Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 39

Temat: Systemy PvP/topka

  1. #16
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,747
    Nagrody za codzienną topkę są uzależnione od stoczonej walki w danym dniu - nie ma aktywności, nie ma nagrody - także bez walk nie ma "kokosów".

    Co do wyzwań - dalsze zwiększanie ekspozycji na walki, które są z zaskoczenia może być "niefajne". Fakt, jest pole do ich unikania poprzez logowanie się na inne postaci. Była propozycja, aby wyzwania były aktywne na wszystkie postacie, gdy jakakolwiek jest zalogowana. Z powodu potencjalnej "upierdliwości" do tej pory nie weszło.

    Dodatkowo można by rozważyć, aby nagrody tygodniowe były przydzielane tylko dla jednej postaci z danego przedziału rankingowego, aby ograniczyć nadmierne/łatwe profity i koncentrować aktywność na jednej postaci w danym przedziale. Rywalizacja dwóch i więcej postaci w tym samym rankingu jest trochę naciągana, choć moim zdaniem nie powinna być całkowicie blokowana.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    19-11-2011
    Postów
    26
    Mnie wkurzają pvpowcy, którzy chcieliby wszystkim narzucić swoją wizję świata. Narzucanie wszystkim walk to totalny absurd. Zamiast metody kija lepsza jest metoda marchewki. A tak ogólnie, to za mało jest graczy, bo gra się za wolno rozwija.

    Co do głównego problemu: Może cotygodniowe żetony uzależnić od ilości walk i od % wygranych ?
    Ostatnio edytowane przez Czary ; 03-05-2017 o 01:58

  3. #18
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Czary Zobacz post
    Co do głównego problemu: Może cotygodniowe żetony uzależnić od ilości walk i od % wygranych ?
    Ten pomysł jest kompletnie bez sensu. Zachęca tylko i wyłącznie do resetowania rankingu przez graczy z ligami złotymi/diamentowymi i biciu aspirantów/ligi brązowej.
    Takie coś nie zachęci słabszych graczy do walczenia.

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    19-11-2011
    Postów
    26
    Reset rankingu to usługa płatna, więc nie będzie w nieskończoność wykorzystywana. Można jeszcze dodać w 3 i trochę zmiennych, jak np. średnią ilość punktów rankingowych, czy jakiś wewnętrzny system oceny, gdzie częsty reset ranku zaniża ocenę. Jak już pisałem, jest przede wszystkim za mało graczy, a kolejne pomysły typu zmuśmy wszystkich do pvp dadzą efekt odwrotny do zamierzonego.

  5. #20
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Czary Zobacz post
    Może cotygodniowe żetony uzależnić od ilości walk i od % wygranych ?
    Przecież te żetony są już uzależnione od ilość walk. Wyciąg z aktualności"
    "Aby otrzymać pełną nagrodę tygodniową należy stoczyć minimum 5 walk z różnymi użytkownikami w przypadku walki manualnej oraz 10 walk z różnymi użytkownikami w przypadku walki auto (było 3 walki bez względu na rodzaj). Gdy stoczymy np. 4 walki otrzymamy odpowiednio 4/10 i 4/5 przewidzianej nagrody.
    Za przekroczenie limitów z punktu b) otrzymamy dodatkowe żetony - 50% normalnej stawki za każdego dodatkowego użytkownika, maksymalnie 200% stawki podstawowej.".
    Dlatego ja zawsze dostaje więcej niż 100% podstawowej stawki, bo zazwyczaj mam jakiś dodatkowych użytkowników ponad wymagany limit do otrzymania pełnej nagrody.

    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Co do wyzwań - dalsze zwiększanie ekspozycji na walki, które są z zaskoczenia może być "niefajne".
    Już są niefajne, zwłaszcza jak ktoś złapie mnie na arenie manu z wyzwania, jak biegnę na materaca, czy necrona. Już dwa razy z tego powodu poddawałem walkę (linki: https://mfo3.pl/r/b788a5074 oraz https://mfo3.pl/r/b756e451f ) Wolę bić materaca niż bawić w pvp manu i system wyzwań jest uciążliwy z tego powodu. Z powyższych przyczyn może lepiej byłoby, żeby wyzwanie wchodziło nie od razu po północy, ale np. po godzinie 17:00, jak ktoś nie podejmie 3 walk do tej godziny?
    Ostatnio edytowane przez Vanitas ; 03-05-2017 o 02:50

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post

    Co do wyzwań - dalsze zwiększanie ekspozycji na walki, które są z zaskoczenia może być "niefajne". Fakt, jest pole do ich unikania poprzez logowanie się na inne postaci. Była propozycja, aby wyzwania były aktywne na wszystkie postacie, gdy jakakolwiek jest zalogowana. Z powodu potencjalnej "upierdliwości" do tej pory nie weszło.

    Dodatkowo można by rozważyć, aby nagrody tygodniowe były przydzielane tylko dla jednej postaci z danego przedziału rankingowego, aby ograniczyć nadmierne/łatwe profity i koncentrować aktywność na jednej postaci w danym przedziale. Rywalizacja dwóch i więcej postaci w tym samym rankingu jest trochę naciągana, choć moim zdaniem nie powinna być całkowicie blokowana.
    1 Propozycja jest na PROPSIE, w końcu coś z sensem.
    2 Propozycja także jest godna uwagi.

    Takie rzeczy mogą wejść z Nordią, chyba, że da się zrobić to szybko to można wcześniej.

  7. #22
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Popieram, aktualizacja miała na celu poprawić ilość pvp manu i pvp auto a jak zawsze wyszło na odwrót. Każda z ostatnich aktualizacji ma coś dobrego na celu a potem wychodzi w 100% odwrotnie. Przypadek ? Nie sądzę.

    Jedyny plus tej, że ktoś umie się przyznać choć częściowo do błędu i widzi opcje naprawy:
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Nagrody za codzienną topkę są uzależnione od stoczonej walki w danym dniu - nie ma aktywności, nie ma nagrody - także bez walk nie ma "kokosów".

    Co do wyzwań - dalsze zwiększanie ekspozycji na walki, które są z zaskoczenia może być "niefajne". Fakt, jest pole do ich unikania poprzez logowanie się na inne postaci. Była propozycja, aby wyzwania były aktywne na wszystkie postacie, gdy jakakolwiek jest zalogowana. Z powodu potencjalnej "upierdliwości" do tej pory nie weszło.

    Dodatkowo można by rozważyć, aby nagrody tygodniowe były przydzielane tylko dla jednej postaci z danego przedziału rankingowego, aby ograniczyć nadmierne/łatwe profity i koncentrować aktywność na jednej postaci w danym przedziale. Rywalizacja dwóch i więcej postaci w tym samym rankingu jest trochę naciągana, choć moim zdaniem nie powinna być całkowicie blokowana.
    Popieram w 100% wszystkie te opcje które zostały napisane (+1). Zwłaszcza te z ograniczeniem zysku z pvp tylko do jednej postaci a nie 5/6 jak to robią niektórzy. Za starych czasów pvp też łapanie kogoś na wyższych ligach było problemem bo siedział 3 postaciami w topce i ustawiał walki. Chore...

    Wniosek i lekcja ? Pierw pytajcie graczy potem coś dodajcie. Rozwalenie gry idzie w jak najlepsze co widać po liczbie grających, po wymianach mini, po dużo mniejszej ilości handlu itemkami, mniejszej ilości walk. Żeby nie było gratuluje wam ponieważ osiągnęliście cel który zaplanowaliście a to najważniejsze.

  8. #23
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Wniosek i lekcja ? Pierw pytajcie graczy potem coś dodajcie. Rozwalenie gry idzie w jak najlepsze co widać po liczbie grających, po wymianach mini, po dużo mniejszej ilości handlu itemkami, mniejszej ilości walk. Żeby nie było gratuluje wam ponieważ osiągnęliście cel który zaplanowaliście a to najważniejsze.
    A co, kiedy gracze wyrażają sprzeczne opinie? To nie jest takie proste, jak się wydaje. Głosowanie też nie jest dobrym sposobem, bo czasem coś z większą ilością głosów jest bardziej szkodliwe dla tych, którzy przegrają głosowanie, niż to z mniejszą ilością dla tych, którzy je wygrają.

    @Tomi
    Wyzwania podczas siedzenia na innej postaci będą wnerwiać, ale można temu zaradzić. Jak? Dać możliwość stoczenia walk wcześniej. Jeśli ktoś stoczy na danej postaci, załóżmy, 5 walk z różnymi graczami na arenie w danym dniu, to wyzwanie się wyłącza, dzięki czemu gracze grający pvp nie są zmuszani do ciągłego pvp, a mogą stoczyć walki z rana, a potem bić materace itp.

    Co do ograniczenia nagród... znowu wkraczamy na pole minowe. Ograniczyłeś graczy, którzy grali na jednej postaci, wbijając 65+ lvl, teraz ograniczysz tą drugą grupę. W naszym przypadku (65+) w Nordii stracimy Kg (co już się nie wiąże z rankingiem pvp, więc jest złym posunięciem moim zdaniem), w ich przypadku ograniczenie jest konieczne, ale też uważam, że całkowite odebranie jest złe. Ograniczysz w ten sposób wybitniejszych graczy, zrównując ich z tymi, którzy mają jedną postać 65 lvl. W grach rpg ludzie szukają sposobu na rozwój w wielu kierunkach, nie powinno się ich zmuszać do tego, by wszyscy grali tak samo, jak ci, którzy mają 1 postać na 65 poziomie, bo nadmiarowy poziom, czy dodatkowe postacie nic nie znaczą.

  9. #24
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Ja bym był jednak przeciw takowej zmianie ze zmniejszeniem nagród jeśli ktoś walczy kilkoma postaciami. Wiem, że zaraz będą hejty, bo sam mam/miałem 3 postaci w PvP, ale trzeba pamiętać że to jest dość czasochłonne walczenie kilkoma postaciami. Ktoś poświeca więcej czasu na PvP to ma większe profity, ktoś na expienie to ma więcej golda. Nie piszę tego przez pryzmat siebie, bo sam nie mam czesto czasu na granie jedną postacią aktywnie, a co dopiero trzema czy czterema. A co do osób które unikają walk i robią ich minimum to przeciez one też na tym tracą bo dostają minimalne nagrody żetonowe.

    @matissimos co do twojego postu i tego że ktoś musiałby stoczyć 5 walk żeby miec spokój to raczej niewykonalne w walkach manualnych, bo po prostu nie będzie miał tylu przeciwników w danej chwili

  10. #25
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Chciałbym przy okazji tematu poruszyć inną kwestię, ale nadal związaną z systemem PvP.

    Zostały wprowadzone grupy rankingowe i możliwość cofnięcia poziomu postaci,
    co docelowo miało koncentrować większą ilość graczy na danym przedziale Lv.
    W teorii bardzo fajnie to wyglądało, ale rzeczywistość zadrwiła z tego założenia.

    Dodatkowo trzeba stoczyć walkę z 3 różnymi graczami, ale problem w tym,
    że w takim przedziale 50lv graczy walczących policzy na palcach u jednej ręki.
    W niższych grupach wcale nie jest lepiej.

    Cofnąłem lv postaci motywując się tym, żeby nie rezygnować z cotygodniowych bonusów.
    W rezultacie zamiast bonusów, mam cotygodniowe kary.
    Trzeba by na każdej z postaci siedzieć 24h/7 i czekać, aż ten wybraniec z przedziału się zaloguje.
    Jakoś tak jestem zniesmaczony tą sytuacją, ponieważ z mojej strony nie ma unikania walki.

    Ale nie ma co się dziwić. Usługa cofnięcia do danego lv swoje kosztuje (choć i tak po feedbacku graczy dostaliśmy "rabat").
    Znieście całkowicie opłatę za cofanie/blokowanie poziomu postaci i BYĆ MOŻE w ten sposób ożywicie grę oraz walki PvP.
    Myślę, że jakoś strasznie na tym nie zbiedniejecie, a aktywni i chętni do PvP dostaną możliwość rozkręcania Wam tego MFO3.
    Przynajmniej do czasu wprowadzenia Nordii.

    Stwarzajcie odpowiednie środowisko do zwiększania aktywności i zaangażowania graczy,
    zamiast nakładać na nas kolejne super "usługi" i przy okazji kary.
    Może w tym miejscu warto się zastanowić, co w dłuższej perspektywie przyniesie więcej korzyści... dla OBU stron!

  11. #26
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    A co, kiedy gracze wyrażają sprzeczne opinie? To nie jest takie proste, jak się wydaje. Głosowanie też nie jest dobrym sposobem, bo czasem coś z większą ilością głosów jest bardziej szkodliwe dla tych, którzy przegrają głosowanie, niż to z mniejszą ilością dla tych, którzy je wygrają.
    Problem z Tobą jest taki, że czytasz tylko kawałek postu lub całość ale bez zrozumienia. Nie napisałem nic o głosowaniu etc. tylko o przemyśleniu decyzji i napisaniu o niej aby gracze mogli podpowiedzieć co poprawiać ponieważ każdy upek po paru dniach jest poprawiany ze względu na sugestie graczy lub jest totalnym nie wypałem jak własnie system cofnięcia do 65lv aby było więcej walk ponieważ jest ich dużo mniej.

  12. #27
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Problem z Tobą jest taki, że czytasz tylko kawałek postu lub całość ale bez zrozumienia. Nie napisałem nic o głosowaniu etc. tylko o przemyśleniu decyzji i napisaniu o niej aby gracze mogli podpowiedzieć co poprawiać ponieważ każdy upek po paru dniach jest poprawiany ze względu na sugestie graczy lub jest totalnym nie wypałem jak własnie system cofnięcia do 65lv aby było więcej walk ponieważ jest ich dużo mniej.
    Przeczytałem, powiedziałem o głosowaniu dodatkowo (dlatego jest tam "też"), bo było to kiedyś używane jako argument, nie przez ciebie, ale przez innych graczy. A ja chciałem pominąć tą część rozmowy:

    -A co, kiedy gracze wyrażają sprzeczne opinie?
    -To wtedy głosowanie.
    -Głosowanie jest złe.
    -Czemu?
    -Bo czasem coś z większą ilością głosów jest bardziej szkodliwe dla tych, którzy przegrają głosowanie, niż to z mniejszą ilością dla tych, którzy je wygrają.
    -Aha.

    Chciałem to skrócić do jednego postu. Samo przemyślenie decyzji i dyskusja z graczami, zgadzam się. Jedyne z czym się nie zgodziłem w twoim poście to "Wniosek i lekcja ? Pierw pytajcie graczy potem coś dodajcie." Brzmi, jakby administracja miała się słuchać graczy.

  13. #28
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Warto też poruszyć inne sytuacje związane z pvp, soad żeby nie ryzykować straty top3 (żetony/medal i w ogole) specjalnie nabija limity z innych postaci.
    Dzisiaj chciałem z nim zawalczyć auto z SystemOfADown (postacią ForeverYou) i bał się przegranej to zaatakował z innej postaci.
    Przy okazji wyrzuca w każdy możliwy sposób przeciwników "jak najdalej" - atakując postacią gdzie ma najmniej ranku (NP: on złoto vs ja diament).

    Skoro są kary za niestoczenie 3 walk z różnymi przeciwnikami, to powinny też być kary za unikanie/wybieranie sobie przeciwników.

  14. #29
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    A skąd ja mam wiedzieć co ty chcesz a czego nie, nawet nie napisałeś xD
    Poza tym wlazłem na jedyną postać, na której miałem eq i waliłem jak leci. Miałem tylko chwilę żeby pozbierać duszki więc nawet mnie nie obchodziło kto mi tam wisiał.

  15. #30
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    A skąd ja mam wiedzieć co ty chcesz a czego nie, nawet nie napisałeś xD
    I tak byś nie odpisał, a tym bardziej nie zrobił jak proszę ;]

    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    Poza tym wlazłem na jedyną postać, na której miałem eq i waliłem jak leci. Miałem tylko chwilę żeby pozbierać duszki więc nawet mnie nie obchodziło kto mi tam wisiał.
    To co opisałem było przykładem, było tak wiele razy w różnych przypadkach.
    Jeszcze napisz że nie unikasz walk.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •