Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Prawdopodobieństwo Dropu - MiniBossy

  1. #1
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722

    Prawdopodobieństwo Dropu - MiniBossy

    Chciałbym poruszyć temat dotyczący wypadania uzbrojenia z mini-bossów.
    Dzisiaj (zresztą nie pierwszy raz) zdarzyła się sytuacja gdzie wymieniałem 2 krakeny (łącznie 8 sztuk).
    Z 8 krakenów łącznie wyleciało 10 sztuk uzbrojenia (Buty +0 / Pierścień +1 / Buty +0 / Różdżka +0 / Rękawice +0 / Różdżka +0 / Rękawice +0 / Pierścień +0 / Różdżka +1 / Kaptur +0) czyli 2/10 sztuk uzbrojenia było z plusem. Dzisiejsza wymiana wyglądała tak:

    GoldenkoPL ForeverYou Kopier Westers
    Nic Mikstury Mikstury Nic
    Mikstury Mikstury Nic Mikstury
    Mikstury Mikstury Mikstury i Buty Pierścień +1
    Mikstury + Buty Mikstury Mikstury Nic
    Mikstury + Różdżka Nic Mikstury Mikstury
    Nic Mikstury Mikstury + Rękawice Mikstury
    Mikstury + Rękawice + Pierścień Mikstury Nic Różdżka
    Mikstury Nic Różdżka +1 Kaptur

    Zaznaczę jeszcze że w każdej walce każdy z uczestników miał wykupione +100% drop (z wyjątkiem 1 walki gdzie tylko Kopier miał +100%).
    Wydaje się to dziwne tym bardziej że to nie 1 raz kiedy każdy coś dostaje z uzbrojeni oprócz mnie. Wiem że to raczej nie jest spowodowane błędem jednak chciałbym poznać wasze sugestie(?)/wytłumaczenia jaka jest tego przyczyna. Ostatnio również w dziale błędy pojawił się temat dotyczący własnie tego bonusa (+100%) w którym napisałem że nie jest to błędne ale teraz mam wątpliwości. -> Link do tematu: KLIK

  2. #2
    Błąd z linku będzie sprawdzany na spreparowanym bossie.
    Odnośnie dropu - uważasz, że gra ma wpisane, że jeżeli gracz ma nick Fannidel to masz nie dostawać dropu? Trochę na wyrost w mojej opini.
    1. Po co to robić?
    2. W wypadku zaistnienia i ujawnienia podobej sytuacji, zaufanie do gry drastycznie spada

  3. #3
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Odnośnie dropu - uważasz, że gra ma wpisane, że jeżeli gracz ma nick Fannidel to masz nie dostawać dropu? Trochę na wyrost w mojej opini.
    Nie, nie uważam tak. Jedyne co sugeruje/podejrzewam to jakiś błąd odnośnie wypadania uzbrojenia, bądź po prostu mam takiego pecha.
    Ale pragnę zauważyć że nie jestem jedyną osobą której takie coś się przydarzyło.

  4. #4
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Na czym by polegał ten błąd? Na zbyt losowej losowości?

  5. #5
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Nie, nie uważam tak. Jedyne co sugeruje/podejrzewam to jakiś błąd odnośnie wypadania uzbrojenia, bądź po prostu mam takiego pecha.
    Ale pragnę zauważyć że nie jestem jedyną osobą której takie coś się przydarzyło.
    Na X osób, na pewno zdarzy się 3-5% naprawdę poszkodowanych. Generalnie okresy z fatalnym dropem są zapamiętywane, zaś kiedy gracz dostaje zbyt dobre dropy, zazwyczaj uznaje to za normalną sytuacje.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Na X osób, na pewno zdarzy się 3-5% naprawdę poszkodowanych. Generalnie okresy z fatalnym dropem są zapamiętywane, zaś kiedy gracz dostaje zbyt dobre dropy, zazwyczaj uznaje to za normalną sytuacje.
    Od początku Devos wymieniłem bardzo dużą ilość wdów jak i krakenów (liczę moje 3 postacie) i z uzbrojenia powyżej +3 wyleciały mi jedynie pajęcza zbroja +4 i pajęcza buława +8 (z okropnym bonem) gdzie duża ilość osób dostała po 4-6 itemków +7/8. Itemy powyżej +3 ogólnie są rzadkie - rozumiem, jednak u mnie problem jest taki że ja nawet tych od +0 do +3 rzadko kiedy mogę się spodziewać. Jeśli napisałeś że 3-5% osób naprawdę jest poszkodowanych to chyba jednak coś jest nie tak, ponieważ obecnie jest 734 osoby które mogą wymieniać wdowę/krakena (mówię o samych 65) z czego może 200 gra i faktycznie wymienia, a więc 5% z 200 graczy to jest 10, a więc 10 osób jest poszkodowanych. Według mnie taki bonus powinien przypadać sprawiedliwie bądź w ogóle go nie powinno być.

  7. #7
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Można by się przekomarzać kto ma większego "pecha" w nieskończoność.
    z uzbrojenia powyżej +3 wyleciały mi jedynie pajęcza zbroja +4 i pajęcza buława +8 (z okropnym bonem)
    Nie ma to jak narzekać na to, że Ci wyleciał item +8 XD
    + np. mi wyleciała tylko Jaszczurza Maska +4 powyżej +3, a więc ja bym się cieszył

    Według mnie taki bonus powinien przypadać sprawiedliwie bądź w ogóle go nie powinno być.
    Ale w jaki sposób miałby przypadać sprawiedliwie? System ma czytać czy kiedykolwiek Ci wyleciał przedmiot, a jak nie to automatycznie Ci go przyzna?
    A jedynym rozwiązaniem, by był brak itemów powyżej +3.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post

    Nie ma to jak narzekać na to, że Ci wyleciał item +8 XD
    + np. mi wyleciała tylko Jaszczurza Maska +4 powyżej +3, a więc ja bym się cieszył

    Nie narzekam że dostałem item +8 tylko stwierdziłem,że jest to tylko jeden item w dodatku słaby.


    Ale w jaki sposób miałby przypadać sprawiedliwie? System ma czytać czy kiedykolwiek Ci wyleciał przedmiot, a jak nie to automatycznie Ci go przyzna?
    A jedynym rozwiązaniem, by był brak itemów powyżej +3.
    Jak dla mnie osoba która ma drop +100% powinna mieć indywidualnie powiększoną szansę na drop o 100%, w obecnej chwili z tego co się orientuję gracz który ma drop +100% powiększa drop "całościowo" - na walkę czyli z 100% (25%/25%/25%/25%) robi się 200% (50%/50%/50%/50%).

    Osoba która miała by taki bonus zazwyczaj by ona dostawała drop ponieważ miała by 100% na drop (+25% dodatkowe z walki).
    Czyli: Nikt prócz mnie nie ma dropu, gracz x ma 25% szans, gracz z ma 25% szans, gracz y ma 25% szans a ja z bonusem mam 125% szans.

  9. #9
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Jak dla mnie osoba która ma drop +100% powinna mieć indywidualnie powiększoną szansę na drop o 100%, w obecnej chwili z tego co się orientuję gracz który ma drop +100% powiększa drop "całościowo" - na walkę czyli z 100% (25%/25%/25%/25%) robi się 200% (50%/50%/50%/50%).

    Osoba która miała by taki bonus zazwyczaj by ona dostawała drop ponieważ miała by 100% na drop (+25% dodatkowe z walki).
    Czyli: Nikt prócz mnie nie ma dropu, gracz x ma 25% szans, gracz z ma 25% szans, gracz y ma 25% szans a ja z bonusem mam 125% szans.
    Nie kłam, nie jest tak. Kupując bonus do dropu podstawowy drop ze 100% zwiększa się do 125%

    By to jakoś lepiej przedstawić
    - Przed bonusem; 25%/25%/25%/25% = 100%
    - Z bonusem u 1st osoby 50%/25%/25%/25% = 125%

  10. #10
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Nie kłam, nie jest tak. Kupując bonus do dropu podstawowy drop ze 100% zwiększa się do 125%

    By to jakoś lepiej przedstawić
    - Przed bonusem; 25%/25%/25%/25% = 100%
    - Z bonusem u 1st osoby 50%/25%/25%/25% = 125%
    Kupując +100% mam 50% na drop. Patrząc z innej perspektywy te 25% więcej na drop to jest mało.
    Ja kupując +100% powinienem mieć znikome szansę na nie dostanie dropu a w obecnej sytuacji (przy 25% więcej) liczy się po prostu szczęście.

  11. #11
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    miałeś po prostu pecha i tyle.

  12. #12
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    miałeś po prostu pecha i tyle.
    Być może ale to nie zmienia faktu że może warto zastanowić się nad innym systemem co do wypadania uzbrojenia z mini-bossów?

  13. #13
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Być może ale to nie zmienia faktu że może warto zastanowić się nad innym systemem co do wypadania uzbrojenia z mini-bossów?
    jak dla mnie nie warto gdyż jest on dobry też miałem serie jakiś 20 mini gdzie nie dostałem nic z wyjątkiem mikstur.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Kupując +100% mam 50% na drop. Patrząc z innej perspektywy te 25% więcej na drop to jest mało.
    Ja kupując +100% powinienem mieć znikome szansę na nie dostanie dropu a w obecnej sytuacji (przy 25% więcej) liczy się po prostu szczęście.
    masz +100% dropu, czyli liczysz się za dwie z pięciu osób, zamiast jednej z czterech. Chciałbyś się liczyć jako pięć z ośmiu osób?

  15. #15
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    masz +100% dropu, czyli liczysz się za dwie z pięciu osób, zamiast jednej z czterech. Chciałbyś się liczyć jako pięć z ośmiu osób?
    Tak

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •