Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Ścieżka ruchu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    Ścieżka ruchu

    Proponuję by po wskazaniu kursorem miejsca gdzie ma iść postać, gdy ona idzie i natknie się na przeszkodę - wejdzie jakiś potwór - nie rozpoczynała się walka jak jest teraz, lecz postać się zatrzymała ALBO okrążyła przeszkodę i z gwarancją bezkolizyjności dotarła na zaplanowane miejsce. Obecnie ta funkcja jest mało przydatna, szczególnie np. na tygr. górskich.

  2. #2
    Podejrzewam, że to celowe działanie takie wchodzenie potworów w drogę, aczkolwiek chciałbym sie mylic

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Celowe czy nie, obecne rozwiązanie praktycznie niczego nie wnosi, po drugie skoro chcę aby postać udała się w konkretne miejsce, to niech w to miejsce idzie, a jeśli pojawi się przeszkoda, to niech w nią nie włazi, tylko się zatrzyma...

  4. #4
    Vanitas
    Konto usunięte
    No przydałoby się coś takiego, ale nie z powodu trudności w wysolowaniu tygrysów, ale z powodu unikania niepotrzebnych strat eny. Jak się idzie na takiego gomeza, to zawsze się wejdzie w jakiś bandytów i się niepotrzebnie traci enę na nich oraz bon na ap, jak ktoś ma aktywowany. Więc takie omijanie przeszkód by się przydało.

  5. #5
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Za duże ułatwienie i głupie, na nie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    12-07-2013
    Postów
    39
    Antybristler, może zrób ankietę? Ja byłbym na tak.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Czy kiedykolwiek ankieta miała znaczenie dla admina? Raczej w marginalnych przypadkach. Kompromis byłby taki, by postać się zatrzymywała, bez szukania ścieżki zastępczej, pytanie: co na to admin i co na to możliwości techniczne?

  8. #8
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Jak na moje to ta propozycja jest głupia. Gra byłaby zbyt łatwa.

  9. #9
    Użytkownik Avatar FoxeRaged
    Dołączył
    28-10-2012
    Postów
    87
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Za duże ułatwienie i głupie, na nie.
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Jak na moje to ta propozycja jest głupia. Gra byłaby zbyt łatwa.
    Ulatwienie, tak, glupie, nie. Propozycja ciekawa, ale potworki nie po nic sie ruszaja.

  10. #10
    Niech zostanie jak jest, są ważniejsze rzeczy do robienia. Trzeba uważać jak się chodzi.

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    12-07-2013
    Postów
    39
    Przede wszystkim przydałaby się*możliwość wyłączenia "zdolności" chodzenia po mapie, bo nie zliczę ile razy przeszedłem przez las tracąc niepotrzebnie energię - szczególnie na tym "zaułku" przed Eliar.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Cytat Napisał TheThunderer Zobacz post
    Przede wszystkim przydałaby się*możliwość wyłączenia "zdolności" chodzenia po mapie, bo nie zliczę ile razy przeszedłem przez las tracąc niepotrzebnie energię - szczególnie na tym "zaułku" przed Eliar.
    Nauczyłem się przechodzić przez las, ale żeby nie tracić energii to na chwilę zapomnę, jak się chodzi przez las.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Nattat Zobacz post
    Nauczyłem się przechodzić przez las, ale żeby nie tracić energii to na chwilę zapomnę, jak się chodzi przez las.
    Nie, nauczyłem się chodzić przez las, ale chodzenie przez las męczy, więc zamiast tego pójdę dwa razy jedną kratkę na skos, żeby się nie przemęczać. Logiczne.

  14. #14
    Wystarczy intensywnie klikać w docelowe miejsce, a postać będzie reagowała z każdym kliknięciem i wybierała nową drogę i natrafi się przeszkoda po drodze.

    A co do ścieżek, aby postać znalazła drogę, gdzie będzie najmniej dróżek przez las i płytką wodę, jeden z deweloperów powiedział, że użył algorytmu Dijkstry do swojej gry w którym są wyspecjalizowane tereny, a sposób poruszania jest podobnie jak tutaj, po kwadratowych polach - np. postać doznaje obrażeń chodząc po lawie, to klikając myszką po drugiej stronie lawy postać będzie chodziła ścieżką tak, aby jak najmniej chodzić po lawie, nawet gdyby musiała ta postać chodzić dookoła mapy.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    12-07-2013
    Postów
    39
    Intensywne klikanie nie zmienia faktu, że mapa się rusza, a punktu docelowego zazwyczaj nie widać od razu. Przykład: wejście do Hawiry Złoczyńców z Doliny Enny.

    Oczywiście, że implementacja "najtańszej" drogi to będzie algorytm Dijkstry lub A* z wagami. To nie jest problem natury technicznej, bo sam nie raz potrzebowałem tego typu rozwiązań i pisałem je na własne potrzeby. Tu chodzi jedynie o wolę "góry" żeby to faktycznie się*stało.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •