~0.45 maxhp.
    Dobra, rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę gemów. Może ogranicznik 1,5x?

  9. #684
    tetrax
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Dobra, rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę gemów. Może ogranicznik 1,5x?
    Nie znam się zupełnie na balansie, musisz zapytać kogoś innego (tylko nie MoPa, broń zaraz wejdzie, ale tylko dla wojów xD). Napisałem tylko to co mi się rzuciło w oczy.
    Ostatnio edytowane przez tetrax ; 09-11-2017 o 21:03

  10. #685
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał tetrax Zobacz post
    Nie znam się zupełnie na balansie, musisz zapytać kogoś innego (tylko nie MoPa, broń zaraz wejdzie, ale tylko dla wojów xD). Napisałem tylko to co mi się rzuciło w oczy.
    Cóż, moim zamysłem była broń bezprofesyjna.

  11. #686
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Cóż, moim zamysłem była broń bezprofesyjna.
    A gdyby kompletnie zrezygnować z dmg i zrobić to typowo pod support?

    Atak zadaje minimalne dmg (nie więcej niż 100), ale każdy atak fizyczny obniża defa o 20% na 2 tury, każdy atak magiczny obniza magdefa o 20% na 2 tury.
    Czysty support.

  12. #687
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    A gdyby kompletnie zrezygnować z dmg i zrobić to typowo pod support?

    Atak zadaje minimalne dmg (nie więcej niż 100), ale każdy atak fizyczny obniża defa o 20% na 2 tury, każdy atak magiczny obniza magdefa o 20% na 2 tury.
    Czysty support.
    Też ciekawy pomysł

  13. #688
    Lodowa szata lub Niebieska
    Podobna do czerwonej ale o wiele więcej obronki mag i obronki fiz 24% lodu i - luck i -speed
    Lepsza kopia czerwonej szaty z lodem.

  14. #689
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Danger Zobacz post
    Lodowa szata lub Niebieska
    Podobna do czerwonej ale o wiele więcej obronki mag i obronki fiz 24% lodu i - luck i -speed
    Lepsza kopia czerwonej szaty z lodem.
    Oszroniona Zbroja, poziom 18.
    Przecieki - na 80 lvl wejdzie Harpia z Ogniem i Lodem.

  15. #690
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    957
    Właśnie, a dlaczego nie ma takich "szat" z atrybutami fizycznymi? Czy byłoby to zbyt niezbalansowane?

    I co będzie po tym, jak wejdą wszystkie warianty Harpiej Zbroi i Zielonej Szaty? Będą kolejne, tylko że na wyższy poziom, czy już ich nie będzie wcale?
    Ostatnio edytowane przez Luxferre ; 04-01-2018 o 17:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •