Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Urozmaicenie bandytów

  1. #1

    Urozmaicenie bandytów

    Jak na bandytów przystało proponuję aby walka z nimi wiązała się z pewnym ryzykiem. Działałoby to zarówno manu jak i auto. Powiedzmy z 50% prawdopodobieństwem na początku walki bandyta mógłby nas okradać z jakiegoś drobnego itemu (1x mix życia 1, 1x many 1). Jeśli w przeciągu x czasu / tur go nie zabijemy, on ucieka i tracimy item. Żeby nie było za łatwo, w trakcie walki może on użyć zdolki "Fałszowanie", która może ale nie musi (50%) oznaczać przekazanie itemu 2 czy 3 bandycie w zależności z iloma walczymy, oczywiście w pojedynke tej zdolności nie użyje. Jeśli w walce w pojedynke nie zdazymy go ubic i bandyta ucieknie z naszym przedmiotem, walka kończy się remisem.

  2. #2
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Jak dla mnie bez sensu, Bandyci nie są jakimś dobrym expowiskiem, walka z nimi nie jest łatwa + musielibyśmy zabijać Bandyte na 1 cios/2 ciosy.

  3. #3
    Na nie, nie komplikujmy gry we wcześniejszych fazach a skupmy się na robieniu czegoś nowego.

  4. #4
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Nawet nie da się czegoś takiego zrobić.

  5. #5
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Co to jest?
    Ja się pytam co to jest?

    Na nie, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

  6. #6
    Moderator
    Dołączył
    24-06-2014
    Postów
    1,524
    Nie do zrealizowania.
    Pomijając to, myślałem, że to poważny dział.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Mangue
    Dołączył
    06-01-2014
    Postów
    101
    Ale po co? Są tu 2 akceptowalne typy propozycji:
    1. Przyszła gra, np. quest z zamrożonymi NPC w Nordii
    2. Całokształt gry, jak np. zmiana grafiki drzew
    Opcjonalnie - zmiana czegoś na poprzednich etapach, co jest intencjonalne, ale powoduje, że gra jest niegrywalna, jak zdecydowanie zbyt mocne zdolności u bossa (np. Wielkie Ptaszysko z tysiącem cięć, Nimfa lecząca się Eliksirem).
    Jest to niewykonalne i bezsensowne. Ile osób bije Bandytów na exp? Zero-dwie? Dużo z nich nie leci. Zwykle zabija się ich, by przejść przez most lub dojść do Upitych Bandytów.

  8. #8
    Ciekawe, ale nierealne, za dużo dedykowanych mechanik = za dużo roboty (czyt.: jak nie da się zrobić w edytorze to nie wejdzie).

  9. #9
    Użytkownik Avatar Keriehyl
    Dołączył
    24-11-2015
    Postów
    129
    Z tym zbijaniem na czas to jest coś bardziej do Wybuchu Czaszki (Błotnista Czaszka) i do Wybuchu Bomba (Bomb), gdzie wybucha po 10/20/30 turze, po czym powoduje remis po obu stronach. Dla mnie na nie.

  10. #10
    Z tym zbijaniem na czas to jest coś bardziej do Wybuchu Czaszki (Błotnista Czaszka) i do Wybuchu Bomba (Bomb), gdzie wybucha po 10/20/30 turze, po czym powoduje remis po obu stronach. Dla mnie na nie.
    No okej, ale nie można w walce zabierać przedmiotów.
    Jedyne co się da, to:
    -Nagle wyskakuje nam jakaś scenka/zdarzenie (nie zwykła walka na mapce).
    -Zabrać konkretny przedmiot przed walką.
    -Rozpocząć walkę ze specjalnym, dedykowanym potworkiem.
    -Ten potworek ucieka w X turze (remis, jak bomb, czacha).
    -Gdy ostatnia walka była remisem to daj graczowi konkretny przedmiot.

    Co tu wyklucza pomysł?
    To, że walka nie jest zwykłą walką z potworkiem, tylko wywołana jako całe zdarzenie (jak scenki lub interakcje z NPC).
    Oraz to, że trzeba robić dedykowanego potworka (bo inaczej nie można określić, aby używał konkretnych skilli tylko w konkretnych sytuacjach fabularnych).

  11. #11
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Ale po co nad tym się w ogóle zastanawiać?

    To by utrudniło zabijanie codziennie Gomeza, a także utrudniłoby przechodzenie przez most.
    Nie chcę tracić itema zawsze kiedy przechodzę przez most w Dolinie Enny, a także chcę normalnie zabijać Gomeza bez obaw że mogę za chwilę stracić itema. Bandyci i tak nie są najlepszym expowiskiem, a coś takiego by odrzucało. Zresztą wszyscy są na nie, suweren odrzucił, nie wprowadzajcie tego.

  12. #12
    To może w drugą stronę, skoro są kiepskim expem to niech sobie czasem wyskakuje jakiś dodatkowy bandyta (tak chyba jest z elfami, że czasem wyskoczy 1 a czasem 3), jako taki event, atakujemy 2x i w walce respi się trzeci, raz na jakiś czas zgarniamy więcej expa bez straty energii, bo czemu nie? To expienie nie musi być przecież takie długie

  13. #13
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    To może w drugą stronę, skoro są kiepskim expem to niech sobie czasem wyskakuje jakiś dodatkowy bandyta (tak chyba jest z elfami, że czasem wyskoczy 1 a czasem 3), jako taki event, atakujemy 2x i w walce respi się trzeci, raz na jakiś czas zgarniamy więcej expa bez straty energii, bo czemu nie? To expienie nie musi być przecież takie długie
    Yyyy o czym ty mówisz? nie ma takiego czegoś z Elfami.

  14. #14
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Yyyy o czym ty mówisz? nie ma takiego czegoś z Elfami.
    Nie grałem w tę grę od stu lat, nie pamiętam na pewno, tak mi się jakoś skojarzyło, dlatego napisałem chyba. Nie ważne, co za różnica, nie o to chodzi w propozycji

  15. #15
    Niekoniecznie ten pomysł musi być dedykowany obecnym bandytom przy Eterni, może to być pomysł na przyszłość, bo widzę zainteresowanie Koridora.

    Ja uważam, że wszystko co urozmaica rozgrywkę i / lub podnosi niejako jej poziom trudności jest zbawienne dla tej gry, ale skoro wszyscy jak jeden mąż twierdzą że nie ma sensu prowadzić dalszych dywagacji, smutno mi.
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 06-09-2017 o 00:26

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •