Strona 12 z 36 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 532

Temat: Zmiany TvT

  1. #166
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Jeżeli chodzi o zmiany, to Mythrilowe Buty i odpo na Furię i Uśpienie popieram, ale przydałoby się dodać gdzieś Skamienienie im odebrane. (jakieś inne butki, najlepiej Czarcie, skoro mają być zastąpione w TvT Mythrilami to znaleźć im inne zastosowanie).

    Astralny natomiast jest krzywdą dla tych wojów co zostawili bossy jak Vivi, Sarin, czy Troll Górski na później. Ja np. za 1000 żetów (kupno w sklepie i ulepszenie) zrobiłem kumplowi mieczyk +3, zabił nim Trolla, a Viviego i Sarina nie zdążył. W ogóle teraz wzmocniono go dla hiterów (przy założeniu że z 12% na 3% spada w przeciągu 50 tur, do 8% spadnie w przeciągu 22 tur, do tego czasu walka z udziałem hiterów może być już skończona), natomiast popsuto dla każdego innego wojowniczego builda czyli wzmocniono hiterów.

    Szczęśliwy Cios i Pocisk Fortuny... Dobrze że podjęto próbę ich naprawienia. Nierówna liczba użyć, robią to samo. Faworyzowanie jednej z profesji? Lepiej dać Szczęśliwemu również 6 lub lepiej Fortuny dać 2.

    Czarciej możnaby Furię zostawić, co z tego że jest w Mythrilach, jak chodzi o osłabienie Ślepej, więc możnaby zwiększyć na nią odpo o te 25%. Jak nie, to obniżcie damage Ślepej (mnożnik z 0,8 na powiedzmy 0,5 (dla porównania multi atak ma 0,7, a Ślepa dodatkowo robi więcej))

    Popsuto Hełm Rapsa i Okulary. Co one komu przeszkadzały? Były fajne. Nie uważam że były za mocne, natomiast pomagały w paru walkach. Teraz Hełm Rapsa wygląda bardzo słabo. Okulary też bez precyzji wyglądają znacznie gorzej. No Okulary, przedmiot który poprawia wzrok nie mają Precyzji, a jakieś buty które z oczami nie mają nic wspólnego mają XD? Przywróciłbym 15 defa mag chociaż, a Okularom wrócił Precyzję.

    Blokady poziomu i tym podobne w końcu zmieniono, można wbić 65 i cofnąć do 20 tak jak powinno być, darmowe odblokowanie, możesz wrócić na 65+. Jestem zadowolony z tych zmian.

    Jestem ciekawy jak to wyjdzie w praniu.
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 18-05-2017 o 12:54

  2. #167
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Ja tylko powiem że te zmiany są zabawne. Zamiast poprawić tvt zostaje ono powoli niszczone tylko tak dalej

  3. #168
    Zmiany wydają mi się fajne, może coś zmienią. Tylko czy na dzisiejszym IŚ będzie się traciło przedmioty, nie mogłem nigdzie znaleźć o tym informacji?
    Mogą wypaść jak na normalnej edycji.

    Co do zmian - mythrilowe buty to taki ukłon w stronę magów niedeferów na pierwszy rzut oka.
    Ciekawy jestem jak w praktyce będzie wyglądała pasywka miecza.. 3-12% i jeszcze ma słabnąć z upływem walki.
    12% na start walki, po 50 turach użytkownia spada do 3%. Nie ma rozrzutu.
    Mocno opresywna na początku walki - przy dobrym rozegraniu bardzooo ciężko wybić z tempa miecz.
    Po ~40 turach % się równają i dalej już słabnie.

    Co do myth butów - jako, że bardzoo ciężko znaleźć im zastosowanie w PvP, zostały ukierunkowane na TvT jako dobre źródło bariery.

    CO TO MA ZNACZYĆ?! NIE WSPOMINAŁEŚ O TYM! Pięknie, nie ma to jak psuć całkowicie ten mieczyk. Może od razu zabierz mu regenerację hp i daj mu jeszcze odejmowanie go. Jak ja mam teraz nim zabić viviego -.-
    To znaczy mniej więcej tyle, że:
    jak odnawia 12% hp - cap 300
    jak odnawia 3% hp - cap 75

    A tak ogólnie to dlaczego pocisk fortuny ma teraz 6 użyć, a Szczęśliwy Cios tylko 2?
    3 użycia szczęśliwy.
    Bo w walce mag posiadający przewagę lucka ma mniej okazji/zdolności/ataków aby ją wykorzystać. O ile dla wojownika taka przewaga może być naturalna, to dla maga przewaga lucka pozwalająca na użycie szczęśliwego już taka nie jest, dlatego musi mieć więcej użyć by przewaga mogła być w ogóle opłacalna.
    Na testowym sprawdzałem pocisk w ustawieniach gdzie mag mający ~1.2 przewagi lucka uzywa pomyślności i zaczyna bić pechową/spowo/trującym + potem pociskiem fortuny, wychodziło naprawdę ciekawie, bo pomyślność dla pocisku jest takim skupieniem
    A połączenie pomyślność + skupienie naprawdę bolało, tylko bardzo ciężko nałożyć oba bez normy od przeciwnika.

    Astralny natomiast jest krzywdą dla tych wojów co zostawili bossy jak Vivi, Sarin, czy Troll Górski na później. Ja np. za 1000 żetów (kupno w sklepie i ulepszenie) zrobiłem kumplowi mieczyk +3, zabił nim Trolla, a Viviego i Sarina nie zdążył. W ogóle teraz wzmocniono go dla hiterów (przy założeniu że z 12% na 3% spada w przeciągu 50 tur, do 8% spadnie w przeciągu 22 tur, do tego czasu walka z udziałem hiterów może być już skończona), natomiast popsuto dla każdego innego wojowniczego builda czyli wzmocniono hiterów.
    Chyba każdy z tych bossów ma większy %atra miecza, ze względu na jego moc przeciwko bossom.

    Szczęśliwy Cios i Pocisk Fortuny... Dobrze że podjęto próbę ich naprawienia. Nierówna liczba użyć, robią to samo. Faworyzowanie jednej z profesji?
    Po prostu dopasowanie zdolności do realiów/potrzeb profesji

    Popsuto Hełm Rapsa i Okulary. Co one komu przeszkadzały? Były fajne. Nie uważam że były za mocne, natomiast pomagały w paru walkach.
    Nic się z nimi nie równało w PvP.

    Ja tylko powiem że te zmiany są zabawne. Zamiast poprawić tvt zostaje ono powoli niszczone tylko tak dalej
    Ciężko powiedzieć, bo zmiany bezpośrednio pod TvT są niewielkie. Możesz wskazać co dokładniej masz na myśli ?

  4. #169
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post

    Popsuto Hełm Rapsa i Okulary. Co one komu przeszkadzały? Były fajne. Nie uważam że były za mocne, natomiast pomagały w paru walkach.
    Nic się z nimi nie równało w PvP.
    Ale teraz wyglądają po prostu słabo. Hełm Rapsa ma kilka statystyk mniej niż wcześniej, a Okulary bez Precyzji też wyglądają żałośnie. No bo jak to, Okulary które mają poprawiać wzrok nie są w stanie nadać precyzji a jakieś buty czy pierścionki dają radę które nawet nie mają nic wspólnego z oczami? To co to za okulary są? XD Hełm Rapsa natomiast teraz wygląda jak Link - rozumiem jeszcze uniki, ale co mu szkodziła obrona mag? Dodajcie te 3 punkty w barierę mag.

  5. #170
    Hełm Rapsa natomiast teraz wygląda jak Link - rozumiem jeszcze uniki, ale co mu szkodziła obrona mag? Dodajcie te 3 punkty w barierę mag.
    Nadal najmocniejszy hełm na woja w 90-95% wypadków?

  6. #171
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Mój błąd. Patrzyłem na Sczęśliwy Cios na postaci 50lv :P
    W moim odczuciu używanie Pocisku Fortuny kończy się najczęściej z jednym jego użyciem jako dobijacz.
    Nawet jeśli uda się to ustać, to pozostaje tylko dalsze leczenie z nadzieją na przedłużenie agonii lub brak MP atakującego.
    W przypadku woja jest mniej ciekawie, bo duży dmg ze Sczęśliwego Ciosu może zostać skontrowany Odbiciem.

    Nie rozumiem ciężkiego zastosowania Mythrilowych Butów w PvP.
    To moje główne obuwie na magu przeciwko wojom, kiedy startuję z Zatruciem.
    kiedy

  7. #172
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Dobrze wiem, że cap równy 75, potrafię czytać.
    Nie widzisz, że wzmocniłeś tym znowu hiterów? A deferów znowu osłabiasz. Wyjaśnij mi, czemu, skoro widać, że mimo teoretycznej przewagi deferów, wciąż wygrywają hiterzy?

  8. #173
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    czy zostanie coś zmienione z czekiem ? moją propozycją jest użycie jednego w walkach drużynowych bo aktualnie jest on za mocny.

    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    że mimo teoretycznej przewagi deferów, wciąż wygrywają hiterzy?
    że co ? chodzisz na igrzyska w ogóle ? polecam zobaczyć ostatnie wygrane

  9. #174
    Nie rozumiem ciężkiego zastosowania Mythrilowych Butów w PvP.
    To moje główne obuwie na magu przeciwko wojom, kiedy startuję z Zatruciem.
    Bo na plusach powyżej 3, wymusza bonus w uniki, zaś część magów nie będzie w stanie go wykorzystać vs woj i tak. Niemniej zmiany nie dotknęły w żaden sposób PvP, zaś osłabienie wpływu zatrucia, daje wiele punktów stat z astralnego niemalże za free, ciekawe i dobre rozwiązanie

  10. #175
    Vanitas
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Bo na plusach powyżej 3, wymusza bonus w uniki,
    Poważnie nie da się tego uniknąć? To ile szybkości można maksymalnie wyciągnąć z mythirlowych butów +6?

  11. #176
    Redaktor Naczelny Avatar Hubiot
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,605
    Cytat Napisał Błyskawiczka Zobacz post
    Poważnie nie da się tego uniknąć? To ile szybkości można maksymalnie wyciągnąć z mythirlowych butów +6?
    Maksymalnie 15pkt w speeda (i ogólnie w jedną statystykę dla unikatowego uzbrojenia na 65lv), do wyciągnięcia w najlepszym uzbrojeniu +4.
    W mythrilowych butach +6 możesz mieć 92 speeda

    Edit: Najlepsze buty mythrilowe +6 będą mieć staty 92 speeda i 12% uników.
    Ostatnio edytowane przez Hubiot ; 18-05-2017 o 13:52
    ***** ***

  12. #177
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Dorek Zobacz post
    czy zostanie coś zmienione z czekiem ? moją propozycją jest użycie jednego w walkach drużynowych bo aktualnie jest on za mocny.



    że co ? chodzisz na igrzyska w ogóle ? polecam zobaczyć ostatnie wygrane
    Mówię o tvt, nie iś. Dla mnie to coś innego.

  13. #178
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Popsuto Hełm Rapsa i Okulary. Co one komu przeszkadzały? Były fajne.
    Co oni zrobili omg

  14. #179
    DEWASTATOR Leon Full
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Co oni zrobili omg
    Odjęli masę statystyk z Hełmu Rapsa i Precyzję z Okularów (i 4% cela, ale już to olejmy)

    Stary hełm rapsa:
    Def mag 15
    Def 6
    Uni 3%

    Nie pamiętam jak się liczy uniki jako staty, ale chyba 1% uników to 3% dodatkowych statystyk względem optymalnego lvla (w tym wypadku 19 nie uni, więc 24) (wg poradnika kowalstwa).

    24 * 9% = 2,16 pkt stat.

    2,16 + 15 + 6 = 23,16. Przypominam że baza to 24.

    Po zmianach:

    Nowy Hełm:
    Def mag 12
    Def 6
    Uni 1%

    24 * 3% = 0,72

    0,72 + 12 + 6 = 18,72.

    5,4 punkta stat, na tym lvlu to sporo.

    Wniosek: mocno osłabiono hełm który był i tak za słaby.

    I ja się mam nie śmiać? To będzie nie do użytku teraz. Widać że MoP walczył na 20 lvlu. (Nawet jeśli to pewnie padał z Hełmem Rapsa bo jest cienki).

    Tej Precyzji to nawet nie komentuję. Bo skoro buty czy pierścionki dodają Precyzję a podstawowy przedmiot wzmacniający wzrok jak Okulary nie są w stanie to coś tutaj nie tak jest. Nawet ich ikonka wygląda jak status Precyzja a oni im tę Precyzję z której były pamiętane zabierają. Nie no rozumiem, to gra fantasy w końcu. Ale to i tak bardzo głupio wygląda.

    Powinni przywrócić Precyzję i 15 defa mag do Hełmu Rapsa, bo...

    natomiast teraz wygląda jak Link

    @down

    A no i trzeba zmienić nazwę z Igrzyska Śmierci na Igrzyska Podwójnej Śmierci ...
    XDDDDDD
    Ostatnio edytowane przez DEWASTATOR Leon Full ; 18-05-2017 o 15:13

  15. #180
    Użytkownik
    Dołączył
    27-05-2012
    Postów
    402
    Najlepsza jest i tak zmiana 2 żyć na IŚ

    Sama nazwa wskazuje Igrzyska Śmierci - przegrywasz odpadasz, a nie powrót to 5 mf Faworyzuje bogaczy i prosi się o więcej sabotów, ale czego się nie robi dla zwiększenia grubości portfela.

    Co do innych zmian - nic nie wnoszą prócz szczęśliwego Zmiany odp. nic nie dadzą

    PS. Buty mythrilowe od dawna używałem, więc były dobre i przed zmianami, teraz są takie same bo odp z furii przeszło ze zbroi na buty - jeden kij.
    A jak ktoś używa wyklętych to i tak ma lepiej, jedynie to większy koszt w gemy.

    A no i trzeba zmienić nazwę z Igrzyska Śmierci na Igrzyska Podwójnej Śmierci ...

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •