Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Prawdopodobieństwo Dropu - MiniBossy

  1. #16
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Być może ale to nie zmienia faktu że może warto zastanowić się nad innym systemem co do wypadania uzbrojenia z mini-bossów?
    System na igrzyskach - zły
    System dropu - zły

    To może wymyśl rozwiązanie skoro według Ciebie wszystko jest źle.

  2. #17
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Atronis Zobacz post
    System na igrzyskach - zły
    System dropu - zły

    To może wymyśl rozwiązanie skoro według Ciebie wszystko jest źle.
    Nigdzie nie napisałem że obecne systemy są złe, jedynie zasugerowałem że warto pomyśleć nad nowym lepszym systemem.
    Sam proponować systemu nie będę bo się po prostu na tym nie znam.

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    30-12-2014
    Postów
    241
    Zamknijcie ten temat, w tej wymianie Ci się nie pofarciło, kiedyś się odkujesz.

  4. #19
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Blitz Zobacz post
    Zamknijcie ten temat, w tej wymianie Ci się nie pofarciło, kiedyś się odkujesz.
    No dobrze ja zrozumiałem że miałem pecha i kiedyś się odkuje (oby w Nordii) ale nie tędy droga, może faktycznie warto przemyśleć i wprowadzić coś bardziej korzystnego dla osób które używają tego bonusu? W końcu to 10MF. Jeśli jednak administracja (czy ktoś kto jest za to odpowiedzialny) nie zamierza w tym kierunku robić zmian to proszę o zamknięcie tematu.

  5. #20
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Nigdzie nie napisałem że obecne systemy są złe, jedynie zasugerowałem że warto pomyśleć nad nowym lepszym systemem.
    Kilka postów wcześniej skarżyłeś się, jaki to ten system niepoprawny i że powinien ci dać jakąś "rekompensatę". Istnieje takie coś jak statystyka i prawdopodobieństwo, nawet jak masz 0,0001% na coś to nadal możesz to dostać i na odwrót. Sam skarżyłem się, jak przez 20 wymian Wdów czy czegoś tam nie dostawałem nic, a inni eq i to nawet z +, lecz nie robiłem o tym tematu na forum.


    @edit: Z tego co wiem, ta usługa (tak jak pisał Xani) zwiększa drop dla wszystkich (w walkach 2,3,4 osobowych). Zmniejszenie kosztu MF lub zwiększenie tego dropu byłoby zbyt "OP".

  6. #21
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał GoldenkoPL Zobacz post
    Kilka postów wcześniej skarżyłeś się, jaki to ten system niepoprawny i że powinien ci dać jakąś "rekompensatę". Istnieje takie coś jak statystyka i prawdopodobieństwo, nawet jak masz 0,0001% na coś to nadal możesz to dostać i na odwrót. Sam skarżyłem się, jak przez 20 wymian Wdów czy czegoś tam nie dostawałem nic, a inni eq i to nawet z +, lecz nie robiłem o tym tematu na forum.

    Gdzie się skarżyłem że obecny system jest niepoprawny? a tym bardziej gdzie napisałem o rekompensatę ("naucz się czytać ze zrozumieniem" ~~ Herbatoholik").
    Wiem że istnieje coś takiego jak statystyka i prawdopodobieństwo, co lepsze wiem jak to działa i nie musisz pisać takich bez sensownych postów które nic nie wnoszą do tego tematu. Nigdzie nie sugerowałem zmniejszenia kosztu usługi. Mój ostatni post odnosił się do kogoś z "wyższej półki" więc tego typu posty są mi zbędne a więc proszę o nie pisanie więcej tego typu rzeczy.

    Jeszcze raz do kogoś kto jest za to odpowiedzialny, jest szansa/możliwość zmiany obecnego systemu wypadania uzbrojenia na bonusie?

  7. #22
    musaraj
    Konto usunięte
    Prawdopodobieństwo, że dany przedmiot nie trafi do Ciebie - 3/4
    Ilość walk - 10

    Prawdopodobieństwo, że w żadnej nic nie dostaniesz - ok 5,6%. Jak jeszcze wziąć pod uwagę walkę, gdzie tylko Kopier miał 100%, to zejdziemy spokojnie do 6,25%.
    Ile to jest 6,25%? Tyle, że gdyby wziąć 4 takie grupki wymian, to bardzo prawdopodobne, że któryś gracz nie dostanie żadnego z 10 dropów. Gratuluję - zostałeś jednym, wyjątkowym z 16.

    Notabene, bardzo podobne jest prawdopodobieństwo, że 5 rzeczy trafi do jednej osoby

  8. #23
    Były testy - rozkład dropu działa dobrze, zaś coś innego się psuje, dalsze szczegóły niedługo

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •