Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o tym pomyśle?

Głosujących
52. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Za

    34 65.38%
  • Nie mam zdania

    6 11.54%
  • Przeciw

    12 23.08%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 67

Temat: Propozycja z mf-ami

  1. #16
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Teraz o to trudniej, bo niezależnie od stanu złota w grze zarabia się 65k za 1 MF (dla 65 poziomu) i nie da się na tych przykładowych 20% czerpać korzyści.

    Właśnie w MF'ach nie powinno, bo je da się kupić za realne pieniądze.
    Znowu to powiem - gra stała się mniej P2W, chociaż MF'y da się wykorzystać na inne sposoby, niż sprzedaż na targu.
    Jakie 65k? Mówię ci, cena usługi się zmienia. Obecnie jest DUŻO niższa.

    Mniej P2W? Mając Mfy można mieć wszystko.
    a)złoto
    b)uzbrojenie za żetony
    c)miksy za żetony
    d)eq +8 za żetony, lub też złoto, uzyskane z mfów.
    e)przedmioty za złoto z mfów
    W tej kwestii nic się nie zmieniło. Zamiast tego gra stała się mniej Free2Premium, że tak to nazwę. Obecnie Mfy na targu są nieopłacalne, mało osób sprzedaje, ceny rosną, prawie nikt nie kupuje. Taki krąg doprowadza do tego, że gracze niepłacący nie mogą korzystać z usług za Mfy, z których korzystać mogą płacący.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2015
    Postów
    57
    Może po polsku? Nie mam pojecia, co to P2W ani inflacja czy jakoś tak, ale wiem jedno: na 100 procent Ty herb i inni powyżej 60 lvl-u macie parę milionow kasy za sprzedaż mf-ów przed blokada i niektórzy nie chcą zmiany, bo po prostu teraz mogą kupić o wiele taniej mf-y, czyli rownież większą ich ilość (oczywiście nie chce nikogo obrażić). Również możecie też kupić dużo rzeczy, bo bogaci jesteście, a np. ja nie mam jak zarabiać. Trochę ludzi zarobiło, inni nie korzystali i teraz nie mają jak grać. Dla mnie to jest nie fair, ponieważ sporo wydałem kasy, niektórzy też na te mf-y, a teraz to im się po prostu nie opłaca.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    Obecnie bardziej się opłaca mieć kasę niż MF'y.. ponieważ za 10kk kupisz 100MF ale sprzedając 100MF nie dostaniesz 10kk.
    A ja nadal jestem zdania że skoro kupiłem MF'y za pieniądze to powinienem ustalać własną cenę.
    Jestem tego samego zdania. Była wogóle propozycja zablokowania i obniżenia zysku? Dla mnie to bez sensu.

  3. #18
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Jakie 65k? Mówię ci, cena usługi się zmienia. Obecnie jest DUŻO niższa.
    Tu o targ chodzi.
    Mniej P2W? Mając Mfy można mieć wszystko.
    a)złoto - mniej złota niż kiedyś, i to sporo
    b)uzbrojenie za żetony - tylko +0 i jest drogie, ktoś to wgl. kupuje?
    c)miksy za żetony - 10MF = 200 żetonów = 200 kamieni/40 mikstur odnowienia = 400-500k, czyli mniej niż np. sprzedając targiem
    d)eq +8 za żetony, lub też złoto, uzyskane z mfów. - kupienie eq +8 na 65 poziom to gdzieś tak 60 MF za jedno eq, za żetony to "przy dużym farcie" z 40mf + pieniądze na zakup dwóch zerówek i łączenie
    e)przedmioty za złoto z mfów - to zależy
    A więc:
    Kiedyś gracze ładowali np. 300 MF na 1 poziomie, od razu sprzedają i mają 30kk. Teraz kupując usługą to jest maks. 2.4kk, a targiem chyba 3kk. Najkorzystniej na niskim poziomie jest kupować żetony, a za nie kamienie/runy, chociaż to i tak niewiele.
    Jest znacznie mniejsze P2W.
    Zamiast tego gra stała się mniej Free2Premium, że tak to nazwę.
    Na jedno wychodzi. Można łatwiej rywalizować z osobami, które ładują MF, choć to wymaga więcej czasu.
    Taki krąg doprowadza do tego, że gracze niepłacący nie mogą korzystać z usług za Mfy, z których korzystać mogą płacący.
    I tak jest "nielegalny" rynek kodami na MF'y.

    Chociaż to w sumie fakt - przez zmiany depozytu handel się zmniejszył, a MF'y zostały szybko wykupione po 200k przez bogatszych. Ostatecznie można otworzyć handel KT, ale z wysoką dolną granicą.

    Może po polsku? Nie mam pojecia, co to P2W ani inflacja
    P2W = Pay to win = płać, by wygrać
    Inflacja (to słowo na poziomie chyba szkoły podstawowej) to wzrost poziomu średnich cen i masa skutków
    na 100 procent Ty herb i inni powyżej 60 lvl-u macie parę milionow kasy za sprzedaż mf-ów przed blokada i niektórzy nie chcą zmiany, bo po prostu teraz mogą kupić o wiele taniej mf-y, czyli rownież większą ich ilość (oczywiście nie chce nikogo obrażić).
    Nie?
    Również możecie też kupić dużo rzeczy, bo bogaci jesteście, a np. ja nie mam jak zarabiać.
    Masz sporo sposobów. Gra nie ogranicza się do kupienia i sprzedania MF.
    Ostatnio edytowane przez Bąblowiec pląsający ; 12-04-2017 o 21:33

  4. #19
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Kiedyś gracze ładowali np. 300 MF na 1 poziomie, od razu sprzedają i mają 30kk. Teraz kupując usługą to jest maks. 2.4kk, a targiem chyba 3kk.
    I to jest właśnie chore, dlaczego 1 poziom ma być pokrzywdzony? Dostałem bana chcę wrócić ale nie ma tego jak nadrobić
    bo nawet za Mf'y dostanę marną kasę, i jaki powód?

    Zresztą widać po ankiecie że większość osób jest niezadowolona i większość chce aby to wróciło.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Oczywiście, że nie na. Po to administracja walczyła aby to nie była gra P2W żeby teraz to zaprzepaścić ? Jak będzie gracze zaczną sprzedawać przez handel i dostaną 100% gotówki a na targu otrzymują chyba około 70k. Dzięki czemu gra nie jest pay2win. Jak najbardziej na nie i mam nadzieje, że nie ma osób w administracji które chcą rozwalać MFO i wprowadzać takie złe zmiany które są krokiem w tył.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Jest znacznie mniejsze P2W.
    To, że trzeba władować więcej kasy w efekt p2w, nie znaczy, że p2w jest mniejsze. Mniejsze by było, gdyby jeden z tych podpunktów CAŁKOWICIE zniknął.

    - - - - - - - - - -

    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Oczywiście, że nie na. Po to administracja walczyła aby to nie była gra P2W żeby teraz to zaprzepaścić ? Jak będzie gracze zaczną sprzedawać przez handel i dostaną 100% gotówki a na targu otrzymują chyba około 70k. Dzięki czemu gra nie jest pay2win. Jak najbardziej na nie i mam nadzieje, że nie ma osób w administracji które chcą rozwalać MFO i wprowadzać takie złe zmiany które są krokiem w tył.
    Podziel się 50% pieniędzy, które masz z każdym po równo, to nie będzie narzekania. A nie czekaj, ty się obłowiłeś na starym systemie, to teraz niech inni tego nie robią, co?
    Dobrze wiesz, jak wyglądały wtedy realia, daj innym równe szanse zarobku.

  7. #22
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    To, że trzeba władować więcej kasy w efekt p2w, nie znaczy, że p2w jest mniejsze. Mniejsze by było, gdyby jeden z tych podpunktów CAŁKOWICIE zniknął.
    Więcej czyli 2-3 razy więcej na 65 poziomie.

    I z 6-7 razy więcej na 1 poziomie.

    Absolutnie nic się nie zmieniło...

  8. #23
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał herbatoholik Zobacz post
    Więcej czyli 2-3 razy więcej na 65 poziomie.

    I z 6-7 razy więcej na 1 poziomie.

    Absolutnie nic się nie zmieniło...
    Rozmiar P2W nie liczy się w tym, ile trzeba zapłacić, a w tym, jaką przewagę daje nad casualem, przy maksymalnie wykorzystanych możliwościach. Dlatego nie, nie zmniejszyło się P2W.

  9. #24
    Bąblowiec pląsający
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    Rozmiar P2W nie liczy się w tym, ile trzeba zapłacić, a w tym, jaką przewagę daje nad casualem, przy maksymalnie wykorzystanych możliwościach. Dlatego nie, nie zmniejszyło się P2W.
    Na 1 poziomie by osiągnąć zyski jak za kiedyś za 100zł potrzeba ich 600-700...
    A nie każdy ma aż taki budżet na gry.
    A od momentu wprowadzenia tej zmiany jest mniej graczy, którzy zdobywają złoto/diament w kilka dni i magicznie gracze, którzy grają kilka lat są w rankingach za nimi.


    Do tego, idąc tym tokiem myślenia, doszlibyśmy do tego, że 6 punktów z jednym podpunktem ma tyle samo podpunktów, co 6 punktów z 100 podpunktami.

  10. #25
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fannindel Zobacz post
    I to jest właśnie chore, dlaczego 1 poziom ma być pokrzywdzony? Dostałem bana chcę wrócić ale nie ma tego jak nadrobić
    bo nawet za Mf'y dostanę marną kasę, i jaki powód?
    Chore jest to, że jeśli dostajesz bana, to musiałeś się zachowywać jak straszny dzikus, bo w tej grze póki co nawet za przeklinanie na głównym czacie nie ma banów.
    Nie chcesz być, jak to napisałeś, "pokrzywdzony" na 1 poziomie, to nie dostawaj banów.

    I jest taki jeden sposób na większy zarobek za punkty MF niż z usługi/targu, wystarczy chwilę pomyśleć.

  11. #26
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Chore jest to, że jeśli dostajesz bana, to musiałeś się zachowywać jak straszny dzikus, bo w tej grze póki co nawet za przeklinanie na głównym czacie nie ma banów.
    Nie chcesz być, jak to napisałeś, "pokrzywdzony" na 1 poziomie, to nie dostawaj banów.

    I jest taki jeden sposób na większy zarobek za punkty MF niż z usługi/targu, wystarczy chwilę pomyśleć.
    Chore jest to że nie masz jeszcze perma jak zresztą kilka innych osób, bana za bycie strasznym dzikusem też nie ma.
    A czy mam 1 lvl czy 65 to przy punktach premium nie powinno być żadnego znaczenia,osoba nowa, np polecona przez znajomego
    na start chce być dobra to też kupi mf ale straci tyle że masakra.

    Powinna wrócić opcja handlowania MF'ami po przez handel, tak samo powinna być na Mf'y licytacja i opcja kup teraz.
    A no i oczywiście za wybraną przez nas kwotę, nic mniej.

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2015
    Postów
    57
    Zgadzam się z Fannidelem. Sory Herb, jak Cię obrażiłem. Tak jak pisał Fannidel i Ja dużo graczy się obłowiło po sprzedaży mf-ów i nie chcą zmian, bo nie chcą, by ktoś im dorównał.
    P2W... kupujesz mf-y i masz ene lub zwiększysz jej limit. Jest P2W. Ale mogę wbić 65 lvl z eny zakupionej z mf-ów i wtedy nie będzie już P2W, bo jak się ma kupić eq na 65 lvl, które jest strasznie drogie?

    - - - - - - - - - -

    Kim, pomyśl, co piszesz. Na 99% obrażiłaś lub zasmuciłaś Fannidela. Powiedz nam wszystkim, co to jest ta cała ,,dzikość" za co można dostać bana. To nie jest Fair Play. Gracz się zwierza, a ty to wykorzystujesz, by go wyśmiać. To są propozycje, niestety niektórzy biorą tutaj inne tematy, zamiast rozprawiać o tej zmianie. Mam nadzieję, że przeprosisz Fannidela.

    - - - - - - - - - -

    A wogóle, jak jesteście bogaczami i nie chcecie zmian, wspomóżcie wspaniałomyślnie 50% lub większa ilością złota słabszych graczy.

    Ja nie jestem egoistą i bym pomógł potrzebującego, gdybym miał czym.

    Zmiany są na dobre lub na złe, ta będzie na dobre.

    I jeszcze jedno dopowiedzenie: krytykuje się zachowanie jakiejś osoby, a nie tą osobę.

  13. #28
    Nie tylko to jest bolączką, ale jedną z kilku kluczowych, ktore skutecznie psuja zdrowa rywalizacje i chec do gry. Po prostu brakuje jakiegokolwiek celu, ktory trzymalby przy grze. Wbijanie lvli to podstawowy cel RPG, więc to najgorsze co mozna bylo zrobic.. to nawet nie strzal w kolano, to strzal w tetnice w udzie, ktora spooduje dlugotrwala bolesna smierc tego projektu.

    Najgorsze zmiany:
    - likwidacja MF na KT
    - likwidacja bojek z low lv
    - likwidacja swobodnego rozwoju postaci (rozwój kosztem PVP)
    - likwidacja postaci bankowej
    pewnie i kilka innych ale szkoda strzepic ryja naprawde

    System komunistyczny jeszcze nigdy nie przyniosl jakichkolwiek korzysci.

    PS: gram jedynie z sentymentu ale niewiele brakuje do likwdacji konta...
    Ostatnio edytowane przez Kubaz ; 13-04-2017 o 16:13

  14. #29
    Użytkownik Avatar Fannindel
    Dołączył
    07-12-2015
    Postów
    722
    Cytat Napisał Kubaz Zobacz post

    Najgorsze zmiany:
    - likwidacja MF na KT
    - likwidacja bojek z low lv
    - likwidacja swobodnego rozwoju postaci (rozwój kosztem PVP)
    pewnie i kilka innych ale szkoda strzepic ryja naprawde


    PS: gram jedynie z sentymentu ale niewiele brakuje do likwdacji konta...
    Jeszcze złą zmianą była zmiana slotów postaci (z 5 na 3).

    Co do ps to mam podobnie;d

  15. #30
    Zbanowany
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    303
    Mam takie same zdanie jak Fannindel i Kubaz a najgorsze jest to ze nie widze powodu dlaczego wprowadzili te najgorsze zmiany podane wyzej :/

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •