Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 82

Temat: Gra na 2+ postacie vs gra na 1 postać

  1. #31
    Gram jedną postacią, bo szkoda mi czasu na pozostałe. Oszczędzony czas to największa zaleta 1 postaci. W dodatku nigdy się jej nie przebije.

    Mam też kilka innych postaci, którymi bawiłem się w ponowne przechodzenie fabuły jak już dobiłem do limitu główną postacią, ale nigdy nie wiązałem tego z dodatkowym zarobkiem, u mnie chyba nawet żadna z pozostałych postaci ani razu nie zasiliła niczym głównej postaci.
    Czy każdy kto ma więcej postaci jest zobowiązany do aktywnego uczestnictwa we wszystkim co ma na nich dostępne? Nie, dla większości osób te plusy z 2+ postaci zwyczajnie nie istnieją.


    Części zalet, które wymieniono dla 2+ postaci nie do końca się z nimi wiążą, co z samą większą ilością poświęconego czasu. I głównie na podstawie zainwestowanego czasu rozdzielałbym czy coś w tej grze mamy. Zresztą jakby poświęcić ogrom czasu to tak naprawdę można mieć postać z 68 lvl i resztę z 65. "Wystarczy" pozostałymi postaciami pomagać z mini-bossami, a główną robić to co dotychczas. Jednak komu by się chciało...


    Jak ktoś chce poświęcać MF na wbijanie lvl czy cokolwiek innego, na czym tak naprawdę oszczędza masę czasu to ich sprawa (szczerze mówiąc to jest dobra inwestycja, bo w tym samym czasie z pewnością zarobimy więcej złotówek niż wydaliśmy na MFO). Może lubią wygodę? Albo chcą się po prostu w jakiś sposób zrelaksować przy grze, a nie mają na to wszystko tyle czasu. Gra im to umożliwia - przez zakup MF. Dla każdego coś się znajdzie.
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 22-04-2017 o 17:49

  2. #32
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Iziii Zobacz post
    "Bo to ja jestem ten najlepszy"
    Święte słowa

    @Krycha
    Jeżeli nie będziecie dyskutować na poziomie, to nie będziecie dyskutować w ogóle. Posty typu "jesteś upośledzona" nie są mile widziane - pierwszy i ostatni raz ostrzegam.
    Ostatnio edytowane przez Krycha ; 22-04-2017 o 17:46

  3. #33
    Dla mnie główną zaletą posiadania większej ilości postaci jest możliwość zrobienia na każdej innego buildu, jakbym miała jedną pewnie szybko nudziłaby mnie walka nią i musiałabym resetować statystyki/zmieniać profesję itd. Mam obecnie 4x65 i jedną zostawiam na 50, skoro jest to możliwe, bo być może będzie miała szanse powalczyć z innymi osobami niż pozostałe (marzenia). Każda ma inne statystyki i każdą trochę walczę, przy okazji tu wychodzi pewien negatywny aspekt takiej gry - trzeba znaleźć czas na stoczenie przynajmniej kilku walk w tygodniu z różnymi przeciwnikami, żeby coś za to dostać. Gdyby interesowały mnie eventy, w teorii mogłabym zostawić jedną na 65+. Owszem, gra w ten sposób może przynieść więcej zysków, ale same nie przyjdą tylko z tytułu posiadania większej ilości postaci, trzeba jeszcze coś robić. Każdą trzeba ubrać, mieć mikstury specjalne, gemy, zdolki itd. Na pewno zaczynając w tej chwili grę nie chciałoby mi się męczyć z pięcioma, pewnie skończyłoby się na 1-2 żeby mieć i maga i woja.

  4. #34
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    IMO zależność jest prosta: 1 postać = normalnie
    2/3/4/5 postaci = 2/3/4/5 razy wiecej czasu (a jeszcze jak jest jedno eq, to już w ogóle, przerzucanie blee) = 2/3/4/5 razy więcej wydatków na zdolności/eq/miksy/gemy etc = 2/3/4/5 razy wiecej przechodzenia questów/fabuły/bossów etc

    Wniosek: IMO jak ktoś sobie "zapracuje" na wiecej postaci, to czemu ma nie czerpać z nich korzyści? :P
    Bididididid!

  5. #35
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Tak samo jak ktos zapracuje sobie na 1 postac, ale wyzszy lvl to czemu ma nie czerpac korzysci, ktore i tak sa karane juz w pewien sposob ???

    Tak to my mozemy do konca zycia dyskutowac i o 1 dzien dluzej.

  6. #36
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Zabawne jest że gracze z wyższymi levelami mają mieć zabronione KG nie chce mi się tu pisać więcej bo wypowiedzi paru osób już poprawiły mi humor Tylko przypomnę że IS jak i KG mają być zachęceniem graczy do wbicia wyższego levela bo jak wiadomo niższe poziomy nie mają dostępu. Ja osobiście nie widzę żadnej przewagi ze strony 66lv + i uważam że te pare żet straty to i tak za dużo.

  7. #37
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Większość tutaj chce mieć wszystko i tego nie potrafią pojąć, nawet Administracja
    To nie jest prawda.
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Zróbcie po jakąś rekompensatę dla tych co mają 65+ by coś dostali w zamian, a nie tylko im zabieracie...
    Weźcie tego expa, który był wbijany na 65lvlu, pomnóżcie go x10 (bo dostwało się 10%), expa z 66 x20, z 67x 40 itp, i ten exp, który wyjdzie, albo niech będzie rozdzielany na dodatkowe postacie, albo niech zostanie zablokowany i odblokuje się po upku. Przynajmniej te expienie na 65,66,67, 68 itp chociaż trochę okaże się dla nich opłacalne...
    Rekompensatą jest 10-40 pkt. w statystykach. A osoby, które nie cofnęły poziomu zgodziły się, by nie uczestniczyć w PvP, to czemu chcą uczestniczyć w evencie PvP.

    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Żeby wygrywać KG trzeba mieć dobre eq i odpowiednia ilość miksów - jak się słabo dostanie to jasne, że się wygra, ale skoro Ty tego nie rozumiesz to już wiem skąd twe płacze są.

    - - - - - - - - - -

    Czy ja kogoś zmuszam ??? Ja wybrałem swoją drogę, a wy swoją.

    Ale to wy zmuszacie mnie i graczy podobnych do mnie do obrania waszego wyboru, więc następnym razem przemyśl 2 razy co napiszesz.

    Ja nie płakałem, że macie po xxxx postaci, xxx mini wiecej, xxxx zetkow wiecej, mozliwosc brania udzialu w ligach, itd.
    To ty wybrałeś mniej opłacalną opcję (co gorsza o tym wiedząc), a teraz narzekasz. A skoro by wygrywać KG trzeba mieć dobre eq i dużo mikstur, to cofnij poziom do 65, przecież to nic nie zmieni!

    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    Wniosek: IMO jak ktoś sobie "zapracuje" na wiecej postaci, to czemu ma nie czerpać z nich korzyści? :P
    Dokładnie.

    ---

    Właściwie to najbardziej opłacalne jest posiadanie 2-3 postaci, bo utrzymanie 5-6 jest bardzo trudne i wymaga sporego nakładu czasu. Do tego, by stworzyć kilka takich postaci to są miliony na eq, nowe zdolności, gemy i mikstury.
    Nikt nie kazał Wam wybrać drogi kilku postaci, ale była znacznie bardziej opłacalna. To tak jak wybór jednego dużego ciasta, zamiast np. trzech trochę mniejszych ciast. Jedne ciasto zjesz szybciej, niż te 3, ale za to mniej się najesz. Wybraliście jedno ciasto, przykro mi.

    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Tak samo jak ktos zapracuje sobie na 1 postac, ale wyzszy lvl to czemu ma nie czerpac korzysci, ktore i tak sa karane juz w pewien sposob ???

    Tak to my mozemy do konca zycia dyskutowac i o 1 dzien dluzej.
    Ale to jest kilka razy mniej pracy. 400 energii dziennie, by 350 spalić na expienie, a resztę na bicie minibossów, a do tego walki PvP na jednej postaci to o wiele mniejszy wysiłek, niż utrzymywanie 3-6. Znacznie więcej minibossów, walk PvP i zbieractwa. Do tego, na każdej postaci mieć choćby pełen zestaw eq +6, gemy i zdolności to są wydatki znacznie większe, niż eq +8 na jednej postaci. Zawsze można itemy przekładać, ale to już będzie zajmować ogromne ilości czasu.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 22-04-2017 o 18:14

  8. #38
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Cytat Napisał esq Zobacz post
    Dla mnie główną zaletą posiadania większej ilości postaci jest możliwość zrobienia na każdej innego buildu, jakbym miała jedną pewnie szybko nudziłaby mnie walka nią i musiałabym resetować statystyki/zmieniać profesję itd. Mam obecnie 4x65 i jedną zostawiam na 50, skoro jest to możliwe, bo być może będzie miała szanse powalczyć z innymi osobami niż pozostałe (marzenia). Każda ma inne statystyki i każdą trochę walczę, przy okazji tu wychodzi pewien negatywny aspekt takiej gry - trzeba znaleźć czas na stoczenie przynajmniej kilku walk w tygodniu z różnymi przeciwnikami, żeby coś za to dostać. Gdyby interesowały mnie eventy, w teorii mogłabym zostawić jedną na 65+. Owszem, gra w ten sposób może przynieść więcej zysków, ale same nie przyjdą tylko z tytułu posiadania większej ilości postaci, trzeba jeszcze coś robić. Każdą trzeba ubrać, mieć mikstury specjalne, gemy, zdolki itd. Na pewno zaczynając w tej chwili grę nie chciałoby mi się męczyć z pięcioma, pewnie skończyłoby się na 1-2 żeby mieć i maga i woja.
    Czyli gracze zaczynający teraz grę nie mają żadnych szans na dogonienie tych osób, które już mają rozwinięte kilka postaci i trzeba coś z tym zrobić, aby tą przewagę zniwelować. Przykład wchodzi upek, na każdej postaci posiada się limit żetonów i kto zrobi szybciej eq ?? Odpowiedź jest prosta.
    Nie mówiąc już o zdobywaniu mikstur rege, odnówek, osłon, itd. na małych mini przy dużej liczbie postaci bo to są kosmosy.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Ale to jest kilka razy mniej pracy. 400 energii dziennie, by 350 spalić na expienie, a resztę na bicie minibossów, a do tego walki PvP na jednej postaci to o wiele mniejszy wysiłek, niż utrzymywanie 3-6. Znacznie więcej minibossów, walk PvP i zbieractwa. Do tego, na każdej postaci mieć choćby pełen zestaw eq +6, gemy i zdolności to są wydatki znacznie większe, niż eq +8 na jednej postaci. Zawsze można itemy przekładać, ale to już będzie zajmować ogromne ilości czasu.
    Eq wystarczy jedno, bo przy takiej liczbie postaci masz większy depozyt i przerzucasz wszystko co potrzebne w 1 min A kto ile czasu spędza to już zależy od danego gracza.

  9. #39
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tatsumaru Zobacz post
    Eq wystarczy jedno, bo przy takiej liczbie postaci masz większy depozyt i przerzucasz wszystko co potrzebne w 1 min A kto ile czasu spędza to już zależy od danego gracza.
    1 walka PvP na postaci #1, potem 2 na postaci #4, potem wymiana minibossów na wszystkich postaciach (ekipa musi ciągle czekać aż na wszystkich powymieniasz eq), potem 4 walki PvP na postaci #6, 3 walki PvP na postaci #2, respienie mini na postaci #3, znowu kilka walk PvP na postaci #1.
    I weź przekładaj tyle samo eq. Do tego, przy biciu mini to będzie ciągłe teleportowanie się do miasta.

  10. #40
    Ale właściwie jaki jest cel tej dyskusji? Przecież na KG prawdopodobnie zostanie dostęp dla 65+ przynajmniej do czasu upka, potem pewnie będzie zablokowany.

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Nie wiem, może o dyskryminacje większych LvL i uprzykrzanie im swobodnej gry ?

  12. #42
    Ale jaki jest cel tego tematu?

  13. #43
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Celem miało być uświadomienie graczom innym, że każdy ma swój wybór gry i każda ma swoje plusy i minusy i trzeba się do niej dostosować, a nie narzekać i płakać o zmiany.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    W grze też chodzi o sprawiedliwość, a nie żeby pewne osoby mieli ciągła przewagę

  15. #45
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668
    Cytat Napisał Ice Axe Zobacz post
    W grze też chodzi o sprawiedliwość, a nie żeby pewne osoby mieli ciągła przewagę
    Sooooooooo true

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •