Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Walka na arenie w trakcie logowania na postać

  1. #1
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143

    Walka na arenie w trakcie logowania na postać

    Logując się na postać zostałem zaatakowany, ale w momencie kiedy wczytała mi się mapa, pojawiło się okno walki,
    w którym miałem tylko 1 sekundę na przygotowanie, po czym raport tylko "mignął" i znikł.
    Oczywiście postać nie mogła się ruszyć - przymusowe F5.

    Zalogowanie:
    Nazwa:  9c8031957052faf00c096fa6f322fff5.png
Wyświetleń: 112
Rozmiar:  60.0 KB

    Walka:
    Nazwa:  068058246ab522603c7f1c8261f23668.png
Wyświetleń: 131
Rozmiar:  4.1 KB


    Wg tych danych od zalogowania do WYKONANIA walki minęło 49 sekund.
    Rozumiem, że postać przez autozapis jest widoczna dla innych w momencie kliknięcia "zaloguj",
    ale pełne wczytanie strony trwa zazwyczaj od 3 do 10 sekund, więc tak czy inaczej powinienem mieć więcej czasu na zmianę profilu.

    Może warto byłoby się temu przyjrzeć? Nie zwróciłem uwagi czy gracz Kimmy Jong Un był wtedy online,
    więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy atak odbył się z inicjatywy tego gracza, czy przez "auto-parowanie".

    Swoją drogą może ktoś mi powie od czego zależy czas oczekiwania na przydzielenie przeciwnika?
    Nieraz walki są tuż po sobie, a niekiedy czeka się dobrych kilka minut, aż system połączy graczy na arenie.

  2. #2
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    Może warto byłoby się temu przyjrzeć? Nie zwróciłem uwagi czy gracz Kimmy Jong Un był wtedy online,
    więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy atak odbył się z inicjatywy tego gracza, czy przez "auto-parowanie".
    Byłem offline.

  3. #3
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    Nieraz walki są tuż po sobie, a niekiedy czeka się dobrych kilka minut, aż system połączy graczy na arenie.
    A nie raz można siedzieć ponad 2 godziny na jednej postaci, będąc zapisany na arenie auto i system nie wiadomo dlaczego nie połączy w pary, co również wymaga wyjaśnienia.

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Jak rozumiem były to zapisy na arenę auto z dozwolonymi walkami w trybie offline?

    Generalnie walki, gdzie obie strony są offline są wykonywane od razu i nie ma okna oczekiwania.
    Ale, gdy jedna z postaci jest online i np. zaraz po inicjacji walki (lub dokładnie w czasie inicjacji) się wyloguje, to okno przygotowania już jest i czeka na zalogowanie się jednego z uczestników walki, aby wykonać walkę.

    Taki przypadek prawdopodobnie tutaj wystąpił tj. cała walka została inicjowana o 17:22 (wtedy było łączenie par) i jednocześnie wtedy wylogował się Fana.
    Przez tą sekundę różnicy został wzięty jako online (pytanie czy zamknął przeglądarkę czy skorzystał z wyloguj), a więc okno z odliczaniem zostało uruchomione i oczekiwało na ponowne logowanie, aby uruchomić walkę.


    Swoją drogą może ktoś mi powie od czego zależy czas oczekiwania na przydzielenie przeciwnika?
    Nieraz walki są tuż po sobie, a niekiedy czeka się dobrych kilka minut, aż system połączy graczy na arenie.
    Co około 5 minut jest parowanie - jeśli oczywiście są dostępne osoby.


    Co do migania raportu i freeza - inny problem, który będziemy poprawiać.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Jak rozumiem były to zapisy na arenę auto z dozwolonymi walkami w trybie offline?
    Nope. Przestałem korzystać z tego trybu. Jedynie "zapamiętaj zapis pomiędzy logowaniami" i tak też było w tym przypadku.
    Kiedyś już się naciąłem na walkę, kiedy bez wylogowania zamknąłem przeglądarkę. Również przestałem to robić i klikam wyloguj.

    Jeśli chodzi o "co około 5 minut jest parowanie" - czy dostępna osoba musi być "online", czy wystarczy, że u mnie na arenie figuruje zapisany gracz, dostępny do ataku? Bo jeśli to drugie, to te 5 min potrafi się serio wydłużać do baardzo długiego czasu oczekiwania.

  6. #6
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    Nope. Przestałem korzystać z tego trybu. Jedynie "zapamiętaj zapis pomiędzy logowaniami" i tak też było w tym przypadku.
    Kiedyś już się naciąłem na walkę, kiedy bez wylogowania zamknąłem przeglądarkę. Również przestałem to robić i klikam wyloguj.
    Teoretycznie ciągle to było możliwe. Ty byłeś online, przeciwnik offline z opcją "walki offline dozwolone", a więc OK do parowania. Następuje parowanie i w tej samej sekundzie się wylogowujesz. Mała szansa na to, ale raz na jakiś czas może się zdarzyć. Zobaczymy, czy da się jeszcze jakoś usprawnić proces wylogowania, aby ten okres skrócić.

    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    Jeśli chodzi o "co około 5 minut jest parowanie" - czy dostępna osoba musi być "online", czy wystarczy, że u mnie na arenie figuruje zapisany gracz, dostępny do ataku? Bo jeśli to drugie, to te 5 min potrafi się serio wydłużać do baardzo długiego czasu oczekiwania.
    Jeśli konkretnie wy dwaj możecie ze sobą zawalczyć (czyli mógłbyś go kliknąć ręcznie i walczyć), to max 5-6 minut i powinno być łączenie samoistne.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •