Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteście za???

Głosujących
20. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    13 65.00%
  • NIE

    7 35.00%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 28 z 28

Temat: Pomoc

  1. #16
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Tak w ogóle odnosząc się do tematu pomocy, to czemu jest takie coś jak medal "pomocnicy" ?
    Taki medal powinien istnieć ale całość powinno jakoś inaczej działać, w końcu przekupstwo a pomoc to co innego.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    18
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Tak w ogóle odnosząc się do tematu pomocy, to czemu jest takie coś jak medal "pomocnicy" ?
    Taki medal powinien istnieć ale całość powinno jakoś inaczej działać, w końcu przekupstwo a pomoc to co innego.
    Zgadzam się w 100%

  3. #18
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Tak w ogóle odnosząc się do tematu pomocy, to czemu jest takie coś jak medal "pomocnicy" ?
    Taki medal powinien istnieć ale całość powinno jakoś inaczej działać, w końcu przekupstwo a pomoc to co innego.
    Ponieważ ten ranking miał pokazywać do kogo mają pisać low lv w sprawie pomocy. Gracze stwierdzili, że lubią mieć medal obok nicku więc dawali trochę golda dla tych którzy im dali "pomógł mi" dzięki czemu za trochę złota potem taki Icek może pisać i chwalić się, że ma 4 medale jednego dnia.

  4. #19
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Tak w ogóle odnosząc się do tematu pomocy, to czemu jest takie coś jak medal "pomocnicy" ?
    Taki medal powinien istnieć ale całość powinno jakoś inaczej działać, w końcu przekupstwo a pomoc to co innego.
    Podarowanie pieniędzy lowlvlom też jest formą pomocy, w mniejszy bądź większy sposób.
    W tym rankingu jest kilka mankamentów, jednym z nich jest ograniczenie lvlowe. 7/8lvl można wbić w pierwszy dzień rejestracji a tylko wtedy można dawać punkty (nie wiem czy coś się zmieniło, mogę się trochę mylić.)
    Dodatkowo, te punkty można przydzielać tylko za pomocą interakcji z graczem, czyt. musiałbym powędrować do dilli/eternii by taki punkt zdobyć. Jeżeliby można było dodać jakąś zakładkę gdzie można dawać punkty wpisując czyjś nick, to by już rozwiązało jeden z problemów.
    Drugim problemem jest to niskie ograniczenie lvlowe, problem z danym questem mogą mieć gracze na dużo wyższych poziomach. Myślę, że do 20/30lvl zwiększenie mogłoby pomóc.
    Skalowane z lvl też nie jest takim dobrym pomysłem, myślę, że czy to pomoc dla 7lvl który wbije później 65, czy pomoc dla 30 jest tyle samo warta.
    Jednak najważniejsze jest to, by przekonać nowych graczy do korzystania z forum. O ile pomocą może być danie komuś golda, o tyle rozwiązanie wszelkich problemów z questami/bossami znajduje się właśnie w poradnikach.

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    18
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Ponieważ ten ranking miał pokazywać do kogo mają pisać low lv w sprawie pomocy. Gracze stwierdzili, że lubią mieć medal obok nicku więc dawali trochę golda dla tych którzy im dali "pomógł mi" dzięki czemu za trochę złota potem taki Icek może pisać i chwalić się, że ma 4 medale jednego dnia.

    No właśnie dali trochę golda i z informacji o grze nic bo taki icek dostał już ''pomógł mi'' i ma gracza w dupie

  6. #21
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał OverLord Zobacz post
    No właśnie dali trochę golda i z informacji o grze nic bo taki icek dostał już ''pomógł mi'' i ma gracza w dupie
    To można rozwiązać innym sposobem.
    Nie może być tak, że np. dam 7lvl 10k, a później dam mu ignora a punkty mi będą lecieć jak będzie expił.
    Albo dodajmy możliwość cofania tych punktów, albo zróbmy coś w stylu takim:
    Każdy gracz może dać maks. 5 razy "Pomógł mi" jednemu graczowi, każde kliknięcie daje tyle samo pkt, które nie skalują się z lvl.
    Jeżeli pomógł mi na początku dając hajs dostanie te 3pkt, później mnie oleje to więcej nie dostanie. Ale nie mogę mu cofać tych pkt co mu dałem wcześniej, przecież w jakiś sposób pomógł.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    18
    Ale te medale mogli by zlikwidować bo niektórzy gracze pomagają i nawet nie żebrzą o te ''pomógł mi'' mnie np. dziś jedna osoba pytała czy mam 2k pożyczyc to dałem nawet 10k i nie prosiłem o jakiś rewanż później tylko jeszcze pisze do takich graczy, że jak będą potrzebować pomocy to niech piszą.

  8. #23
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał OverLord Zobacz post
    Ale te medale mogli by zlikwidować bo niektórzy gracze pomagają i nawet nie żebrzą o te ''pomógł mi'' mnie np. dziś jedna osoba pytała czy mam 2k pożyczyc to dałem nawet 10k i nie prosiłem o jakiś rewanż później tylko jeszcze pisze do takich graczy, że jak będą potrzebować pomocy to niech piszą.
    Czyli mamy zlikwidować medale bo ty ich nie chcesz?
    Klikanie "Pomógł Mi" nie jest obowiązkiem, to ile pieniędzy dałeś to tylko twoja dobra wola. Ja przykładowo nigdy nie daję pieniędzy gdy "ktoś kogoś okradł" ale jak ma jakiś problem z questem itp. to czasem pomogę, zależy od dnia.
    Jeżeli ktoś chce rywalizować w rankingu Pomocników to niech rywalizuje, kto nie chce ten nie będzie rywalizował i będzie pomagał bez tego. Toż to nie daje żadnych korzyści (chyba, że te kilka pikseli obok postaci są korzyścią to ok, dają).

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    18
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Czyli mamy zlikwidować medale bo ty ich nie chcesz?
    Klikanie "Pomógł Mi" nie jest obowiązkiem, to ile pieniędzy dałeś to tylko twoja dobra wola. Ja przykładowo nigdy nie daję pieniędzy gdy "ktoś kogoś okradł" ale jak ma jakiś problem z questem itp. to czasem pomogę, zależy od dnia.
    Jeżeli ktoś chce rywalizować w rankingu Pomocników to niech rywalizuje, kto nie chce ten nie będzie rywalizował i będzie pomagał bez tego. Toż to nie daje żadnych korzyści (chyba, że te kilka pikseli obok postaci są korzyścią to ok, dają).


    Tyle że to nie jest rywalizacja tylko ten zwykłe przekupstwo, ten kto ma więcej golda ten jest pierwszy. Gracze powinni pomagać innym bezinteresownie, by ta gra miała wielu aktywnych graczy a nie dał komuś ''pomógł mi'' i po dwóch dniach przestaje grac na dobre bo nie czai o co w tej grze chodzi

  10. #25
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Podarowanie pieniędzy lowlvlom też jest formą pomocy, w mniejszy bądź większy sposób.
    No dobra ale bardziej w grze pomoże Ci głupie 2-10k czy poinformowanie o forum i dziale poradniki, podpowiedzenie gdzie expić w jaki sposób zdobywać kasę?
    Ten ranking jest oszukany a rzecz "dam ci 2k i spier" tylko zniechęca.

  11. #26
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Chyba pominęliście dwa moje posty, w którym ja zaproponowałem cokolwiek by tak nie było.

    Cytat Napisał xani Zobacz post
    Podarowanie pieniędzy lowlvlom też jest formą pomocy, w mniejszy bądź większy sposób.
    W tym rankingu jest kilka mankamentów, jednym z nich jest ograniczenie lvlowe. 7/8lvl można wbić w pierwszy dzień rejestracji a tylko wtedy można dawać punkty (nie wiem czy coś się zmieniło, mogę się trochę mylić.)
    Dodatkowo, te punkty można przydzielać tylko za pomocą interakcji z graczem, czyt. musiałbym powędrować do dilli/eternii by taki punkt zdobyć. Jeżeliby można było dodać jakąś zakładkę gdzie można dawać punkty wpisując czyjś nick, to by już rozwiązało jeden z problemów.
    Drugim problemem jest to niskie ograniczenie lvlowe, problem z danym questem mogą mieć gracze na dużo wyższych poziomach. Myślę, że do 20/30lvl zwiększenie mogłoby pomóc.
    Skalowane z lvl też nie jest takim dobrym pomysłem, myślę, że czy to pomoc dla 7lvl który wbije później 65, czy pomoc dla 30 jest tyle samo warta.
    Jednak najważniejsze jest to, by przekonać nowych graczy do korzystania z forum. O ile pomocą może być danie komuś golda, o tyle rozwiązanie wszelkich problemów z questami/bossami znajduje się właśnie w poradnikach.
    Cytat Napisał xani Zobacz post
    To można rozwiązać innym sposobem.
    Nie może być tak, że np. dam 7lvl 10k, a później dam mu ignora a punkty mi będą lecieć jak będzie expił.
    Albo dodajmy możliwość cofania tych punktów, albo zróbmy coś w stylu takim:
    Każdy gracz może dać maks. 5 razy "Pomógł mi" jednemu graczowi, każde kliknięcie daje tyle samo pkt, które nie skalują się z lvl.
    Jeżeli pomógł mi na początku dając hajs dostanie te 3pkt, później mnie oleje to więcej nie dostanie. Ale nie mogę mu cofać tych pkt co mu dałem wcześniej, przecież w jakiś sposób pomógł.
    Wy natomiast nie podaliście żadnej propozycji by to zmienić, tylko narzekacie, że "medale można kupić".

    Mam jedno pytanie do Tomiego, jeżeli ten temat do niego dotrze.
    Czy jeżeli zostanie wprowadzony jakiś nowy system rankingu pomocników, czy jest opcja przeliczenia wszystkich dotychczasowych punktów wg. nowego systemu, czy trzeba by było resetować cały ranking (albo zostawić pkt i dalej naliczać wg. nowej wersji.)?
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 18-04-2017 o 23:01 Powód: Zacytowałem złe posty

  12. #27
    Użytkownik Avatar Nattat
    Dołączył
    07-03-2016
    Postów
    1,051
    Ten limit lvla do przydzielania punktów mógłby być całkowicie zlikwidowany. Nawet 65 poziom może potrzebować pomocy z pokonaniem jakiegoś bossa, zrobieniem questa czy jeszcze innej pomocy.
    + popieram ksaniego

  13. #28
    Użytkownik Avatar damianxp
    Dołączył
    03-08-2013
    Postów
    602
    Dużo lepsza propozycja od zwykłego ''pomógł mi'' nie trzeba siedzieć w eternii i czekać aż jakiś low lvl ci odpisze (dużo osób nie umie pisać).
    Jeszcze jest taki problem że nowy gracz może nie umieć używać tej opcji, więc fajnie jakby mu gra o tym powiedziała np. po pokonaniu ptaka we śnie.
    Dodatkowo dodałbym po zakończeniu okresu pomocy możliwość wystawienia gwiazdek graczowi za pomoc, by inne low lvl wiedziały do kogo lepiej się zwracać a kto tylko liczy na lepsze miejsce w rankingu.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •