Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Edytor prezentacji

  1. #1
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605

    Edytor prezentacji

    Jeżeli dobrze kojarzę, edytor prezentacji nie jest częścią gry stworzoną przez administrację, jest on już gotowcem dodanym do gry.
    Jednak nie spełnia on swoich funkcji. Czcionki nie zawsze chcą się zmieniać, wielkości liter również, pojawiają się różne przerwy po zapisywaniu prezentacji, jak i niektóre przyciski z menu "nie reagują". Oczywiście wszystko można samodzielnie zmieniać w źródle HTML, jednak nie jest to tak łatwe + łatwo się w tym pogubić (szczególnie osoby, które mają z takimi rzeczami mało do czynienia.)

    Czy da się ten edytor w jakiś sposób naprawić, podmienić na nowy lub zrobić cokolwiek, by takie rzeczy zdarzały się dużo rzadziej?

    PS: Wydaje mi się, że takie tematy już tutaj były, jednak znaleźć ich nie mogłem.
    ***** ***

  2. #2
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  3. #3
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Czcionki nie zawsze chcą się zmieniać, wielkości liter również, pojawiają się różne przerwy po zapisywaniu prezentacji, jak i niektóre przyciski z menu "nie reagują". Oczywiście wszystko można samodzielnie zmieniać w źródle HTML, jednak nie jest to tak łatwe + łatwo się w tym pogubić (szczególnie osoby, które mają z takimi rzeczami mało do czynienia.)
    To jest bolączka wszystkich tego typu edytorów. Nic nie zastąpi edytowania w kodzie źródłowym jeśli chcemy mieć 100% kontrolę nad efektem, a nie tylko 90%.
    Po prostu tworzony "pod spodem" kod jest marnej jakości, powstają narzuty poprzez wielokrotne zaznaczanie i formatowanie - najlepiej w przypadku błędów czyścić formatowanie, wklejać goły tekst i bardzo precyzyjnie zaznaczać tekst do obróbki.

    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Czy da się ten edytor w jakiś sposób naprawić, podmienić na nowy lub zrobić cokolwiek, by takie rzeczy zdarzały się dużo rzadziej?
    j.w
    + ten edytor robi grupa ludzi od kilku ładnych lat i skoro oni koncentrując się tylko na tym, nie są w stanie zagwarantować idealnego działania, to widocznie nie ma tu prostych rozwiązań.

  4. #4
    A da się do tej prezentacji dodać możliwość dodawania spoilera?
    takie coś

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2016
    Postów
    298
    ^^ fajne by było ale się nie da

  6. #6
    A edytor prezentacji drużyny jest taki sam jak gracza?
    Bo od dłuższego czasu nie mogę zaaktualizować prezentacji drużyny, bo po zapisaniu nic nie widać, przy ponownej edycji widać cały tekst wstawiony do prezentacji a po ponownym zapisaniu widać tylko ucięta część tego tekstu.

  7. #7
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Stwórz nowy dokument.

  8. #8
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Stwórz nowy dokument.
    Robiłam to, usuwałam też drużynę. Nie podziałało.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    12-07-2013
    Postów
    39
    Jeśli chodzi o edytor to zamiast TinyMCE można zintegrować CKEditor, o wiele lepiej sprawdzał mi się w projektach niż ten pierwszy. Posiada płatne licencje, ale jest teś*OSS na MPLu więc nie powinno być problemów: https://ckeditor.com/ .

  10. #10
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Jeśli o to chodzi to polecam to tworzyć w swoim programie / innym pliku który preferujecie i potem wkleić. Jeszcze można korzystać z tej opcji pisania ręcznie w innym oknie co też trochę poprawia sytuację. Jeśli mogę mieć sugestie to dodajcie jakieś okienko czy potwierdzenie kiedy zapisujemy prezentacje. Często jest tak, że szybko dwa razy się kliknie i zapisuje się nam pusta prezentacja bo nasza nie zdążyła nam się zapisać. W jakimś sensie jest to błąd. To tylko taka drobna sugestia z mojej strony

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •